Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερινές πρωινές μετρήσεις 4g από τήν Πόλη της Λιβαδειάς και το χωριό μου 6 λεπτά έξω απο τη Πόλη.

Λιβαδειά

1.Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/7048227939

2.Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/7048206310

3.Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/7048257754

 

ΧΩΡΙΟ

1.Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/7048284323 :mad: :down:

Στό Χωριό εξακολουθεί να υπάρχει σχετική χαμηλή απόδοση σε ταχύτητες παρόλο που σε εξωτερικούς χώρους υπάρχει κάλυψη 4g αλλά όχι πάντα( Εχω πιάσει και 250).Αστάθεια δικτύου.

Για κλήσεις σε εξωτερικό χώρο βλέπω ελαφριά βελτίωση αλλά τακτικά ο ήχος είναι ρομποτικός.

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1480

  • georgemv

    732

  • cmvr

    1008

  • georgebad

    1099

οι κλήσεις γίνονται με volte ή χωρίς;

 

Οταν βρισκει 4g γινονται με volte.Σε εξωτερικους χώρους είναι σχετικά καλά αλλά υπάρχει αστάθεια στό δίκτυο γενικά.Σε εσωτερικούς υπάρχουν κυρίως θέματα και για το διαδίκτυο και για τις κλησεις.Τα έχω αναφέρει πάρα πολλές φορές.Κάτι πρέπει να κάνουν.Γιά τα παραπάνω θέματα αναφερομαι για το χωριό μου.Η Πόλη δέν έχει προβλήματα.

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι φάση..

 

9b282c61bcd7712878d621ce4bf36bee.jpg333138e20005ade96f9b3abc575d80f3.jpg

 

Πολυ καλα με τετειο rsrq και rsrp. Το upload ειναι πολυ meh αλλα λογικο το βλεπω αφου εχεις prime band την 800αρα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι φάση..

 

9b282c61bcd7712878d621ce4bf36bee.jpg333138e20005ade96f9b3abc575d80f3.jpg

 

Το πιο δυνατό speedtest μέχρι στιγμής στο myphone.gr. wow. Το uplink είναι cell edge.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στον ΒΟΑΚ στο ύψος της Αγ.Μαρίνας φαίνεται και δεύτερη κεραία 5ψήφιο eNB 41390 αλλα δέν ξέρω αν έχει μπεί σε λειτουργία.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, Ηράκλειο Κρήτης, την τελευταία ώρα έχω παρατηρήσει 2 φορές το κινητό να χάνει εντελώς το σήμα του (4G 5 γραμμές) και ταυτόχρονα να συμβαίνει το ίδιο και με την σταθερή VDSL γραμμή μου, τυχαίο;

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Στον ΒΟΑΚ στο ύψος της Αγ.Μαρίνας φαίνεται και δεύτερη κεραία 5ψήφιο eNB 41390 αλλα δέν ξέρω αν έχει μπεί σε λειτουργία.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Πάντως από την άλλη πλευρά από Χανιά μέχρι τα όρια του νομού με το Ρέθυμνο δεν έχω δει να έχει βάλει νέες κεραίες, ούτε να έχει αλλάξει ακόμα eNB σε κάποια από τις υπάρχουσες. Άντε να δούμε πόσο γρήγορα θα προχωρήσει σε αναβάθμιση...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από την άλλη πλευρά από Χανιά μέχρι τα όρια του νομού με το Ρέθυμνο δεν έχω δει να έχει βάλει νέες κεραίες, ούτε να έχει αλλάξει ακόμα eNB σε κάποια από τις υπάρχουσες. Άντε να δούμε πόσο γρήγορα θα προχωρήσει σε αναβάθμιση...

 

 

Είναι η δεύτερη στην Κρήτη μετα του Ταυρωνίτη και μεταξύ τους απόσταση τα 8 χλμ.Η αλήθεια είναι οτι θα περίμενα να ξεκινήσουν απο αλλες περιοχές προβληματικές κυριως στην πολη των Χανίων και γύρω γύρω (Σούδα/115/Αγυιά) αλλα να δούμε τι θα δούμε και πότε θα το δούμε.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Στον ΒΟΑΚ στο ύψος της Αγ.Μαρίνας φαίνεται και δεύτερη κεραία 5ψήφιο eNB 41390 αλλα δέν ξέρω αν έχει μπεί σε λειτουργία.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Γιατί πενταψήφιο....???:wacko: Μήπως βάζει και άλλο vendor?

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στον ΒΟΑΚ στο ύψος της Αγ.Μαρίνας φαίνεται και δεύτερη κεραία 5ψήφιο eNB 41390 αλλα δέν ξέρω αν έχει μπεί σε λειτουργία.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Βλέπεις καθόλου 5G στην περιοχή;

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις καθόλου 5G στην περιοχή;

 

 

Δέν έχω 5G συσκευή και δεν εχω πάει πρός τα εκεί τις τελευταίες μέρες..

 

@mixtri Ηλπιζα οτι εσύ θα μας φώτιζες Μιχάλη.

Μεσα στην πόλη πάντως οι ταχύτητες σήμερα ειναι χαμηλές.... 30-40/d

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Δέν έχω 5G συσκευή και δεν εχω πάει πρός τα εκεί τις τελευταίες μέρες..

 

@mixtri Ηλπιζα οτι εσύ θα μας φώτιζες Μιχάλη.

Μεσα στην πόλη πάντως οι ταχύτητες σήμερα ειναι χαμηλές.... 30-40/d

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Εχω πολύ δουλειά και ξεχνώ να ρωτήσω. Η δουλειά εδώ και 12 μήνες λόγω covid έχει πολλαπλασιαστεί... μόλις βρω ευκαιρία θα ρωτήσω.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και ο παλιός εξοπλισμός καλά κρατεί.a023c226fa3bc1f345661fe656e12dcf.jpg31ec6a1b331b7d5a2d6cdcd6c2d26f04.jpg

 

Single carrier power :)

Εννοείται ρε συ. Η /// πάντα τα καλύτερα δίνει. Και με features.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χανιά κέντρο δημοτική αγορά.

 

cb0055c5bec71d3caf8eb25c5f5ad35c.jpg

 

https://www.speedtest.net/my-result/i/4438409254

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Με τον καιρό που είχε χθες και χωρίς πολύ κίνηση μια χαρά μέτρηση. Το περασμένο Σάββατο πριν την Μήδεια, με καλό καιρό και αρκετή κίνηση είχα δει αυτό στην Δημοτική αγορά.

https://www.speedtest.net/my-result/a/7035210349

Που σε σχέση με τα 40αρια στο λιμάνι πάλι καλά είναι...

Χθες πήγα στα Ασκύφου να παίξουν τα παιδιά με το χιόνι. Φυσικά η κεραία μέσα στο χωριό με 2CA έδινε ικανοποιητικές ταχύτητες πάνω από 70 Mbps. Στην διαδρομή από Βρύσες μέχρι Ασκύφου όμως πολύ Edge ενώ σε ένα κομμάτι σχεδόν χιλιόμετρο με στροφές δεν είχε καθόλου σήμα! Μην σου τύχει βλάβη εκεί με το αμάξι και να μην έχεις δεύτερη σιμ με άλλη εταιρεία...

Edited by Dimos_Vav

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη μέτρηση Τροκαντερό Παλαιό Φάληρο, μέτρια κατάσταση και μια πρωινή δεύτερη μέτρηση Λεωφόρο Αγίας Βαρβάρας τίποτα ο ιδιαίτερο έως απόγοητευτική. Επίσης Αμφιθέας σε κομμάτια δεν ολοκληρώνει το τεστ, κολλάει στο upload με καλο download.. f550a0cf6142b026cb51e6f18f0e4765.jpg0a155ef00efe27c29625587ed1d0bbe2.jpg

 

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι μέχρι το μοναστήρι του καρόλου.Αν κατεβεις στα Νεωρια/αρσενάλι οι ταχύτητες πέφτουν στο μισό ακόμα και με καθόλου κόσμο.Σφακιά αν θες κινητή τηλεφωνία μονο voda/wind η κανα Iridium
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη μέτρηση Τροκαντερό Παλαιό Φάληρο, μέτρια κατάσταση και μια πρωινή δεύτερη μέτρηση Λεωφόρο Αγίας Βαρβάρας τίποτα ο ιδιαίτερο έως απόγοητευτική. Επίσης Αμφιθέας σε κομμάτια δεν ολοκληρώνει το τεστ, κολλάει στο upload με καλο download.. f550a0cf6142b026cb51e6f18f0e4765.jpg0a155ef00efe27c29625587ed1d0bbe2.jpg

 

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

:worry:Τρύπα στό δίκτυο μυρίζομαι στη περιοχή;

:yawn:

Στίς κλήσεις πως συμπεριφέρεται το δίκτυο;

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

:worry:Τρύπα στό δίκτυο μυρίζομαι στη περιοχή;

 

:yawn:

 

Στίς κλήσεις πως συμπεριφέρεται το δίκτυο;

Κλήσεις ψιλοκομπλε είναι, αλλα μεσα στο σπίτι περίεργα πάλι μπορώ να πω. Με διακοπές πολλες φορές. Κρίμα. Πάντως όντως πρέπει να παίζει τρυπα στη περιοχή

 

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λίγο Νωρίτερα..

Λιβαδειά κέντρο

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/7070450758

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/7070449009

Στο Χωριό μου...

1XXDf0s.jpg

Εβαλα ντάτα απο αλλου για να μπω εδω.

Θέλω να δω πότε θα μπαλωσουν την τρυπα αλήθεια...

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Γεωργιούπολη Χανίων με 3CA στην παιδική χαρά διπλά στο ποτάμι του χωριού.

https://www.speedtest.net/my-result/a/7073828389

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Κέντρο Κιλκίς με το προηγούμενης γενιάς modem Qualcomm X55!!! και ενεργοποιημένο VPN.

 

Σε λίγο καιρό αρχίζουν και οι εργασίες για 5G!!!

 

2021-02-25-11-14-24.png

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...