Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1480

  • georgemv

    732

  • cmvr

    1008

  • georgebad

    1099

Τι ήθελα και το ξανά έβαλα σε flight mode . Κλήσεις κάνω κανονικά δεν έχω δεδομένα
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν απο έχθες να μην μπορούν να το κάνουν;

 

Για κάποιον τρίζει η θέση μάλλον ....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν απο έχθες να μην μπορούν να το κάνουν;

 

Για κάποιον τρίζει η θέση μάλλον ....

 

Από τις 12:30 μέχρι και πριν λίγο δεν είχα θέμα . Λειτουργούσε

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχει θέμα και η σταθερή voip ?????? Μπορεί να δοκιμάσει άλλος να μας πει αν λειτουργεί;

 

whatsup δεν δουλεύει πάλι , σταθερή τηλεφωνία voip δουλεύει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Blackout again! Νομίζω τράβηξε πολύ αυτή τη φορά!

 

Έχει κρατήσει και αρχίζει να σπάει νεύρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα έχει θέμα και η σταθερή voip ?????? Μπορεί να δοκιμάσει άλλος να μας πει αν λειτουργεί;

 

Μόνο τα δεδομένα δεν λειτουργούν . Όλα τα αλλά λειτουργούν κανονικά . Ειδικά η σταθερή

Link to comment
Share on other sites

Από νωρίς το πρωί σήμερα μέχρι τώρα δεν είχα καθόλου σήμα στην παραλία Αγίου Μαμα και Ποτίδαια. Μου έρχονταν συνεχώς μηνύματα ότι είχα κλήσεις. Όταν κάποια στιγμή ήρθε το σήμα δεν είχα καθόλου ίντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί το τηλέφωνο δεν έχει καν σήμα όπως χθες

 

Ίσως είναι ανάλογα την περιοχή η τον συνδρομητή . Μάλιστα είμαι σε κλήση τώρα . Δεν έχω χάσει καμία κλίση ούτε δυσκολεύτηκα να βγάλω . Η σταθερή (fiber έχω) δεν έχει θέματα

Link to comment
Share on other sites

Με κλήσεις είναι οκ. Με δεδομένα καπουτ.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω τώρα να καταλαβαίνεται γιατί το σταθερό δίκτυο χάλκινο ή οπτικό δεν μπορεί ποτέ να αντικατασταθεί...
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ.... δείτε ταχύτητες σε καθημερινή βάση (όχι τώρα που παρουσιάζονται προβλήματα στο δίκτυο) εδώ και αρκετούς μήνες στη Νέα Ραιδεστός Δήμου Θέρμης.... https://www.speedtest.net/my-result/i/4713017096
Link to comment
Share on other sites

Με κλήσεις είναι οκ. Με δεδομένα καπουτ.

 

Κλήσεις μόνο σε άλλη εταιρεία μπορώ να πάρω. Αν πάρω σε κοσμοτε όχι, ούτε να με πάρουν από καμία εταιρεία. Καλά δεδομένα δεν το συζητάμε. Μια 2g και μια 3g πάει...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και εδώ… δοκίμασα από σταθερό Wind να καλέσω το κινητό μου και δεν έβγαζε κλήση…

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατά τα άλλα το 5g θα αλλάξει τον κόσμο.. χαχαχα οκ σε ταχύτητες όταν θα δουλεύει σίγουρα αλλά το όραμα που μας παρουσιάζει η cosmote στη νέα σειρά των ντοκιμαντέρ της, με δίκτυο που ανά πάσα στιγμή μπορεί να κρεμάσει, δεν παίζει να υλοποιηθεί

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ως προς τον χρόνο επίλυση αλλά αντίστοιχο πρόβλημα δεν νομίζω να μπορεί να συγκριθεί απο το τι βλέπει ο συνδρομητής. Εσωτερικά δε ξέρουμε τι είδους βλάβη και σε ποιο κομμάτι της όλης υποδομής έχει παρουσιαστεί κτλ

Το θέμα είναι ένα όμως. Φαντάζεσαι σε ένα κόσμο όπου το 5g θα χρησιμοποιείται για τον χειρισμό μηχανημάτων σε νευραλγικούς τομείς, να πέφτει έτσι απότομα το δίκτυο? Και αυτό αφορά όλες τις εταιρείες

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι, ΟΚ πες κρέμασε για τον Χ λόγο, γιατί τέτοια καθυστέρηση στην επίλυση του; Σε αντίστοιχο πρόβλημα άλλης εταιρείας επιλύθηκε σε μια ημέρα, εδώ πάμε στην 2η και να δούμε αν επιλυθεί :cry:

 

Εντωματαξυ δεν εισαι χρήστης καν της cosmote.

 

Όλο το βράδυ δούλευε κανονικά. Το πρωί ξαναεπεσε . Έχει σπάσει νεύρα βέβαια γιατί μια δουλεύει μια πέφτει. Αρχίζει να εκνευρίζει .

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμφωνώ ως προς τον χρόνο επίλυση αλλά αντίστοιχο πρόβλημα δεν νομίζω να μπορεί να συγκριθεί απο το τι βλέπει ο συνδρομητής. Εσωτερικά δε ξέρουμε τι είδους βλάβη και σε ποιο κομμάτι της όλης υποδομής έχει παρουσιαστεί κτλ

Το θέμα είναι ένα όμως. Φαντάζεσαι σε ένα κόσμο όπου το 5g θα χρησιμοποιείται για τον χειρισμό μηχανημάτων σε νευραλγικούς τομείς, να πέφτει έτσι απότομα το δίκτυο? Και αυτό αφορά όλες τις εταιρείες

 

Ακόμα και η ίδια η cosmote νομίζω ότι πρέπει να καταλάβει ότι το όραμα της δεν είναι και τόσο κοντά .

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΩΡΑ; :lol:

 

Ακόμα χωρίς σήμα ....

 

Δες ακριβώς από πάνω λέει τι ώρα . Δεν νομίζω να είναι down εδώ και 16 ώρες . Αν δεν ξεχασω να το βάλω σε flight mode δεν θα ξαναπέσει .

Link to comment
Share on other sites

Επανήλθε και σε μένα,αυτή τη φορά ελπίζω να έχει επιλυθεί οριστικά το πρόβλημα!
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω τώρα να καταλαβαίνεται γιατί το σταθερό δίκτυο χάλκινο ή οπτικό δεν μπορεί ποτέ να αντικατασταθεί...

 

Δεν έχει σχέση το μέσο μετάδοσης σε αυτήν την περίπτωση. Το πρόβλημα φαίνεται ότι είναι στο CORE δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...