Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση παρακαλώ ...με ποιο πρόγραμμα βλέπετε τις μπάντες και ποια η διαφορά τους ? Ποια η καλύτερη ?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1482

  • georgemv

    732

  • cmvr

    1008

  • georgebad

    1099

Μια ερώτηση παρακαλώ ...με ποιο πρόγραμμα βλέπετε τις μπάντες και ποια η διαφορά τους ? Ποια η καλύτερη ?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Δεν μπορείς να διαλέξεις έτσι και αλλιώς. Όσο για τις όποιες διάφορες τους, google it

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ λογικό να μην έχεις 4G κατά τη διάρκεια της κλήσης μιας και κανένα δίκτυο στην Ελλάδα δεν υποστηρίζει αυτή τη δυνατότητα... Από την άλλη ότι χάνονται κλήσεις είναι άλλο θέμα και καλά έκανες και τους ενημέρωσες

Με πήρανε την Παρασκευή για να με ρωτήσουν αν αποκαταστάθηκε το πρόβλημα με τις χαμένες κλησεις.Τους λέω χθες έγινε η αναφορά για το πρόβλημα,κι αν υποθέσουμε ότι το φτιάξατε,ας περιμένουμε λίγες μέρες να δούμε αν επαναληφθεί το πρόβλημα.Δηλαδη τι να καταχωρησω?Μου λέει η υπάλληλος.Οτι η βλάβη αποκαταστάθηκε?Της λέω κάντε ότι νομίζετε,δεν διαπίστωσα χαμένη κλήση απο χθες αλλα δεν ειναι λίγο νωρίς να βγάλουμε συμπεράσματα?Μου λέει ότι θα βάλω ότι το πρόβλημα φτιάχθηκε...Οκ κάντε ότι θέλετε της λέω..

Σημερα είχα πάλι δυο χαμένες κλησεις και προώθησή του στον αριθμό Voda που εχω...

Έλεος...με το 4G της Cosmote...:mad:

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

H τελευταία φράση (έλεος με το 4G της Cosmote), αναφορικά με το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις, αυτοακυρώνεται.

Όπως είπαν και άλλα παιδιά, οτιδήποτε θέμα αντιμετωπίζεις με τις κλήσεις δεν έχει να κάνει με το 4G δίκτυο, σε κανέναν πάροχο στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

H τελευταία φράση (έλεος με το 4G της Cosmote), αναφορικά με το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις, αυτοακυρώνεται.

Όπως είπαν και άλλα παιδιά, οτιδήποτε θέμα αντιμετωπίζεις με τις κλήσεις δεν έχει να κάνει με το 4G δίκτυο, σε κανέναν πάροχο στην Ελλάδα.

Θα διαφωνήσουμε πάλι...

Το 4G δίκτυο εφόσον ειναι σωστό και έχει αμφίδρομη επικοινωνία με τη συσκευη μου οφείλει να κάνει μεταγωγή στο 3G ή στο 2G για την δρομολόγηση της κλήσης.Οταν ειμαι στο 2G γιατι δεν υπάρχει καμμιά χαμένη κλήση?

Που βλέπεις την αυτο ακύρωση?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Με πήρανε την Παρασκευή για να με ρωτήσουν αν αποκαταστάθηκε το πρόβλημα με τις χαμένες κλησεις.Τους λέω χθες έγινε η αναφορά για το πρόβλημα,κι αν υποθέσουμε ότι το φτιάξατε,ας περιμένουμε λίγες μέρες να δούμε αν επαναληφθεί το πρόβλημα.Δηλαδη τι να καταχωρησω?Μου λέει η υπάλληλος.Οτι η βλάβη αποκαταστάθηκε?Της λέω κάντε ότι νομίζετε,δεν διαπίστωσα χαμένη κλήση απο χθες αλλα δεν ειναι λίγο νωρίς να βγάλουμε συμπεράσματα?Μου λέει ότι θα βάλω ότι το πρόβλημα φτιάχθηκε...Οκ κάντε ότι θέλετε της λέω..

Σημερα είχα πάλι δυο χαμένες κλησεις και προώθησή του στον αριθμό Voda που εχω...

Έλεος...με το 4G της Cosmote...:mad:

 

Η συσκευή σου φταίει για τις χαμένες κλήσεις. Λίγο περίεργο για τόσο ακριβή (S7 Edge??), αλλά είναι ο πιθανότερος "ένοχος". Είχα κι εγώ μια 4G συσκευή που με ΟΛΕΣ τις εταιρίες, μερικές φορές δε χτυπούσε, γιατί όταν ερχόταν η κλήση, έμενε σταθερά σε 4G και δε γύρναγε σε 2G/3G, ώστε να πραγματοποιηθεί (η κλήση)...

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή σου φταίει για τις χαμένες κλήσεις. Λίγο περίεργο για τόσο ακριβή (S7 Edge??), αλλά είναι ο πιθανότερος "ένοχος". Είχα κι εγώ μια 4G συσκευή που με ΟΛΕΣ τις εταιρίες, μερικές φορές δε χτυπούσε, γιατί όταν ερχόταν η κλήση, έμενε σταθερά σε 4G και δε γύρναγε σε 2G/3G, ώστε να πραγματοποιηθεί (η κλήση)...

Δεν το αποκλείω,αλλα η συσκευη δεν έχει υποστεί καμμιά αλλαγή τωρα τελευταία εννοώ firmware κλπ.Το πρόβλημα υφίσταται το τελευταίο 20ημερο,ενω η τελευταία αναβάθμιση λογισμικού είχε γίνει 40 μέρες πριν.Καποιες κλησεις εχω χάσει και στο παρελθόν αλλα όχι κι έτσι...

Αν συνεχιστει θα αλλάξω προσωρινά συσκευη...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνήσουμε πάλι...

Το 4G δίκτυο εφόσον ειναι σωστό και έχει αμφίδρομη επικοινωνία με τη συσκευη μου οφείλει να κάνει μεταγωγή στο 3G ή στο 2G για την δρομολόγηση της κλήσης.Οταν ειμαι στο 2G γιατι δεν υπάρχει καμμιά χαμένη κλήση?

Που βλέπεις την αυτο ακύρωση?

Το σήμα όταν έχεις 2/3G πως είναι;

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Το σήμα όταν έχεις 2/3G πως είναι;

 

Sent from my XT1562

Μια χαρά δείχνει.

3 με 4 μπάρες το 3G και φουλ το 2G.

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

H τελευταία φράση (έλεος με το 4G της Cosmote), αναφορικά με το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις, αυτοακυρώνεται.

Όπως είπαν και άλλα παιδιά, οτιδήποτε θέμα αντιμετωπίζεις με τις κλήσεις δεν έχει να κάνει με το 4G δίκτυο, σε κανέναν πάροχο στην Ελλάδα.

Αν για οποιοδήποτε λόγο δεν σε ρίχνει σε CS domain (2G η 3G) εχει και παραέχει.

 

Στο 4G δεν εχει κλήσεις αλλά μόνο data. Συνεπώς αν σου έρθει κλήση και παραμένεις καρφωμένος στο 4G... δεν εχει κλήσεις αλλά μόνο data.

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται ο λόγος που το κάνει αυτό να έχει να κάνει με τη συμπεριφορά των άλλων τύπων δικτύου;

Δηλαδή να έχει δώσει ας πούμε μπακάλικα περισσότερο bandwidth στο 4G και τα άλλα 2 δίκτυα να λειτουργούν έτσι ώστε υπό κάποιες προϋποθέσεις σε συγκεκριμένα σημεία να θεωρεί ότι δεν μπορεί να "πέσει" σε αυτά;

 

Πάντως για να αποκλειστεί το ενδεχόμενο να ευθύνεται η συσκευή, και να έχει να κάνει με software ζήτημα, καλό θα ήταν να γίνει ένα reset.

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Μύρινα Λήμνου πλατεία ΚΤΕΛ..σημα 2/3 γραμμές.η πρώτα με huper και η δεύτερη με cosmote σαλονικα

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161010/d1cf2e16c8327d2853fb07c202e8871d.jpg

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Με πήρανε την Παρασκευή για να με ρωτήσουν αν αποκαταστάθηκε το πρόβλημα με τις χαμένες κλησεις.Τους λέω χθες έγινε η αναφορά για το πρόβλημα,κι αν υποθέσουμε ότι το φτιάξατε,ας περιμένουμε λίγες μέρες να δούμε αν επαναληφθεί το πρόβλημα.Δηλαδη τι να καταχωρησω?Μου λέει η υπάλληλος.Οτι η βλάβη αποκαταστάθηκε?Της λέω κάντε ότι νομίζετε,δεν διαπίστωσα χαμένη κλήση απο χθες αλλα δεν ειναι λίγο νωρίς να βγάλουμε συμπεράσματα?Μου λέει ότι θα βάλω ότι το πρόβλημα φτιάχθηκε...Οκ κάντε ότι θέλετε της λέω..

Σημερα είχα πάλι δυο χαμένες κλησεις και προώθησή του στον αριθμό Voda που εχω...

Έλεος...με το 4G της Cosmote...:mad:

 

Αποκλείεται ο λόγος που το κάνει αυτό να έχει να κάνει με τη συμπεριφορά των άλλων τύπων δικτύου;

Δηλαδή να έχει δώσει ας πούμε μπακάλικα περισσότερο bandwidth στο 4G και τα άλλα 2 δίκτυα να λειτουργούν έτσι ώστε υπό κάποιες προϋποθέσεις σε συγκεκριμένα σημεία να θεωρεί ότι δεν μπορεί να "πέσει" σε αυτά;

 

Πάντως για να αποκλειστεί το ενδεχόμενο να ευθύνεται η συσκευή, και να έχει να κάνει με software ζήτημα, καλό θα ήταν να γίνει ένα reset.

 

Τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα δεν παρέχουν VoLTE, δηλαδή την δυνατότητα πραγματοποίησης κλήσεων φωνής μέσω 4G. Υπάρχουν λοιπόν διαφορετικές προσεγγίσεις για το πώς μπορεί η συσκευή να κάνει μετάπτωση σε δίκτυο παλαιότερης γενιάς για να πραγματοποιηθεί η κλήση.

 

Όταν ο συνδρομητής πρόκειται να πραγματοποιήσει μία κλήση, εισερχόμενη ή εξερχόμενη, το δίκτυο έχει ρυθμιστεί από το πάροχο να στέλνει τη συσκευή σε δίκτυο 3ης ή 2ης γενιάς. Αυτή η ρύθμιση δεν είναι καθολική για το δίκτυο και μπορεί να εφαρμόζεται ανά περιοχή. Συνήθως, η μετάπτωση είναι προκαθορισμένη να γίνεται πάντα σε 2G ή 3G. Η μετάπτωση ανάλογα με την ένταση των δικτύων παλαιότερων γενιών είναι πιο δύσκολο να ρυθμιστεί και συνήθως αποφεύγεται γιατί βασίζεται, μεταξύ άλλων, στην μέτρηση σήματος που λαμβάνει η συσκευή.

 

Αυτό που εφαρμόζει η ΕΕ στο ΗΒ όπου βρίσκομαι είναι το εξής:

Οι συσκευές που υποστηρίζουν VoLTE παραμένουν στο 4G και η κλήση ξεκινά.

Σε συσκευές που δεν υποστηρίζουν VoLTE, το δίκτυο στέλνει την κλήση πάντα σε 3G (προς το παρών**). Για να μπορεί να γίνει αυτή η μετάπτωση σωστά η ΕΕ έχει ρυθμίσει το LTE1800 + 2600 να εκπέμπει (σε ένταση) εντός την κάλυψης του UMTS 2100. Εάν δεν το είχε κάνει αυτό, θα υπήρχαν σίγουρα σημεία με LTE 1800 όπου η κλήση δεν θα μπορούσε να μεταβεί σε 3G και συνεπώς να βγει τηλεφωνητής σε εισερχόμενη ή να εμφανίζεται μήνυμα αποτυχίας σε εξερχόμενη.

Το πρόβλημα είναι περισσότερο αισθητό σε LTE800 που έχει την μεγαλύτερη κάλυψη και δυνατότερη ένταση γι'αυτό θα είναι διαθέσιμο μόνο σε συσκευές με VoLTE μόλις διατεθεί δημόσια από την ΕΕ. (προς το παρών γίνονται δοκιμές)

 

**όταν το μεγαλύτερο μέρος των κλήσεων φωνής γίνεται με VoLTE τότε πιθανότατα θα αλλάξουν την μετάπτωση να γίνεται πάντα σε 2G και θα αυξήσουν την ένταση του LTE1800 ώστε καλύπτει όσο και το GSM1800. Δεν έχουν GSM900.

 

Φαίνεται πως η Cosmote δεν έχει ρυθμίσει σωστά την περιοχή κάλυψης και έτσι η συσκευή παραμένει σε 4G γιατί δεν υπάρχει κάλυψη από 3G/2G. Αυτό μπορεί εύκολα να δοκιμαστεί κλειδώνοντας τη συσκευή σε 3G/2G στο σημείο που αντιμετωπίζεται το πρόβλημα. Εάν το σήμα είναι πολύ χαμηλό ή ασταθές στο τύπο δικτύου που έχει ρυθμίσει η Cosmote να γίνεται μετάπτωση στην περιοχή του συνδρομητή, τότε σίγουρα αυτό είναι το πρόβλημα. Και οι επιλογές της Cosmote θα είναι οι εξής: Είτε να χαμηλώσει την ένταση του 4G, είτε να αυξήσει την ένταση του τύπου δικτύου στο οποίο έχει ρυθμίσει να γίνεται μετάπτωση. ('Η πιο απίθανο να εγκαταστήσει νέο σταθμό)

Link to comment
Share on other sites

Τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα δεν παρέχουν VoLTE, δηλαδή την δυνατότητα πραγματοποίησης κλήσεων φωνής μέσω 4G. Υπάρχουν λοιπόν διαφορετικές προσεγγίσεις για το πώς μπορεί η συσκευή να κάνει μετάπτωση σε δίκτυο παλαιότερης γενιάς για να πραγματοποιηθεί η κλήση.

 

Όταν ο συνδρομητής πρόκειται να πραγματοποιήσει μία κλήση, εισερχόμενη ή εξερχόμενη, το δίκτυο έχει ρυθμιστεί από το πάροχο να στέλνει τη συσκευή σε δίκτυο 3ης ή 2ης γενιάς. Αυτή η ρύθμιση δεν είναι καθολική για το δίκτυο και μπορεί να εφαρμόζεται ανά περιοχή. Συνήθως, η μετάπτωση είναι προκαθορισμένη να γίνεται πάντα σε 2G ή 3G. Η μετάπτωση ανάλογα με την ένταση των δικτύων παλαιότερων γενιών είναι πιο δύσκολο να ρυθμιστεί και συνήθως αποφεύγεται γιατί βασίζεται, μεταξύ άλλων, στην μέτρηση σήματος που λαμβάνει η συσκευή.

 

Αυτό που εφαρμόζει η ΕΕ στο ΗΒ όπου βρίσκομαι είναι το εξής:

Οι συσκευές που υποστηρίζουν VoLTE παραμένουν στο 4G και η κλήση ξεκινά.

Σε συσκευές που δεν υποστηρίζουν VoLTE, το δίκτυο στέλνει την κλήση πάντα σε 3G (προς το παρών**). Για να μπορεί να γίνει αυτή η μετάπτωση σωστά η ΕΕ έχει ρυθμίσει το LTE1800 + 2600 να εκπέμπει (σε ένταση) εντός την κάλυψης του UMTS 2100. Εάν δεν το είχε κάνει αυτό, θα υπήρχαν σίγουρα σημεία με LTE 1800 όπου η κλήση δεν θα μπορούσε να μεταβεί σε 3G και συνεπώς να βγει τηλεφωνητής σε εισερχόμενη ή να εμφανίζεται μήνυμα αποτυχίας σε εξερχόμενη.

Το πρόβλημα είναι περισσότερο αισθητό σε LTE800 που έχει την μεγαλύτερη κάλυψη και δυνατότερη ένταση γι'αυτό θα είναι διαθέσιμο μόνο σε συσκευές με VoLTE μόλις διατεθεί δημόσια από την ΕΕ. (προς το παρών γίνονται δοκιμές)

 

**όταν το μεγαλύτερο μέρος των κλήσεων φωνής γίνεται με VoLTE τότε πιθανότατα θα αλλάξουν την μετάπτωση να γίνεται πάντα σε 2G και θα αυξήσουν την ένταση του LTE1800 ώστε καλύπτει όσο και το GSM1800. Δεν έχουν GSM900.

 

Φαίνεται πως η Cosmote δεν έχει ρυθμίσει σωστά την περιοχή κάλυψης και έτσι η συσκευή παραμένει σε 4G γιατί δεν υπάρχει κάλυψη από 3G/2G. Αυτό μπορεί εύκολα να δοκιμαστεί κλειδώνοντας τη συσκευή σε 3G/2G στο σημείο που αντιμετωπίζεται το πρόβλημα. Εάν το σήμα είναι πολύ χαμηλό ή ασταθές στο τύπο δικτύου που έχει ρυθμίσει η Cosmote να γίνεται μετάπτωση στην περιοχή του συνδρομητή, τότε σίγουρα αυτό είναι το πρόβλημα. Και οι επιλογές της Cosmote θα είναι οι εξής: Είτε να χαμηλώσει την ένταση του 4G, είτε να αυξήσει την ένταση του τύπου δικτύου στο οποίο έχει ρυθμίσει να γίνεται μετάπτωση. ('Η πιο απίθανο να εγκαταστήσει νέο σταθμό)

Εξαιρετική ανάλυση...ευχαριστω πολυ.

Πάντως το σήμα UMTS παίζει απο 2 μπάρες έως και 4 και δεν ειναι ιδιαίτερα σταθερό.Η ομιλία μάλιστα ειναι διακοπτωμενη και ίσως αυτο ειναι ένδειξη ότι η κάλυψη UMTS ειναι υποδεέστερη του LTE,οποτε εκει ίσως ειναι και το πραγματικό πρόβλημα.Απο σημερα θα βάλω σε χρήση ενα S5 στη θέση του s7edge για να αποκλείσω το πρόβλημα της συσκευής.Μια λύση πάντως θα ήταν να γίνεται μετάπτωση σε 2G όπου λογικά η κάλυψη δείχνει να ειναι καλύτερη απο UMTS.

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Σε επικοινωνία μου με την cosmote, μου είπαν ελάτε σε cosmote συμβόλαιο και θα έχετε καλύτερη ποιότητα κλήσεων και internet. Δηλαδή της λέω τα καρτοκινητα της cosmote δεν έχουν την ίδια ποιότητα δικτύου με τα συμβόλαια; και μου λέει ΟΧΙ τα συμβόλαια έχουν καλύτερη .

Μήπως κάποιοι από σας που δεν αντιμετωπίζουν προβλήματα έχετε συμβόλαιο;

Το ξέρετε οτι με συμβολαιο απο 25αρι πάγιο και κάτω δεν έχει καν προφίλ για 4G ετσι? Μονο 3G. Ισχυει όντως αυτό? Το παρατήρησα πρόσφατα με το mobile 1500-25 της αδερφής μου.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν παίζει κάποιο θέμα σήμερα με το ιντερνέτ στις περιοχές Καλλιθέα, Μοσχάτο, Ταύρος? Ενώ τις προηγούμενες μέρες είχα πολύ καλό σήμα 4g σήμερα είμαι με το ζόρι Η.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Mark_K

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μοσχάτο ολα δείχνουν οκ Τάκαρε..Φουλ 4G,τ τουλάχιστον απο τις 4 και μετά που επέστρεψα.

Ναι και εγώ μετά τις 14:00 ήμουν κομπλέ πριν είχα θέμα σοβαρό. Έστειλα και στην cosmote στο fb μήνυμα και επικοινωνησαν μαζί μου στις 14:30 και μου είπαν ότι γινονταν εργασίες και δοκιμές και ότι το πρόβλημα αποκατασταθηκε! Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

VoLTE; Πότε ρε παιδιά; :wacko:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://www.speedtest.net/my-result/i/1835740162 4G 2ο δημοτικο αλεξανδρουπολης.Γωνια καποδιστριου με Διονυσιου Σολωμου απεναντι απο την ΔΕΗ.Hyperhosting το τεστ iphone 5s.

Λιμανι Αλεξανδρουπολης στην Εισοδο http://www.speedtest.net/my-result/i/1835781467

Και στο υψος του Public Λεωφορο Δημοκρατιας επιασα 55Mbps.Οι μετρησεις ηταν απο Band 3-1800.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πτολεμαΐδα χτες

Check out my Ookla Speedtest result. What's your speed? http://www.speedtest.net/my-result/a/2338678955

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σταυρούπολη αργα το βραδυ.

Τελικιασε το εργαλείο.

Check out my Ookla Speedtest result. What's your speed? http://www.speedtest.net/my-result/a/2337206134

Apple iphone 12 mini
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζονται ακόμη τα προβλήματα με τα δεδομένα που το τηλέφωνο είναι σαν να μην παίρνει IP; γιατί μερικοί γνωστοί μου ακόμη παραπονιούνται ότι το Internet υπολειτουργεί και δεν την χρησιμοποιώ πλέον για να το διαπιστώσω... Αναφέρομαι για την περιοχή του Βόλου και του Πηλίου.
Link to comment
Share on other sites

Εχθές μέσα απο ενα island cafe στο κέντρο την Θεσσαλονίκης..με προεπιλεγμενο σερβερ της cote έβγαλε 53.51 και 48.90 και με hyper έβγαλε 50.39 και 50.56

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Στην Αγ Μαρινα υπαρχουν στιγμες που εχω 4G αλλα συνηθως εχω Ε Αυτο εχει να κανει με την ληψη του σηματος στο συγκεκριμενο σημειο η λογω μειωμενου bandwith; Οταν εχω Ε ειναι φουλ το σημα οταν ειναι 4 g εχω μια μοναδα σημα Μηπως να το εχω μονιμα στο 3g/2g; Μηπως φταιει το κινητο μου που ειναι δικαρτο; ειναι ενα Huawei mate 8 Μηπως τα μονοκαρτα εχουν καλυτερη ληψη; Συγνωμη αν κουρασα
Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το λες, ακούγεται σαν να μην πιάνει 3G ενώ το 4G είναι ασθενές. Για βάλε το στο 3G only να δεις πως θα συμπεριφερθεί.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...