Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γινεται με καποιο μηνυμα να ενεργοποιησω το 4g ή μονο τηλεφωνικα; Εχει καρτοκινητη cosmote και βαζω το πακετο με τα 500mb για ενα μηνα.

 

Θα τα ρουφαει γρηγορα; Αν και μονο σε forums μπαινω.

 

Πως μπορώ να ενεργοποιήσω το 4G της COSMOTE;

 

Για να ενεργοποιήσεις το 4G επισκέψου ένα κατάστημα του δικτύου COSMOTE ή κάλεσε την Εξυπηρέτηση Πελατών .Κάλεσε στο 13838 αν είσαι κάτοχος Συμβολαίου, ΚαρτοΣυμβολαίου ή Καρτοκινητού COSMOTE (χρέωση 0,19€/κλήση) ή στο 13839 εάν είσαι επαγγελματίας (δωρεάν κλήση από το εταιρικό κινητό COSMOTE).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1481

  • georgemv

    732

  • cmvr

    1008

  • georgebad

    1099

Εγω καρτα frog σε galaxy s5 κ εχω ενεργοπ.τη χρηση 4g allα ποτε δεν βρισκω δικτυο μεσα στην αθηνα κ γενικα ουτε το 3g πεταει!!! Η καρτα sim ειναι σχετιkα παλια(απο τοτε που ξικηνησε η frog).υπαρχει περιπτωση η sim να επιιρεαζει τη ταχυτητα στο ιντερνετ κ τη χρηση του 4g??
One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

Εγω καρτα frog σε galaxy s5 κ εχω ενεργοπ.τη χρηση 4g allα ποτε δεν βρισκω δικτυο μεσα στην αθηνα κ γενικα ουτε το 3g πεταει!!! Η καρτα sim ειναι σχετιkα παλια(απο τοτε που ξικηνησε η frog).υπαρχει περιπτωση η sim να επιιρεαζει τη ταχυτητα στο ιντερνετ κ τη χρηση του 4g??

 

Νομίζω για να έχεις 4g πρέπει να έχεις και κάρτα sim που να το υποστηρίζει.. οπότε πήγαινε σε ένα γερμανό να την αλλάξεις

Link to comment
Share on other sites

Tελευταία ημέρα η σημερινή για την την ψηφοφορία σχετικά με την ανάδειξη των κορυφαίων smartphones και tablets για το 2014. Όσοι δεν έχετε ακόμα ψηφίσει, σπεύσατε!

 

myphone BEST OF 2014: Ψηφίστε τα καλύτερα smartphones και tablets του 2014!

http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω για να έχεις 4g πρέπει να έχεις και κάρτα sim που να το υποστηρίζει.. οπότε πήγαινε σε ένα γερμανό να την αλλάξεις

 

 

Ετσι εγινε φιλε!!ζητησα αντικατασταση sim κ ολα καλα!!!!!!κ δεν μου πηραν κ τα 5 €!!!!!σ ευχαριστω πολυ κ χρονια πολλα!!!

One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Σουδα χανια ενα τεστ στο 4g

Σφαιρα.Στον Βλητε ομως (ακριβως πανω απο το Shell ) Δεν πιανει 4G αλλα μονο 3G και αυτο εντος σπιτιου 1-2 γραμμες. Η κεραια αν εκπεμπει απο μαλαξα λογικα θα επρεπε να ειναι καμπανα εφοσον ειναι φατσα καρτα με την περιοχη.

Link to comment
Share on other sites

Στα Κουνουπιδιανά μέχρι περίπου τον Αγιο Ονούφρη πιάνει μια χαρά το LTE. Από εκεί και κάτω είναι hit-or-miss.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στα Κουνουπιδιανά μέχρι περίπου τον Αγιο Ονούφρη πιάνει μια χαρά το LTE. Από εκεί και κάτω είναι hit-or-miss.

 

Οκ κομπλε.Μαλλον θα γυρισω και το καρτοκινητο βονταφον σε κοσμοτε γιατι πλεον η καλυψη στα Χανια μεταξυ Cosmote Vodafone ειναι χαοτικη.

Link to comment
Share on other sites

Οκ κομπλε.Μαλλον θα γυρισω και το καρτοκινητο βονταφον σε κοσμοτε γιατι πλεον η καλυψη στα Χανια μεταξυ Cosmote Vodafone ειναι χαοτικη.

 

Κουνουπιδιανά που μενω εγω στο αριστον απο πανω στο δεύτερο οροφο βλεπω μια γραμμη 4G+

Link to comment
Share on other sites

Κουνουπιδιανά που μενω εγω στο αριστον απο πανω στο δεύτερο οροφο βλεπω μια γραμμη 4G+

 

Εγω εμενα στο στενο διπλα (Κωνσταντινουπολεως) και μεσα στο σπιτι ποτε δεν ειχα σημα 3G.Εχει 2 χρονια που εφυγα και δεν ξερω απο τοτε παντως εχει 4G+ στα Κουνουπιδιανα η κοσμοτε? Vodafone / wind ηταν τραγικες παντως στην περιοχη.

Στα Χανια σκετο 4G μου βγαζει σε συσκευη iphone 6 οταν εχει 4G+ δειχνει κατι διαφορετικο σε iphone ?

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση οτι 4G+ μονο note 4 οχι το exynos C αλλα το F snapdragon και το alpha τις sammy πιανουν μεχρι στιγμης.
Link to comment
Share on other sites

Σφαιρα.Στον Βλητε ομως (ακριβως πανω απο το Shell ) Δεν πιανει 4G αλλα μονο 3G και αυτο εντος σπιτιου 1-2 γραμμες. Η κεραια αν εκπεμπει απο μαλαξα λογικα θα επρεπε να ειναι καμπανα εφοσον ειναι φατσα καρτα με την περιοχη.

 

Δεν έχει σημασία. Μπορεί να μην "βλέπει" προς εκείνη την περιοχή κεραία 3G. Αν δεν κάνω λάθος, δεν σημαίνει πως όσα στοιχεία βλέπουμε πάνω στον ιστό όλα εκπέμπουν σε 3G

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία. Μπορεί να μην "βλέπει" προς εκείνη την περιοχή κεραία 3G. Αν δεν κάνω λάθος, δεν σημαίνει πως όσα στοιχεία βλέπουμε πάνω στον ιστό όλα εκπέμπουν σε 3G

 

Αν η κεραια ειναι στην Μαλαξα η κατω στη Σουδα δεν γινεται να μην βλεπει τον βλητε γιατι ειναι φατσα καρτα μπροστα η περιοχη. Γιαυτο μου κανει εντυπωση.

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει καταβόθρα σήματος, όπως για παράδειγμα στην ανηφόρα του Αγ. Ονουφρίου, όπου χαμηλά πιάνεις καλύτερα από ψηλά αν και δεν υπάρχει LOS σε κυψέλη.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν η κεραια ειναι στην Μαλαξα η κατω στη Σουδα δεν γινεται να μην βλεπει τον βλητε γιατι ειναι φατσα καρτα μπροστα η περιοχη. Γιαυτο μου κανει εντυπωση.

 

Αυτό λέω. Μπορεί να μην "κοιταει" προς τα κει. Το ότι ο ιστός πάνω του έχει πολλά στοιχεία δεν σημαίνει πως όλα σε όλες τις πλευρές εκπέμπουν UMTS

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση οτι 4G+ μονο note 4 οχι το exynos C αλλα το F snapdragon και το alpha τις sammy πιανουν μεχρι στιγμης.

 

Honor 6 και mate7

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω. Μπορεί να μην "κοιταει" προς τα κει. Το ότι ο ιστός πάνω του έχει πολλά στοιχεία δεν σημαίνει πως όλα σε όλες τις πλευρές εκπέμπουν UMTS

 

Ας πουμε οτι η Μαλαξα ειναι ο Χορτιατης που τα στοιχεια βλεπουν προς πυλαια.Ειναι δυνατον να μην πιανει το πανοραμα που ειναι στην ιδια ευθεια? οπου πυλαια βαλε Βλητε και οπου πανοραμα σουδα για να καταλαβεις πως το εννοω.

ποιο φατσα καρτα δεν γινεται... (ζουμ απο βλητέ)

http://s8.postimg.org/uwgb3zlrl/malaxa1.jpg

 

Το θεμα που να κοιτανε μετα τα στοιχεια εκτος απο την πολη η την σουδα? Βασικα το θεμα ειναι οτι δεν πιανει μεσα στο σπιτι καλο σημα.Και στην μαλάξα πρεπει να εχουν ολες κεραιες αν δεν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω την εξής απορία για το πως λειτουργούν τα δίκτυα.

Λέμε λοιπόν ότι κάποια στιγμή θα εκπέμψει 4g και στους 800ΜΗΖ η cosmote. Εαν κάποιος έχει κινητό το οποίο εκπέμπει-λαμβάνει μόνο 1800/2100/2600 υπάρχει περίπτωση να βρεθεί σε περιοχή που δεν θα έχει κάλυψη από αυτές τις συχνότητες και συνεπώς δε θα λειτουργεί σε 4g, ενώ στην ίδια περιοχή εκπέμπει σήμα 800MHZ;

 

Ή μήπως από κάθε σημείο εκπομπής (κεραία) εκπέμπονται όλες οι συχνότητες;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε haki με εκπλήσεις πολύ ευχάριστα κάθε φορά που διαβάζω τα ποστ σου , σχετικά με τεχνικά θέματα .

 

Συνέχισε έτσι να μας ενημερώνεις , γιατί το χρειαζόμαστε ;)

Link to comment
Share on other sites

...γιατί δεν υπάρχει ούτε μία "επώνυμη" με 4G που να μην διαθέτει 800)

 

Το Honor 6 κοιτάζω αλλά σε dual sim (H60-L02) δυστυχώς δεν υποστηρίζει τους 800MHz.

 

Πάντως ευχαριστούμε για την πλήρη ανάλυση του θέματος! :)

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...