Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατερινη φουλ 4G μετρημενο με sony xperia sp....εξω απο Κατερινη προς Πλακα, παραμενει ον το 4G.

Θεσσαλονικη περιφερειακος φουλ, πυλαια φουλ 4 G.

Ενα μπραβο στην Κοσμοτε.

Apple iphone 12 mini
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1480

  • georgemv

    732

  • cmvr

    1008

  • georgebad

    1099

δεν ειναι καλα νουμερακια αυτα!!!για 2 γραμμες 4G

 

Ο φίλος μιλάει για KB/sec, όχι για kbps.

Πιάνει περίπου 9 MB/sec downstream, δηλαδή περίπου 72Mbps!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που δεν έχει τηλέφωνο 4G μπορεί να το ενεργοποιήσει τώρα το 4G και να αγοράσει τηλέφωνο μετά της 30/10 ;

 

Ευχαριστώ

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που δεν έχει τηλέφωνο 4G μπορεί να το ενεργοποιήσει τώρα το 4G και να αγοράσει τηλέφωνο μετά της 30/10 ;

 

Ευχαριστώ

 

Αυτό δεν το γνωρίζω...πάντως εγώ έκανα το αντίθετο.Εχω 4G τηλέφωνο,αλλα στην περιοχή μου δεν υπάρχει 4G ακόμα.Παρολαυτα πήρα και μου το ενεργοποίησαν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που δεν έχει τηλέφωνο 4G μπορεί να το ενεργοποιήσει τώρα το 4G και να αγοράσει τηλέφωνο μετά της 30/10 ;

 

Ευχαριστώ

 

Κανονικά. Πήγαινε σε οποιοδήποτε κατάστημα Cosmote/ΟΤΕ/Γερμανός και ζήτα να σου ενεργοποιήσουν την υπηρεσία «προφίλ 4G».

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά. Πήγαινε σε οποιοδήποτε κατάστημα Cosmote/ΟΤΕ/Γερμανός και ζήτα να σου ενεργοποιήσουν την υπηρεσία «προφίλ 4G».

 

Τελικά φίλε μου αυτό έκανα . Πήγα στον Γερμανό και τον ενεργοποιησα . Ομως από 1/11 δεν θα πρέπει να έχω ακριβό πάγιο για να έχω 4g ; Αν δεν χω λογικά θα με διαγράψουν. Σωστά;

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Τελικά φίλε μου αυτό έκανα . Πήγα στον Γερμανό και τον ενεργοποιησα . Ομως από 1/11 δεν θα πρέπει να έχω ακριβό πάγιο για να έχω 4g ; Αν δεν χω λογικά θα με διαγράψουν. Σωστά;

 

Λογικά ναι, αλλά δεν ξέρεις τι θα κάνουν με τους παλιούς. Μπορεί να τους αφήσουν και να μην γράφουν νέους αν δεν έχουν ακριβό πάγιο.

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος πιάνει DL ~8700 kB/sec δηλαδή ~8.5 MB/sec ήτοι ~68 Mbps.

Mια χαρά ειναι οι ταχύτητες. Εγώ Χαλάνδρι με το HTC Οne, έχω average ~70 Μbps.

http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος πιάνει DL ~8700 kB/sec δηλαδή ~8.5 MB/sec ήτοι ~68 Mbps.

Mια χαρά ειναι οι ταχύτητες. Εγώ Χαλάνδρι με το HTC Οne, έχω average ~70 Μbps.

 

και κατι τελευταιες απο πλατανια μερια χανια ~80Mbps

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μήπως υπάρχει θέμα με τα καρτοκινητα και τα περιορίζει; πλατεία Συντάγματος, με full σήμα Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κάποιος απο Σέρρες να μας πει αν υπαρχει 4G καλυψη στην πολη μεσα αλλα και και σε περιοχες του Δημου Εμμ Παππα?Επισης καπου πριν διαβασα οτι oi VOIP εφαρμογες οπως skype κτλ δεν παιζουν μεσω 4G ισχυει αυτο?

Ευχαριστω προκαταβολικα...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δούμε την κάλυψη του 4G; Πχ αύριο θα είμαι για δουλειές το πρωί στο Μαρούσι. Έχει εκεί; Και κάτι ακόμα, έχω το Note 3 στην επιλογή LTE/WCDMA/GSM (αυτόματη σύνδεση). Αν υπάρχει 4G θα το βρεί ή πρέπει να πάω πρώτα στην Cosmote;
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δούμε την κάλυψη του 4G; Πχ αύριο θα είμαι για δουλειές το πρωί στο Μαρούσι. Έχει εκεί; Και κάτι ακόμα, έχω το Note 3 στην επιλογή LTE/WCDMA/GSM (αυτόματη σύνδεση). Αν υπάρχει 4G θα το βρεί ή πρέπει να πάω πρώτα στην Cosmote;

 

Αν έχεις ενεργοποιήσει το 4G στη γραμμή σου, τότε, αν υπάρχει κάλυψη, θα έχεις δίκτυο LTE ..

Link to comment
Share on other sites

Έχω το iphone 5 Α1429 με κοσμοκάρτα και μου ήρθε sms "στειλε 4g εντελώς δωρεάν και ενεργοποίησε την πρόσβαση στο δίκτυο cosmote 4g για να σερφάρεις στο internet με απεριόριστες ταχύτητες! Σε ενημερώνουμε ότι μέχρι τις 31/10/2013 όλοι οι συνδρομητές cosmote με συσκευή 4g και ενεργή πρόσβαση στο Internet μπορούν να δοκιμάσουν το νέο δίκτυο 4g. Απο την 1/11/2013 η πρόσβαση στις απίστευτες ταχύτητες του cosmote 4g θα γίνεται κάθε φορά που θα ενεργοποιείς ένα από τα ακόλουθα πακέτα ιντερνετ : internet monthly pass 200, sms 100 plus 1520mb, sms 100 plus 250mb. Δες αναλυτικά τους όρους χρήσης του δικτύου cosmote 4g στο www.cosmote.gr"

 

Οι όροι χρήσης είναι εδώ http://www.cosmote.gr/content/el/attached_files/Company/service-COSMOTE-4G.pdf

 

Παρ'όλα αυτά δεν κατάλαβα ακριβώς. Αν ενεργοποιήσω το 4G θα μπορώ μέχρι τις 31/10/2013 να καταναλώνω όσα ΜΒ θέλω για δοκιμή;

Στην συνέχεια αν ενεργοποιήσω το internet monthly pass 200 θα έχω δυνατότητα να πιάνει η συσκευή μου και το 4g δίκτυο όπου υπάρχει;

Εγώ αυτή την στιγμή έχω περίπου 4GΒ υπόλοιπο απο πακέτα που μεταφέρω με ανανέωση πριν λήξει το προηγούμενο. Αν ένα μήνα ενεργοποιήσω το Monthly pass 60 για να τα κάνω πχ 4060MB τι θα γίνει με το 4g, απλά για εκείνο τον μήνα δεν θα συνδέεται σε 4G αλλά μόνο σε 3G;

:blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

@kgian Δυστυχως αυτο μολις μου ειπαν και εμενα τηλεφωνικα... Μετα το "δωρεαν" θα χρεωνονται οι υπηρεσιες 4G κανονικα και πρεπει να αλλαξουμε πακετο οσοι θελουμε να συνεχισουμε να τις εχουμε... Παρτε μια διακοπη τωρα να δεις τι ειναι πιο γρηγορο απο το 4G :mad::mad::mad:
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Κατερίνη. Κέντρο αλλά και γενικότερα σε όλη την πόλη υπάρχει καλή κάλυψη. (συσκευή Note 3)

 

[ATTACH]36851[/ATTACH]

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν έχει κάποιος what's up αν το πρόγραμμα 500mb με 5ευρώ υποστηρίζει 4g ?
Not a fanboy. Just a minimal fan.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...