Jump to content

Προτάσεις εφαρμογών για Windows Phone 8


montoya_42
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι δεν είναι φυσιολογικό. Συνήθως μετά την φόρτιση και χωρίς airplane mode αν δεν πειράξω το κινητό, παρατηρώ ότι μετά από 12 ώρες έχει πάει στο 98%.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Must have εφαρμογή πολυεργαλειο :Insider

 

Η πιο χρησιμη εφαρμογη που εχω εγκαταστηθει απο την πρωτη στιγμη που πηρα το κινητο.

Μεσα σε 7Mb ενσωματωνει :

 

*Απεικόνιση λειτουργιων κινητου (Κατασταση μπαταριας αναλυτικη,wifi, σημα κεραιας υπολειπομενος χρονος φορτισης κλπ)

*Συντομευσεις-tiles στην αρχικη (Airplane mode,Wifi ON/OF,Stop Music,Τοποθεσια-Gps,Κατασταση % μπαταριας κλπ)

*Αποθηκευση του εκαστοτε bing wallpaper στο κινητο επιλέγοντας την αναλυση που θελεις.

*World clock

*Χρονομετρο-Αντιστροφη Μετρηση

*Φακος

 

Μοναδικο (-) ισως το οτι εχει μια ΣΧΕΤΙΚΗ καταναλωση οταν τρεχει η εφαρμογη (μην φανταστειται κανα τρελο battery drain φυσιολογικα πραγματα)

 

Οπως και να εχει πιστευω οτι ειναι μια εφαρμογη που θα συγκεντρωνει τα ολα-σε-ενα και σε γλιτωνει απο 5-6 μικροεφαρμογες !

 

Try it ;)

 

 

___________________________________________________________________________________________

Link to comment
Share on other sites

Έχει αρκετούτσικη κατανάλωση οπότε έχω λίγους μήνες που την έβγαλα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη εφαρμογη για χρονομετρηση, αντιστροφη μετρηση κλπ και παλι free για περιορισμενο χρονικο διαστημα:

 

Avirall Time Suite

 

 

Επισης σχετικα προσφατα υπηρξε ερωτηση για εφαρμογη που να μπορει να δειχνει κοντινα εφημερευοντα φαρμακεια. Η συγκεκριμενη δυνατοτητα υπαρχει στην επισημη εφαρμογη του Χρυσου Οδηγου. Οπως και τα εφημερευοντα Νοσοκομεια, αλλα και τιμες κοντινων πρατηριων υγρων καυσιμων.

 

Greek Yellow Pages

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή η οποία μας ειδοποιεί για ποιες αλλες εφαρμογές είναι σε προσφορα ή δωρεάν;
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή η οποία μας ειδοποιεί για ποιες αλλες εφαρμογές είναι σε προσφορα ή δωρεάν;

 

myAppFree λέγεται.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή η οποία μας ειδοποιεί για ποιες αλλες εφαρμογές είναι σε προσφορα ή δωρεάν;

 

Και το AppDeals

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, για δειτε το onestore. Κατεβάζουμε οποια apps απ'οποιο region θέλουμε χωρίς reboots. Λογικά έχει όλα τα apps.
Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

ένα password manager για οσους χρειαζονται

Enpass Password Manager & Information Keeper

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/enpass-password-manager-information-keeper/5da0e1bb-e3b4-42ad-bd18-1fcae34e9b10

 

► Productive features:

✓CROSS PLATFORM AVAILABILITY- Enpass is there on nearly all major smartphone and desktop platforms.

✓FREE DESKTOP VERSION- Desktop version is available for free on Windows and MAC that can import data from existing password managers like mSecure, keeper, Datavault, Keepass, Password safe, eWallet, SPB Wallet & 1password.

✓AUTO SYNC- Syncs changes on one device to other supported devices through Dropbox.

✓AUTO-FILL- No need to copy/paste username & password on any webpage, just open the webpage and Enpass will automatically fill the details.

✓CAREFULLY DESIGNED TEMPLATE COLLECTION.

✓FAST SEARCHING.

✓PIN TO START.

✓FOLDER SUPPORT- Use folders and subfolders for better organizing.

 

► Security features: http://enpass.sinew.in/safety/safeties/

✓MILITARY GRADE ENCRYPTION- Protects your data high grade AES-256 encryption. All protection mechanism is done locally (offline) at your device only.

✓NO SIGN-UP REQUIRED- You do not need to create any online account with us. Your data is stored securely in your device or your Dropbox account.

✓STRONG PASSWORD GENERATOR- Powerful in-built password generator to create un-guessable passwords.

✓AUTO LOCK-Enpass adds extra security against snoopy eyes by auto-locking itself.

 

 

δειχνει καλό και με καλο encryption (και ακριβο :p )

 

αλλα για να πω την αλήθεια δεν εμπιστεύομαι ακομα password managers

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραίος...........

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, για δειτε το onestore. Κατεβάζουμε οποια apps απ'οποιο region θέλουμε χωρίς reboots. Λογικά έχει όλα τα apps.

 

αυτο απο που το βρισκουμε;

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

αυτο απο που το βρισκουμε;

 

 

ψάξε το στο store όπως το έγραψα. Έχει σήμα το Βουκεφάλα (πλακα κάνω, έχει σήμα μια κεφαλη αλόγου).

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει εφαρμογη να σωζει απευθειας απο youtube στη video library του κινητου?Για να σωζει το mp3 μονο του βρηκα το youmusic αλλα για ολο το βιντεο οχι.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το system tiles το έβγαλα γιατί μου έτρωγε πολύ μπαταρία. Κάποια άλλη πρόταση για να κλειδώνουμε την οθόνη μας έστω και επί πληρωμή?
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το system tiles το έβγαλα γιατί μου έτρωγε πολύ μπαταρία. Κάποια άλλη πρόταση για να κλειδώνουμε την οθόνη μας έστω και επί πληρωμή?

 

 

αυτή η διαδικασία γενικότερα τρώει πολύ μπαταρία . Και το double tap to wake που έχουν ορισμένα lumia είναι ενεργοβόρο

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το system tiles το έβγαλα γιατί μου έτρωγε πολύ μπαταρία. Κάποια άλλη πρόταση για να κλειδώνουμε την οθόνη μας έστω και επί πληρωμή?

 

Το ίδιο κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το system tiles το έβγαλα γιατί μου έτρωγε πολύ μπαταρία. Κάποια άλλη πρόταση για να κλειδώνουμε την οθόνη μας έστω και επί πληρωμή?

 

Quick Tiles αλλά και αυτό έχει το ανάλογο battery drain.

Δυστυχως θέλει δουλειά σε αυτό το θέμα!

 

Το ίδιο κι εγώ.

 

Όπως από πάνω

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Το οποίο το χάλασε τελείως

 

Αργεί πολύ να φορτώσει κολλάει

 

Με εκνεύριζε όταν κάτι που δουλευει

 

Το χαλάνε με τα update :(

 

 

 

Και μου βγαζει error καθώς προσπαθώ να στείλω και αυτο το ποστ έλεος!!!!

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο το χάλασε τελείως

 

Αργεί πολύ να φορτώσει κολλάει

 

Με εκνεύριζε όταν κάτι που δουλευει

 

Το χαλάνε με τα update :(

 

 

 

Και μου βγαζει error καθώς προσπαθώ να στείλω και αυτο το ποστ έλεος!!!!

 

περίεργο . Εγω θα έλεγα ακριβώς τα αντίθετα . Δοκίμασε να το κάνεις uninstall και reinstall

Link to comment
Share on other sites

Quick Tiles αλλά και αυτό έχει το ανάλογο battery drain.

Δυστυχως θέλει δουλειά σε αυτό το θέμα!

 

Το system tiles σαν εφαρμογη δε δημιουργει drain.

Το κουμπι που κλειδωνουμε το κινητο εχει, γι αυτο και δε το χρησιμοποιω τελικα Μανο.

Μια μου εκανε drain μια δε μου εκανε και σπαστηκα στο τελος.:D

Link to comment
Share on other sites

 

 

Δυστυχώς το update στο tapatalk δεν έφερε το σημαντικότερο.

Δυνατότητα αλλαγής των fonts καθώς σε αυτό το μέγεθος είναι μη πρακτικά για ανάγνωση στη 4 μισάρα του 1020.

Τους έστειλα mail και η απάντηση τους ήταν η παρακάτω.

Οπότε μπορώ να ελπίζω βάσιμα ότι θα έχουμε καλά νέα σύντομα για τη τόσο σημαντική αυτή εφαρμογή

 

 

Hi Manos!

 

Thanks for contact us. We are working on a major app review with lot of new features. I will give +1 to font settings feature.

 

 

Thanks for the prompt reply!

I bought and I use tapatalk at my note 3 also and it's great but for Windows phones it's not good yet.

Thanks any way for reply :)

 

--- Original Message ---

 

 

 

 

Το system tiles σαν εφαρμογη δε δημιουργει drain.

Το κουμπι που κλειδωνουμε το κινητο εχει, γι αυτο και δε το χρησιμοποιω τελικα Μανο.

Μια μου εκανε drain μια δε μου εκανε και σπαστηκα στο τελος.:D

 

Δε ξέρω, γενικά έχω σπαστεί με πολλές εφαρμογές αλλά και λειτουργίες γενικά με τα wp και όσο και να θέλω να τα στηρίξω δε μου βγαίνει, τουλάχιστον για εφαρμογές και κατανάλωση περιεχομένου στο ίντερνετ έχουν πολύ δρόμο ακόμα δυστυχώς.

Θα κάνω επαναφορά στο 1020 σήμερα και θα το στήσω καθαρό να δω τι παίζει.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...