Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρώτα περνάς την 3.2 και μετά το UpDate σε 3.2.1.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρώτα περνάς την 3.2 και μετά το UpDate σε 3.2.1.

 

Ωραία.....Και Μήπως υπάρχει διαθέσιμη κάπου η 3.2 ; Όσο μπορούσα να το ψάξω μέσω τηλ Γιατί δεν είμαι σε υπολογιστή δεν την βρήκα....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

η 3.2 για το 1gb- 1850mah μπαταρία, αυτή είναι παιδιά?

 

 

https://cloud.mail.ru/public/fdf7fede02ef/G4HG_vredniiy_v3.2.zip

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σαν πρώην κάτοχος g3s και τωρα g4s συμφωνώ οτι το κινητό πεταει αλλα εχω θεμα με το gps εχουμε καμια λυση ?

ενω μου πιανει πολυ σωστη θεση στην διαδρομή η δεν κουνιέται καθόλου η ειναι λαθοσ κατα 40-50 μετρα και αλλάζει συνεχώς θεση .

Link to comment
Share on other sites

η 3.2 για το 1gb- 1850mah μπαταρία, αυτή είναι παιδιά?

 

 

https://cloud.mail.ru/public/fdf7fede02ef/G4HG_vredniiy_v3.2.zip

Όχι... αυτή είναι για το Advanced.

 

Αυτή είναι η 3.2

https://cloud.mail.ru/public/a5c231fae188/G4H_vredniiy_v3.2.zip

 

Την έβαλα χθες, μαζί με το update. Ακόμα δεν έχει καλό σήμα, αλλα το feeling μέσα στα menu του τηλεφώνου είναι πολύ ομαλό....

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτήν την 3.2.1, έχω σκαλοπάτι. Με την 3.1.3 δεν είχα σκαλοπάτι στην μπαταρία.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτήν την 3.2.1, έχω σκαλοπάτι. Με την 3.1.3 δεν είχα σκαλοπάτι στην μπαταρία.

1850 mah ή 3000 mah μπαταρία ?

Link to comment
Share on other sites

Αν εσύ έχεις σκαλοπάτι με την 3.2 εγώ με 3000 μπορεί να μην έχω:confused:

 

 

Ρε τι πάθαμε με τα σκαλοπάτια , δεν παίρνουμε το ασανσέρ λέω εγώ...:ρ:lol:

Link to comment
Share on other sites

1850mAh, thin, turbo

 

Ωχ....αποτρεπτικός ο λόγος αυτός για μένα !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ιδέα από πού ακριβώς μπορώ να αυξήσω την ένταση του ακουστικού όταν μιλάω σε κλίση; (Mobile uncle->engineer mode->engineer mode (mtk) ->hardware testing->audio->μετα; ). Ρωτάω γιατί τα έπαιξε σε μια κλίση το ακουστικό (το ανέφερα και σε προηγούμενο post) και είπα μπας και. Απλά να εξαντλήσω και την τελευταία ελπίδα αν και λογικά πολύ απλά τα έφτυσε...
Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει κανείς ιδέα από πού ακριβώς μπορώ να αυξήσω την ένταση του ακουστικού όταν μιλάω σε κλίση; (Mobile uncle->engineer mode->engineer mode (mtk) ->hardware testing->audio->μετα; ). Ρωτάω γιατί τα έπαιξε σε μια κλίση το ακουστικό (το ανέφερα και σε προηγούμενο post) και είπα μπας και. Απλά να εξαντλήσω και την τελευταία ελπίδα αν και λογικά πολύ απλά τα έφτυσε...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ωχ....αποτρεπτικός ο λόγος αυτός για μένα !
Μετά την πρώτη φόρτιση, δεν μου το ξαναέκανε.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος για το G4s:D

 

Εκτός απο τον ael που τον ρώτησα με πμ κάποιος άλλος που το έχει να μου πει απο που το πήρε , σε πόσες μέρες του ήρθε κ.λ.π?

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα...έχω το jiayu g4 adnvanced 2/32 mtk6589t και έχω μείνει 4 μέρες να δοκιμάζω και να μην μ κάθεται καμία ρομ με τίποτα....τις δοκίμασα όλες από το Needrom γιατί αρχικά ήθελα να το γυρίσω σε Miui...αλλά εν τέλει όλες ήταν προβληματικές....η μία έδειχνε τα γραφικά με νερά,άλλες δεν μου βλέπανε καθόλου τα 32γκιγκα της μνημης,άλλες έκανας ρεσταρτ....εννοείται ότι πριν κάθε μια εγκατάσταση έκανα wipe και το άλλο(δεν το θυμάμαι τώρα)έχω δοκιμάσει όλους τους τρόπους μέχρι και κατέβασμα της Official από την jiayu es apk αλλά δεν μου έβλεμε ούτε την μνήμη αλλά ούτε συνδεόταν στην wind....και κάτι τελευταίο πολλές ρομ μου έλεγαν wrong imei....helppppp
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα...έχω το jiayu g4 adnvanced 2/32 mtk6589t και έχω μείνει 4 μέρες να δοκιμάζω και να μην μ κάθεται καμία ρομ με τίποτα....τις δοκίμασα όλες από το Needrom γιατί αρχικά ήθελα να το γυρίσω σε Miui...αλλά εν τέλει όλες ήταν προβληματικές....η μία έδειχνε τα γραφικά με νερά,άλλες δεν μου βλέπανε καθόλου τα 32γκιγκα της μνημης,άλλες έκανας ρεσταρτ....εννοείται ότι πριν κάθε μια εγκατάσταση έκανα wipe και το άλλο(δεν το θυμάμαι τώρα)έχω δοκιμάσει όλους τους τρόπους μέχρι και κατέβασμα της Official από την jiayu es apk αλλά δεν μου έβλεμε ούτε την μνήμη αλλά ούτε συνδεόταν στην wind....και κάτι τελευταίο πολλές ρομ μου έλεγαν wrong imei....helppppp

 

Καλύτερη ROM και πιο σταθερή από την Official του Δεκεμβρίου δεν υπάρχει. Τι να την κάνεις την MIUI; Βαριά και ασήκωτη. Δεν θέλουν όλες οι roms wipe. Ούτε είναι η καλύτερη η επίσημη Ισπανική από το Jiayu apk. Για να σου δει τα 32 GB μετά από κάθε μια νέα rom έπρεπε να κάνεις format την εσωτερική SD. Λογικό να μην συνδέεται στην Wind αφού με Flash Tool που πιθανότατα θα έγραψες κάποια rom θα διαγράφηκαν τα IMEI γι' αυτό σου έλεγε και Wrong IMEI.

Πρέπει να επαναφέρεις τα IMEI με αυτήν την εφαρμογή : http://forum.gsmhosting.com/vbb/f606/latest-mtk-droid-tools-v2-5-3-2014-imei-repair-rooting-tool-more-1780568/

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ ρε φίλε για το ενδιαφέρον σου....θα βάλω το πρόγραμμα σου και θα βάλω πάλι το ιμει αλλά πως μπορώ να κάνω φορματ την εσωτερική sd αφού δεν μου την βλέπει καθόλου??? να βάλω το ιμει και να προσπαθήσω???μπορείς να μου στείλεις ένα Link να κατεβάσω την official του δεκεμβρίου που μου είπες?....
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ ρε φίλε για το ενδιαφέρον σου....θα βάλω το πρόγραμμα σου και θα βάλω πάλι το ιμει αλλά πως μπορώ να κάνω φορματ την εσωτερική sd αφού δεν μου την βλέπει καθόλου??? να βάλω το ιμει και να προσπαθήσω???μπορείς να μου στείλεις ένα Link να κατεβάσω την official του δεκεμβρίου που μου είπες?....

 

Μήπως η ROM που έβαλες δεν ήταν για το Advanced; Γι' αυτό δεν σου βλέπει τα 32 (29,2) GB;;;

 

Εδώ θα την βρεις...

 

http://www.needrom.com/mobile/official-g4a-rom/

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως η ROM που έβαλες δεν ήταν για το Advanced; Γι' αυτό δεν σου βλέπει τα 32 (29,2) GB;;;

 

Εδώ θα την βρεις...

 

http://www.needrom.com/mobile/official-g4a-rom/

 

αυτή είχα βάλει αλλά θα την ξαναδοκιμάσω πάλι!!!:confused:

 

παιδιά εκεί που κοντεύω να το τελειώσω πάω να βάλω τι imei γιατί έχει διαγραφεί το ένα το βάζει κανονικά αλλά το άλλο δεν ξέρω ποιο είναι και μου γράφει "null" έχει κανείς καμιά ιδέα που μπορώ να το βρώ??? πίσω από την μπαταρία μόνο ένα γράφει!!!

 

παιδιά σας ευχαριστώ τελικά πέρασα καρφωτές imei μέσω engineer mode και τελικά περασα miui Και ειναι πολυ φοβερά.....το μονο κακό ειναι ότι έχασα το internal storage το οποιο ήταν ένα καλό μέγεθος για μένα 32γικγκα(28 κάπου εκεί) και πολύ φοβάμαι για πάντα....να είστε όλοι καλά!!!

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εκεί που κοντεύω να το τελειώσω πάω να βάλω τι imei γιατί έχει διαγραφεί το ένα το βάζει κανονικά αλλά το άλλο δεν ξέρω ποιο είναι και μου γράφει "null" έχει κανείς καμιά ιδέα που μπορώ να το βρώ??? πίσω από την μπαταρία μόνο ένα γράφει!!!

 

Για πάντα; Πως έγινε αυτό; Άμα το έχανες θα είχες θέμα και με το partition του συστήματος. Μήπως να κάνεις format μέσω Flash Tool;

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά σας ευχαριστώ τελικά πέρασα καρφωτές imei μέσω engineer mode και τελικά περασα miui Και ειναι πολυ φοβερά.....το μονο κακό ειναι ότι έχασα το internal storage το οποιο ήταν ένα καλό μέγεθος για μένα 32γικγκα(28 κάπου εκεί) και πολύ φοβάμαι για πάντα....να είστε όλοι καλά!!!

Σύνδεσε τη συσκευή σου στον υπολογιστή και κάνε format στο internal storage απο εκεί και θα επανέλθει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποια ROM να βάλω στο G4 Advanced πριν το δώσω στον νέο του κάτοχο;

Εχω τη MIUI αλλά βλέπω bug με τη φόρτιση.

 

ειτε την τελευταια official χωρις ελληνικα

ειτε την τελευταια miui και παρε το boot.img απο την τελευταια official και βαλτο στην τελευταια miui και θανε ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...