Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χρησιμοποιεί κάποιος την microSim για να μπαίνει στο Internet;

 

Σήμερα την δοκίμασα, μετά την αλλαγή από Sim σε microSim και τα mobile data δεν ενεργοποιούνται! Στην κανονική SIM δεν υπάρχει πρόβλημα. Kαι έκανα την αλλαγή για να χρησιμοποιώ την microSim και να έχω 3G.

 

Επίσης μου έδωσαν μία έξτρα microSim για data, με την ανανέωση συμβολαίου, και με αυτήν μπαίνει κανονικά στο Internet. :blink:

Τι συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

καποιο πρόβλημα έχεις με τις ρυθμίσεις του internet εμένα δουλεύει αψογα στο G4A. wind δουλευω τώρα έχω και κοσμοτε και μερικες φορές το αλλάζω σιμ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!Έχω ένα G4 3000mah αγορασμένο από minideal με την δική τους ελληνική ROM εδώ και 8 μήνες. Μέχρι και σήμερα δεν είχε κανένα πρόβλημα εκτός βέβαια απο το GPS και το ραδιόφωνο που έκανε reboot οταν έβαζα ακουστικά. Όλα αυτά όμως δεν με ενδιέφεραν και πολύ.. Σήμερα όμως χωρίς λόγο τα 3 πλήκτρα αφής είναι σαν να μεταφερθηκαν ένα κλικ πάνω αριστερα απο τα εικονιδια που εχει το κινητο. Όταν παταω στο κέντρο τα εικονίδια η συσκευή παραμένει αδρανής. Είναι κάτι που έχει συμβεί και σε άλλους; Υπάρχει κάποια λύση; Edited by allan
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!Έχω ένα G4T αγορασμένο από minideal με την δική τους ελληνική ROM εδώ και 8 μήνες. Μέχρι και σήμερα δεν είχε κανένα πρόβλημα εκτός βέβαια απο το GPS και το ραδιόφωνο που δεν λειτουργούσε με ακουστικά. Όλα αυτά όμως δεν με ενδιέφεραν και πολύ.. Σήμερα όμως χωρίς κανένα λόγο σταμάτησαν να λειτουργούν τα πλήκτρα αφής και σαν να ψιλοσκαλώνει σε μερικές φάσεις η οθόνη. Είναι κάτι που έχει συμβεί και σε άλλους; Υπάρχει κάποια λύση;

 

πάρε μπακαπ και κάνε ένα factory reset πρώτα από όλα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

πάρε μπακαπ και κάνε ένα factory reset πρώτα από όλα

 

Πριν λίγο ανακάλυψα ότι δεν έπαψαν να λειτουργούν αλλά είναι σαν να μεταφερθήκαν πάνω αριστερά από το εικονίδια του κινητού. Η απάντηση παραμένει η ίδια φαντάζομαι?

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο ανακάλυψα ότι δεν έπαψαν να λειτουργούν αλλά είναι σαν να μεταφερθήκαν πάνω αριστερά από το εικονίδια του κινητού. Η απάντηση παραμένει η ίδια φαντάζομαι?

 

ε ναι ! Αν έχεις κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δεν έχει διορθωθεί .....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με wifi ποια η καλύτερη ρόμ για g4 με τη μικρή μπαταρία; Το ζω 1 χρόνο τώρα με miui που δεν αναβαθμίζεται εδώ κ κάνει 2 μηνο
xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

ε ναι ! Αν έχεις κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δεν έχει διορθωθεί .....

 

Λύθηκε το προβλημα! Τώρα λειτουργεί κανονικά. Σ'ευχαριστώ πολύ :up:

Link to comment
Share on other sites

Σιγά βρε συ την βοήθεια :-)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

τελικα απο οτι φαινετε δεν υπαρχει διορθωτικη λυση και μου φαινετε θα το στειλω πισω δυστυχως....οσο και αν δεν το θελω ,, αυτη η αναμονη θα με σκισει καλοκαιριατικα.....αλλα ρε παιδια κατι που να διορθωσει το gps δεν παιζει με τιποτα....
Link to comment
Share on other sites

Άφησε το κινητό σε ανοιχτό χώρο μέχρι να κλειδώσει δορυφόρους. Την πρώτη φορά θα κάνει αρκετή ώρα. Όταν κλειδώσει θα κατοχυρώσει την γεωγραφική περιοχή και μετά θα κλειδώνει πιο γρήγορα.

 

Την εφαρμογή FasterGPS την δοκίμασες;

 

Την MTS GPS EPO FIX;

 

Την ακόλουθη λύση;

 

http://www.gizchina.com/2013/07/23/how-to-fix-poor-gps-on-mediatek-phones/

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

καποιο πρόβλημα έχεις με τις ρυθμίσεις του internet εμένα δουλεύει αψογα στο G4A. wind δουλευω τώρα έχω και κοσμοτε και μερικες φορές το αλλάζω σιμ.

 

Και που πηγαίνω για να τα αλλάξω;

Δεν βλέπω κάπου να υπάρχει διαχωρισμός με διαφορετικές ρυθμίσεις ανά SIM. :confused:

 

 

Απορία: Πόσο περίπου μπορεί να πουληθεί το G4T 1 Gb 3000 mAh;

Edited by Aurumnus
Link to comment
Share on other sites

λοιπον να ξεκαθαρισω ....

με τους τροπους αυτους που λετε....τα εχω κανει απειρες φορες....

και ειπα οτι δουλεψε αλλα πως?

 

πρεπει να συνδεθω στο ιντερνετ (ειτε wifi ειτε me vodavon) kai αφου βρει και κλειδωσει τους δορυφορους και μετα κανω αποσυνδεση το ιντερνετ κραταει και τους δορυφορους και παιζει με μικρη αποκλιση,,,βεβαια γυρο στα 10-50 μετρα περιπου....αν ομως την επομενη μερα το ανοιξω δεν παιζει και πρεπει να κανωτο ιδιο πραγμα παλι....και ισως να μην παιξει αλλα μετα απο πολυ ωρα να παιξει...

αυτο ειναι το θεμα μου,....κατι που να το δουλευει κανονικα χωρις θεμα ...ενα cubot one που πηρα πριν απο αυτο και το εδωσα στην γυναικα μου παιζει κανονικα αμεσως και χωρις θεμα....

Link to comment
Share on other sites

Απορία: Πόσο περίπου μπορεί να πουληθεί το G4T 1 Gb 3000 mAh;

 

Όχι πάνω από 80 ευρώ.

 

Εγώ το G4A που δεν το είχα ούτε εξάμηνο, το πούλησα 120 από 200 και χωρίς να το έχω χρησιμοποιήσει καθόλου γιατί το είχα στείλει για RMA.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

λοιπον να ξεκαθαρισω ....

με τους τροπους αυτους που λετε....τα εχω κανει απειρες φορες....

και ειπα οτι δουλεψε αλλα πως?

 

πρεπει να συνδεθω στο ιντερνετ (ειτε wifi ειτε me vodavon) kai αφου βρει και κλειδωσει τους δορυφορους και μετα κανω αποσυνδεση το ιντερνετ κραταει και τους δορυφορους και παιζει με μικρη αποκλιση,,,βεβαια γυρο στα 10-50 μετρα περιπου....αν ομως την επομενη μερα το ανοιξω δεν παιζει και πρεπει να κανωτο ιδιο πραγμα παλι....και ισως να μην παιξει αλλα μετα απο πολυ ωρα να παιξει...

αυτο ειναι το θεμα μου,....κατι που να το δουλευει κανονικα χωρις θεμα ...ενα cubot one που πηρα πριν απο αυτο και το εδωσα στην γυναικα μου παιζει κανονικα αμεσως και χωρις θεμα....

Βασικά έχεις την τελευταία ρομ; Αν όχι πρέπει να την βάλεις.Αν και πάλι έχει τόσα προβλήματα μάλλον κάτι έχει το τηλέφωνο....

Link to comment
Share on other sites

και ποια ειναι η τελευταια ρομ....???? γιατι τοσες που εχω βαλει εχω χασει τον μπουσουλα

Βάλε την τελευταία από το πρόγραμμα τον Ισπανών. Καλή είναι. Jiayu.es από το playstore

Link to comment
Share on other sites

καποιο λινκ να το κατεβασω??

Βάλε την original για αρχή εγώ του Ρώσου έβαλα και δεν είναι και τόσο καλή ρίχνει τις κεραίες για να κάνει οικονομία μπαταρία από το κινητό κατέθεσε το jiayu.es από το playstore!

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη για G4, G4T και G4A είναι η Xperia Z ported των Ρώσων!

 

Συμφωνώ και επαυξάνω:D

 

Επίσης το κινητό (δεν το έχω πιά) είναι super αν ΔΕΝ σε ενδιαφέρει το GPS;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...