Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πρόσεξα μέχρι στιγμής πώς το δεν ανοίγει η οθόνη με τα αριστερά κουμπιά του volume όπως στην στοκ, μόνο με το Power

άσχετο. στην φωτογραφική γιατί δεν κρατάει την ρύθμιση στο iso και όταν την κλείσεις και την ξανανοίξεις , γυρνάει στο αυτόματο iso αυτό και στην στοκ και στην miui

 

Στο Settings > Buttons & keys > Volume Rocker wake

 

Για φωτογραφική, βάλε Lenovo Super Camera, μεγάλη βελτιωση (και ρυθμίσεις)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστώ asot!

άντε να δοκιμάσουμε και αυτή την κάμερα.

Μετά από 2 ώρες χρήσης, με δύο τηλεφωνήματα, λίγο wifi και 2-3 φωτογραφίες στο 77%.

Φυσιολογικό; Είμαι 4.1.27.

Link to comment
Share on other sites

οι επιστήμονες του τοπικ:) ας ρίξουν και μία ματιά για το αν κάνει η μπαταρία του f1 στο ΄΄λεπτό δικό ΄΄ μας χωρίς αλλαγή καπακιού ( είναι 2400 )

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

οι επιστήμονες του τοπικ:) ας ρίξουν και μία ματιά για το αν κάνει η μπαταρία του f1 στο ΄΄λεπτό δικό ΄΄ μας χωρίς αλλαγή καπακιού ( είναι 2400 )

 

Για το αν κάνει η μπαταρια του F1 είναι νωρίς να πούμε (ας κυκλοφορήσει πρώτα!)

Αυτή που κάνει σίγουρα είναι η 2000mAh του G4/G5,

την οποία ψάχνω και γω να παραγγείλω για να την έχω εφεδρική (από "σοβαρό" μαγαζί όμως...)

 

Μετά από 2 ώρες χρήσης, με δύο τηλεφωνήματα, λίγο wifi και 2-3 φωτογραφίες στο 77%.

Φυσιολογικό; Είμαι 4.1.27.

 

Ειναι νωρίς για σχολιασμό... μπαταρια 1850 ή 3000?

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Για το αν κάνει η μπαταρια του F1 είναι νωρίς να πούμε (ας κυκλοφορήσει πρώτα!)

Αυτή που κάνει σίγουρα είναι η 2000mAh του G4/G5,

την οποία ψάχνω και γω να παραγγείλω για να την έχω εφεδρική (από "σοβαρό" μαγαζί όμως...)

 

την έχω παραγγείλει από banggood εδώ και μία εβδομάδα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία 3000 advance. Τι εννοείς είναι νωρίς; Να περιμένω ένα δύο πλήρεις κύκλους;

Η lenovo super camera όντως έχει πάρα πολλές ρυθμίσεις, σαν ποιότητα εικόνας κατά την άποψη μου είναι ίδια με της Miui,

συνεπώς κρατάμε την πρώτη και πειραματιζόμαστε. Και οι δύο πολύ καλύτερες της στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Στο Settings > Buttons & keys > Volume Rocker wake

 

Για φωτογραφική, βάλε Lenovo Super Camera, μεγάλη βελτιωση (και ρυθμίσεις)

 

Με ένα πρόχειρο search βρήκα μόνο apk για συγκεκριμένες συσκευές.

 

Μπορείς να πεις ποιο πέρασες;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κλασσικο πρόβλημα.Η rom που έχουν μέσα δεν βλέπει την εσωτερική μνήμη.Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγω με το g4 advance.

Βάλε ή την ισπανική αν δεν σε ενδιαφέρουν τα Ελλήνικα ή την τελευταια miui και θα είσαι οκ

Μετα απο 3 ρομ και αφου σπασανε τα νεύρα μου βρήκα μια στο needrom. Που βλέπει την εσωτερική μνήμη! Έχω ένα θέμα με την κάρτα μνήμης λέει οτι ειναι 28gb στο μενού και στον file explore 58gb! Πρέπει να βάλω πράγματα να δω πόσο θα πάει κατα τα αλλα ολα καλά Google play δεν είχε έβαλα εγώ αφου εβγαλα τα μάτια μου πάλι.

Εχω το advanced ετσι Ελληνικά δεν εχει μονο Αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3 ρομ και αφου σπασανε τα νεύρα μου βρήκα μια στο needrom. Που βλέπει την εσωτερική μνήμη! Έχω ένα θέμα με την κάρτα μνήμης λέει οτι ειναι 28gb στο μενού και στον file explore 58gb! Πρέπει να βάλω πράγματα να δω πόσο θα πάει κατα τα αλλα ολα καλά Google play δεν είχε έβαλα εγώ αφου εβγαλα τα μάτια μου πάλι.

Εχω το advanced ετσι Ελληνικά δεν εχει μονο Αγγλικά.

γιατι δεν βαζεις την Miui μου έχει και Ελληνικα???

Link to comment
Share on other sites

είναι κανεις εδώ που έχει το advanced με την 3000μπαταρια δηλαδή και να μην έχει σκαλοπάτι?

 

Μια φορά αλλα τωρα κάνω κατι πειράματα να δω τι θα κάνει 3400 ειναι η χαμηλότερη τιμή και 4150 η ψηλότερη. Θα σου αν καταφερω κατι.

Link to comment
Share on other sites

για οσους εχουν το advance 2/32 , η παρακατω ρομ ειναι με Ελληνικα και αρκετα καλη. και βλεπει τα παντα. για οσους εχουν βεβαια σκαλοπατι, ναι...., και αυτη το εχει αλλα πλεον μαθαμε με αυτο.... :(

 

https://www.dropbox.com/s/e5hrf48zg5dvac9/bacup%20rom%20greek%20lag.zip

 

ειναι απο backup οποτε αφου την αποθυκευσετε στην μνημη, κανετε restore αυτη.

Link to comment
Share on other sites

για οσους εχουν το advance 2/32 , η παρακατω ρομ ειναι με Ελληνικα και αρκετα καλη. και βλεπει τα παντα. για οσους εχουν βεβαια σκαλοπατι, ναι...., και αυτη το εχει αλλα πλεον μαθαμε με αυτο.... :(

 

https://www.dropbox.com/s/e5hrf48zg5dvac9/bacup%20rom%20greek%20lag.zip

 

ειναι απο backup οποτε αφου την αποθυκευσετε στην μνημη, κανετε restore αυτη.

Καλή φαση Ευχαριστώ! Η Χαζη μι που εχω έκανε σκαλοπατι πάλι! Και ειναι 3600 και κλείνει στα 3400 !

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά μόλις παρέλαβα το G4A από το2c μετά από 30 μέρες ακριβώς από όταν το αγόρασα...

Λοιπόν δοκίμασα τις φωτογραφίες τραβάει κανονικά χωρίς κάποιο πρόβλημα και είναι καλή η ανάλυση

δοκίμασα το gps με το sygic (δεν έχω ιδέα από gps δεν το χρησιμοποιώ ποτε) με έβγαλε αμέσως σπιτι μου ακριβος το που είμαι δεν ξέρω αν είναι normal αυτό η αν θάπρεπε νάχει το γνωστό πρόβλημα που αργει.

wifi άψογο, κατέβασα μερικά παιχνίδια "βαριά" πάνω από 200-300mb το καθενα τα παίζει τέλεια δεν κολλάει, το ηχείο είναι πολύ καλο το ακουστικό μια χαρά ακούω πολύ καλά,το πρόβλημα με την κάρτα SD και με την rom δεν υπάρχει μόλις έβγαλα φωτό η όταν κατέβασα παιχνίδια δεν είχε πρόβλημα τα πέρασα και στην rom, 25gb available και 8gb sd δουλεύουν και τα 2 δηλαδή μπορώ να πάω τα παιχνίδια η τις φωτό οπουδήποτε,η αφη στην οθονη ειναι πολυ καλη δεν εχω κανενα προβλημα, περιμένω να δω την μπαταρία τώρα στο 46% να δω αν θα κάνει σκαλοπάτι.

Eκανα antutubench και mou evgale 15500 αλλα μάλλον επειδή είχα ανοιχτό το playstore,gps,viber και το wifi.

rom εχω official μιας και δεν θελω ελληνικα.

build number: G4HG 20131225-182338

Μακαρι μη μου παθει τιποτα!!!http://greeklove.gr/file/pic/gifts/313.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θα βάζατε αυτή την sd 64 στο κινητό σας που είναι no name η υπάρχει φόβος να τα χάσει όλα κάποια στιγμή?

http://www.aliexpress.com/item/wholesale-Retail-Free-shipping-NEW-MicroSD16GB-32GB-64GB-Micro-SD-Memory-Card-TF16GB-32GB-64-GB/904429053.html

Link to comment
Share on other sites

Θα σου έλεγα να αποφύγεις κάρτες μνήμης (αλλά και άλλα αποθηκευτικά μέσα, όπως USB sticks) από aliexpress, eBay, αλλά και γενικότερα από κινέζικα sites (συμπεριλαμβανομένων και των όσων "γνωρίζουμε" και "εμπιστευόμαστε" και αγοράζουμε τα τηλέφωνα, tablets και λοιπά μπιχλιμπίδια μας).

 

Υπάρχουν αρκετές μαρτυρίες φίλων και γνωστών που ακόμα κι αν δεν έχασαν τα δεδομένα τους, διαπίστωσαν ότι οι προδιαγραφές αυτού που αγόρασαν (με πιο εμφανή, προφανώς, την ταχύτητα) απέχουν **πολύ** από τους ισχυρισμούς των πωλητών.

 

Για προσιτά αποθηκευτικά μέσα, μπορείς να δεις και σε "επώνυμα", "δυτικά" sites, όπως Amazon, mymemory.co.uk, zavvi.com,

αλλά σε τελική ανάλυση, οι τιμές που μπορεί κανείς να βρει με λίγο ψάξιμο και στην Ελλάδα για το συγκεκριμένο είδος είναι αρκετά χαμηλές ώστε η διαφορά να μη δικαιολογεί το ρίσκο, την αναμονή κλπ για αγορά απ' έξω.

 

Και προς αποφυγήν παρεξηγήσεων, το σχόλιο αυτό (προσωπική γνώμη πάντα, βέβαια) είναι από κάποιον που έχει... πλουτίσει τους Κινέζους τα τελευταία χρόνια! :p

Link to comment
Share on other sites

build number: G4HG 20131225-182338

Μακαρι μη μου παθει τιποτα!!!http://greeklove.gr/file/pic/gifts/313.jpg

Καλορίζικο. Αυτήν την έκδοση που την έχεις βρει; Είναι μόνο για το μοντέλο που έχεις;

 

Εγώ έχω το Turbo - Thin και είμαι με την

G4L 20131023-072636

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Αυτήν την έκδοση που την έχεις βρει; Είναι μόνο για το μοντέλο που έχεις;

 

Εγώ έχω το Turbo - Thin και είμαι με την

G4L 20131023-072636

 

Thanks. Aυτη ειχε στοκ..Κατι καινουριο θανε απο τα τελευταια λογικα κατι τετοιο γιατι βλεπω ολες οι ημερομηνιες kernel buildversion ειναι αρκετα προσφατες

τι kernel version εχεις apotsi?

το σκαλοπατι απο ποτε σας ξεκιναει? εμενα ειναι 38% και παει κανονικα ακομα..

Edited by akatamakata
Link to comment
Share on other sites

3.4.5

user@linux-user #1

Wed Oct 23 07:24:48 CST 2013

 

Δεν έχω σκαλοπάτι. Είναι η "γνωστή" του lewnidask

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Thanks. Aυτη ειχε στοκ..Κατι καινουριο θανε απο τα τελευταια λογικα κατι τετοιο γιατι βλεπω ολες οι ημερομηνιες kernel buildversion ειναι αρκετα προσφατες

τι kernel version εχεις apotsi?

το σκαλοπατι απο ποτε σας ξεκιναει? εμενα ειναι 38% και παει κανονικα ακομα..

 

δεν κάνεις τον κόπο να πάρεις έναν nandroid και να ανεβάσεις την ρομ σε κάπου ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θα βάζατε αυτή την sd 64 στο κινητό σας που είναι no name η υπάρχει φόβος να τα χάσει όλα κάποια στιγμή?

http://www.aliexpress.com/item/wholesale-Retail-Free-shipping-NEW-MicroSD16GB-32GB-64GB-Micro-SD-Memory-Card-TF16GB-32GB-64-GB/904429053.html

 

ολα αυτα τα κινεζικα με πανω απο 16gb δεν ειναι αληθινα..ολοι το γραφουν απλα αυτος που βλεπεις εσυ δεν το εγραψε επιτηδες

αν θες αληθινο 32 64 πρεπει να παρεις κανονικες μαρκες kingston transcend κλπ οι οποιες ειναι αρκετα ακριβες.

 

3.4.5

user@linux-user #1

Wed Oct 23 07:24:48 CST 2013

εμενα ειναι

3.4.5 user@linux-user #1

Wed Dec 25 18:21:45 CST 2013

οποτε κατι ποιο καινουριο παιζει.. οκ θα την ανεβασω την ρομ

Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα τα κινεζικα με πανω απο 16gb δεν ειναι αληθινα..ολοι το γραφουν απλα αυτος που βλεπεις εσυ δεν το εγραψε επιτηδες

αν θες αληθινο 32 64 πρεπει να παρεις κανονικες μαρκες kingston transcend κλπ οι οποιες ειναι αρκετα ακριβες.

 

 

εμενα ειναι

3.4.5 user@linux-user #1

Wed Dec 25 18:21:45 CST 2013

οποτε κατι ποιο καινουριο παιζει.. οκ θα την ανεβασω την ρομ

 

είναι τροποποιημένη, με Ελληνικά ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχει ελληνικα.. εμενα με βολεύουν αγγλικα

 

οκ, κανένα πρόβλημα, αν θες την ανεβάζεις :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου χουν ψιλοσπάσει τα νεύρα κάποιες εργοστασιακές εφαρμογές...παίζοντας με το Titanium άρχισα να αφαιρώ...

Τώρα λοιπόν είναι σε ενα boot-loop...

 

Εχω κατεβάσει ένα κάρο ROM αλλά συνεχώς κολλάει στο scatter file. Ολο και κάποιο ειναι Incomplete.

Καμμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...