Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ σας έχω εμπιστοσύνη , αν βγει θα μας ενημερώσετε και εμάς που δεν θέλουμε να το ξεφορτωθούμε :cool::D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απ' ότι το ΨΙΛΟ παρακολουθώ, έχει αρχίσει και ασχολείτε με Cyanogenmod 11. Δεν του παίζουν αρκετά πράγματα όμως ακόμα.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

3.1.3 έχω.

Αξίζει να περάσω σε 3.2.1?

Εγώ θα έλεγα κάνε ενα φουλ backup και βάλε την νέα εκδοση κάτι θα έχει αλλάξει προς το καλύτερο κανει καλη δουλεια αυτός. Μου άρεσε η διάρκεια που είχε η μπαταρία κρατάει πολύ με αυτή τη Ρομ σε σχέση με την official.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια ακομα ειμαι χωρις power button το κινητο ειναι ανοιχτο εχω τροπο να το κλειδωνω ξεκλειδωνω αλλα αν κλεισει δεν μπορει να ανοιξει..ακομα περιμενω το ανταλλακτικο ειναι απο τις 23 του μαη item in contra ips... τι να κανω?:(

 

Έπρεπε να το πάρεις με αριθμο μπας και ερθει πιο γρήγορα... Αλλά θα ερθει κανει και 30 μέρες απο Κίνα μερικες φορές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να κατεβάσω το 3.2.1 update :(

Το χει ανεβάσει στο ρώσικο φορουμάκι,πάω να κάνω εγγραφή αλλά θέλει επιβεβαίωση λέξης στα ρώσικα και εμένα ρώσικα δε μου μάθε η μανούλα μου...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειπώθηκε αναβάθμιση αλλά μέχρι στιγμή τζίφος.

Αναμένω την kit kat μπας και φτιάξει το wifi και το ξεφορτωθώ,μιας και ζήλεψα το hongmi note :lol:

μπορεις να το πουλησεις ειτε με την τελευταια miui που δεν εχει κανενα προβλημα(με αυτην το εδωσα εγω εχει και ελληνικα) ειτε με την τελευταια official http://www.needrom.com/mobile/official-g4a-rom/ η οποια δεν εχει κανενα προβλημα σε τιποτα, απλα δεν εχει ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το thin κ όχι το advanced :happy:

Η πιο πρόσφατη official για το thin μου κλείνε το κινητό κατά τη διάρκεια των κλήσεων χωρίς λόγο.

Όσο για τη miui.Δεν τη λες και απροβλημάτιστη.Έχει αρκετά ψεγάδια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να κατεβάσω το 3.2.1 update :(

Το χει ανεβάσει στο ρώσικο φορουμάκι,πάω να κάνω εγγραφή αλλά θέλει επιβεβαίωση λέξης στα ρώσικα και εμένα ρώσικα δε μου μάθε η μανούλα μου...

 

Αν το κανεις μετάφραση με το Google να δεις τι λέει....

Link to comment
Share on other sites

Έχω το thin κ όχι το advanced :happy:

Η πιο πρόσφατη official για το thin μου κλείνε το κινητό κατά τη διάρκεια των κλήσεων χωρίς λόγο.

Όσο για τη miui.Δεν τη λες και απροβλημάτιστη.Έχει αρκετά ψεγάδια.

 

Για το Advanced η τελευταία δεν έχει τίποτα αλλάζεις και το boot.img από την τελευταία official με της miui και είναι gg αλλά τεσπα για το δικό σου δεν έχω ιδέα..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα κάνε ενα φουλ backup και βάλε την νέα εκδοση κάτι θα έχει αλλάξει προς το καλύτερο κανει καλη δουλεια αυτός. Μου άρεσε η διάρκεια που είχε η μπαταρία κρατάει πολύ με αυτή τη Ρομ σε σχέση με την official.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έπρεπε να το πάρεις με αριθμο μπας και ερθει πιο γρήγορα... Αλλά θα ερθει κανει και 30 μέρες απο Κίνα μερικες φορές.

 

 

 

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:5288 Millisecond

2014-05-23 14:49, Item in conta IPS, IPS

Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:45006 Millisecond, Cache Time:2014/06/13 17:22:20

2014-05-25 14:49, Despatched to overseas (Country code: GR)

2014-05-23 14:49, Received from Customer

 

 

δεν αργει πολυ ομως?? και δεν ειναι τα λεφτα 4 ευρω εκανε αλλα εχω εκνευριστει τοσο καιρο με αυτο το θεμα..

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει αλλο νημα για τις αποστολες, ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ;;;

 

Παρακαλω να μην τους απανατατε καν και να κανετε report τα ασχετα μηνυματα.

Link to comment
Share on other sites

ησυχα ρε φιλε ενταξει σχετικα με το κινητο κατι ειπα και ειπα οτι εχω παραγγελει αυτο και αργει.. αν υπηρχε καποια αλλη λυση για το προβλημα με το κινητο θα απαντουσε καποιο παιδι λεω λοιπον τι συμβαινει το θεμα για τις αποστολες το ξερω οκ...το μεταφερω το μυνημα εκει,.. Edited by Giorgos9
Link to comment
Share on other sites

Εχω το G4 Advanced με τα 2GB RAM και 32GB ROM (MTK6589T, Cortex A7 quad core, 1.5GHz, GPU: PowerVR SGX 544

Θα το αλλάζατε για το G4S με τα 2GB RAM και 16GB ROM (MTK6592, Cortex A7 octa core, 1.7GHz; GPU: Mali-450 MP4) ;;

Link to comment
Share on other sites

Εχω το G4 Advanced με τα 2GB RAM και 32GB ROM (MTK6589T, Cortex A7 quad core, 1.5GHz, GPU: PowerVR SGX 544

Θα το αλλάζατε για το G4S με τα 2GB RAM και 16GB ROM (MTK6592, Cortex A7 octa core, 1.7GHz; GPU: Mali-450 MP4) ;;

 

άνετα, αρκεί να μην μάτωνα .......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εχω το G4 Advanced με τα 2GB RAM και 32GB ROM (MTK6589T, Cortex A7 quad core, 1.5GHz, GPU: PowerVR SGX 544

Θα το αλλάζατε για το G4S με τα 2GB RAM και 16GB ROM (MTK6592, Cortex A7 octa core, 1.7GHz; GPU: Mali-450 MP4) ;;

 

Οχι, γιατι να το αλλαξεις; Για λιγο καλυτερη αποδοση;

 

Σε δυσαρεστει καπου το ΜΤΚ6589Τ;

Link to comment
Share on other sites

Έχω το thin κ όχι το advanced :happy:

Η πιο πρόσφατη official για το thin μου κλείνε το κινητό κατά τη διάρκεια των κλήσεων χωρίς λόγο.

Όσο για τη miui.Δεν τη λες και απροβλημάτιστη.Έχει αρκετά ψεγάδια.

 

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα με το thick (Όταν δεν είχε ξεκολήσει το usb). Μου φαίνεται ότι θα πάω σε miui. Έχει κάποιο γνωστό πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ποστάρει link για την τελευταία official για το thin turbo ?

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις αυτό https://play.google.com/st....jiayuid&hl=el ( έχει αγγλικά ) σου βρίσκει την rom και την εγκαθιστάς έτσι
Link to comment
Share on other sites

Αν καταφέρει κάποιος να κάνει εγγραφή στο ρώσικο φόρουμ ή αν έχει ήδη account ας κατεβάσει το update της vredniiy 3.2.

Προσπάθησα πολλές φορές το πρωί με πολλή υπομονή και παρόλο που έγραφα τη λέξη επιβεβαίωσης ως ήταν,μου την έβγαζε άκυρη.

Link to comment
Share on other sites

Αν καταφέρει κάποιος να κάνει εγγραφή στο ρώσικο φόρουμ ή αν έχει ήδη account ας κατεβάσει το update της vredniiy 3.2.

Προσπάθησα πολλές φορές το πρωί με πολλή υπομονή και παρόλο που έγραφα τη λέξη επιβεβαίωσης ως ήταν,μου την έβγαζε άκυρη.

Οταν βρεθώ στο PC μου, θα το κάνω

Πάντως, το veification @ pda.ru είναι άθροισμα, δλδ γράφει (πχ) εικοσι εξι + δώδεκα και εσύ στο κουτάκι πρέπει να γράψεις 38...!

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Οκ τα κατάφερα.Τελικά ήταν άθροισμα.Μάλιστα αναρωτιόμουνα γιατί οι λέξεις όταν εναλλάσονταν είχαν κοινά γράμματα και διαφορετικούς αριθμούς :lol:

...Βασικά το αρχειάκι από το update έχει διαγραφεί από το 4pda.Μπερδεμένες καταστάσεις.

Edited by riki
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...