Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια απλη ερωτηση μιας και περιμενω το G4s και ειδα τα post (δεν τα διαβασα ολα σχεδον) και σιγουρα κατι ξερετε εσεις εδω... το κινητο το πηρα απο το etotalk.com αργησαν καπως γιατι με τρομαξατε λιγο(οταν ειδα κατι post για το τελωνιο) και εκαναν 3 μπαινουμε 4 εβδομαδα, τι συμβουλες εχετε; Καλυτερη rom(ποια εχει ποιο μεγαλο φασμα απο ολα); Και απο hardware τι να προσεξω; :D:happy:

 

:!:Ευχαριστω για το χρονο σας απο τωρα(καθως θα σας ρωτησουν και αλλοι και ηδη θα σας εχουν ρωτισει)....:!:

Nokia 3410(το αδιαλακτο)-->Nokia 3210 classic RIP(νερο) -->Nokia 5800 RIP(φορτηγο)-->Jiayu G4s-->Xiaomi Redmi Note 4X 3/32 lost-stolen?-->Back to Jiayu G4s-->NEXT PLZ...
Link to comment
Share on other sites

Μια απλη ερωτηση μιας και περιμενω το G4s και ειδα τα post (δεν τα διαβασα ολα σχεδον) και σιγουρα κατι ξερετε εσεις εδω... το κινητο το πηρα απο το etotalk.com αργησαν καπως γιατι με τρομαξατε λιγο(οταν ειδα κατι post για το τελωνιο) και εκαναν 3 μπαινουμε 4 εβδομαδα, τι συμβουλες εχετε; Καλυτερη rom(ποια εχει ποιο μεγαλο φασμα απο ολα); Και απο hardware τι να προσεξω; :D:happy:

 

:!:Ευχαριστω για το χρονο σας απο τωρα(καθως θα σας ρωτησουν και αλλοι και ηδη θα σας εχουν ρωτισει)....:!:

 

Απλά το εχεις πάρει με απλα μεταφορικά με Ελτα τώρα θα ερθει φυσιολογικό είναι βάλε τον αριθμο στο internet και δες που είναι.

Απλα μια αναβάθμιση κάντο στην τελευταία εκδοση δεν θέλει κάτι άλλο. Αντε και καλό παιχνίδι!

Link to comment
Share on other sites

thx Dmalono επειδη ειμαι στιν 234 σελιδα του αρθρου εχω να φοβιθω τπτ η τα διορθωσαν τα προβληματα που υπηρχαν στις αλλες εκδοσεις(σκαλοπατι, σηματα, ρομ κτλ)(και δεν καταλαβα γιατι να δοκιμασετε 3-4 αλλες rom αμα τα εφτιαχαν μετα?δεν κρατιωσασταν?)
Nokia 3410(το αδιαλακτο)-->Nokia 3210 classic RIP(νερο) -->Nokia 5800 RIP(φορτηγο)-->Jiayu G4s-->Xiaomi Redmi Note 4X 3/32 lost-stolen?-->Back to Jiayu G4s-->NEXT PLZ...
Link to comment
Share on other sites

thx Dmalono επειδη ειμαι στιν 234 σελιδα του αρθρου εχω να φοβιθω τπτ η τα διορθωσαν τα προβληματα που υπηρχαν στις αλλες εκδοσεις(σκαλοπατι, σηματα, ρομ κτλ)(και δεν καταλαβα γιατι να δοκιμασετε 3-4 αλλες rom αμα τα εφτιαχαν μετα?δεν κρατιωσασταν?)

 

Δεν έχει κανένα πρόβλημα το τηλέφωνο να ξέρεις ο etotalk δεν έχει στοκ το παραγγέλνει γιαυτό σου άργησε παραπανω. Ολα δουλεύουν άψογα στο τηλέφωνο έχει και ελληνικά στο μενού.

Link to comment
Share on other sites

τωρα μπορω να πω οτι ειμαι σιγουρος για την αγορα μου G4s μετα απο 350+ σελιδες εδω μεσα σε 2,5 μερες με ανχωσατε τρελα εσεις οι πρωτοι users του G4 καθως τοτε το κινητο ηταν ολοκαινουργιο αλλα σελιδα στην σελιδα, τωρα μπορω να κοιμηθω υπερβολικα ησυχος θα ελεγα.... thx και παλι παιδια (αν θελει κανεις την ρομ που θα εχει το κινητο ευχαριστως να την δωσω, αν μου πει πως να το κανω:rolleyes:)

 

βλεπετε σαν android ξερω να το χρεισιμοποιησω αλλα δεν ειχα (last phone Nokia 5800xp 2008 μοντελο, δεν εννοιωθε μεχρι που το πατησαν)

Edited by JeronimoN
Nokia 3410(το αδιαλακτο)-->Nokia 3210 classic RIP(νερο) -->Nokia 5800 RIP(φορτηγο)-->Jiayu G4s-->Xiaomi Redmi Note 4X 3/32 lost-stolen?-->Back to Jiayu G4s-->NEXT PLZ...
Link to comment
Share on other sites

Έχω το γνωστό πρόβλημα με την προβληματική usb θύρα. Μετά την πρώτη επιδιόρθωση σε μαγαζί στο Χαλάνδρι μου ξαναξεκόλλησε και δεν είμαι διατεθειμένος να δώσω άλλα 50 για να το ξαναφτιάξω για 2 μήνες. Ξέρετε πως μπορώ να φορτίσω την μπαταρία για να κάνω backup;

 

Σημείωση: προσοχή στο usb καλώδιο του πλαισίου είναι πολύ σκληρό για το G4

Link to comment
Share on other sites

... Ξέρετε πως μπορώ να φορτίσω την μπαταρία για να κάνω backup;...

 

Με κάτι τέτοιο (υπάρχουν και φθηνότερα)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω το γνωστό πρόβλημα με την προβληματική usb θύρα. Μετά την πρώτη επιδιόρθωση σε μαγαζί στο Χαλάνδρι μου ξαναξεκόλλησε και δεν είμαι διατεθειμένος να δώσω άλλα 50 για να το ξαναφτιάξω για 2 μήνες. Ξέρετε πως μπορώ να φορτίσω την μπαταρία για να κάνω backup;

 

Σημείωση: προσοχή στο usb καλώδιο του πλαισίου είναι πολύ σκληρό για το G4

 

Μα συγγνώμη σου πήραν 50 ευρώ για την επισκευή του usb?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το γνωστό πρόβλημα με την προβληματική usb θύρα. Μετά την πρώτη επιδιόρθωση σε μαγαζί στο Χαλάνδρι μου ξαναξεκόλλησε και δεν είμαι διατεθειμένος να δώσω άλλα 50 για να το ξαναφτιάξω για 2 μήνες. Ξέρετε πως μπορώ να φορτίσω την μπαταρία για να κάνω backup;

 

Σημείωση: προσοχή στο usb καλώδιο του πλαισίου είναι πολύ σκληρό για το G4

 

είχα το ίδιο πρόβλημα με το usb μετά από λάθος χειρισμό. (το χάλασε ο μικρός)

παρήγγειλα αυτό http://www.aliexpress.com/snapshot/6097442902.html

και το άλλαξα μόνος μου, σχετικά εύκολα.

η επισκευή μου κόστισε 8 ευρώ συν την αναμονή να έρθει από κινά.

τώρα δουλεύει σαν καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μπορούμε να βάλουμε στην πρώτη σελίδα links για όλες τις διαθέσιμες roms ανά τύπο??

 

Έψαχνα να βρω την τελευταία official για το G4T huge..

 

thx!!

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μπορούμε να βάλουμε στην πρώτη σελίδα links για όλες τις διαθέσιμες roms ανά τύπο??

 

Έψαχνα να βρω την τελευταία official για το G4T huge..

 

thx!!

 

Θα πας εδώ : http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=477597

 

Μετά θα πατήσεις στο σπόιλερ Прошивки και μετά πατάς στο Официальные прошивки для рынка Китая, прошивки с индексами G4H, G4L, G4HG

 

ή στο Официальные прошивки для всего остального мира (кроме Китая), прошивки с индексами G4HW, G4LW, G4HGW

 

Στο πρώτο είναι οι Κινέζικες επίσημες με Lewa Launcher και Αγγλικά εννοείται, εγώ τις προτιμούσα για το G4A που είχα και στο δεύτερο είναι οι επίσημες Παγκόσμιες με στοκ Jelly Bean.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Μα συγγνώμη σου πήραν 50 ευρώ για την επισκευή του usb?

 

Πω 50€ ο τύπος αυτός δε παιζετε με τίποτα! Έπρεπε να πάρεις το ανταλλακτικό να στο περάσει πιο ευκολο δε γίνετε τι 50€ θα έλεγε ?

Link to comment
Share on other sites

Πω 50€ ο τύπος αυτός δε παιζετε με τίποτα! Έπρεπε να πάρεις το ανταλλακτικό να στο περάσει πιο ευκολο δε γίνετε τι 50€ θα έλεγε ?

 

 

Δε ρώτησα πριν το αφήσω και εκ τον υστέρων μου ζήτησε 70. Mετά από παράπονα το έριξε στα 50(χωρίς απόδειξη). Σε κάθε περίπτωση δε σκέφτηκα να ψάξω. Τώρα φυσικά το παρήγγειλα το ανταλλακτικό και θα το βάλω μόνος μου.

 

Να σημειώσω ότι δεν είμαι ευχαριστημένος από το τηλέφωνο και δεν θα ξαναγοράσω jiayu (Wifi, call drops και φυσικά το πρόβλημα με το usb). Κρίμα γιατί ο MTK 6589T μου άρεσε πολύ- Δεν με πολυενδιαφέρει το όντως απαράδεκτο GPS

 

Υσ. To έχω με την τελευταία official rom

Link to comment
Share on other sites

Δε ρώτησα πριν το αφήσω και εκ τον υστέρων μου ζήτησε 70. Mετά από παράπονα το έριξε στα 50(χωρίς απόδειξη). Σε κάθε περίπτωση δε σκέφτηκα να ψάξω. Τώρα φυσικά το παρήγγειλα το ανταλλακτικό και θα το βάλω μόνος μου.

 

Να σημειώσω ότι δεν είμαι ευχαριστημένος από το τηλέφωνο και δεν θα ξαναγοράσω jiayu (Wifi, call drops και φυσικά το πρόβλημα με το usb). Κρίμα γιατί ο MTK 6589T μου άρεσε πολύ- Δεν με πολυενδιαφέρει το όντως απαράδεκτο GPS

 

Υσ. To έχω με την τελευταία official rom

 

Ποιά Ρομ εχεις;

Εμένα δεν έχει κανένα απο αυτά τα προβλήματα που λες και είναι απο τα πολύ πρωτα που βγήκαν όλα στο δικο μου πάνε σφαίρα με το WiFi στο σπίτι κατεβαζω με 1.7mb drops δεν έχω ποτε τώρα εσένα γιατί τα κανει αυτά δε μπορω να καταλάβω.

Link to comment
Share on other sites

Δε ρώτησα πριν το αφήσω και εκ τον υστέρων μου ζήτησε 70. Mετά από παράπονα το έριξε στα 50(χωρίς απόδειξη). Σε κάθε περίπτωση δε σκέφτηκα να ψάξω. Τώρα φυσικά το παρήγγειλα το ανταλλακτικό και θα το βάλω μόνος μου.

 

Να σημειώσω ότι δεν είμαι ευχαριστημένος από το τηλέφωνο και δεν θα ξαναγοράσω jiayu (Wifi, call drops και φυσικά το πρόβλημα με το usb). Κρίμα γιατί ο MTK 6589T μου άρεσε πολύ- Δεν με πολυενδιαφέρει το όντως απαράδεκτο GPS

 

Υσ. To έχω με την τελευταία official rom

 

http://www.needrom.com/mobile/official-g4a-rom/

αυτη ειναι η τελευταια official η οποια δεν εχει ουτε ενα προβλημα.

Δες εκδοση στς ρυθμισεις σου

επισης το προβλημα με το usb θα μπορουσε να γινει στον καθενα με οποιοδηποτε κινητο..εγω οταν ειχα 6μηνες το G4A μου ειχε πεσει 5-6 φορες δυνατες τουμπες αλλα ποτε δεν επαθε τιποτα ουτε το usb, μηπως το βαζεις βγαζεις αποτομα η το κουνας αριστερα δεξια αθελα σου γιαυτο ξεκωλισε..

Edited by akatamakata
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνεις ότι δεν μπορώ να ανοίξω το τηλέφωνο. Αν θυμάμαι καλά είναι η έκδοση Οκτοβρίου ή Νοεμβρίου από το site της jiayu. Me to wifi και το usb έχουν και άλλοι συμφορουμίτες πρόβλημα.

 

Όχι μόνο call drops αλλά για πολύ έντονο θόρυβο (αναγκαζόμουν να κλείσω και να ξαναπάρω τηλ).

Link to comment
Share on other sites

παιδια ακομα ειμαι χωρις power button το κινητο ειναι ανοιχτο εχω τροπο να το κλειδωνω ξεκλειδωνω αλλα αν κλεισει δεν μπορει να ανοιξει..ακομα περιμενω το ανταλλακτικο ειναι απο τις 23 του μαη item in contra ips... τι να κανω?:(
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνεις ότι δεν μπορώ να ανοίξω το τηλέφωνο. Αν θυμάμαι καλά είναι η έκδοση Οκτοβρίου ή Νοεμβρίου από το site της jiayu. Me to wifi και το usb έχουν και άλλοι συμφορουμίτες πρόβλημα.

 

Όχι μόνο call drops αλλά για πολύ έντονο θόρυβο (αναγκαζόμουν να κλείσω και να ξαναπάρω τηλ).

 

Έπρεπε να το στειλεις πίσω αυτά δεν είναι καλά που λες μια εβδομαδα και μετα πίσω για αλλαγη. Παντού πρόβλημα εχεις με λιγα λογια θόρυβο στο τηλέφωνο, WiFi κανει οτι θέλει USB ξεκολιμενο τοτε τι το κρατούσες τόσο καιρό. Αυτό δε το καταλαβαίνω καθόλου δλδ. Εγώ έχω αγοράσει καμια 7 g4a και ακόμα κανένα δεν έβγαλε πρόβλημα ουτε το USB ουτε το ασύρματο αυτό το σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγάλει ο ρώσος κανά πατσάκι για το θεματάκι του wifi(αδύναμο σήμα) ?

Με λίγο ψάξιμο που έκανα δεν πήρε κάτι το μάτι μου.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι. Ποιά έχεις; 3.1.3 ή 3.2.1 ?

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω. και εγώ την 3.1.3 έχω.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Είχε γραφτεί πιό παλιά εδώ ότι θα έβγαζε kitkat ο ρώσος κάπου στον Ιούνιο...:confused:

 

Έχουμε κάποιο νέο απ' αυτού?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειπώθηκε αναβάθμιση αλλά μέχρι στιγμή τζίφος.

Αναμένω την kit kat μπας και φτιάξει το wifi και το ξεφορτωθώ,μιας και ζήλεψα το hongmi note :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...