Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμιά ιδέα γιατί δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα από το Jiayu.es??? :confused:

Του Αυγούστου έχω.

//edit: Από πουθενά δεν κατεβάζει... Κανένα λινκ στα γρήγορα για το CWM recovery από jiayu.es και της τελευταίας ρομ για το thick advance?

 

Εάν κανειςυπομονή μέχρι αύριο θα στήν ανεβάσω εγώ . ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εάν κανειςυπομονή μέχρι αύριο θα στήν ανεβάσω εγώ . ;)

 

Θενξ μαν. Τελικά όμως μπήκα απευθείας στο site, γράφτηκα και τα κατέβασα. Οπότε σε λίγες ώρες θα σου ανεβάσω και την ρομ. :)

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο πρόβλημα το είχα και με άλλη συσκευή. Απλά το βάζω εδώ μιας και αυτήν έχω τώρα.

 

Έχω περάσει τις επαφές μου στο gmail. Όταν προσθέσω νέα επαφή από το κινητό και ανοίξω το ασύρματο πάει να κάνει συγχρονισμό και αντί να περάσει την καινούργια επαφή και στο μέιλ, την αφαιρεί από το κινητό γιατί μάλλον δεν υπάρχει στο μέιλ. Έχει γίνει δεκάδες φορές με αποτέλεσμα να χάσω πολλές νέες επαφές. Καμία ιδέα;

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μη μπορώντας μέσω της αναζήτησης να βρω κάτι σχετικό στο forum, μήπως γνωρίζει κάποιος πως αντιμετωπίζουμε το θέμα της μπαταρίας? Rom από JiayuEs την G4H 20131021-172551.
Link to comment
Share on other sites

από το 30% βουτιά στο 15% της μπαταρίας (G4T 3000mAh)---Καλησπέρα. Μη μπορώντας μέσω της αναζήτησης να βρω κάτι σχετικό στο forum, μήπως γνωρίζει κάποιος πως αντιμετωπίζουμε το θέμα της μπαταρίας? Rom από JiayuEs την G4H 20131021-172551.

 

Δυστυχώς, είναι γνωστό θέμα που δεν έχει λυθεί (ακόμα) - και ήταν από τους "ευσεβείς" ποθους πολλών για την Rom που βγήκε τον Οκτώβριο....

Υπομονή μέχρι την επόμενη rom...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, είναι γνωστό θέμα που δεν έχει λυθεί (ακόμα) - και ήταν από τους "ευσεβείς" ποθους πολλών για την Rom που βγήκε τον Οκτώβριο....

Υπομονή μέχρι την επόμενη rom...

 

Κάποιες εφαρμογές περί του "battery calibration" έχουν κάποιο αποτέλεσμα ή πρόκειται για επίσης ευσεβείς πόθους των προγραμματιστών τους?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε γενικές γραμμές κάτι κάνουν... για τη συγκεκριμένη συσκευή δεν μένει να το δοκιμάσεις και να μας πεις (αν και νομίζω ότι έχει ήδη δοκιμαστεί ανεπιτυχώς από τους κατόχους).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μήπως έχει κανείς το CMW για το G4A από jiayu.es;;;; Γιατί μετά την αποσυμπίεση μου βγάζει ότι είναι για το G4B... :wacko:

 

//edit: και σκάει φυσικά!

Edited by margomenos13
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί το πήρα (επιτέλους) και εγώ στα χέρια μου.. Είναι το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ μου (έρχομαι βέβαια από x10 mini :O ). Πανέμορφο και ταχύτατο! Εντυπωσιάζει τους πάντες. Υπάρχουν όμως κάποιες ενστάσεις. Έχω την εντύπωση ότι στην πρώτη αποφόρτισή του έκανε το γνωστό σκαλοπάτι στη μπαταρία παρόλο που έχω το thin. Είμαι όμως με την G4H 20130515- 202809 καθώς από το To2C που το αγόρασα μου έβαλαν χωρίς να το ζητήσω Ελληνικά. (Αλλά φορτιστή δεν ήξεραν να μου στείλουν το σωστό αλλά εκεινο με τα μακρόστενα βισματάκια...Τέσπα). Και θέλω τώρα να βάλω μια ROM του Αυγούστου (G4T1850_RC_mt89_v8_g4lw_jyt_jb2_sw_20130822-092045.zip). Υπάρχει καμία καλύτερη; Μπορώ αν θέλει κάποιος να του στείλω backup από τη ROM μου για τα Ελληνικά.
Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί το πήρα (επιτέλους) και εγώ στα χέρια μου.. Είναι το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ μου (έρχομαι βέβαια από x10 mini :O ). Πανέμορφο και ταχύτατο! Εντυπωσιάζει τους πάντες. Υπάρχουν όμως κάποιες ενστάσεις. Έχω την εντύπωση ότι στην πρώτη αποφόρτισή του έκανε το γνωστό σκαλοπάτι στη μπαταρία παρόλο που έχω το thin. Είμαι όμως με την G4H 20130515- 202809 καθώς από το To2C που το αγόρασα μου έβαλαν χωρίς να το ζητήσω Ελληνικά. (Αλλά φορτιστή δεν ήξεραν να μου στείλουν το σωστό αλλά εκεινο με τα μακρόστενα βισματάκια...Τέσπα). Και θέλω τώρα να βάλω μια ROM του Αυγούστου (G4T1850_RC_mt89_v8_g4lw_jyt_jb2_sw_20130822-092045.zip). Υπάρχει καμία καλύτερη; Μπορώ αν θέλει κάποιος να του στείλω backup από τη ROM μου για τα Ελληνικά.

 

Καλορίζικο! :)

Εγώ φίλε μόνο το boot.img θέλω αν σου είναι εύκολο να το ανεβάσεις κάπου :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η τελευταία MIUI (link) για το turbo thick advance? ^_^

 

Λοιπόν, pure miui installation με τα ακόλουθα βήματα

Download latest miui (gtbluesky version) at PC

Backup (FULL) μέσα από την miui

Copy all SD card contents to PC

Reboot at CWM

Mounts and Storage > Format sdcard

Connect G4 to PC (USB) and Mounts and Storage > Mount USB

Copy to SDCARD: miui_gtbluesky.zip, και (from SDcard copy στο PC) > miui>backup folder περιέχει το backup

From CWM, Install miui from gtbluesky.zip

Reboot

Start using miui and skip all steps

Restore from miui backup

Copy files of interest back from PC to SDcard

Για να δούμε τι θα δούμε...

 

Όταν λες backup μέσα από ήδη εγκατεστημένη MIUI εννοείς; Απλά για να μην χαθούν τα πάντα με την επανεγκατάσταση; Από εργοστασιακή ρομ κατεθείαν καμιά (πιθανή) πατέντα μήπως και γλυτώσουμε από τα reboot δεν έχει;

Edited by margomenos13
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και το Lewa OS 5 και την τελευταία του MIUI. Οφείλω να ομολογήσω ότι το Lewa μου άρεσε περισσότερο από το MIUI και μου φάνηκε πιο γρήγορο. Αρκετά χαρούμενο και με υπέροχα χρώματα και εικονίδια.

Δυστυχώς το Lewa δεν υποστηρίζει ακόμη το Advanced και έχει κάποια θεματάκια με την μνήμη, δεν βλέπει πουθενά τα 32GB. Ελπίζω να το πράξουν σύντομα να υποστηρίξουν και το Advanced. Επίσης μια, δυο εφαρμογές μου φάνηκε ότι ήταν στα Κινέζικα.

 

Η MIUI rom που έβαλα, ακριβώς αυτή που έβαλε και ο asot, μεταμορφώνει το κινητό προς το καλύτερο σε σχέση με την Κινέζικη επίσημη ROM. Αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ με το Xiaomi account που δημιούργησα γιατί κρασάρει η εφαρμογή για την προσθήκη του Xiaomi account. Αναφέρει σφάλμα στο framework. Υπάρχει κάποια λύση; Δεν έχω SIM πάνω στο κινητό.

 

Το μόνο που έκανα και για τις δυο προαναφερθείσες roms, για να τις εγκαταστήσω, ήταν να βάλω πρώτα την επίσημη World Rom του Αυγούστου από το ejiayu.com και μετά μέσω Recovery mode να τις περάσω.

 

Πάντως αν το Lewa OS 5 υποστηρίξει και επίσημα το Advanced, σίγουρα θα αποτελέσει μονόδρομο για 'μένα.

 

Λέτε να είναι καλύτερα να περάσω την τελευταία επίσημη Κινέζικη και από πάνω να περάσω MIUI και την Lewa αντίστοιχα ή δεν παίζει ρόλο ποια rom της Jiayu έχει το κινητό;

Edited by ael1964
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα που εμφανίζει το κινητό με τη MIUI δηλαδή να κλείνει μόνο του μου το εμφανίζει και με την τελευταία επίσημη ROM της υπογραφής μου. Τουλάχιστον 3-4 φορές έκλεισε μόνο του τη στιγμή που παω να πάρω ένα τηλέφωνο.

 

Άρα αυτό είναι πρόβλημα της official και όχι της MIUI.

---------------------------------------------

Jiayu G4T thick, Rom Oficial G4H-20131021-172551

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μήπως έχει κανείς το CMW για το G4A από jiayu.es;;;; Γιατί μετά την αποσυμπίεση μου βγάζει ότι είναι για το G4B... :wacko:

//edit: και σκάει φυσικά!

 

 

Και θέλω τώρα να βάλω μια ROM του Αυγούστου (G4T1850_RC_mt89_v8_g4lw_jyt_jb2_sw_20130822-092045.zip). Υπάρχει καμία καλύτερη; Μπορώ αν θέλει κάποιος να του στείλω backup από τη ROM μου για τα Ελληνικά.

 

Ποια είναι η τελευταία MIUI (link) για το turbo thick advance? ^_^

 

Aνεβαζω στο dropbox την official του jiayu.es , την miui 3.10.25 του killoe (4pda developer) η οποια εχει ΟΤΑ, την Official 20131022 και το update της , αλλα θελει λιγη ωρα ακομη... :(

 

Παρακαλω οποιος εχει backup rom του advnce με Ελληνικα, να μου το στειλει. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Aνεβαζω στο dropbox την official του jiayu.es , την miui 3.10.25 του killoe (4pda developer) η οποια εχει ΟΤΑ, την Official 20131022 και το update της , αλλα θελει λιγη ωρα ακομη... :(

 

Παρακαλω οποιος εχει backup rom του advnce με Ελληνικα, να μου το στειλει. ευχαριστω

 

Ανέβασε σε παρακαλώ και ξεχωριστά το boot.img από την official :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες ρωταω για να ειμαι σιγουρος: η μειωση αυτη της μπαταριας για το thin ειναι το bug της ROM που ξερουμε; Αν ναι ποια μου προτεινετε για το thin; Αυτη που παραπεμπει το πρωτο post σε οδηγιες εγκαταστασης ROM (του lewnidask αν θυμαμαι καλα) ειναι κομπλε;
Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Aνεβαζω στο dropbox την official του jiayu.es , την miui 3.10.25 του killoe (4pda developer) η οποια εχει ΟΤΑ, την Official 20131022 και το update της , αλλα θελει λιγη ωρα ακομη... :(

 

Παρακαλω οποιος εχει backup rom του advnce με Ελληνικα, να μου το στειλει. ευχαριστω

 

Εφτασεεεεεεεεεεεεεεεεε! http://www.mediafire.com/download/p2xowyfo9t03tt0/2012-11-09.08.02.59.zip

Edited by margomenos13
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες ρωταω για να ειμαι σιγουρος: η μειωση αυτη της μπαταριας για το thin ειναι το bug της ROM που ξερουμε; Αν ναι ποια μου προτεινετε για το thin; Αυτη που παραπεμπει το πρωτο post σε οδηγιες εγκαταστασης ROM (του lewnidask αν θυμαμαι καλα) ειναι κομπλε;

 

Ναι σε όλα.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για περαστε κυριοι.....

 

https://www.dropbox.com/sh/thhbqknc94q1yea/DV2vFhcbBq

 

το update της official το εγκαθιστατε ως εχει sto ροοτ της εσωτερικης μνημης και μεσο του recovery κανενε εγκατασταση.

 

σε μενα που απο την ημερα που εχει ερθει στα χερια μου το κινητο, το 85% λειτουργει με Miui, αλλα ΠΟΤΕ δεν μου εκανε κανενα reboot! αλλα, αυτο που εχω παρατηρησει σε συγκριση με μια official ή custom ρομ ειναι οτι η Miui δν ειναι τοσο φιλικη προς την μπαταρια μου. η χρηση που κανω εγω στην συκευη ,χωρις miui ,με βγαζει 45 ωρες περιπου, αντιθετως , με miui, δυσκολα τις 36. εχετε αναλογη εμπειρια ή ειναι θεμα της δικης μου μπαταριας?

Edited by spirosteam
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά SOS!!! Πόσο κρατάει αυτό το κόκκινο και μετά πορφυρό κλπ για να εγκατασταθεί η ROM;; Επίσης από τις official ROM παίζει ρόλο αν στο turbo βάλω του basic που βλέπω στο site της jiayu;;
Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά SOS!!! Πόσο κρατάει αυτό το κόκκινο και μετά πορφυρό κλπ για να εγκατασταθεί η ROM;; Επίσης από τις official ROM παίζει ρόλο αν στο turbo βάλω του basic που βλέπω στο site της jiayu;;

 

2 sec περιπου το κοκκινο,αφου το εχεις συνδεσει εννοειτε...στιγμηαια το πορφυρο και περιπου 2-3 λεπτα μεχρι την ολοκληρωση. υποψην κανει format στην μνημη , οποτε κρατας bacκup σε εξωτερικη μνημη εαν εχεις αρχεια που τα θες... ;)

 

 

Edit. Το υpdate της miui του killoe 3.11.09 έλυσε ολα τα ψιλό bugs που είχαν προηγουμενες εκδόσεις!

Edited by spirosteam
Link to comment
Share on other sites

Edit. Το υpdate της miui του killoe 3.11.09 έλυσε ολα τα ψιλό bugs που είχαν προηγουμενες εκδόσεις!

 

 

Υπάρχει κάποιο link για αυτή; (Έχω το G4T THIN)

Link to comment
Share on other sites

2 sec περιπου το κοκκινο,αφου το εχεις συνδεσει εννοειτε...στιγμηαια το πορφυρο και περιπου 2-3 λεπτα μεχρι την ολοκληρωση. υποψην κανει format στην μνημη , οποτε κρατας bacκup σε εξωτερικη μνημη εαν εχεις αρχεια που τα θες... ;)

 

 

Edit. Το υpdate της miui του killoe 3.11.09 έλυσε ολα τα ψιλό bugs που είχαν προηγουμενες εκδόσεις!

 

Liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiink!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...