Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σου βγάζει μήνυμα λάθος το Store και σε προτρέπει να πας στην ενημέρωση τηλέφωνο μήπως έχει update το κινητό? Αν ναι, ξανακάνε άλλο ένα soft reset.

Οπως τα γραφεις.

Μολις τα ξανα εκανα αλλα τζιφος.

Απαιτειται ενεργεια ....τα ιδια παλι

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχεις θέμα με άλλες εφαρμογές; Επίσης, ο Microsoft λογαριασμός σου είναι σωστά ρυθμισμένος;

Οχι με αλλες εφαρμογες ολλα καλα και εχω κατεβασει αρκετες για νεα.

Τι ενοεις αν εχω ρυθμισει σωστα τον λογαριασμο Microsoft ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι με αλλες εφαρμογες ολλα καλα και εχω κατεβασει αρκετες για νεα.

Τι ενοεις αν εχω ρυθμισει σωστα τον λογαριασμο Microsoft ?

 

Αφού δεν έχεις πρόβλημα με τις άλλες εφαρμογές, όλα καλά. Αν δε χρειάζεσαι άμεσα την εφαρμογή, άσε να περάσει καμιά ώρα. Μπορεί να είναι θέμα του store.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν έχεις πρόβλημα με τις άλλες εφαρμογές, όλα καλά. Αν δε χρειάζεσαι άμεσα την εφαρμογή, άσε να περάσει καμιά ώρα. Μπορεί να είναι θέμα του store.

 

Ενας μηνας εχει περασει που δεν μπορει να εγκατασταθει και δυστυχως δεν εχω βρει καποια καλυτερη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω κάτι σχετικά με την stock εφαρμογή του ημερολογίου; Όταν βάζω κάποια υπενθύμιση και πάω να βάλω και την ώρα, έχει προεπιλεγμένο την υπενθύμιση 15 λεπτά πριν από την ώρα που θα βάλω. Εμένα με ενδιαφέρει η υπενθύμιση να είναι την ώρα έναρξης και σε κάθε νέο συμβάν που βάζω, πηγαίνω πάντα και αλλάζω και την υπενθύμιση. Σε android που είχα πριν, μπορούσα από τις ρυθμίσεις του ημερολογίου να το έχω μόνιμα προεπιλεγμένο την υπενθύμιση την ώρα που έχω ορίσει. Υπάρχει τρόπος από τις ρυθμίσεις να βάλω μόνιμα την υπενθύμιση την ώρα έναρξής; Απ' ότι έψαξα δεν βρήκα τέτοια ρύθμιση, ή κάτι μου ξεφεύγει;
Link to comment
Share on other sites

Ενας μηνας εχει περασει που δεν μπορει να εγκατασταθει και δυστυχως δεν εχω βρει καποια καλυτερη

 

Τότε, το Hard Reset είναι η μόνη λύση, δυστυχώς.

Το παρακάτω μήνυμα μου εμφανίστηκε εμένα προχθές στην προσπάθειά μου να ξαναεγκαταστήσω το WhatsApp και μ'ένα Soft λύθηκε.

http://i57.tinypic.com/1zevwu8.png

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ενας μηνας εχει περασει που δεν μπορει να εγκατασταθει και δυστυχως δεν εχω βρει καποια καλυτερη

 

Ένας μήνας;; Πολύ περίεργο το πρόβλημά σου.

 

Αν υπάρχει κάποιο θέμα με εφαρμογή σε 3 - 4 μέρες λύνεται.

 

Αν μπορείς, πήγαινε σε ένα υπολογιστή και μπες στο λογαριασμό που έχεις φτιάξει για το κινητό. Δες αν όλα τα στοιχεία σου είναι σωστά.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό μου βγάζει αλλά δεν έχει λυθεί ακόμα.

Δεν γλυτώνω την επαναφορά λες η να περιμένω τα Windows 10 ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τότε, το Hard Reset είναι η μόνη λύση, δυστυχώς.

Το παρακάτω μήνυμα μου εμφανίστηκε εμένα προχθές στην προσπάθειά μου να ξαναεγκαταστήσω το WhatsApp και μ'ένα Soft λύθηκε.

http://i57.tinypic.com/1zevwu8.png

 

Ναι αυτό μου βγάζει αλλά δεν έχει λυθεί ακόμα.

Δεν γλυτώνω την επαναφορά λες η να περιμένω τα Windows 10 ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ένας μήνας;; Πολύ περίεργο το πρόβλημά σου.

 

Αν υπάρχει κάποιο θέμα με εφαρμογή σε 3 - 4 μέρες λύνεται.

 

Αν μπορείς, πήγαινε σε ένα υπολογιστή και μπες στο λογαριασμό που έχεις φτιάξει για το κινητό. Δες αν όλα τα στοιχεία σου είναι σωστά.

 

Μου το εξηγείς λίγο καλύτερα;

Για ποιον λογαριασμό μιλάς;

Αν εννοείς αυτόν που έφτιαξα email θα το δω,αλλά δεν θα είχαν πρόβλημα και οι άλλες εφαρμογές;

Έχω Windows XP στον υπολογιστή μου αν έχει σημασία

 

ΥΓ.Ειπα ποιο πάνω ειμαι καινούργια στο σπορ,συγχωρείστε μου τυχόν χαζές ερωτήσεις.

 

Ευχαριστώ πάντως όλους σας για το ενδιαφερον

Edited by LUCY3
Link to comment
Share on other sites

Μου το εξηγείς λίγο καλύτερα;

Για ποιον λογαριασμό μιλάς;

Αν εννοείς αυτόν που έφτιαξα email θα το δω,αλλά δεν θα είχαν πρόβλημα και οι άλλες εφαρμογές;

Έχω Windows XP στον υπολογιστή μου αν έχει σημασία

 

ΥΓ.Ειπα ποιο πάνω ειμαι καινούργια στο σπορ,συγχωρείστε μου τυχόν χαζές ερωτήσεις.

 

Ευχαριστώ πάντως όλους σας για το ενδιαφερον

 

Ναι, γι' αυτόν. :) Δεν ξέρω.. Προσπαθώ να αποκλείσω μαζί σου κάθε ενδεχόμενο.. Τα XP δεν έχουν σημασία. Κι εγώ Vista έχω.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ναι, γι' αυτόν. :) Δεν ξέρω.. Προσπαθώ να αποκλείσω μαζί σου κάθε ενδεχόμενο.. Τα XP δεν έχουν σημασία. Κι εγώ Vista έχω.

 

Τι να τσεκάρω τότε;

Οι άλλες εφαρμογές γιατί δεν έχουν πρόβλημα να εγκατασταθούν;

Link to comment
Share on other sites

Τι να τσεκάρω τότε;

Οι άλλες εφαρμογές γιατί δεν έχουν πρόβλημα να εγκατασταθούν;

 

Έψαξες στο google τι σημαίνει ο κωδικός που σου βγάζει σαν πρόβλημα. Μου φαίνεται παράξενο να μη μπορεί να εγκατασταθεί η συγκεκριμένη εφαρμογή.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Έψαξες στο google τι σημαίνει ο κωδικός που σου βγάζει σαν πρόβλημα. Μου φαίνεται παράξενο να μη μπορεί να εγκατασταθεί η συγκεκριμένη εφαρμογή.

 

Δεν μου βγάζει κωδικό,μου λέει απαιτείτα ενέργεια,η οποια είναι ενημερωση τηλεφώνου η οποια έχει γίνει και δεν έχει άλλη.

Το πρόβλημα παρουσιάστηκε μετά την αναβάθμιση του κινητού πριν ένα μηνα και δεν άνοιγε και έτσι την απεγκατεστησε αλλά δεν ....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γνωρίζετε εφαρμογές με τις οποίες να μπορώ να κάνω εγγραφή από ραδιόφωνο, τόσο FM όσο και streaming (τύπου TuneIn Radio);

 

Κάνε το με το tune in radio, νομίζω η pro έκδοση το κάνει όπως στο Android.

 

Δεν μου βγάζει κωδικό,μου λέει απαιτείτα ενέργεια,η οποια είναι ενημερωση τηλεφώνου η οποια έχει γίνει και δεν έχει άλλη.

Το πρόβλημα παρουσιάστηκε μετά την αναβάθμιση του κινητού πριν ένα μηνα και δεν άνοιγε και έτσι την απεγκατεστησε αλλά δεν ....

 

Ναι τώρα είδα την φωτογραφία που ανέβηκε, νομίζω πως το να περιμένεις κάνοντας κατά διαστήματα προσπάθειες επανεγκατάστασης είναι καλύτερη λύση, έτσι τουλάχιστον λύθηκε το δικό μου πρόβλημα με το shazam πριν μερικές ημέρες που δεν αναβαθμιζόταν με τίποτα.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου βγάζει κωδικό,μου λέει απαιτείτα ενέργεια,η οποια είναι ενημερωση τηλεφώνου η οποια έχει γίνει και δεν έχει άλλη.

Το πρόβλημα παρουσιάστηκε μετά την αναβάθμιση του κινητού πριν ένα μηνα και δεν άνοιγε και έτσι την απεγκατεστησε αλλά δεν ....

 

Σου προτείνω να ξαναδοκιμάσεις με Soft Reset, το ότι το κάνεις δεν σημαίνει ότι θα δουλέψει πάντα. Ένας φίλος στο θέμα των Windows (Phone) 10 έγραψε ότι για να ξεκολλήσει το κινητό του και να ξεκινήσει πάλι να φορτίζει, έκανε 3 reset.

Κάντο έτσι: πάτα το vol down παρατεταμένα, πάτησε το power και συνέχισε να πατάς μέχρι να εμφανιστεί το θαυμαστικό. Μόλις εμφανιστεί, άφησε το vol down και άφησε το μέχρι να κάνει reboot. Έτσι το κάνω και λύνονται όποια προβλήματα γιατί κάτι έκανα λάθος στις αρχές και μόλις εμφανιζόταν το !, σε χρόνο dt εξαφανιζόταν και δεν γινόταν σωστά το reset. Λέω μήπως είναι αυτό. :p

 

Κάποια στιγμή πρέπει να λυθεί αυτό με reset. Όλο λέμε ότι τα Windows Phone δεν κολλάνε, πάνε σφαίρα κτλ αλλά το Soft έχει γίνει καραμέλα. Μία για να εγκατασταθεί το WhatsApp, την επομένη για να έρχονται σωστά οι ειδοποιήσεις, πριν 5 λεπτά η Lumia Camera ξαφνικά δεν τραβούσε βίντεο πάλι Soft Reset κ.ο.κ. Μόνο "σταθερό" δεν το χαρακτηρίζω όλο αυτό.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

 

Κάποια στιγμή πρέπει να λυθεί αυτό με reset. Όλο λέμε ότι τα Windows Phone δεν κολλάνε, πάνε σφαίρα κτλ αλλά το Soft έχει γίνει καραμέλα. Μία για να εγκατασταθεί το WhatsApp, την επομένη για να έρχονται σωστά οι ειδοποιήσεις, πριν 5 λεπτά η Lumia Camera ξαφνικά δεν τραβούσε βίντεο πάλι Soft Reset κ.ο.κ. Μόνο "σταθερό" δεν το χαρακτηρίζω όλο αυτό.

 

Μέχρι να ξεκινήσουν την ενοποίηση των δυο store, ήταν όλα κομπλέ. Από τότε έχει γίνει χαμός.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή πρέπει να λυθεί αυτό με reset. Όλο λέμε ότι τα Windows Phone δεν κολλάνε, πάνε σφαίρα κτλ αλλά το Soft έχει γίνει καραμέλα. Μία για να εγκατασταθεί το WhatsApp, την επομένη για να έρχονται σωστά οι ειδοποιήσεις, πριν 5 λεπτά η Lumia Camera ξαφνικά δεν τραβούσε βίντεο πάλι Soft Reset κ.ο.κ. Μόνο "σταθερό" δεν το χαρακτηρίζω όλο αυτό.

 

Το έχω ξαναπεί πάλι, πολύ εύκολα κάνετε reset, ούτε μία φορά δεν έχω κάνει, είναι μια καραμέλα που ξεκίνησε από μερικούς εδώ μέσα και στο παραμικρό πρόβλημα τσουπ <reset>.

Για όλα αυτά τα θέματα φταίνε πάντα κάποιες άσχετες εφαρμογές που έχουν εγκατασταθεί, πριν κάνει κάποιος reset ας σβήσει πρώτα τις τελευταίες εφαρμογές που έβαλε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω κάτι σχετικά με την stock εφαρμογή του ημερολογίου; Όταν βάζω κάποια υπενθύμιση και πάω να βάλω και την ώρα, έχει προεπιλεγμένο την υπενθύμιση 15 λεπτά πριν από την ώρα που θα βάλω. Εμένα με ενδιαφέρει η υπενθύμιση να είναι την ώρα έναρξης και σε κάθε νέο συμβάν που βάζω, πηγαίνω πάντα και αλλάζω και την υπενθύμιση. Σε android που είχα πριν, μπορούσα από τις ρυθμίσεις του ημερολογίου να το έχω μόνιμα προεπιλεγμένο την υπενθύμιση την ώρα που έχω ορίσει. Υπάρχει τρόπος από τις ρυθμίσεις να βάλω μόνιμα την υπενθύμιση την ώρα έναρξής; Απ' ότι έψαξα δεν βρήκα τέτοια ρύθμιση, ή κάτι μου ξεφεύγει;

 

Ούτε εγώ έχω βρει πως γίνεται, επίσης δεν έχω καταφέρει να μπορώ να προσθέσω πολλές υπενθυμίσεις για το ίδιο συμβάν όπως στην google εφαρμογή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχω ξαναπεί πάλι, πολύ εύκολα κάνετε reset, ούτε μία φορά δεν έχω κάνει, είναι μια καραμέλα που ξεκίνησε από μερικούς εδώ μέσα και στο παραμικρό πρόβλημα τσουπ <reset>.

Για όλα αυτά τα θέματα φταίνε πάντα κάποιες άσχετες εφαρμογές που έχουν εγκατασταθεί, πριν κάνει κάποιος reset ας σβήσει πρώτα τις τελευταίες εφαρμογές που έβαλε.

 

Εγώ βάλε βγάλε εφαρμογές 1,5 μήνα, έχω κάνει τρία soft reset, not too bad.

 

Κάποια πράγματα δεν μπορούμε να τα κάνουμε όπως στο Android, όμως η εμπειρία χρήσης με μια συσκευή κάτω των 200 ευρώ είναι πρωτόγνωρη τουλάχιστον από εμένα που θέλω πάνω κάτω τα βασικά και λίγο παραπάνω, αλλά να γίνονται με υψηλό βαθμό πιστότητας - αξιοπιστίας και ταχύτητας.

Link to comment
Share on other sites

Έκαναν update στο Messenger; Πότε;

Εχθές το απόγευμα!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Έκαναν update στο Messenger; Πότε;

 

Προχθές.

Δεν έχει αλλάξει τίποτα βέβαια έτσι;

Απλά έφτιαξε το θέμα με το login

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προχθές.

Δεν έχει αλλάξει τίποτα βέβαια έτσι;

Απλά έφτιαξε το θέμα με το login

Ακριβώς, δεν άλλαξε κάτι! Θέμα με το login δεν είχα ποτέ!

Πάλι δεν υπαρχει δυνατότητα κλήσεων, όπως στο Android! Για να δούμε σε ποια αναβάθμιση θα το κάνουν!!!....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, δεν άλλαξε κάτι! Θέμα με το login δεν είχα ποτέ!

Πάλι δεν υπαρχει δυνατότητα κλήσεων, όπως στο Android! Για να δούμε σε ποια αναβάθμιση θα το κάνουν!!!....

 

εδώ δε σε κρατάει ενεργό στο backround τι να λέμε τώρα.:lol:

Λίγο τις εφαρμογές να φτιάξουν και θα φυσάει το άτιμο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

εδώ δε σε κρατάει ενεργό στο backround τι να λέμε τώρα.:lol:

Λίγο τις εφαρμογές να φτιάξουν και θα φυσάει το άτιμο.

Σωστά, αν αυτές οι ελάχιστες βασικές εφαρμογές λειτουργούσαν σωστά, δε θα είχε τόσο μεγάλο πρόβλημα με της ελλείψεις εφαρμογών η MS και δε θα έτρωγαν τόσο κράξιμο απο τους Android fans!!!! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, αν αυτές οι ελάχιστες βασικές εφαρμογές λειτουργούσαν σωστά, δε θα είχε τόσο μεγάλο πρόβλημα με της ελλείψεις εφαρμογών και δε έτρωγαν τόσο κράξιμο απο τους Android fans!!!! ;)

 

Και εγώ από android έρχομαι και έχω ακόμα.

Κοίτα για μένα,δε κολλάει που δε κολλάει το λειτουργικό,κάνε μια πίεση να φτιάξεις τις εφαρμογές σου και θα πετάς σε λίγο καιρό.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...