Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ προέρχομαι αναγκαστικά απο το Symbian, λόγω παραιτουμένου λειτουργικού και πάλι εκεί λειτουργούσαν πιο σωστά!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έτσι είναι δομημένο το λειτουργικό. Ό,τι κλείνει τελείως με το βελάκι, δε χρειάζεται και σταματά η λειτουργία του. Αν βάλετε στο background τον messenger, με το Windows πλήκτρο, δε σας δείχνει ενεργούς;

 

Πιστεύω, με τα 10άρια, που θα τρέχουν apks σε virtual machine, θα λυθούν αυτά τα "προβλήματα". Προσωπικά, δεν έχω κανένα πρόβλημα. Αλλά, θέλω να πιστεύω ότι η Microsoft θα κάνει σωστά τη δουλειά της και δε θα φέρει τα πραγματικά προβλήματα του Android, στα WP/WfM.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι δομημένο το λειτουργικό. Ό,τι κλείνει τελείως με το βελάκι, δε χρειάζεται και σταματά η λειτουργία του. Αν βάλετε στο background τον messenger, με το Windows πλήκτρο, δε σας δείχνει ενεργούς;

 

 

όχι το έχω τσεκάρει.

όπως και το "κλείσεις" σε δείχνει ανενεργό με τη μία.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για πήγαινε στο "ρυθμίσεις" - "οικονομία μπαταρίας" και δες τι επιλογές σου δείχνει στην εφαρμογή και αν θα τρέχει στο παρασκήνιο αλλά και στο οικονομία μπαταρίας...
the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Για πήγαινε στο "ρυθμίσεις" - "οικονομία μπαταρίας" και δες τι επιλογές σου δείχνει στην εφαρμογή και αν θα τρέχει στο παρασκήνιο αλλά και στο οικονομία μπαταρίας...

 

εφαρμογή σε χρήση %.

αλλά στο παρασκήνιο 0%λέει μόνο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η εφαρμογή υποστηρίζει τη λήψη torrent όπως το μTorrent στα Android, δηλαδή την εγκαθιστάς, πατάς το get this torrent από το γνωστό site και απευθείας ανοίγει η συγκεκριμένη? Επίσης, το "δεν υποστηρίζει λήψεις στο backround" που αναφέρει σημαίνει ότι κατά τη διάρκεια της λήψης πρέπει να είμαι μέσα στην εφαρμογή και να μην κλείνω την οθόνη όπως γίνεται και σε μερικά παιχνίδια για να κάτεβουν?

 

Τέλος, γνωρίζετε κάποιο browser (?) ή κάποιο τρόπο να κατεβάζουμε άγνωστα προς τη συσκευή αρχεία? Προσπαθώ να κατεβάσω από το site της MSFT διάφορα exe και ISO και δεν με αφήνει.

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Προχθές.

Δεν έχει αλλάξει τίποτα βέβαια έτσι;

Απλά έφτιαξε το θέμα με το login

 

Νομίζω πως άλλαξε αυτό που έγραφε "διαβάστηκε" το μήνυμα....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως άλλαξε αυτό που έγραφε "διαβάστηκε" το μήνυμα....

 

τι να σου πω,δε πρόσεξα,απλά έτσι διάβασα στο νετ.

Κάποιο τρόπο να μας δείχνει ενεργούς θα βρούμε ή θα κάνουμε τάμα για καμιά ενημέρωση πάλι;:lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω,δε πρόσεξα,απλά έτσι διάβασα στο νετ.

Κάποιο τρόπο να μας δείχνει ενεργούς θα βρούμε ή θα κάνουμε τάμα για καμιά ενημέρωση πάλι;:lol:

 

Στο Messenger του Android μάλλον παίζει ρόλο και η φούσκα που βγάζει μπροστά και μπορεί να σε δείχνει συνεχώς μέσα. Στο iOS που δεν έχει τη φούσκα και είναι σαν τα WP το ίδιο συμβαίνει, όση ώρα είσαι μέσα στην εφαρμογή είσαι online, μόλις βγεις ξεκινάει στην desktop έκδοση του Fb το countdown (1m, 2m).

 

Το συνεχώς online όμως για τα WhatsApp και Viber δεν μπορώ να το καταλάβω. Όταν είχα Android (έως 5.1.1) και η κοπέλα μου Windows Phone 8/8.1, όποτε μου έστελνε και το είχα κλειδωμένο, μέχρι να πατήσω μέσα στο pop up του Viber για να γράψω, με έβλεπε εκτός, όσο ήμουν μέσα στην εφαρμογή με έβλεπε online, ό,τι γίνεται δηλαδή και στα WP/iOS.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

έχουν αλλάξει την μπιλίτσα και επίσης να στέλνει μηνύματα και όταν δεν είσαι στην εφαρμογή. Δηλαδή πολλές φορές που δεν υπήρχε δίκτυο, όταν βγαίναμε απο την εφαρμογή, δεν το έστελνε. τώρα το κρατάει και το στέλνει μόλις βρεί. Αυτό με την μπιλίτσα είναι για το διαβάστηκε ή όχι. Όταν πάει δίπλα το μήνυμα η μπίλια με τη φατσούλα, σημαίνει ότι διαβάστηκε. Γενικά το κάνανε όπως android και iOS
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

έχουν αλλάξει την μπιλίτσα και επίσης να στέλνει μηνύματα και όταν δεν είσαι στην εφαρμογή. Δηλαδή πολλές φορές που δεν υπήρχε δίκτυο, όταν βγαίναμε απο την εφαρμογή, δεν το έστελνε. τώρα το κρατάει και το στέλνει μόλις βρεί. Αυτό με την μπιλίτσα είναι για το διαβάστηκε ή όχι. Όταν πάει δίπλα το μήνυμα η μπίλια με τη φατσούλα, σημαίνει ότι διαβάστηκε. Γενικά το κάνανε όπως android και iOS

 

Ναι, αυτές οι αλλαγές έγιναν. Απλά βαριόμουν όλη την περιγραφή με τις μπιλιτσες......:lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτές οι αλλαγές έγιναν. Απλά βαριόμουν όλη την περιγραφή με τις μπιλιτσες......:lol:

Παράλληλα ήρθαν και καινούργια αυτοκόλλητα για το messenger! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτές οι αλλαγές έγιναν. Απλά βαριόμουν όλη την περιγραφή με τις μπιλιτσες......:lol:

 

χαχαχαχαχα... καλά και εγώ κανα 15λεπτό έκανα να το γράψω.. πολύ ζέστη..! :blink: :cool: :ninja:

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να κάνω μία ερώτηση σχετικά με το My WiFi του ΟΤΕ; Από τη συσκευή που έχω (640 XL) μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτή την υπηρεσία του ΟΤΕ; Απ' ότι ξέρω θα πρέπει να έχουμε και την ανάλογη εφαρμογή, η οποία υπάρχει μόνο για android/iOS. Για τα windows phone λειτουργικό υπάρχει κάποια αντίστοιχη εφαρμογή, ή θα πρέπει να περιμένουμε πότε ο ΟΤΕ θα βγάλει εφαρμογή και για εμάς;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να κάνω μία ερώτηση σχετικά με το My WiFi του ΟΤΕ; Από τη συσκευή που έχω (640 XL) μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτή την υπηρεσία του ΟΤΕ; Απ' ότι ξέρω θα πρέπει να έχουμε και την ανάλογη εφαρμογή, η οποία υπάρχει μόνο για android/iOS. Για τα windows phone λειτουργικό υπάρχει κάποια αντίστοιχη εφαρμογή, ή θα πρέπει να περιμένουμε πότε ο ΟΤΕ θα βγάλει εφαρμογή και για εμάς;

 

Μάλλον το δεύτερο! Ρωτα καλύτερα και σε κανένα κατάστημα ΟΤΕ ή COSMOTE!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τάσο, μεσω borwser δεν γίνεται να συνδεθείς??? Δεν ξέρω ακριβώς πως λειτουργεί το MyWiFi αλλά φαντάζομαι θέλει username και κωδικό... Στη θέση σου θα έκανα μια ερώτηση στην τηλεφωνική υπσοτήριξη του ΟΤΕ...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

Νεα στο site,νεα και στην τεχνολογια των smartphone.

Αγορασα ενα Lumia 735 πριν δυο μηνες και αφου μελετησα εδω και οπου αλλου μπορεσα το εστησα μονη μου (αποριες πολλες ακομα αλλα θα τις λυσω που θα παει).

Tο προβλημα μου ειναι το εξης:

Πριν ενα μηνα και μετα την ενημερωση του κινητου δεν μου ανοιγε το HERE MAPS και μου ηρθε η φαεινη ιδεα να το απεγκαταστησω και να το ξαναεγκαταστησω.

Η εγκατασταση δυστυχως απετυχε οτι και να δοκιμασα .....απεγκατασταση των HERE και χαρτων, soft reset,ολα εκτος επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

Εχει καποιος αλλος κατι να μου προτεινει η το ..μπουμπουναω?

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Καλησπερα και παλι

Το προβλημα παραμενει δεν μπορει να εγκατασταθει με τιποτα.

Μετα απο 2-3 soft reset (δεν βγαζει θαυμαστικο που λεει ενας φιλος),μου εβγαλε μηνυμα:η καρτα σας χρειαζεται σαρωση για διορθωση σφαλματων.

Εγω αποφασισα αντι αυτου να μεταφερω ολες τις εφαρμογες στην μνημη του τηλεφωνου και μετα μια-μια να τις ξαναβαλω στην καρτα να δω ποια εχει το προβλημα.

Μετα την μεταφορα στο τηλεφωνο ξανακανω reset και δεν μου βγαζει το μηνυμα σαρωσης (χαρα εγω) και ξεκιναω ξανα την μεταφορα στην καρτα.

Συμπερασματα :

1)Αδειασε ο χωρος ατα αλλα κατω απο τα προσωρινα αρχεια.

κοντευε τo 1G

2)Οι περισσοτερες εφαρμογες ειχαν αλλο μεγεθος στο τηλεφωνο και αλλο στην καρτα

3) Επειδη τις μετεφερα μια - μια εβλεπα πως καποια δεδομενα πηγαιναν και στο αλλα εκτος απο εφαρμογες και παιχνιδια(στον ελεγχο αποθηκευσης για οσους δεν καταλαβαν),με το που τις μετεφερα ξανα στο τηλεφωνο αδειαζε.

Ερωτηση

Ετσι γινεται?

φταιει η καρτα μου?

το εχει και αλλος αυτο το προβλημα/

μηπως για αυτο δημιουργειται το προβλημα εγκαταστασης καποιων εφαρμογων?

Οριστε καποιες για ελεγχο:

LUMIA CAMERA

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΑΣΚΗΣΗ......

 

E-RADIO

ALPHA TV

CCPLAYER

CORE PLAYER.....

 

ευχαριστω και συγγνωμη για το ..σεντονι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι

Το προβλημα παραμενει δεν μπορει να εγκατασταθει με τιποτα.

Μετα απο 2-3 soft reset (δεν βγαζει θαυμαστικο που λεει ενας φιλος),μου εβγαλε μηνυμα:η καρτα σας χρειαζεται σαρωση για διορθωση σφαλματων.

Εγω αποφασισα αντι αυτου να μεταφερω ολες τις εφαρμογες στην μνημη του τηλεφωνου και μετα μια-μια να τις ξαναβαλω στην καρτα να δω ποια εχει το προβλημα.

Μετα την μεταφορα στο τηλεφωνο ξανακανω reset και δεν μου βγαζει το μηνυμα σαρωσης (χαρα εγω) και ξεκιναω ξανα την μεταφορα στην καρτα.

Συμπερασματα :

1)Αδειασε ο χωρος ατα αλλα κατω απο τα προσωρινα αρχεια.

κοντευε τo 1G

2)Οι περισσοτερες εφαρμογες ειχαν αλλο μεγεθος στο τηλεφωνο και αλλο στην καρτα

3) Επειδη τις μετεφερα μια - μια εβλεπα πως καποια δεδομενα πηγαιναν και στο αλλα εκτος απο εφαρμογες και παιχνιδια(στον ελεγχο αποθηκευσης για οσους δεν καταλαβαν),με το που τις μετεφερα ξανα στο τηλεφωνο αδειαζε.

Ερωτηση

Ετσι γινεται?

φταιει η καρτα μου?

το εχει και αλλος αυτο το προβλημα/

μηπως για αυτο δημιουργειται το προβλημα εγκαταστασης καποιων εφαρμογων?

Οριστε καποιες για ελεγχο:

LUMIA CAMERA

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΑΣΚΗΣΗ......

 

E-RADIO

ALPHA TV

CCPLAYER

CORE PLAYER.....

 

ευχαριστω και συγγνωμη για το ..σεντονι

 

Μένει να δοκιμάσεις και της εργοστασιακές ρυθμίσεις! Κι αν δεν... Nokia care! Γνώμη μου. Εγώ προσωπικά αυτό θα έκανα, αν δεν έβρισκα κάτι αλλο.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μένει να δοκιμάσεις και της εργοστασιακές ρυθμίσεις! Κι αν δεν... Nokia care! Γνώμη μου. Εγώ προσωπικά αυτό θα έκανα, αν δεν έβρισκα κάτι αλλο.

 

Να σε ρωτησω κατι η οποιος αλλος θελει να το δει και να μου απαντησει:

Στις εφαρμογες - ελεγχος αποθηκευσης- καρτα sd - αλλα ,δεν υπαρχουν αρχεια που δεν μπορει να διαβασει το κινητο?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω κατι η οποιος αλλος θελει να το δει και να μου απαντησει:

Στις εφαρμογες - ελεγχος αποθηκευσης- καρτα sd - αλλα ,δεν υπαρχουν αρχεια που δεν μπορει να διαβασει το κινητο?

 

ευχαριστω

 

http://forums.windowscentral.com/ask-question/302525-how-delete-other-folder.html

 

ίσως να σε βοηθήσει. Αν θυμάμαι το είχε ρωτήσει και κάποιος άλλος σε ένα απο τα forum των Windows Phone εδώ. Δοκίμασε, αν έχεις χρόνο, να ψάξεις γιατί νομίζω είχε βρεθεί λύση τότε.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω κατι η οποιος αλλος θελει να το δει και να μου απαντησει:

Στις εφαρμογες - ελεγχος αποθηκευσης- καρτα sd - αλλα ,δεν υπαρχουν αρχεια που δεν μπορει να διαβασει το κινητο?

 

ευχαριστω

 

Φυσικά και υπάρχουν. Από τη στιγμή που περνάς εφαρμογές κτλ στο κινητό υπάρχουν κάποια αρχεία τα οποία δεν είναι προσπελάσιμα από το κινητό και καταλήγουν στα "Άλλα". Ακόμα και άδεια να την έχεις την κάρτα, έχει από μόνη της κρυφά αρχεία τα οποία δεν μπορεί να διαχειριστεί το κινητό και μπορεί από την πρώτη μέρα, με τελείως άδεια την κάρτα, να δεις κάποια Kb/Mb να βρίσκονται εκεί.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω κατι η οποιος αλλος θελει να το δει και να μου απαντησει:

Στις εφαρμογες - ελεγχος αποθηκευσης- καρτα sd - αλλα ,δεν υπαρχουν αρχεια που δεν μπορει να διαβασει το κινητο?

 

ευχαριστω

 

Τα "άλλα" φαίνονται μονο μέσω υπολογιστή αν το συνδέσεις!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

http://forums.windowscentral.com/ask-question/302525-how-delete-other-folder.html

 

ίσως να σε βοηθήσει. Αν θυμάμαι το είχε ρωτήσει και κάποιος άλλος σε ένα απο τα forum των Windows Phone εδώ. Δοκίμασε, αν έχεις χρόνο, να ψάξεις γιατί νομίζω είχε βρεθεί λύση τότε.

 

Φυσικά και υπάρχουν. Από τη στιγμή που περνάς εφαρμογές κτλ στο κινητό υπάρχουν κάποια αρχεία τα οποία δεν είναι προσπελάσιμα από το κινητό και καταλήγουν στα "Άλλα". Ακόμα και άδεια να την έχεις την κάρτα, έχει από μόνη της κρυφά αρχεία τα οποία δεν μπορεί να διαχειριστεί το κινητό και μπορεί από την πρώτη μέρα, με τελείως άδεια την κάρτα, να δεις κάποια Kb/Mb να βρίσκονται εκεί.

 

Τα "άλλα" φαίνονται μονο μέσω υπολογιστή αν το συνδέσεις!

Ευχαριστω για τις απαντησεις, απλα απορω γιατι καποιες εφαρμογες διαμοιραζονται στην καρτα στο εφαρμογες και στο αλλα.

Εχω XP και ετσι δεν μπορω να τα διαβασω.

Edited by LUCY3
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μια απορία, τώρα τελευταία έκανα back up στο τηλ. και μετά έχασα αριθμούς από αρκετές επαφές. Τρόμαξα να τους βρω και σήμερα έκανα πάλι, γιατί μου έβγαλε ειδοποίηση ότι είχα καιρό να κάνω. Τους έχασα πάλι. Τι συμβαίνει; Υπάρχει πρόβλημα με τους διακομιστές, ή υπάρχει θέμα με το λειτουργικό;
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μια απορία, τώρα τελευταία έκανα back up στο τηλ. και μετά έχασα αριθμούς από αρκετές επαφές. Τρόμαξα να τους βρω και σήμερα έκανα πάλι, γιατί μου έβγαλε ειδοποίηση ότι είχα καιρό να κάνω. Τους έχασα πάλι. Τι συμβαίνει; Υπάρχει πρόβλημα με τους διακομιστές, ή υπάρχει θέμα με το λειτουργικό;

Προσωπικά δεν εχω τέτοιο πρόβλημα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...