Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στα Windows phones Δεν μπορούμε να ψάξουμε να βρούμε από κάποιο σαιτ, θείο κλπ ένα πρόγραμμα και να το εγκαταστήσουμε όπως στο android που τρέχεις το apk και τέλος;

Γίνεται, αρκεί να κάνεις developer unlock τη συσκευή (στα Winndows 10 με μια ρύθμιση στο μενού θα γίνεται, στα 8 έχει μια διαδικασία)

και μετά κάνεις sideload το αρχείο πχ xap.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά είχαμε αναβάθμιση στο Tapatalk,τώρα λέγεται Classic! :p

 

Το νέο Tapatalk,γράφει ότι έκανε update και αυτό εχθές...

 

http://i.imgur.com/XrzgEF3.png

 

http://i.imgur.com/T7E5TmO.png

Edited by vasileios13
Link to comment
Share on other sites

Πηγα να κανω εγκατασταση ενα παιχνιδι αλλα επειδη ειναι μεγαλο δεν εχω χωρο να το βαλω το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να ακυρωσω-διαγραψω την εντολη ληψης και μου το εχει μονιμα στο store σαν ετοιμο να κατεβει.Καποια ιδεα πως να το βγαλω:(
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το βάλεις να κατέβει και πάτα παρατεταμένα πάνω για να επιλέξεις ακύρωση λήψης...

 

Όσο για το tapatalk το καινούργιο δεν μου πολυδουλευει εμένα...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα αν και το έχω εγκαταστημένο μου λέει στο store ότι δεν είναι διαθέσιμο για τη συσκευή μου...

Όσες μέρες το έχω πάντως καλά δουλεύει και με ελάχιστη κατανάλωση. Το μόνο θέμα του ειναι οτι σε πλήρη φόρτιση, δεν ανοίγει η εφαρμογή. Πρέπει να πάει στο 98% για να δουλέψει. Το live tile δουλεύει μια χαρά πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Pure Battery Indicator PRO

Τέλος?Η μόνο σε μένα βγάζει Η δημοσίευση της εφαρμογής έχει διακοπεί?

 

Κι εμένα αν και το έχω εγκαταστημένο μου λέει στο store ότι δεν είναι διαθέσιμο για τη συσκευή μου...

Όσες μέρες το έχω πάντως καλά δουλεύει και με ελάχιστη κατανάλωση. Το μόνο θέμα του ειναι οτι σε πλήρη φόρτιση, δεν ανοίγει η εφαρμογή. Πρέπει να πάει στο 98% για να δουλέψει. Το live tile δουλεύει μια χαρά πάντως.

 

Η απορία μου είναι γιατί δεν χρησιμοποιητε την οικονομια μπαταρίας που είναι του λειτουργικού και είναι πάντα ακριβής

Link to comment
Share on other sites

Moυ αρέσει που σου γράφει (στο περίπου βέβαια) κάθε στιγμή, πόσες περίπου ώρες σου απομένουν για τηλέφωνα κλπ. Δηλαδή είσαι έξω και σου λέει έχεις ακόμη 30 λεπτά για τηλεφωνικές κλήσεις, ε δεν ανοίγεις ιντερνετια, αν το χρειάζεσαι για τηλέφωνο.

Μπορείς επίσης να ρυθμίσεις να σε ειδοποιεί ανά διαστήματα για την κατάσταση της μπαταρίας (από κάθε 20 λεπτά μέχρι κάθε 10 ώρες) πόση απομένει και το ρυθμό εκφόρτισης στο διάστημα που επέλεξες.

Επίσης όπως λέει και ο ίδιος την εφαρμογή του λειτουργικού χρησιμοποιεί και γι' αυτό ίσως είναι ελαφριά.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία εφαρμογούλα.

Την βολεύτηκα και εγώ μια χαρά!

Κρίμα πάντως,πάμε για άλλη.

 

Edit: εμφανίστηκε πάλι με update!

Edited by nikpoth
Link to comment
Share on other sites

Η απορία μου είναι γιατί δεν χρησιμοποιητε την οικονομια μπαταρίας που είναι του λειτουργικού και είναι πάντα ακριβής

Κι εγώ αυτή χρησιμοποιώ! Γιατί να κατεβάσω άλλη;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μεταφέρω SMS από το Android στο Lumia; Την παλιά συσκευή δεν την έχω, τα έχω όλα σε backup από το MyPhoneExplorer (σωσμένα σε txt, html, vmg, csv, xml). Βέβαια, αν χρειάζεται συσκευή, βρίσκω.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μεταφέρω SMS από το Android στο Lumia; Την παλιά συσκευή δεν την έχω, τα έχω όλα σε backup από το MyPhoneExplorer (σωσμένα σε txt, html, vmg, csv, xml). Βέβαια, αν χρειάζεται συσκευή, βρίσκω.

 

 

 

Μπορείς να το κάνεις με την εφαρμογή "Μεταφορα Δεδομένων".

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κάνεις με την εφαρμογή "Μεταφορα Δεδομένων".

Αυτό απαιτεί σύνδεση Bluetooth, αλλά και πάλι έχω διαβάσει ότι δε δουλεύει με τα μηνύματα, μόνο με τις επαφές.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να εγκαταστήσω μια εφαρμογή στο κινητό μου μέσω υπολογιστή από το Windows Phone Store, λαμβάνω μήνυμα σφάλματος και ακολούθως email με το link στο οποίο πρέπει να κλικάρω από το κινητό ώστε να προχωρήσει η εγκατάσταση. Τι κάνω λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό απαιτεί σύνδεση Bluetooth, αλλά και πάλι έχω διαβάσει ότι δε δουλεύει με τα μηνύματα, μόνο με τις επαφές.

 

Mετέφερα με Bluetooth και τις επαφές και τα μηνύματα(640DS)

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να εγκαταστήσω μια εφαρμογή στο κινητό μου μέσω υπολογιστή από το Windows Phone Store, λαμβάνω μήνυμα σφάλματος και ακολούθως email με το link στο οποίο πρέπει να κλικάρω από το κινητό ώστε να προχωρήσει η εγκατάσταση. Τι κάνω λάθος;

 

 

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα και κάποια στιγμή διορθώθηκε μόνο του. Δεν θυμάμαι να έκανα τίποτα εγώ.

 

Έχεις ενεργοποιημένη την εύρεση του κινητού;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιημένη την εύρεση του κινητού;

Ευχαριστώ! :) Τελικά αυτό ήταν το πρόβλημα!

 

Mετέφερα με Bluetooth και τις επαφές και τα μηνύματα(640DS)

Δυστυχώς μόνο τις επαφές μου βγάζει ότι μπορεί να μεταφέρει.

Edited by drspiros
Link to comment
Share on other sites

Έχω αρκετό καιρό το cloud mesh pro και για να πω την αλήθεια, δεν ειμαι σίγουρος για το τι ακριβώς κάνει. Επιλέγεις αρχεία που θέλεις να συγχρονιστούν; αυτόματα ή χειροκίνητα; πως γίνεται, δεν βλέπω κάτι για αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Έχω ενεργοποιήσει την προσφορά για το Office 365, για 1 χρόνο. Αλλά, πηγαίνοντας από την Office εφαρμογή στο smartphone μου, δε δέχεται τα στοιχεία μου και μου εμφανίζει μήνυμα λάθους. ΟΜΩΣ, πριν από λίγο είδα στις ρυθμίσεις των λογαριασμών στις ρυθμίσεις (πάλι στο smartphone) ότι υπάρχει επιλογή να "περάσει" κάποιος λογαριασμό Office 365 εκεί. Πρέπει να φτιάξω και λογαριασμό Office 365, πέρα από τον Outlook λογαριασμό μου; :worry:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Έχω ενεργοποιήσει την προσφορά για το Office 365, για 1 χρόνο. Αλλά, πηγαίνοντας από την Office εφαρμογή στο smartphone μου, δε δέχεται τα στοιχεία μου και μου εμφανίζει μήνυμα λάθους. ΟΜΩΣ, πριν από λίγο είδα στις ρυθμίσεις των λογαριασμών στις ρυθμίσεις (πάλι στο smartphone) ότι υπάρχει επιλογή να "περάσει" κάποιος λογαριασμό Office 365 εκεί. Πρέπει να φτιάξω και λογαριασμό Office 365, πέρα από τον Outlook λογαριασμό μου; :worry:

 

εμενα υπαρχει σαν εφαρμογη αλλα εχω κατεβασει το 365 για χρηση σε Η/Υ οποτε οταν παταω την εφαρμογη το μονο που κανει ειναι να ελεγχει αν ειναι lumia συσκευή και ισχυει η προσφορα και μετα αμα θελω να μου ξαναστειλει τον κωδικό.Δεν ηξερα οτι ειναι και για το κινητο πλην το κανονικο office...εδω σου εχω και φωτο πως ειναι και τι λεει

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

εμενα υπαρχει σαν εφαρμογη αλλα εχω κατεβασει το 365 για χρηση σε Η/Υ οποτε οταν παταω την εφαρμογη το μονο που κανει ειναι να ελεγχει αν ειναι lumia συσκευή και ισχυει η προσφορα και μετα αμα θελω να μου ξαναστειλει τον κωδικό.Δεν ηξερα οτι ειναι και για το κινητο πλην το κανονικο office...εδω σου εχω και φωτο πως ειναι και τι λεει

 

Ναι, μου έχει έρθει εμένα το επιβεβαιωτικό mail. Κι έχω και το 1TB στο OneDrive. Για να δούμε...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κατά λάθος (!!!) απεγκατέστησα το Here Explore Beta. Και τώρα μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμο! Έβαλα χώρα Αγγλία, Αμερική τίποτε.

Καμιά συμβουλή;

Link to comment
Share on other sites

Κατά λάθος (!!!) απεγκατέστησα το Here Explore Beta. Και τώρα μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμο! Έβαλα χώρα Αγγλία, Αμερική τίποτε.

Καμιά συμβουλή;

 

Δυστυχώς δεν είναι διαθέσιμη η εφαρμογή αυτή πλέον καθώς έχει αφαιρεθεί από το store.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες έχω (πάλι!!!!!) θέμα με το viber. Δεν ακούγονται οι ήχοι και οι ειδοποιήσεις για νέα μηνύματα έρχονται με καθυστέρηση τουλάχιστον 10-20 λεπτά (όταν έρχονται).

Αυτό με τους ήχους το άκουσα σαν παράπονο και από ένα χρήστη android.

Έχετε κι εσείς παρόμοια προβλήμματα;

Συχνά πυκνά πάντως το viber τρώει τέτοια κολλήματα τα οποία φτιάχνουν μετά από αρκετό καιρό.

Συμβαίνει το ίδιο και τώρα ή έχουμε γενικευμένο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες έχω (πάλι!!!!!) θέμα με το viber. Δεν ακούγονται οι ήχοι και οι ειδοποιήσεις για νέα μηνύματα έρχονται με καθυστέρηση τουλάχιστον 10-20 λεπτά (όταν έρχονται).

Αυτό με τους ήχους το άκουσα σαν παράπονο και από ένα χρήστη android.

Έχετε κι εσείς παρόμοια προβλήμματα;

Συχνά πυκνά πάντως το viber τρώει τέτοια κολλήματα τα οποία φτιάχνουν μετά από αρκετό καιρό.

Συμβαίνει το ίδιο και τώρα ή έχουμε γενικευμένο πρόβλημα;

 

Να καθυστερήσουν όχι, αλλα είχαν πρόβλημα με τον ήχο ειδοποίησης! Τώρα λειτουργεί κανονικά ο ήχος και παρεμπιπτόντως έχουν ίδιο ήχο με τα SMS! Σε μένα τουλάχιστον...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...