Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασε αυτό.....

 

Download the #appoftheday for #windowsphone. 'Metro Commander Pro'

http://www.myappfree.it/services/share.php?appid=425def16-c973-43f1-8e0c-1f40a05c03a0

 

 

Κλάσεις ανώτερο.

 

Ηθελα απλα να καταλαβω γιατι γινεται αυτο με τη γλωσσα και πως διορθωνεται, η εφαρμογη δεν με καιει και τοσο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα !!!! Πρωτη φορα ασχολουμε με windows phone και ψαχνω να βρω flash player για να παιζει livestream ant1 mega κτλ.. Δωστε τα φωτα σας please
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία το battery sense με τη gdr2 δεν λειτουργεί. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

 

Είναι λάθος μόνο η ένδειξη των ωρών ή και του ποσοστού;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα !!!! Πρωτη φορα ασχολουμε με windows phone και ψαχνω να βρω flash player για να παιζει livestream ant1 mega κτλ.. Δωστε τα φωτα σας please

Υπάρχει η Ελληνική εφαρμογή TV Live Guide Greek που έχει όλα τα ελληνικά κανάλια ... αγορασε την, αξίζει τα λεφτά της

https://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/tv-live-guide-greek/660d6d6a-a2bd-4fb4-8383-28bae812c0af

Link to comment
Share on other sites

Είναι λάθος μόνο η ένδειξη των ωρών ή και του ποσοστού;

 

Λοιπόν σήμερα έστρωσε. Μόλις άνοιγε έκλεινε. Πριν δυο σχεδόν μέρες έκανα soft reset και καθαρισμό μνήμης και θεωρώ πως η εφαρμογή δεν είχε δεδομένα να αναλύσει και έκλεινε.

 

Τωρα μόλις επιλέγω να μου δείξει τη χρήση της μπαταρίας για 48ωρο και πάνω η εφαρμογή κλείνει όπως γινόταν χθες. Πιστεύω ότι αύριο θα δουλεύει κανονικά κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα έστρωσε. Μόλις άνοιγε έκλεινε. Πριν δυο σχεδόν μέρες έκανα soft reset και καθαρισμό μνήμης και θεωρώ πως η εφαρμογή δεν είχε δεδομένα να αναλύσει και έκλεινε.

 

Τωρα μόλις επιλέγω να μου δείξει τη χρήση της μπαταρίας για 48ωρο και πάνω η εφαρμογή κλείνει όπως γινόταν χθες. Πιστεύω ότι αύριο θα δουλεύει κανονικά κι αυτό.

 

Πάντως, για λάθος ένδειξη, κοίταξε αν κάποια εφαρμογή έχει κολλήσει και πέφτει σε loop, με αποτέλεσμα να καταναλώνει περισσότερη μπαταρία από το κανονικό. Τα mail accounts, κατά κύριο λόγο, κάνουν τη ζημιά. Στην περίπτωσή μουν αυτό έφταιγε.

 

Και μια δική μου απορία.

 

Σήμερα στο myAppfree, προσφορά είναι το Metro Maps. Είναι καλύτερο από το Here Transit; Για Ελλάδα μιλώντας.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

εβαλα το mixradio και εγω με την σειρα μου και γυρισα το τηλεφωνο σε uk παντου...τωρα κατεβαζει ενα update για την cortana να δουλεψει..θα ηθελα να ρωτησω,θα υπαρχουν σημαντικες διαφορες απο πρην σε σχεση με τωρα?δηλαδη στην καθημερινη χρηση?επισης nokia account επρεπε να ειχα η εννοει το microsoft account?γιατι με αυτο δεν συνδεεται.
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στο myAppfree, προσφορά είναι το Metro Maps. Είναι καλύτερο από το Here Transit; Για Ελλάδα μιλώντας.

 

Αν κατάλαβα καλά, το Metro Maps είναι απλά ένας χάρτης του Μετρό με τις στάσεις του, δεν έχει σχέση με το Transit, που σου προτείνει και το πως να πας στον προορισμό σου.

 

Για το μετρό της Αθήνας, καλή δείχνει (από τις φωτογραφίες, καθώς δεν έχει καμιά περιγραφή!!! ) αυτή η εφαρμογή, ίσως και να συνεργάζεται με τους Χάρτες, δεν ξέρω, όταν με φέρει ο δρόμος κατά τα μετρά :) της Αθήνας θα τη δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στο myAppfree, προσφορά είναι το Metro Maps. Είναι καλύτερο από το Here Transit; Για Ελλάδα μιλώντας.

 

Αν κατάλαβα καλά, το Metro Maps είναι απλά ένας χάρτης του Μετρό με τις στάσεις του, δεν έχει σχέση με το Transit, που σου προτείνει και το πως να πας στον προορισμό σου.

 

Για το μετρό της Αθήνας, καλή δείχνει (από τις φωτογραφίες, καθώς δεν έχει καμιά περιγραφή!!! ) αυτή η εφαρμογή, ίσως και να συνεργάζεται με τους Χάρτες, δεν ξέρω, όταν με φέρει ο δρόμος κατά τα μετρά :) της Αθήνας θα τη δοκιμάσω.

 

Μάλλον θα τη δοκιμάσω εγώ. :D Thanks για το app!!

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα τη δοκιμάσω εγώ. :D Thanks για το app!!

Όχι πολύ καλό. Το περίμενα καλύτερο. Δεν είδα πως μπορείς να κάνεις αναζήτηση και στην ουσία είναι σαν μια φωτογραφία από κάποιον σταθμό.

 

Υ.Γ. έχει και ελλείψεις. Για παράδειγμα, δεν έχει το μετρό της Θεσσαλονίκης. :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία σχέση με το here transit αλλά είναι πολύ χρήσιμο γιατί έχει όλους τους χάρτες μετρό του κόσμου. Έτσι σε περίπτωση ταξιδιού εκτός Ελλάδας είναι χρήσιμο.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. έχει και ελλείψεις. Για παράδειγμα, δεν έχει το μετρό της Θεσσαλονίκης. :p

 

χαχαχαχα :lol:

 

Πάντως, τα σχόλια στο Store, δε μπορώ να πω ότι μου άρεσαν... :p

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

εβαλα το mixradio και εγω με την σειρα μου και γυρισα το τηλεφωνο σε uk παντου...τωρα κατεβαζει ενα update για την cortana να δουλεψει..θα ηθελα να ρωτησω,θα υπαρχουν σημαντικες διαφορες απο πρην σε σχεση με τωρα?δηλαδη στην καθημερινη χρηση?επισης nokia account επρεπε να ειχα η εννοει το microsoft account?γιατι με αυτο δεν συνδεεται.

 

Έχει καταργηθεί το Nokia account έχει απλά ξεμείνει.

 

Οσο για την Cortana δεν έχω βρει κάποια καλή χρήση. Ίσως μόνο για τον ορισμο ξυπνητηριού, πχ wake me up in one hour.

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταργηθεί το Nokia account έχει απλά ξεμείνει.

 

Οσο για την Cortana δεν έχω βρει κάποια καλή χρήση. Ίσως μόνο για τον ορισμο ξυπνητηριού, πχ wake me up in one hour.

 

Άμα την ψάξεις λίγο θα δείς ότι μπορείς να κάνεις πολλά, και κυρίως όταν οδηγάς. Εγώ έχω βάλει nicknames και καλώ μέχρι 5 άτομα με φωνητική αναγνώριση. Επίσης έχει αλληλεπίδραση με όλες τις εφαρμογές σχεδόν, οπότε μπορείς να πείς, ας πούμε, "take me home" και ανοίγει το here και σε πάει στην τοποθεσία που έχεις ορίσει σαν "Σπίτι". Νομίζω και με τη μουσική παίζει αυτό. Πχ. αν πείς "play this song" η "what's thw song i am hearing" ανοίγει το ανάλογο πρόγραμμα και ψάχνει. Δεν τα έχω δοκιμάσει όμως.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Άμα την ψάξεις λίγο θα δείς ότι μπορείς να κάνεις πολλά, και κυρίως όταν οδηγάς. Εγώ έχω βάλει nicknames και καλώ μέχρι 5 άτομα με φωνητική αναγνώριση. Επίσης έχει αλληλεπίδραση με όλες τις εφαρμογές σχεδόν, οπότε μπορείς να πείς, ας πούμε, "take me home" και ανοίγει το here και σε πάει στην τοποθεσία που έχεις ορίσει σαν "Σπίτι". Νομίζω και με τη μουσική παίζει αυτό. Πχ. αν πείς "play this song" η "what's thw song i am hearing" ανοίγει το ανάλογο πρόγραμμα και ψάχνει. Δεν τα έχω δοκιμάσει όμως.

Και χωρίς Cortana, με παρατεταμένο πάτημα στην αναζήτηση, μπορείς και να καλέσεις, να ηχογραφήσεις στο OneNote, να ανοίξεις εφαρμογές, English speaking βεβαίως.

Όσο δεν υπάρχει η ελληνική γλώσσα στις φωνητικές εντολές και η κυρία Κορτάνα και αυτή η δυνατότητα, χρήσιμα μεν, για τα βασικά δε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάλι να μην έρχεται ειδοποίηση και να πρέπει να το παρατηρεί κάποιος και να το αναφέρει εδώ. Τυχαία το είδα και εγώ σε άλλο ποστ και έκανα την αναβάθμιση χθες.
Link to comment
Share on other sites

Το Prognoza δεν παίζει να έχει δείξει σωστή ένδειξη για τον καιρό εδώ και μια εβδομάδα. Μόνο τη θερμοκρασία δείχνει σωστά. Έχω αγοράσει το συγκεκριμένο app. Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

 

Edit: Έχω πάρει το δώρο του 1 έτους Office 365, αλλά πηγαίνοντας μέσω της εφαρμογής Office, να περάσω το mail μου και να χρησιμοποιήσω το Office 365 από το 640, μου εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα. Τι κάνω λάθος;

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Είχα καιρό να τσεκάρω και μόλις είδα ότι υπάρχει update στον χάρτη της Ελλάδας!

 

Εμένα μου ηρθε η ειδοποιηση για αναβαθμιση του χαρτη όταν άνοιξα να τσεκάρω μια φωτογραφία που την εβγαλα! Δεν ξέρω κατά πόσο θα μου ερχόταν η ειδοποίηση αν ημουν στην αναμονή!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

στα Windows phones Δεν μπορούμε να ψάξουμε να βρούμε από κάποιο σαιτ, θείο κλπ ένα πρόγραμμα και να το εγκαταστήσουμε όπως στο android που τρέχεις το apk και τέλος;
Link to comment
Share on other sites

στα Windows phones Δεν μπορούμε να ψάξουμε να βρούμε από κάποιο σαιτ, θείο κλπ ένα πρόγραμμα και να το εγκαταστήσουμε όπως στο android που τρέχεις το apk και τέλος;

 

Όχι, αυτό δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να κατεβαζεις βιβλια ή υπαρχουν καποια κομικ που μπορεις να τα κατεβασεις στο κινητο;;

 

 

 

Check out "Bookviser Reader P..." for Windows Phone http://www.windowsphone.com/s?appid=1103c0f5-d813-4bf4-a5f5-108d59362ce5

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...