Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, θα ήθελα εάν γίνεται, να συγχρονίσω τους σελιδοδείκτες στο Internet Explorer στο pc με τον Internet Explorer στο Lumia 640 που έχω. Είχα ρωτήσει πάλι, όχι σε αυτό το νήμα και μου απάντησαν ότι θα πρέπει και ο υπολογιστής να έχει Windows 8.1 για να μπορέσει να γίνει συγχρονισμός. Έχω Windows 7 στο laptop, οπότε γίνεται με κάποιον τρόπο να συγχρονίζω τους σελιδοδείκτες μεταξύ υπολογιστή και smartphone;

Πώς να συγχρονίσουν τα 7 μέσω cloud, όταν δεν έχουν εγγενή υποστήριξη για cloud MS λογαριασμό; (εξ΄όσων θυμάμαι δηλαδή)

Αυτή είναι η διαφορά με τα 8 που τα κράζουν κιόλας:

συγχρονίζει ο ίδιος λογαριασμός στο smartphone και στο PC.

 

ΥΓ: Όταν τα 7 αναβαθμιστούν στα 10, θα μπορείς να βάλεις το MS account και τότε θα συγχρονίζεις άνετα τους σελιδοδείκτες.

Edited by mobiuser

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δουλεψε, σε ευχαριστω :)

Ελπιζω ομως να μην ξαναγινει

 

Ενδεχομένως να στο ξανακάνει. Εμένα έχει καιρό να γίνει αλλά αραιά και πού (σε ένα δίμηνο πχ) το κάνει.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση

 

Στους χάρτες της Nokia Here η και στο Drive μπορώ να δω τις συντεταγμένες μου ?

Ο μόνος τρόπος (εκτός του να βάλεις μια άλλη εφαρμογή) είναι στο HereMaps, πατάς πάνω στο στίγμα σου, σου ανοίγει πληροφορίες, μετά πατάς κοινοποίηση (κι ας μη θες να το κοινοποιήσεις :) ) κι εκεί σου εμφανίζονται.

 

Από την άλλη, για να πας κάπου με το Drive, γνωρίζοντας συντεταγμένες, πρέπει:

1.Στις ρυθμίσεις να το έχεις ΧΩΡΙΣ σύνδεση.

2.Στον προορισμό να γράψεις τις συντεταγμένες ως εξής 39.672,20.862

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα,2 ερωτησεις παρακαλω.

υπαρχει εφαρμογη μετρησης δεδομενων (στυλ 3g watchdog) στα wp κ κατι ακομα υπαρχει μπροουζερ που να σε αφηνει απο τις ρυθμισεις να απενεργοποιεις εικονες κ java για να κανεις οικονομια δεδομενων.

αν ναι λεω να προχωρησω κ εγω σε αγορα wp.

ευχαριστω για τυχον απαντηση.:)

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα,2 ερωτησεις παρακαλω.

υπαρχει εφαρμογη μετρησης δεδομενων (στυλ 3g watchdog) στα wp κ κατι ακομα υπαρχει μπροουζερ που να σε αφηνει απο τις ρυθμισεις να απενεργοποιεις εικονες κ java για να κανεις οικονομια δεδομενων.

αν ναι λεω να προχωρησω κ εγω σε αγορα wp.

ευχαριστω για τυχον απαντηση.:)

 

Η εφαρμογή της Microsoft μετράει άψογα τα δεδομένα, άλλες δεν ξερω αν υπάρχουν γιατί δεν έχω ψάξει μιας και είμαι ικανοποιημένος με τη μαμά.

Όσον αφορά για τους browser,με μια γρήγορη ματιά που έριξα αρκετοί υποστηρίζουν απενεργοποίηση εικόνων.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα,2 ερωτησεις παρακαλω.

υπαρχει εφαρμογη μετρησης δεδομενων (στυλ 3g watchdog) στα wp κ κατι ακομα υπαρχει μπροουζερ που να σε αφηνει απο τις ρυθμισεις να απενεργοποιεις εικονες κ java για να κανεις οικονομια δεδομενων.

αν ναι λεω να προχωρησω κ εγω σε αγορα wp.

ευχαριστω για τυχον απαντηση.:)

 

Μετρετής δεδομένων υπάρχει και είναι εφαρμογή του λειτουργικού, το data sense. Βάζεις το όριο που έχεις και κάθε πότε ανανεώνεται, και μπορείς να θέσεις και ενέργεις που να γίνονται όταν το πλησιάζεις (πχ. συνδυασμός με battery sense, ώστε να κλείνει το συγχρονισμό των πάντων για να μη τρώει δεδομένα).

 

edit: τώρα είδα το μήνυμα του duc :p

Edited by AgelosMo
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τρόπος (εκτός του να βάλεις μια άλλη εφαρμογή) είναι στο HereMaps, πατάς πάνω στο στίγμα σου, σου ανοίγει πληροφορίες, μετά πατάς κοινοποίηση (κι ας μη θες να το κοινοποιήσεις :) ) κι εκεί σου εμφανίζονται.

 

 

 

 

 

Από την άλλη, για να πας κάπου με το Drive, γνωρίζοντας συντεταγμένες, πρέπει:

 

 

1.Στις ρυθμίσεις να το έχεις ΧΩΡΙΣ σύνδεση.

 

 

2.Στον προορισμό να γράψεις τις συντεταγμένες ως εξής 39.672,20.862

 

 

 

Με την κοινοποίηση δεν μου εμφάνισε συντεταγμένες

Link to comment
Share on other sites

Κοινοποίηση και μετά διάλεξε ας πούμε SMS. Δεν χρειάζεται να το στείλεις, θα τις δεις

 

το δοκίμασα και όντως τις δείχνει..

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, δεδομένου ότι έρχομαι από Android, είχα οργανώσει τις προτιμήσεις μου και είχα κάνει κάποιες εγγραφές σε κανάλια στο Youtube, όπως και σχετικά με το myphone. Εδώ στα Windows είδα στο store ότι υπάρχει εφαρμογή youtube, αλλά δεν έχει και πολύ καλές κριτικές, όπως και λίγα αστέρια. Αντιθέτως όμως είδα την επί πληρωμή myTube, με αρκετά καλές κριτικές και αστέρια. Τι θα μου προτείνατε; Θα μου πείτε, εκεί είναι και οι δύο, δοκίμασε τες. Μπορώ εάν κατεβάσω είτε τη μία, είτε την άλλη να κάνω εγγραφή με τον gmail λογαριασμό μου και να συγχρονιστούν έτσι οι επιλογές μου και το ιστορικό μου από την youtube εφαρμογή που έχω στο Android tablet μου, ή στον chrome σε υπολογιστή;
Link to comment
Share on other sites

TubeCast που υποστηρίζει και το cromecast μου. Το κακό είναι ότι είναι επί πληρωμή για αυτές τις επιπλέον λειτουργίες.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, δεδομένου ότι έρχομαι από Android, είχα οργανώσει τις προτιμήσεις μου και είχα κάνει κάποιες εγγραφές σε κανάλια στο Youtube, όπως και σχετικά με το myphone. Εδώ στα Windows είδα στο store ότι υπάρχει εφαρμογή youtube, αλλά δεν έχει και πολύ καλές κριτικές, όπως και λίγα αστέρια. Αντιθέτως όμως είδα την επί πληρωμή myTube, με αρκετά καλές κριτικές και αστέρια. Τι θα μου προτείνατε; Θα μου πείτε, εκεί είναι και οι δύο, δοκίμασε τες. Μπορώ εάν κατεβάσω είτε τη μία, είτε την άλλη να κάνω εγγραφή με τον gmail λογαριασμό μου και να συγχρονιστούν έτσι οι επιλογές μου και το ιστορικό μου από την youtube εφαρμογή που έχω στο Android tablet μου, ή στον chrome σε υπολογιστή;

 

Βάλε την δοκιμαστική του mytube. Δεν της λείπει κάτι, απλά έχει διαφημίσεις. Σαν δεύτερη θα έλεγα την tubecast

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hugh

Γεια σας, δεδομένου ότι έρχομαι από Android, είχα οργανώσει τις προτιμήσεις μου και είχα κάνει κάποιες εγγραφές σε κανάλια στο Youtube, όπως και σχετικά με το myphone. Εδώ στα Windows είδα στο store ότι υπάρχει εφαρμογή youtube, αλλά δεν έχει και πολύ καλές κριτικές, όπως και λίγα αστέρια. Αντιθέτως όμως είδα την επί πληρωμή myTube, με αρκετά καλές κριτικές και αστέρια. Τι θα μου προτείνατε; Θα μου πείτε, εκεί είναι και οι δύο, δοκίμασε τες. Μπορώ εάν κατεβάσω είτε τη μία, είτε την άλλη να κάνω εγγραφή με τον gmail λογαριασμό μου και να συγχρονιστούν έτσι οι επιλογές μου και το ιστορικό μου από την youtube εφαρμογή που έχω στο Android tablet μου, ή στον chrome σε υπολογιστή;

Ναι, μπορείς.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τρόπος (εκτός του να βάλεις μια άλλη εφαρμογή) είναι στο HereMaps, πατάς πάνω στο στίγμα σου, σου ανοίγει πληροφορίες, μετά πατάς κοινοποίηση (κι ας μη θες να το κοινοποιήσεις :) ) κι εκεί σου εμφανίζονται.

 

Από την άλλη, για να πας κάπου με το Drive, γνωρίζοντας συντεταγμένες, πρέπει:

1.Στις ρυθμίσεις να το έχεις ΧΩΡΙΣ σύνδεση.

2.Στον προορισμό να γράψεις τις συντεταγμένες ως εξής 39.672,20.862

 

Ευχαριστώ πολύ :)

 

ο λόγος που ρώτησα ήτανε μια σκέψη που είχα.....είσαι σε ένα βουνό και έσπασες τα πόδια σου ας πούμε..αν έχεις σήμα στέλνεις και σώθηκες.

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορώ να ανεβάσω φωτογραφίες στο OneDrive όταν έχω ανοιχτά τα δεδομένα ενώ όταν είμαι με Wi-Fi ανεβαίνουν κανονικά;

 

Τσέκαρε στις ρυθμίσεις του συγχρονισμού. Λέει ότι αν έχεις βάλει στη βέλτιστη ποιότητα τις φωτογραφίες θέλει μόνο wifi.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Δουλεψε, σε ευχαριστω :)

Ελπιζω ομως να μην ξαναγινει

 

Κι εγώ το είχα αυτό το πρόβλημα! 5-6 φορές το έκανε το περασμένο μήνα! Από τότε μέχρι και σήμερα δεν το ξαναέκανε!!!!! (1+ μήνα τωρα)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλό μήνα. Κατεβασα το tubecast, την free έκδοση και μου αρέσει ακετά. Έκανα και login με το gmail μου και έχω όλο το ιστορικό και τις συνδρομές μου και στο lumia smartphone μου. Θα ήθελα να ρωτήσω, ποια η διαφορά από το pro και εάν αξίζει να αγοράσω τη συγκεκριμένη εφαρμογή. Επίσης μέσα από την απλή, έχει στο μενού επιλογή «ξεκλειδώστε εφαρμογή» όπου έχει διάφορα ποσά. Είναι κάποια συνδρομή, για χρόνο π.χ. ή εφάπαξ και τι επιπλέον έχει;
Link to comment
Share on other sites

Έδωσα το πρώτο πόσο που γράφει εκεί. Νομίζω ήταν περίπου δύο ευρώ. Το έκανα για να ξεκλειδώσω τα απεριόριστα casts προς το chromecast. Αν δεν κάνω λάθος το ποσό είναι εφάπαξ. (το καλό που του θέλω δηλαδή :) )

 

Κάποτε ήταν εύκολο να βρω τον διαθέσιμο χώρο του OneDrive. Τώρα ψάχνω τόση ώρα και δεν μπορώ να το βρω. Που είναι;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Κάποτε ήταν εύκολο να βρω τον διαθέσιμο χώρο του OneDrive. Τώρα ψάχνω τόση ώρα και δεν μπορώ να το βρω. Που είναι;

 

Πας settings->accounts->επιλεγεις το account σου και βλεπεις το your storage.

Link to comment
Share on other sites

Πας settings->accounts->επιλεγεις το account σου και βλεπεις το your storage.

 

Τόσο στραβωμάρα φίλε μου. Ευχαριστώ.

 

Κάτι ακόμη. Έχω το mixRadio στο 930 ακολουθώντας τις οδηγίες του colossus_r από το blog του.

Προσπαθώ να το περάσω και στο 635 αλλά είναι αδύνατο να συνδεθώ με τον λογαριασμό μου Nokia(???).

Όλο υπάρχει πρόβλημα με τους servers κλπ. Νόμιζα πως όταν καταργήθηκε ο λογαριασμός Nokia, η σύνδεση γινόταν με τον λογαριασμό Microsoft. Καμιά βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Τόσο στραβωμάρα φίλε μου. Ευχαριστώ.

 

Κάτι ακόμη. Έχω το mixRadio στο 930 ακολουθώντας τις οδηγίες του colossus_r από το blog του.

Προσπαθώ να το περάσω και στο 635 αλλά είναι αδύνατο να συνδεθώ με τον λογαριασμό μου Nokia(???).

Όλο υπάρχει πρόβλημα με τους servers κλπ. Νόμιζα πως όταν καταργήθηκε ο λογαριασμός Nokia, η σύνδεση γινόταν με τον λογαριασμό Microsoft. Καμιά βοήθεια;

Μετά το reset που έκανα στο 930 (επιστροφή από 10αρια) και εγώ εχω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Δεν ασχοληθηκα και πολύ αλλά μόλις βρω χρόνο θα το ψάξω. (Ελπίζω να μην είναι θέμα με την αλλαγή της ιδιοκτησίας)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, αν έχεις νεότερα πες μας σε παρακαλώ.

 

Και εγώ από επιστροφή σε 8.1 απο 10 έχω κάνει, στο 635 όμως.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, όταν λέτε ότι επιστρέψατε στα 8.1 από 10 εννοείτε ότι είχατε βάλει κάποια beta έκδοση των Windows phone 10; Να ρωτήσω και εγώ κάτι; Έχω ενεργοποιήσει την προσφορά των office365 για ένα χρόνο. Στο laptop όλα εντάξει. Όταν πάω όμως στο lumia 640 XL που έχω στο Office και από εκεί στο office365, ρύθμιση του λογαριασμού και βάζω το email μου και το password, μου γράφει συνέχεια ότι δεν είναι δυνατή η ολοκλήρωση αυτής της εργασίας, λόγω ενός προβλήματος που παρουσιάστηκε. Το έχει συναντήσει αυτό κάποιος άλλος, ή εγώ δεν κάνω κάτι καλά;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή, που να μπορούμε να αγοράζουμε και να κατεβάζουμε τραγούδια; Νόμιμα θα είναι καλά και να μπορώ να αγοράζω ανά κομμάτι και όχι ανά άλμπουμ.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...