Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν τραβαμε βιντεο,δεν μπορουμε να τραβηξουμε και φωτο ενω βιντεοσκοπουμε?με lumia camera 5 και lumia 640

 

Δεν ξέρω κατά πόσο έχεις το lumia moments. Με αυτό γίνεται, αλλά είχανε πεί πως είναι για 930, 1520 και 830 μόνο.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω κατά πόσο έχεις το lumia moments. Με αυτό γίνεται, αλλά είχανε πεί πως είναι για 930, 1520 και 830 μόνο.

 

Ναι την έχω μέσα από εκεί το κάνω;

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Ναι την έχω μέσα από εκεί το κάνω;

 

Αφού τραβήξεις το βίντεο, πηγαίνεις στο lumia moments, ανοίγεις το βίντεο και διαλέγεις μια εικόνα, σαν στιγμιότυπο, απο όλο το βίντεο για να αποθηκεύσεις. Δεν θυμάμαι όμως σε τι ανάλυση αποθηκεύονται. Νομίζω 5 mpx ή 8.. Δεν είμαι καθόλου σίγουρος.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω μια εφαρμογη που να μου λεει ποσα ΜΒ τρωει οποιαδηποτε εφαρμογη , σε μια εβδομαδα π.χ

Το 'Ελεγχος Δεδομένων' τα δειχνει ολα πολυ καλα, αλλα δεν μπορω να τα μηδενισω...

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί στο store όταν γράφω στην αναζήτηση μια εφαρμογή δεν την βρίσκει ενώ πατώντας το link που έχει βάλει κάποιος κάπου την εμφανίζει?το γράφω ακριβώς όπως είναι δεν κανω λάθος.μου το κάνει συχνά....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος να μας πει αν υπάρχει εφαρμογή παρόμοια με το kodi για Windows Phone.

Η συσκευή που έχω είναι το Lumia 535 DS, το kodi για Windows Phone είναι μόνο remote αλλά δεν με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο.

Η εφαρμογή PLEX είναι το ίδιο με το KODI;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

http://www.windowscentral.com/facebook-beta-windows-phone-updated-couple-improvements

 

βγηκε αναβαθμιση για το προσωποβιβλιο.....αυτο που θελω να ρωτησω ειναι γιατι ολοι κατω στα σχολια γραφουν πως θα βγει android version για το facebook,ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

http://www.windowscentral.com/facebook-beta-windows-phone-updated-couple-improvements

 

βγηκε αναβαθμιση για το προσωποβιβλιο.....αυτο που θελω να ρωτησω ειναι γιατι ολοι κατω στα σχολια γραφουν πως θα βγει android version για το facebook,ξερει κανεις?

 

Μτσουνοβιβλίο το λέμε εμείς κάτω στην Ήπειρο και στην Άρτα.......εγω πάντως δεν βλέπω αναβάθμιση για εμένα στο store.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

η beta αναβαθμιστηκε πατριδα.παλι καλα που απαντας και εσυ.δες λιγο στο λινκ που κανουν σχολια κατω κατω,γραφουν για android version toy facebook
Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά, το ίδιο είναι.....σε λίγο θα αναβαθμίσουν και την κανονική Έκδοση.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απ τη στιγμη που ο <φακός> κάτω δεξιά ενεργοποιεί την cortana πώς σαρώνουμε QR codes? Εννοω αν υπάρχει τρόπος χωρίς να κατεβάσω εφαρμογή. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απ τη στιγμη που ο <φακός> κάτω δεξιά ενεργοποιεί την cortana πώς σαρώνουμε QR codes? Εννοω αν υπάρχει τρόπος χωρίς να κατεβάσω εφαρμογή. Ευχαριστώ!

Ναι,

Κάμερα>Επιλογέας εφαρμογών>Οπτική αναζήτηση

ή στα αγγλικά

Camera>Lens>Bing vision

http://www.windowsphone.com/en-us/how-to/wp8/apps/scan-codes-and-text

 

Εναλλακτικά εγκαθιστάς ένα app που έχει shortcut για το Bing vision.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και αρκετές μέρες η εφαρμογή του mail δεν συγχρονίζει. Μου βγάζει ένα κειμενάκι με κωδικό σφάλματος 80C805E2 . Έκανα και reset αλλά τίποτα.

 

EDIT: Εδώ ο τύπος τα εξηγεί όλα, με το πρώτο που προτείνει έφτιαξε.

Edited by sbergman
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα την βοήθεια σας στο ακόλουθο θέμα γιατί ήμαστε καινούργιοι στα wp.

Εδώ και δυο μέρες έχω πάρει για την γυναίκα μου το microsoft 535 dual sim της κατέβασα την εφαρμογή viber όπως είχε και στο παλιό της τηλέφωνο αλλά ενώ είναι στο wifi και γενικότερα στο δίκτυο ο άλλος δεν την βλέπει συνδεδεμένη. Μπορώ να κάνω κάτι για να το διορθώσω;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα την βοήθεια σας στο ακόλουθο θέμα γιατί ήμαστε καινούργιοι στα wp.

Εδώ και δυο μέρες έχω πάρει για την γυναίκα μου το microsoft 535 dual sim της κατέβασα την εφαρμογή viber όπως είχε και στο παλιό της τηλέφωνο αλλά ενώ είναι στο wifi και γενικότερα στο δίκτυο ο άλλος δεν την βλέπει συνδεδεμένη. Μπορώ να κάνω κάτι για να το διορθώσω;

Ευχαριστώ.

bug της εφαρμογης ειναι δεν εχει σχεση με το τηλ.περιμενε αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα την βοήθεια σας στο ακόλουθο θέμα γιατί ήμαστε καινούργιοι στα wp.

Εδώ και δυο μέρες έχω πάρει για την γυναίκα μου το microsoft 535 dual sim της κατέβασα την εφαρμογή viber όπως είχε και στο παλιό της τηλέφωνο αλλά ενώ είναι στο wifi και γενικότερα στο δίκτυο ο άλλος δεν την βλέπει συνδεδεμένη. Μπορώ να κάνω κάτι για να το διορθώσω;

Ευχαριστώ.

 

Δεν είναι bug, έτσι δουλεύει το vider στα Windows.

Μπορεί να φαίνεσαι αποσυνδεδεμένος αλλά μηνύματα και ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση σας :)

Μετά απο hard reset και επαναφορά backup ΔΕΝ είχε ενεργοποιηθεί η εφαρμογή wallet.

Χθες λοιπόν είχε πάρει ο υιός το κινητό και έπαιζε angry birds....

Όταν το κινητό ηρθε πάλι στα χέρια μου βλέπω 2 mail με συνολική χρέωση 22 ευρώ !!!!!!!

Είχε αγοράσει κάτι packs για το παιχνίδι.

Σαν τέρας ψυχραιμίας που είμαι διαπίστωσα οτι δεν του ζήτησε κωδικούς για την αγορά καθώς δεν ειχε ενεργοποιηθεί το wallet..

Ακολουθώντας όμως τις οδηγίες του mail με τις χρεώσεις και κάνοντας chat με το support μέσα σε 30 λεπτά μου έγινε επιστροφή το πόσο :) :)

Φανταστική εξυπηρέτηση πελατών !!!!!!!!!

Μπράβο MS !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.windowscentral.com/facebook-beta-windows-phone-updated-couple-improvements

 

βγηκε αναβαθμιση για το προσωποβιβλιο.....αυτο που θελω να ρωτησω ειναι γιατι ολοι κατω στα σχολια γραφουν πως θα βγει android version για το facebook,ξερει κανεις?

 

Πάντως δεν βλέπω καμια διαφορα από το κανονικό!!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν βλέπω καμια διαφορα από το κανονικό!!!!!

 

μην περιμένεις να δεις τεράστιες διαφορές από την official στη beta μιας και μόνο μικρές προσθήκες έχει η δεύτερη έναντι της πρώτης.

ελπίζω σε ένα καλό port αν είναι από android ή iOS μπας και σταματήσουν να δείχνουν τόσες πολλές σελίδες και καθόλου δημοσιεύσεις από φίλους. :down:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση σας :)

Μετά απο hard reset και επαναφορά backup ΔΕΝ είχε ενεργοποιηθεί η εφαρμογή wallet.

Χθες λοιπόν είχε πάρει ο υιός το κινητό και έπαιζε angry birds....

Όταν το κινητό ηρθε πάλι στα χέρια μου βλέπω 2 mail με συνολική χρέωση 22 ευρώ !!!!!!!

Είχε αγοράσει κάτι packs για το παιχνίδι.

Σαν τέρας ψυχραιμίας που είμαι διαπίστωσα οτι δεν του ζήτησε κωδικούς για την αγορά καθώς δεν ειχε ενεργοποιηθεί το wallet..

Ακολουθώντας όμως τις οδηγίες του mail με τις χρεώσεις και κάνοντας chat με το support μέσα σε 30 λεπτά μου έγινε επιστροφή το πόσο :) :)

Φανταστική εξυπηρέτηση πελατών !!!!!!!!!

Μπράβο MS !!!!!!!

 

Μετά από reset πρέπει να περάσεις ξανά pin ασφαλείας στο πορτοφόλι. Η εφαρμογή μετά το reset δουλεύει κανονικά αλλά σε χρεώνει απευθείας αν προηγουμένως δεν έχεις βάλει pin.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας υπ'όψιν καμμία καλή εφαρμογή για timelapse? σκέφτομαι να βγάλω ένα με το 930, αλλά με το proshot δεν ξέρω πως γίνεται και οι άλλες εφαρμογές που βρίσκω ουσιαστικά τραβάνε φωτογραφίες και όχι βίντεο..
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας υπ'όψιν καμμία καλή εφαρμογή για timelapse? σκέφτομαι να βγάλω ένα με το 930, αλλά με το proshot δεν ξέρω πως γίνεται και οι άλλες εφαρμογές που βρίσκω ουσιαστικά τραβάνε φωτογραφίες και όχι βίντεο..

 

 

http://lumiaconversations.microsoft.com/2013/07/10/how-to-make-time-lapse-videos-with-your-nokia-lumia/

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ. Έκανα μια δοκιμή αλλά για να τα κάνει export πρέπει να πληρώσω για την full έκδοση. Τελικά βρήκα σε ένα blog πως γίνεται με το proshot. Τραβάς τις φωτογραφίες και μετά με το lightroom και ένα plugin που χρειάζεται το φτιάχνεις..!

 

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...