Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο viber όταν θέλω να επισυνάψω φωτογραφία δεν μου εμφανίζει όλες τις φωτογραφίες που έχω αλλά συγκεκριμένους φάκελους. Τι μπορεί να φταίει;

 

To viber αν πατησεις το συνδετηρακι σου δειχνει ΟΛΟΥΣ τους φακελους που εχεις στο τηλ.

Ενας απο αυτους ειναι το "Αλμπουμ Καμερας" που εχει οτι εχεις τραβηξει ...

Αν τωρα πας δεξια εχει ΟΛΕΣ τις φωτο ταξινομηνες κατα ημερ/νια και πιο δεξια τα βιντεο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To viber αν πατησεις το συνδετηρακι σου δειχνει ΟΛΟΥΣ τους φακελους που εχεις στο τηλ.

Ενας απο αυτους ειναι το "Αλμπουμ Καμερας" που εχει οτι εχεις τραβηξει ...

Αν τωρα πας δεξια εχει ΟΛΕΣ τις φωτο ταξινομηνες κατα ημερ/νια και πιο δεξια τα βιντεο

 

Ναι το κάνω αυτό, αλλά πάλι δεν τους δείχνει ΟΛΟΥΣ! Γι αυτό ρωτάω μην είναι κάποιο bug της εφαρμογής η έχω εγώ πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το κάνω αυτό, αλλά πάλι δεν τους δείχνει ΟΛΟΥΣ! Γι αυτό ρωτάω μην είναι κάποιο bug της εφαρμογής η έχω εγώ πρόβλημα.

 

Υπαρχει δλδ φακελος που τον βλεπεις απο τις φωτογραφιες και δεν τον εχει εκει ?

Κανε ενα softreset γιατι κανονικα πρεπει να στους δειχνει ολους

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει δλδ φακελος που τον βλεπεις απο τις φωτογραφιες και δεν τον εχει εκει ?

Κανε ενα softreset γιατι κανονικα πρεπει να στους δειχνει ολους

 

Είναι τρεις φάκελοι που δεν τους βλέπει η εφαρμογή. Θα κάνω ένα soft reset, μπορεί να φταίει κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Είναι τρεις φάκελοι που δεν τους βλέπει η εφαρμογή. Θα κάνω ένα soft reset, μπορεί να φταίει κι αυτό.

 

Δοκίμασε να αλλάξεις τα ονόματα αυτών των φακέλων μπας και γίνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας πως γίνεται να "κατεβάσω" μια εφαρμογή απο το store που είναι σε προσφορά, αν και δεν έχω τη συσκευή αυτή τη στιγμή (service)? Ενδιαφέρομαι για το perfect note που είναι στο myappfree, αλλά δεν θέλω να χάσω την προσφορά.
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

oneshot ,την εβαλα στο 930 αλλα στις ρυθμισεις βλεπω το μεγιστο που εχει ειναι 5 mp.δεν μπορω να την ρυθμισω για 19 mp?αν ναι απο που?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας πως γίνεται να "κατεβάσω" μια εφαρμογή απο το store που είναι σε προσφορά, αν και δεν έχω τη συσκευή αυτή τη στιγμή (service)? Ενδιαφέρομαι για το perfect note που είναι στο myappfree, αλλά δεν θέλω να χάσω την προσφορά.

 

Στην σελίδα windows phone θα πας από browser , ψάχνεις για την εφαρμογή , log in στο account , install , κομπλέ.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

oneshot ,την εβαλα στο 930 αλλα στις ρυθμισεις βλεπω το μεγιστο που εχει ειναι 5 mp.δεν μπορω να την ρυθμισω για 19 mp?αν ναι απο που?

 

 

 

Κανεις????

Link to comment
Share on other sites

Κανεις????

 

Σορρυ που στο λεω ...αλλα η Lumia Camera 5.x ειναι μακραν καλυτερη και πιο ευχρηστη ...

Και αν θες και κατι αλλο δοκιμασε την ProShot

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και λέμε...

 

Εδώ και 3 ημέρες δεν έχω πρόσβασή στο OneDrive από το τηλέφωνο (8Χ, 8.1).

 

Συγκεκριμένα μπαίνει στην εφαρμογή, βλέπω τις επιλογές, το λογαριασμό μου, αλλά όχι τα αρχεία/φακέλους μου!

 

Μένει εκεί το εικονίδιο..."φόρτωση" .

 

Από τον υπολογιστή (7ρια), μια χαρά. Στο λαπιτόπι (10ρια), το ίδιο.

 

Να καταργήσω την εφαρμογή, φυσικά δεν γίνεται (δεν μου δίνει την επιλογή).

 

Ταυτόγχρονα, κάτι βιάζει τη μπαταρία μου (τις ίδιες μέρες κι αυτό). Πέφτω κάτω από 20% σε λιγότερο από 13-14ώρες, με την ίδια ακριβώς χρήση με τις προηγούμενες ημέρες (με μικρότερη, μάλλον).

 

Έκανα το απαραίτητο soft reset, τα ίδια.

 

Κάποια πρόταση?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα και εγώ είχα πρόβλημα με το onedrive. Ίσως να ήταν και τυχαίο. Πάντως έχω γράψει ξανά πως δεν είμαι καθόλου ικανοποιημένος με την εφαρμογή γενικότερα. Είναι εκνευριστικά αργή, ιδίως όταν προσπαθείς να αναπαράγεις βίντεο. Όποιος έχει προσπαθήσει το ίδιο από πχ dropbox ή google+, καταλαβαίνει τι εννοώ.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα και εγώ είχα πρόβλημα με το onedrive. Ίσως να ήταν και τυχαίο. Πάντως έχω γράψει ξανά πως δεν είμαι καθόλου ικανοποιημένος με την εφαρμογή γενικότερα. Είναι εκνευριστικά αργή, ιδίως όταν προσπαθείς να αναπαράγεις βίντεο. Όποιος έχει προσπαθήσει το ίδιο από πχ dropbox ή google+, καταλαβαίνει τι εννοώ.

Σήμερα έχει αναβάθμιση για κοίτα μήπως διορθώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από σήμερα ξαφνικά δεν ανοίγει το accuweather στο 530 του αδερφού μου. Δεν το έχω δει από κοντά αλλά του είπα να δοκιμάσει επανεκκίνηση και επανεγκατάσταση χωρίς αποτέλεσμα όμως. Τον πετάει έξω με το που την ανοίγει. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα ;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από σήμερα ξαφνικά δεν ανοίγει το accuweather στο 530 του αδερφού μου. Δεν το έχω δει από κοντά αλλά του είπα να δοκιμάσει επανεκκίνηση και επανεγκατάσταση χωρίς αποτέλεσμα όμως. Τον πετάει έξω με το που την ανοίγει. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα ;

 

Και σε εμένα ίδια συμπεριφορά.

 

Περιμένω ακόμα για την αναβάθμιση/διόρθωση του OneDrive, περιμένω κάτι και για αυτό.

 

Ώρες - ώρες...απαράδεκτοι.

 

εδιτ: Μετά από χειροαναβάθμιση, το Onedrive λειτουργεί πάλι σωστά (ακριβώς όσο αργά και αναξιόπιστα όσο πάντα, δλδ).

Edited by Dekaohtoura
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα ίδια συμπεριφορά.

 

Περιμένω ακόμα για την αναβάθμιση/διόρθωση του OneDrive, περιμένω κάτι και για αυτό.

 

Ώρες - ώρες...απαράδεκτοι.

 

εδιτ: Μετά από χειροαναβάθμιση, το Onedrive λειτουργεί πάλι σωστά (ακριβώς όσο αργά και αναξιόπιστα όσο πάντα, δλδ).

 

Εγώ πάντως με το OneDrive όσο είχα WP δεν αντιμετώπιζα προβλήματα ήταν ιδιαίτερα αξιόπιστο. Δε το χρησιμοποιώ όμως σχεδόν καθόλου από τότε που πήγα σε Android.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με το OneDrive όσο είχα WP δεν αντιμετώπιζα προβλήματα ήταν ιδιαίτερα αξιόπιστο. Δε το χρησιμοποιώ όμως σχεδόν καθόλου από τότε που πήγα σε Android.

 

Τί να σου πω...

 

Πλάκωσε και κόσμος, πλέον...βγαίνουν προβλήματα.

 

Δώσανε και μπόλικο χώρο με διάφορες προσφορές για να δελεάσουν/ευχαριστήσουν, ίσως δεν μπορούν να διαχειριστούν την κίνηση.

 

Χτες, φίλος μου είπε πως στην επαγγελματική έκδοση αν πας να βάλεις κάτι σε φάκελο/υποφάκελο κλπ, πρέπει να σου αναβαθμίσει όλο το root. Λίγο ανωμαλία, μου κάνει!

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς διαβάζω ότι οι εφαρμογές τον WP αντί να βελτιώνονται μένουν στάσιμες στην καλύτερη ή και χειροτερεύουν. Το δε λειτουργικό κάνει πολύ αργά βήματα. Κρίμα γιατί πιστεύω ότι έχει προοπτικές και σκεφτόμουν στο μέλλον να το ξαναδοκιμάσω.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έχει αναβάθμιση για κοίτα μήπως διορθώθηκε.

 

 

 

Και εγώ χάρηκα όταν είδα πως υπάρχει αναβάθμιση, αλλά γρήγορα απογοητεύτηκα. Καμία βελτίωση και το buffering όταν προσπαθώ να αναπαράγω βίντεο παραμένει. Βίντεο διάρκειας λίγων δευτερολέπτων κάνει μια ζωή για να παίξει και πότε χωρίς καμία δεκαριά διακοπές ενδιάμεσα. Πλήρης απογοήτευση.

 

 

 

Edit: Προσπαθώ να καταλάβω την σημασία της εφαρμογής #tileart. Έβαλα δυο εικόνες με συνδυασμό κάποιων tiles στην αρχική οθόνη και πέρα από το ότι είναι αρκετά εκνευριστικό όλο αυτό το μπρος πίσω, ειλικρινά δεν βλέπω το νόημα. Αν πατήσεις κατά λάθος πάνω σε κάποιο από αυτά τα tiles, θα ανοίξει η εφαρμογή και θα βλέπεις αυτό που έκανες δημιουργώντας τις εικόνες αυτές. Μήπως χάνω κάτι;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Νεα αναβάθμιση σήμερα στο OneDrive και έκδοση 4.9.0.0

 

Από χθες έγινε σε εμένα......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιούν το maestro μπορούν να μου πουν αν υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξω τις ρυθμίσεις εισερχόμενης και εξερχόμενης αλληλογραφίας; το έχω κάνει στη μαμά εφαρμογή του κινητού αλλά δε βρισκω πουθενά την επιλογη στο maestro
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...