Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουν επίγνωση τα smartphones μας. :p

 

Θυμάμαι 1 και μοναδική φορά μου έχει παγώσει ο IE, αλλά ήταν (?) στο 0.facebook, με 3G (λέμε τώρα :lol: ), της wind. Θυμήσου αν είχες καλό σήμα, από Wi-Fi ή 3G.

 

Σε WiFi ήμουν και μάλιστα σχετικά καλό (5 down - 2 up). Η εφαρμογή στο WP, στο Android και μέσω Chrome ήταν κομπλέ, στο IE με πέταξε και φόρτωσε μόνο τις πρώτα 10-15 έγγραφα.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε WiFi ήμουν και μάλιστα σχετικά καλό (5 down - 2 up). Η εφαρμογή στο WP, στο Android και μέσω Chrome ήταν κομπλέ, στο IE με πέταξε και φόρτωσε μόνο τις πρώτα 10-15 έγγραφα.

 

Τι να πω... Λειτουργεί υποδειγματικά ο IE.. :worry:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχουν επίγνωση τα smartphones μας. :p

 

 

 

 

 

Θυμάμαι 1 και μοναδική φορά μου έχει παγώσει ο IE, αλλά ήταν (?) στο 0.facebook, με 3G (λέμε τώρα :lol: ), της wind. Θυμήσου αν είχες καλό σήμα, από Wi-Fi ή 3G.

 

 

 

Χαχα,το ειχα λιωσει με Cosmote και εκανε νουμερα ο Explorer.Τωρα μπηκα με Q Gprs και φορτωνε απλα καλαα....στο youtube παγωνει τα βιντεο και θελει ανανεωση,αλλα κανει νουμερα και το wifi(δεν πιανει καλα).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Χαχα,το ειχα λιωσει με Cosmote και εκανε νουμερα ο Explorer.Τωρα μπηκα με Q Gprs και φορτωνε απλα καλαα....στο youtube παγωνει τα βιντεο και θελει ανανεωση,αλλα κανει νουμερα και το wifi(δεν πιανει καλα).

 

Περίεργο.. Δε μου παγώνει κανένα βίντεο, όποτε ανοίξω στον browser....

Πάντως, youtube δεν παρακολουθώ πλέον μέσω browser. Mytube και Metrotube. Και άσε την Google να ζητάει συνδρομή, για να παίζουν τα βίντεο στο background στο Android...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μια απλή ερώτηση για την οποία δεν έχω καταφέρει να βρω απάντηση αλλά ρωτάω μήπως μου διεφεύγει κάτι:

Μπορούμε όταν πατάμε παρατεταμένα ένα link για να ανοίξει νέο tab, το νέο tab να ανοίγει στο background και το active tab να παραμένει αυτό που βλέπουμε;

 

Στον ie δεν το κάνει.Στον edge είναι έτσι,υπομονή ή περνάς τα 10 με tp.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται, στις αλλαγές που κάνει η Microsoft, χάλασε κάτι, όσων αφορά τη χρήση dual sim συσκευών, στο Store. Παλαιότερα, δεν είχα κάποιο θέμα, να έχω 2 κάρτες στη συσκευή μου και να αγοράζω εφαρμογές, με χρέωση του λογαριασμού κινητής. Πριν περίπου 1 μήνα, είχα προσπαθήσει να αγοράσω μια εφαρμογή, αλλά μου εμφάνιζε μήνυμα λάθους. Χτες, δοκίμασα άλλη προσέγγιση. Έβγαλα τελείως τη 2η κάρτα από την συσκευή. Η εφαρμογή αγοράστηκε με την 1η προσπάθεια.....

 

P.S.: Ναι, η Microsoft έχει τα W10M να "φροντίσει" και θέλει οπωσδήποτε να πάρει μερίδιο αγοράς από το Android, αλλά μη "φτύνει" και τόσο όλους όσους την υποστήριζαν όλα αυτά τα χρόνια..

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Καινούριος στα windowsphones έχω το Lumia 830 εδώ και δύο μήνες. Του έβαλα εχτές και κάρτα sd, ρύθμισα και τις φωτογραφίες να αποθηκεύονται εκεί.

Μέχρι εδώ όλα καλά.

Αρχικά δοκίμασα να μεταφέρω τις φωτογραφίες που είχα στην κάρτα (σε αναμονή των win10, να υπάρχει επαρκής ελεύθερος χώρος).

Βρήκα από το μενού Ελεγχος αποθήκευσης-Τηλέφωνο-Φωτογραφίες επιλογή αντιγραφή στην κάρτα, το έκανα, αλλά παρατήρησα ότι τις κράτησε και στο τηλέφωνο και τις εμφάνιζε διπλά(κάθε φωτογραφία δύο φορές)! Τελικά τις έσβησα όλες, τις έχω φυσικά backup. Τραβάω 4 καινούριες φωτό και τις αποθηκεύει και στην κάρτα και στο τηλέφωνο.

Μπαίνω πάλι στο μενού Ελεγχος αποθήκευσης-Τηλέφωνο-Φωτογραφίες τις διαγράφω και τις σβήνει και από την κάρτα. Τι δεν κάνω καλά?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Καινούριος στα windowsphones έχω το Lumia 830 εδώ και δύο μήνες. Του έβαλα εχτές και κάρτα sd, ρύθμισα και τις φωτογραφίες να αποθηκεύονται εκεί.

Μέχρι εδώ όλα καλά.

Αρχικά δοκίμασα να μεταφέρω τις φωτογραφίες που είχα στην κάρτα (σε αναμονή των win10, να υπάρχει επαρκής ελεύθερος χώρος).

Βρήκα από το μενού Ελεγχος αποθήκευσης-Τηλέφωνο-Φωτογραφίες επιλογή αντιγραφή στην κάρτα, το έκανα, αλλά παρατήρησα ότι τις κράτησε και στο τηλέφωνο και τις εμφάνιζε διπλά(κάθε φωτογραφία δύο φορές)! Τελικά τις έσβησα όλες, τις έχω φυσικά backup. Τραβάω 4 καινούριες φωτό και τις αποθηκεύει και στην κάρτα και στο τηλέφωνο.

Μπαίνω πάλι στο μενού Ελεγχος αποθήκευσης-Τηλέφωνο-Φωτογραφίες τις διαγράφω και τις σβήνει και από την κάρτα. Τι δεν κάνω καλά?

Μήπως το δεύτερο αντίγραφο είναι αυτό του Onedrive και όχι στη μνήμη της συσκευής;

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το δεύτερο αντίγραφο είναι αυτό του Onedrive και όχι στη μνήμη της συσκευής;

 

Τελικά μετά από μια επανεκκίνηση του τηλεφώνου,η αποθήκευση λειτουργεί κανονικά. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Στο φάκελο "φωτογραφίες" υπάρχουν 4 άλμπουμ.

1. Άλμπουμ κάμερας

2. Αποθηκευμένες εικόνες

3. Viber

4. Άλλες εικόνες

Έχω 2 ερωτήσεις.

Στην αρχή οι φωτογραφίες που κατέβζα από το viber πήγαιναν στο άλμπουμ "viber", μετά άρχισαν να πηγαίνουν στο φάκελο "άλλες εικόνες". Συμβαίνει και σε εσάς αυτό;

Και 2ον στο onedrive που έχω να κάνει αυτόματο συγχρονισμό, συγχρονίζονται μόνο τα άλμπουμ "άλμπουμ κάμερας" και "Αποθηκευμένες εικόνες". Πως μπορούν να συγχρονίζονται και τα υπόλοιπα άλπμουμ;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το Αλμπουμ Κάμερας συγχρονίζεται... Νομίζω αυτόματα δεν μπορείς να ρυθμίσεις κάποιο άλλο..
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μόνο το Αλμπουμ Κάμερας συγχρονίζεται... Νομίζω αυτόματα δεν μπορείς να ρυθμίσεις κάποιο άλλο..

Πάντως ούτε τα βίντεο αποθηκεύονται στο OneDrive! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν το επιλέξεις μια χαρά αποθηκεύονται.. Αλλά είναι ξεχωριστή επιλογή...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τα βίντεο συγχρονίζονται όπως και το άλμπουμ "αποθηκευμένες εικόνες"

Τα άλλα όμως άλμπουμ τπτ...

Link to comment
Share on other sites

Αν το επιλέξεις μια χαρά αποθηκεύονται.. Αλλά είναι ξεχωριστή επιλογή...

Μονο αν τα βάλω στο φακελο "εικόνες". Αν τα βαλο στο "βίντεο" δεν αποθηκεύονται!;)

Απο την εφαρμογή "αρχεία" όλα αυτά!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μονο αν τα βάλω στο φακελο "εικόνες". Αν τα βαλο στο "βίντεο" δεν αποθηκεύονται!;)

Απο την εφαρμογή "αρχεία" όλα αυτά!

 

Τα βίντεο που τραβάς από την κάμερα πάνε στο Camera Roll που περιέχει φωτογραφίες & βίντεο που έχεις τραβήξει και γι'αυτό το καταλαβαίνει η εφαρμογή και το ανεβάζει. Τα βίντεο που κατεβάζεις και πάνε στα Βίντεο ή αν τα μεταφέρεις εσύ από το Camera Roll στα Βίντεο, τότε δεν τα περνάει.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Τα βίντεο που τραβάς από την κάμερα πάνε στο Camera Roll που περιέχει φωτογραφίες & βίντεο που έχεις τραβήξει και γι'αυτό το καταλαβαίνει η εφαρμογή και το ανεβάζει. Τα βίντεο που κατεβάζεις και πάνε στα Βίντεο ή αν τα μεταφέρεις εσύ από το Camera Roll στα Βίντεο, τότε δεν τα περνάει.

Ναι σωστό κι αυτό. Δηλαδή πρέπει να τα πάω κι αυτά στο camera roll για να πάνε στο OneDrive;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ένας mod να τον σταματήσει επιτέλους????:lol: :lol: :lol:

 

 

Άρχισε πάλι... :lol::p

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται κάτοχος wp και εγω και χρειάζομαι τη βοήθεια σας.σε συσκευή Lumia μπορώ να βάλω στη μπαταρία ένδειξη % η μόνο την μπάρα?και κατι ακόμα όταν μου έρχεται μήνυμα βγάζει μια προεπισκόπηση του μηνύματος μπορώ να το απενεργοποίησω?ευχαριστω εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Α) Όχι

 

Β) Πήγαινε Ρυθμίσεις -> Ειδοποιήσεις και ενέργειες, βρες τα «Μηνύματα»και απενεργοποίησε το «Μπανερ Ειδοποιήσεων»...

 

ΥΓ. Καλό είναι όταν έχεις μια απορία να την ποστάρεις σε ένα τόπικ και όχι το ίδιο μήνυμα σε πολλά... Σου έσβησα το άλλο στις Απορίες Εφαρμογών :)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μετά από fc του ie, κάνω soft reset. Αφού το κάνει, εμφανίζει μήνυμα να σκανάρει την sd. Ολοκληρώνει το scan και εμφανίζει μήνυμα ότι κάποια λάθη δε μπόρεσαν να διορθωθούν και πρέπει να γίνει αλλαγή στην sd.

 

Μόνο που δεν υπάρχουν λάθη. Όλα λειτουργούν όπως πρέπει. Lumia 640 η συσκευή, με 8.1 update 2.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μερικες φορες μου πεταει κι εμενα μηνυματα τυπου "η sd εχει καποιο προβλημα", σε ακυρες στιγμες,

τα οποια συνηθως τα αγνοω, κι ολα συνεχιζουν να δουλευουν κανονικα. Lumia 820, 8.1 update 2

(δεν εχει σχεση με την εκδοση του λειτουργικου, μου το κανει καιρο)

Link to comment
Share on other sites

Μερικες φορες μου πεταει κι εμενα μηνυματα τυπου "η sd εχει καποιο προβλημα", σε ακυρες στιγμες,

τα οποια συνηθως τα αγνοω, κι ολα συνεχιζουν να δουλευουν κανονικα. Lumia 820, 8.1 update 2

(δεν εχει σχεση με την εκδοση του λειτουργικου, μου το κανει καιρο)

 

Και εμένα το κάνει και ζητάει να σκανάρει την SD :rolleyes::mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...