Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Δεν υπάρχει καμία διάθεση για vs, flames, κλπ. Έγραψα τις πρώτες εντυπώσεις μου απο την πρώτη μου επαφή με το συγκεκριμένο λειτουργικό σε τηλέφωνο.

Αυτό και τίποτα περισσότερο.

Θα μπορούσε να είναι και "ουάου!!". Δεν είναι όμως. Αλλά είναι καθαρά προσωπικές, αφορούν εμένα και τίποτα γενικότερο.

Peace to all!

 

Σεβαστό φίλε μου αλλά το vs που το είδες? Απλά γράψαμε τις δικές μας απόψεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και όταν τελείωσε και λούπαρε, τότε απάντησαν και είχαν μία πολύ όμορφη και φυσιολογική κουβέντα με αυτόν που τους κάλεσε.

 

Τώρα σταμάτησα να κλαίω.......:lol:

Να 'σαι καλά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καμία ένταση, απλά τα ringtones είναι από τα τελευταία πράγματα που κάποιος θα πρέπει να χαλιέται με τα WP και με ένα λειτουργικό γενικότερα. Θυμάμαι επί WP7 όπου κάποιοι διαμαρτύρονταν επειδή δε σε άφηνε να βάλεις ringtone ολόκληρο τραγούδι παρά μόνο ένα μέρος του. Λες και υπήρξε έστω και μία φορά στην ζωή τους όπου κάποιος τους πήρε τηλέφωνο, το άφηνε να χτυπάει επί 4 ολόκληρα λεπτά και αυτοί δεν το σήκωναν απολαμβάνοντας το τραγούδι. Και όταν τελείωσε και λούπαρε, τότε απάντησαν και είχαν μία πολύ όμορφη και φυσιολογική κουβέντα με αυτόν που τους κάλεσε.

 

Επίσης, δεν ξέρω πως γίνεται στο Android αλλά μερικές φορές κάνουμε τα εύκολα δύσκολα. Δηλαδή από την μία μας χαλάνε τα WP που δεν έχουν εξτρά dialer άλλες εφαρμογές που αντικαθιστούν core σημεία του λειτουργικού, αλλά μας χαλάει να πρέπει να κατεβάσουμε μία εφαρμογή για να κάνουμε κάτι που κάνουμε στο android με λειτουργίες του OS. Είναι το ίδιο με τα Windows8. Όπου ο ίδιος άνθρωπος γυρνούσε και σου έλεγε ότι τα 8 είναι για πέταμα διότι πρέπει να εγκαταστήσεις έξτρα εφαρμογή για να έχεις Start Menu και στην επόμενη πρόταση εκθείαζε τo Lunix.

 

Σόρρυ για τα offtopic, τα είπα και ηρέμησα...

 

+1 Thank you!

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σεβαστό φίλε μου αλλά το vs που το είδες? Απλά γράψαμε τις δικές μας απόψεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τώρα σταμάτησα να κλαίω.......:lol:

Να 'σαι καλά.

Δεν ανέφεραν εγώ το VS αλλά ο φίλος ακριβως απο πάνω.

Εγώ απλά είπα οτι ΔΕΝ ΕΧΩ καμία πρόθεση για κάτι τέτοιο!

 

Και το σταματάω εδώ αφού θεωρώ οτι δόθηκαν οι εξηγήσεις για το ύφος του ποστ μου.

 

Ευχαριστώ και τους φίλους που βοήθησαν με τις υποδείξεις τους!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανέφεραν εγώ το VS αλλά ο φίλος ακριβως απο πάνω.

Εγώ απλά είπα οτι ΔΕΝ ΕΧΩ καμία πρόθεση για κάτι τέτοιο!

 

Και το σταματάω εδώ αφού θεωρώ οτι δόθηκαν οι εξηγήσεις για το ύφος του ποστ μου.

 

Ευχαριστώ και τους φίλους που βοήθησαν με τις υποδείξεις τους!

 

Συγνώμη φίλος, νόμισα πως θεώρησες επίθεση το ποστ μου. Κατά τα άλλα, σεβαστές οι επιθυμίες σου. Άλλωστε αυτό που άρεσε σε μένα (WP) δεν το υιοθετεί το 99%.......:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μου γλιστρισε το ατιμο το 1020 και εσκασε με την οθονη, η οποια ραγισε σε 1000 μεριες και δεν αναβει.

 

Το κινητο δουλευει κατα τα αλλα.

 

Ειναι ασφαλισμενο και θα παει για επισκευη (ή αλλαγη).

 

Ηθελα ομως να κρατησω τα δεδομενα μου.

 

Τις φωτο τις εκανε sync με το onedrive οποτε οκ.

 

Υπαρχει τροπος να τραβηξω επαφες και sms συνδεοντας το με καλωδιο, αλλα χειριζοντας το pc (αφου το κινητο δεν γινεται);

 

Ή τροπος να παρω full backup χωρις να χειριστω το κιινητο..;

 

Δυστυχως δε θυμαμαι τι settings ειχα βαλει για backup στο κινητο (αλλα το people στο cloud του microsoft acc δεν εχει τις τελευταιες που περασα).

 

Ξερει κανεις καποιο τροπο;

Link to comment
Share on other sites

Μου γλιστρισε το ατιμο το 1020 και εσκασε με την οθονη, η οποια ραγισε σε 1000 μεριες και δεν αναβει.

 

 

 

 

 

Το κινητο δουλευει κατα τα αλλα.

 

 

 

 

 

Ειναι ασφαλισμενο και θα παει για επισκευη (ή αλλαγη).

 

 

 

 

 

Ηθελα ομως να κρατησω τα δεδομενα μου.

 

 

 

 

 

Τις φωτο τις εκανε sync με το onedrive οποτε οκ.

 

 

 

 

 

Υπαρχει τροπος να τραβηξω επαφες και sms συνδεοντας το με καλωδιο, αλλα χειριζοντας το pc (αφου το κινητο δεν γινεται);

 

 

 

 

 

Ή τροπος να παρω full backup χωρις να χειριστω το κιινητο..;

 

 

 

 

 

Δυστυχως δε θυμαμαι τι settings ειχα βαλει για backup στο κινητο (αλλα το people στο cloud του microsoft acc δεν εχει τις τελευταιες που περασα).

 

 

 

 

 

Ξερει κανεις καποιο τροπο;

 

 

 

Το κινητο παιρνει αυτοματα back up(σε sms και ρυθμισεις).Επαφες αμα ειχες στην sim και τις τελευταιες ολα καλα.Αλλιως δεν θα ειναι ολες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματακι με το live tile του καιρού της μς. Δεν ανανεώνεται. Κρατάει τα αποτελέσματα απο όταν έχω ανοίξει την εφαρμογή. Καμια βοήθεια;
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματακι με το live tile του καιρού της μς. Δεν ανανεώνεται. Κρατάει τα αποτελέσματα απο όταν έχω ανοίξει την εφαρμογή. Καμια βοήθεια;

Απλά αργεί η ανανέωση! Το ίδιο κάνει και σε μένα! Νομίζω ότι τις εφαρμογές της MSN τις έχουν εγκαταλείψει στα 8.1! Ούτε καν ανανεώνονται. Γι αυτό και η καθυστέρηση της ανανέωσης του καιρού!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το ίδιο μου κάνει,εδώ και πολύ καιρό.:mad:

 

Όταν ειχα τα 8.1 μου εκανε τα ίδια στο 630.Δοκιμασα διαγραφή του παλιού αντίγραφου ασφαλειας και μετά πάτησα να κάνει καινούργιο και έστρωσε.

Μετά δεν έκανε πρόβλημα.Καλού κακού κάνε και ένα back up στο pc μην χάσεις τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος θέμα με το facebook, στον IE; Σταματούν ένα-ένα κάποια πράγματα και δε λειτουργούν (για το facebook πάντα).

 

Αν κρίνω κι από τα παραπάνω, άρχισε η μη-υποστήριξη των 8/8.1;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος θέμα με το facebook, στον IE; Σταματούν ένα-ένα κάποια πράγματα και δε λειτουργούν (για το facebook πάντα).

 

Αν κρίνω κι από τα παραπάνω, άρχισε η μη-υποστήριξη των 8/8.1;

Εμένα το φέρνει λιγο προς τα αριστερά το Facebook, όταν το ανοίγω απο τον IE τωρα τελευταία! Αυτό μονο! Για να το επαναφέρω, πατάω απο πανω και έρχεται στα ίσια του. Αλλά πριν δεν το έκανε αυτό!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Απλά αργεί η ανανέωση! Το ίδιο κάνει και σε μένα! Νομίζω ότι τις εφαρμογές της MSN τις έχουν εγκαταλείψει στα 8.1! Ούτε καν ανανεώνονται. Γι αυτό και η καθυστέρηση της ανανέωσης του καιρού!
Ολες οι εφαρμογες καιρου για να ανανεωθει το live title πρεπει να γινει συνδεση στο internet,,,μια χαρα ειναι οι εφαρμογες της MSN και δεν τις εχουν εγκαταληψει στα 8.1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το φέρνει λιγο προς τα αριστερά το Facebook, όταν το ανοίγω απο τον IE τωρα τελευταία! Αυτό μονο! Για να το επαναφέρω, πατάω απο πανω και έρχεται στα ίσια του. Αλλά πριν δεν το έκανε αυτό!

 

Αυτό το θεωρώ standard πλέον. Κι άλλα. Αν πατήσεις για να προσθέσεις κάτι στην κατάστασή σου, από τις επιλογές από κάτω, δεν το κάνει ποτέ.

 

@giorgios365, thanks!

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ολες οι εφαρμογες καιρου για να ανανεωθει το live title πρεπει να γινει συνδεση στο internet,,,μια χαρα ειναι οι εφαρμογες της MSN και δεν τις εχουν εγκαταληψει στα 8.1

 

Η "υγεία και άσκηση" που ειναι της MSN που πήγε; Για πάτα να δεις!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η "υγεία και άσκηση" που ειναι της MSN που πήγε; Για πάτα να δεις!!!!

 

Microsoft Health, evris

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Microsoft Health, evris

Άλλαξε ονομασία στα ξένα; Δεν το ήξερα!

 

Edit: Την κατέβασα αλλά είναι όλα στα αγγλικά και δεν καταλαβαίνω τι μου ζητάει να συμπληρώσω! Άκυρη, την διέγραψα παλι! :( Η ελληνικη έκδοση ήταν πιο απλή και κατανοητή!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το Microsoft Health δεν λειτουργεί σαν standalone app. Χρειάζεται το Microsoft Band για να λειτουργήσει.

 

Δεν είναι το ίδιο με το Health & Exercise.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Γυρίζοντας από τα 10 στα 8.1 βρήκα την 'Υγεία και Άσκηση' εγκατεστημένη και να δουλεύει κανονικά.... Πάντως το 640 μου δεν δούλευε τόσο αξιόπιστα στα 10ρια. Στα 8 οι εφαρμογές που ενδιαφέρουν εμένα ανταποκρίνονται ταχύτατα και αξιόπιστα ΠΑΝΤΑ.
Link to comment
Share on other sites

Γυρίζοντας από τα 10 στα 8.1 βρήκα την 'Υγεία και Άσκηση' εγκατεστημένη και να δουλεύει κανονικά.... Πάντως το 640 μου δεν δούλευε τόσο αξιόπιστα στα 10ρια. Στα 8 οι εφαρμογές που ενδιαφέρουν εμένα ανταποκρίνονται ταχύτατα και αξιόπιστα ΠΑΝΤΑ.

 

Εμένα, πριν μερικές μέρες, που την άνοιξα τελευταία φορά, μου έβγαλε fullscreen μήνυμα ότι σταμάτησε η λειτουργία και η υποστήριξή της και να πάω στο web της, για να κατεβάσω τα δεδομένα μου....

 

Ευτυχώς που δεν τα έβαλα στο δικό μου...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το Microsoft Health δεν λειτουργεί σαν standalone app. Χρειάζεται το Microsoft Band για να λειτουργήσει.

 

Δεν είναι το ίδιο με το Health & Exercise.

 

Μια χαρά λειτουργούσε πριν βάλω το band, μια χαρά λειτουργεί και μετά. Απλά τα βήματα τα μετράει το band πλέον και όχι το κινητό..! Απλά με το band ενεργοποιήθηκαν επιλογές όπως οι ασκήσεις γυμναστικής, τα πρόγραμματα, το sleep mode. Βέβαια δεν ξέρω τι παραπάνω έκανε το Υγεία και Άσκηση, για να μη περεξηγηθώ.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά λειτουργούσε πριν βάλω το band, μια χαρά λειτουργεί και μετά. Απλά τα βήματα τα μετράει το band πλέον και όχι το κινητό..! Απλά με το band ενεργοποιήθηκαν επιλογές όπως οι ασκήσεις γυμναστικής, τα πρόγραμματα, το sleep mode. Βέβαια δεν ξέρω τι παραπάνω έκανε το Υγεία και Άσκηση, για να μη περεξηγηθώ.

 

Band δεν έχω, γι' αυτό και το uninstall. Όλα αυτά που περιγράφεις, χωρίς να είναι απαραίτητη η χρήση του band. :) Πολύ βολική εφαρμογή και τη χρησιμοποιούσα καθημερινά. Άλλο ένα χαρακτηριστικό που "χάλασε" η Microsoft.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Band δεν έχω, γι' αυτό και το uninstall. Όλα αυτά που περιγράφεις, χωρίς να είναι απαραίτητη η χρήση του band. :) Πολύ βολική εφαρμογή και τη χρησιμοποιούσα καθημερινά. Άλλο ένα χαρακτηριστικό που "χάλασε" η Microsoft.

 

Α, κατάλαβα! Εμένα πάντως πριν συνδέσω το band ήταν κανονικά ενεργοποιημένο το Microsoft Health, και μετρούσε μόνο βήματα. Γενικά δεν έχω πρόβλημα με τις εφαρμογές MSN (ειδήσεις, καιρό, αθλητικά). Στην έκδοση από τα 10 που έχω (.107) λειτουργούν άψογα και με συνεχή ανανέωση (περισσότερο από τις άλλες σχεδόν). Το μόνο παράπονο μου είναι η πιο τακτική ενημέρωση στους αγώνες, και η προσθήκη Ελληνικού πρωταθλήματος Μπάσκετ στην εφαρμογή με τα Αθλητικά.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Το "υγεία και άσκηση" μετρούσε τα πάντα χωρίς Band και ήταν και στα ελληνικά! Άντε να βρεις τωρα τέτοια εφαρμογή ξανά στα 8.1! Ούτε στα 10 θα υπάρχει!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια βοηθεια. οταν μπαινω στο μσ λογαριασμο μου δεν βλεπω οταν επιλεγω ατομα καμια απο την επαφη μου. και δεν βλεπω και τα γεγονοτα. πως γινεται να αποθηκευονται? επισης δεν μου αναγνωριζει τα γενεθλια των επαφων. το φαισμποοκ το βλεπει κανονικα. οθτε μπορω να καταχωρησω γενεθλια. το ημερολογιο των γενεθλιων ομως ειναι ενεργοποιημενο. οποιος μπορει να βοηθησει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Υπάρχει τρόπος να ορίσεις ένα διάστημα κατά το οποίο δεν θα λαμβάνεις ειδοποιήσεις ? Βασικά θέλω να μην μου έρχονται το βράδυ. Βέβαια θα μου πείτε κλείσε τον ήχο. Αυτή τη στιγμή αυτό κάνω αλλά καμμιά φορά ξεχνάω το πρωί να τον ανοίξω γι' αυτό αναριωτέμαι αν υπάρχει άλλος τρόπος. Τηλέφωνο Lumia 925 με Denim.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...