Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Έχω το series guide για να ενημερώνομαι για τις ημερομηνίες των σειρών που παρακολουθώ. Ξέρετε αν υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω import ολες αυτές τις ημερομηνίες στο Google calendar μου και να τις συγχρονίζει αυτόματα; ή μέσα από αυτή την εφαρμογή ή κάποια άλλη, δεν με απασχολεί αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ζητάς είναι παράνομο!!!

Που να μάθει ότι είδη τον παρακολουθεί ο άλλος να δεις γέλια.

Όχι ακριβώς.

 

Το Cerberus κάνει αυτά που θέλει το παιδί.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

Δεν μπορείς να δεις τα μηνύματα του άλλου αλλά ούτε να ακούτε τις συνομιλίες του νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Που να μάθει ότι είδη τον παρακολουθεί ο άλλος να δεις γέλια.

 

Επίπεδο ζήλιας 9.546 Χαχαχαχαχαχα

Θα παρακολουθεί ο ένας τον άλλον χωρίς να το ξέρει κανείς!

Πάντως πέρα από την πλάκα, το έχουν ζητήσει ακόμα 2-3 άτομα αυτό όσα χρόνια είμαι εδώ στο φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Που να μάθει ότι είδη τον παρακολουθεί ο άλλος να δεις γέλια.

 

Δεν μπορείς να δεις τα μηνύματα του άλλου αλλά ούτε να ακούτε τις συνομιλίες του νομίζω.

Μια χαρά διαβάζεις SMS και βλέπεις Call Log.

Και δεν είμαστε εδώ να σχολιάσουμε την χρήση του.

 

Μιλάμε για το πρόγραμμα νομίζω.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά διαβάζεις SMS και βλέπεις Call Log.

Και δεν είμαστε εδώ να σχολιάσουμε την χρήση του.

 

Μιλάμε για το πρόγραμμα νομίζω.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

Αυτή την εφαρμογή θα πρέπει λογικά να την βάλει κ στο κινητό του χρήστη που θέλει να παρακολουθήσει όμως. Έτσι δεν είναι; Ο άλλος μέτα δεν θα δει ότι υπάρχει στο κινητό του εφαρμογή που δεν την έβαλε ο ίδιος;;;
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά διαβάζεις SMS και βλέπεις Call Log.

Και δεν είμαστε εδώ να σχολιάσουμε την χρήση του.

 

Μιλάμε για το πρόγραμμα νομίζω.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

 

Ναι, γινεται αλλα θα πρεπει ο φιλος να γνωριζει καποιες συγκεκριμενες πληροφοριες ασφαλειας για το λογαριασμο του αλλου. Τα γνωριζει ομως; Δεν αρκει ο τηλεφωνικος αριθμος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή την εφαρμογή θα πρέπει λογικά να την βάλει κ στο κινητό του χρήστη που θέλει να παρακολουθήσει όμως. Έτσι δεν είναι; Ο άλλος μέτα δεν θα δει ότι υπάρχει στο κινητό του εφαρμογή που δεν την έβαλε ο ίδιος;;;

 

Δεν ειναι απαραιτητο, οχι. Ειναι βασικα για να βρεις το κινητο σου αν το χασεις. Αυτος ειναι ο σκοπος της. Ασχετα τι αλλο μπορεις να κανεις με λιγη "καλη" θεληση. Πως ειναι που απο το google Λογαριασμο σου μπορεις να βρεις τη συσκευη σου; ε, σκεψου το ιδιο μερικα κλικ παραπανω.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Επίσης στο hound μπορείς ενώ ακούς κάποιο τραγούδι στο ραδιόφωνο με ακουστικά, να άνοιξες την εφαρμογή, να βάλεις το ακουστικό στο μικρόφωνο και να το βρεις.

Κάτι που δεν γινόταν με το shazam πριν λίγα χρόνια που το δοκίμασα. Μου πέταγε μήνυμα. Τώρα δεν ξέρω αν το φτιάξανε αυτό.

Το shazam είναι καλύτερο και βρίσκει περισσότερα όμως.

 

Το Shazam μπορεί και σου βρίσκει track με το ακουστικό του hands free στο ηχείο, αλλά το θέμα είναι να μπορείς να το κάνεις όπως στο track id χωρίς να βάζεις βγάζεις ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

Το Shazam μπορεί και σου βρίσκει track με το ακουστικό του hands free στο ηχείο, αλλά το θέμα είναι να μπορείς να το κάνεις όπως στο track id χωρίς να βάζεις βγάζεις ακουστικά.
Για κάποιο περίεργο λόγο δεν μου δουλεύει το shazam :/ δεν ανοίγει καν!!!
Link to comment
Share on other sites

Το Shazam μπορεί και σου βρίσκει track με το ακουστικό του hands free στο ηχείο, αλλά το θέμα είναι να μπορείς να το κάνεις όπως στο track id χωρίς να βάζεις βγάζεις ακουστικά.

 

Εμένα και με το handsfree βρίσκει τίτλο, και απ ευθείας από το ηχείο της συσκευής.

Πάντα έτσι ήταν. Εκτός κι αν δεν κατάλαβα καλά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε κάποιο τρόπο να μπορώ να καταλαβαίνω τις κλήσεις που μου έρχονται από προώθηση?? Έχω κάνει εκτροπή από έναν άλλο αριθμό. Το πρόβλημα είναι πως ναι μεν αναγράφει στιγμιαία "προώθηση κλήσης ", αλλά το κάνει για ένα δευτερόλεπτο... καμία ιδέα?

 

Στάλθηκε από το SM-A320FL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Παιδιά ψάχνω μια εναλλακτική εφαρμογή για Instagram που να μου δείχνει το timeline feed σε Grid μορφή.

 

Αυτό με το Instagram να τις εμφανίζει μία μία και αν ακολουθείς πολλούς, σου σπάει τα νεύρα και σου τρώει πολύ data.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μου αναφέρει η γυναίκα ότι κάθε τρεις και λίγο αλλάζει η default εφαρμογή μηνυμάτων και αντί για την μαμά των σμσ γίνεται default το messenger!! γιατί;;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μου αναφέρει η γυναίκα ότι κάθε τρεις και λίγο αλλάζει η default εφαρμογή μηνυμάτων και αντί για την μαμά των σμσ γίνεται default το messenger!! γιατί;;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί ίσως έχει επιλέξει το messenger ως κύρια εφαρμογή μηνυμάτων.

Ας πάει ρυθμίσεις συσκευής, εφαρμογές, κλικ στο messenger και μετά αποθήκευση και εκκαθάριση μνήμης και εκκαθάριση δεδομένων.

Μετά ανοίγει το messenger και στην αρχή που ζητάει η εφαρμογή να γίνει κύρια για τα μηνύματα να πατήσει ΌΧΙ (η κάπως έτσι το λέει)

 

_______________________________________________

 

Επίσης για να μη κάνω δεύτερο ξεχωριστό σχόλιο, να πω ότι από χθες από όποιον browser κ αν μπω στο Facebook από κινητό, πλέον έχω μια μόνιμη ειδοποίηση μέσα στις ειδοποιησεις για να κατεβάσω το Facebook lite. Σπάσιμο νεύρων d454ce6a82985bac7ea04c1b04eb4b5c.jpg

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις μετακινησεις καποια/καποιες στην καρτα;

εμενα μου το εκανε αυτο σε τετοια περιπτωση και μετα καταλαβα οτι εφταιγαν οι μετακινησεις,

δηλαδη: η εφαρμογη α ηταν default, αλλα ηταν στην καρτα, η β δεν ηταν, αλλα ηταν στο τηλεφωνο,

ε, το τηλεφωνο εκανε boot και εβρισκε την β ευκαιρη, οποτε εκανε αυτη default,

μεχρι να γινει mount η καρτα και να βρει την α, ειχε πεταξει το πουλακι ;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μου αναφέρει η γυναίκα ότι κάθε τρεις και λίγο αλλάζει η default εφαρμογή μηνυμάτων και αντί για την μαμά των σμσ γίνεται default το messenger!! γιατί;;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα πας στο messenger - ρυθμίσεις - sms και θα το απενεργοποιήσεις. Μετά επιλέγεις την προεπιλεγμένη εφαρμογή μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό νήμα. Είχα το Bluemail και επειδή τώρα τελευταία μου έκανε "νερά" το ξήλωσα και έστησα το aqua mail. Πέραν του ότι χάθηκα με τις άπειρες ρυθμίσεις, αυτή η μόνιμη ειδοποίηση στη μπάρα φεύγει κάπως;;;
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

φυσικα και φευγει,

πρεπει να ειναι στο look and feel -> notification icon during sync

 

θελει λιγο ψαξιμο στην αρχη η αληθεια ειναι,

αλλα θα σε αποζημιωσει αν το μαθεις

Link to comment
Share on other sites

περί Aquamail

 

τώρα τελευταία (δεν ξέρω εάν έγινε μετά από μια αναβάθμιση του κινητού μου από Android 6 σε 7) όταν πατάω την ειδοποίηση στην lock screen που λέει σε ποιο account ήρθε το email, τίτλο κλπ με πάει όχι στο email που ήρθε αλλά στο smart folder στην λίστα με όλα τα account.

 

είναι πχ bug της ρομ του κινητού η υπάρχει τρόπος να το κάνω όπως πριν είναι θέμα ρυθμίσεων Aquamail?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και φευγει,

πρεπει να ειναι στο look and feel -> notification icon during sync

 

θελει λιγο ψαξιμο στην αρχη η αληθεια ειναι,

αλλα θα σε αποζημιωσει αν το μαθεις

Ευχαριστώ αυτό ήταν. Η αλήθεια είναι ότι εκεί πήγαινε το μυαλό μου αλλά όταν το δοκίμασα δεν έφευγε, δεν ήξερα ότι έπρεπε να βγεις από το μενού για να δουλέψει.

Εντάξει έχει πολλές ρυθμίσεις που ούτε κατάλαβα γιατί υπάρχουν αλλά τεσπα..

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Το cerberus κλειδώνει και το twrp?

 

 

 

Αν είναι κρυπτογραφημενη η συσκευή ζητάει κωδικό στο twrp.

Επίσης το Cerberus έχει κάποιες επιλογές σχετικά με την αποτροπή απενεργοποίησης της συσκευής.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι κρυπτογραφημενη η συσκευή ζητάει κωδικό στο twrp.

Επίσης το Cerberus έχει κάποιες επιλογές σχετικά με την αποτροπή απενεργοποίησης της συσκευής.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

ναι αλλά κάποια στιγμή θα κλείσει απο μπαταρία η συσκευή οπότε δεν λέει κάτι αυτό.

 

δεν είναι κρυπτογραφημένη η συσκευή, νομίζω πως καμία καστομ ρομ δεν είναι.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μαγκες, κατα καιρους βλεπω στο facebook σελιδες να κανουν καποιες φωτογραφιες που μπορεις να τις κουνας με το δαχτυλο σου και να βλεπεις σε 360 μοιρες τι συμβαινει. Με ποια εφαρμογη γινετε κατι τετοιο?

 

 

Edit: το βρηκα, υπαρχει ηδη στο facebook :)

Edited by anastasiszn

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μαγκες, κατα καιρους βλεπω στο facebook σελιδες να κανουν καποιες φωτογραφιες που μπορεις να τις κουνας με το δαχτυλο σου και να βλεπεις σε 360 μοιρες τι συμβαινει. Με ποια εφαρμογη γινετε κατι τετοιο?
Το Google camera τραβάει 360 φωτος

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...