Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν λέει κάπου ότι θα συνεχιστεί η λειτουργία του! Λέει ότι κλείνει το Google drive την τάδε ημερομηνία. Και αφού κλείνει στους υπολογιστές κλείνει και στα κινητά. Δεν νομίζω να κατάλαβα τόσο πολύ λάθος. Τέλος πάντων... Δεν έπρεπε να το γράψω καν εξαρχής μάλλον.

Καλα το εγραψες,δεν ειναι κατι λαθος.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε και από άλλη πηγή. Έτσι όπως παρουσιάστηκε, μάλλον έτσι που μεταφέρθηκε γραπτώς από κάποια μέσα είναι λογικό να δημιουργήσει σύγχυση. Δεν κλείνει υπάρχει νέα εφαρμογή για windows και Mac που περιλαμβάνει το Google drive και το Google photos. Θα σταματήσει η υποστήριξη για υπολογιστές. Μέσα όμως σε αυτή την εφαρμογή υπάρχει φάκελο Google drive και Google photos.
Μακάρι να είναι έτσι. Φαντάζομαι ότι θα έχουμε κάποια παραπάνω ενημέρωση όταν έρθει αυτή η ώρα.

Για να ξέρουμε και να έχουμε τον χρόνο να μετακινησουμε (η οχι) τα αρχεία μας κάπου αλλού.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ποιός δηλαδή θα κρίνει τι είναι σωστό?

 

Έσύ?:mad::mad:

Εσύ τι είσαι δικηγόρος του άλλου/άλλης;

Γράφτηκε κάτι λάθος και σωστά είπαν 2-3 παιδιά ότι πρέπει να προσέχουμε τι γράφουμε και να μην δραματοποιουμε.

 

Και να στο γυρίσω στο δικό σου στυλ:

Ποιος θα απαγορέψει στους άλλους να αναφέρουν τι είναι λάθος;

Εσύ;

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα, είναι δυνατόν να καταργεί εντελώς το cloud της η Google; Δε γίνονται αυτά. Θέλω να πιστεύω ότι έγινε παρανόηση.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα, είναι δυνατόν να καταργεί εντελώς το cloud της η Google; Δε γίνονται αυτά. Θέλω να πιστεύω ότι έγινε παρανόηση.
Θα μπει στην θέση του drive το νέο 'Backup and Sync' της Google.

Τώρα πως και τι.... Θα μάθουμε λογικά λίγο πριν.

 

Οι απόψεις διαφέρουν όπως και τα λεγόμενα σε διάφορα site που γράφουν για το θέμα. Θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη music player, που να εχει 'μνημη΄ για το ποιο τραγουδι επαιζε την τελευταια φορα που χρησιμοποιηθηκε, και να συνεχιζει (resume) απο εκεινο το τραγουδι στον συγκεκριμενο φακελο, την επομενη φορα που θα ξανατρεξω την εφαρμογη;
Link to comment
Share on other sites

Για αποθήκευση σε cloud, καλή εναλλακτική είναι το OneDrive (5gb free- 100gb για Sammy ), και το Flickr για φωτογραφίες με 1000gb free

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μη γράφουμε ότι να ναι. Διαβάστε τι θα γίνει και μετά πείτε. Η είδηση αφορά υπολογιστές, Windows και Mac. Αντικαθιστούν το Google drive και photos με μια ενιαία εφαρμογή.

 

Ακριβώς. Την έχω εγκαταστήσει ήδη κι όντως το Drive και το Photos αποτελούν μέρη της εφαρμογής που πλέον έχει το όνομα «Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας και συγχρονισμός από την Google». Επειδή δεν γνώριζα την αλλαγή αυτή, στην αρχή νόμιζα ότι είχα κατεβάσει λάθος εφαρμογή, καθώς δεν έβλεπα πουθενά το εικονίδιο του Drive. Το εικονίδιο δημιουργήθηκε από την στιγμή που έγινε αντιστοίχιση δίσκου/φακέλου και προς μεγάλη μου έκπληξη κι ανακούφιση αντιστοιχήθηκε χωρίς πρόβλημα με τον εξωτερικό σκληρό δίσκο του 1TB. (Γράφω «ανακουφίστηκα», επειδή είχα διαβάσει για προβλήματα αντιστοίχισης και συγχρονισμού, του Google Drive με εξωτερικό σκληρό δίσκο).

Link to comment
Share on other sites

Θα μπει στην θέση του drive το νέο 'Backup and Sync' της Google.

Τώρα πως και τι.... Θα μάθουμε λογικά λίγο πριν.

 

Οι απόψεις διαφέρουν όπως και τα λεγόμενα σε διάφορα site που γράφουν για το θέμα. Θα δείξει.

Ναι, προφανώς και το app αλλάζει. Το ίδιο το cloud, ο online αποθηκευτικός χώρος που δίνει με κάθε λογαριασμό e-mail, δεν καταργείται, απλά αλλάζει η πρόσβαση σε αυτόν.

 

Ακόμα και το ίδιο το app στο Android να άλλαζε, μικρό το κακό.

 

Προσωπικά στο κινητό δεν έχω ή δε χρησιμοποιώ κανένα app από όσα cloud έχω συνδρομή (Google Drive, Dropbox, OneDrive, Mega κλπ). Πάντα μέσω file manager χρησιμοποιώ τους λογαριασμούς μου. Είναι πιο εύκολη η πρόσβαση, τα βλέπεις σαν να πρόκειται για φακέλους του κινητού. Απλά δίνεις το αρχικό "allow" εκεί που σου το ζητάει, βάζεις credentials, και τέλος. Σου έρχεται και το email επιβεβαίωσης ότι σύνδεσες μία νέα συσκευή/εφαρμογή στο λογαριασμό σου, και είσαι κομπλέ.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη music player, που να εχει 'μνημη΄ για το ποιο τραγουδι επαιζε την τελευταια φορα που χρησιμοποιηθηκε, και να συνεχιζει (resume) απο εκεινο το τραγουδι στον συγκεκριμενο φακελο, την επομενη φορα που θα ξανατρεξω την εφαρμογη;
Δοκίμασε phonograph

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε phonograph

 

Θα το δοκιμασω. Ελπιζω να ειναι πραγματικα δωρεαν. Ευχαριστω,

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kabouzeid.gramophone

Link to comment
Share on other sites

To TRACKCHECKER mobile πλέον δεν μεταφράζει τις κινεζικές περιγραφές του 17track.

 

Ξέρει κανείς τι παίζει με το microsoft Api translator που υποστηρίζει;

Μήπως από εκεί μπορούμε να έχουμε μεταφράσεις;

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις; υπαρχει κανονικα:

https://www.bing.com/translator

 

για android το google translate ειχα δοκιμασει απο εφαρμογες, μαλλον για αυτη την microsoft ηταν τεραστια σε μεγεθος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Για φωνή ΤΤS ποια είναι η καλύτερη να αγοράσει κανείς.

Είχα την loquendo αλλά δεν ξέρω γιατί δεν παίζει πια και δεν θυμάμαι πως την αγόρασα

Ευχαριστώ

Καμία ιδέα εδω ?

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη music player, που να εχει 'μνημη΄ για το ποιο τραγουδι επαιζε την τελευταια φορα που χρησιμοποιηθηκε, και να συνεχιζει (resume) απο εκεινο το τραγουδι στον συγκεκριμενο φακελο, την επομενη φορα που θα ξανατρεξω την εφαρμογη;

 

Αυτό το κάνει πάντως και η μαμά του Miui που έχω τώρα αλλά και της Samsung που χρησιμοποιούσα παλιότερα.

Επίσης το κάνει σίγουρα ο BlackPlayer στην δωρεάν έκδοση και είμαι σίγουρος ότι θα το κάνουν όλες.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις; υπαρχει κανονικα:

https://www.bing.com/translator

 

για android το google translate ειχα δοκιμασει απο εφαρμογες, μαλλον για αυτη την microsoft ηταν τεραστια σε μεγεθος

Διάβασες καθόλου το ποστ πριν απαντήσεις;

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να δίνει ηχητική ειδοποίηση όταν το κινητό φτάσει Εε ένα συγκεκριμένο ποσοστό φόρτισης που του έχω ορίσει; πχ να δίνει ηχητική ειδοποίηση όταν φτάνει η φόρτιση στο 90%;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να δίνει ηχητική ειδοποίηση όταν το κινητό φτάσει Εε ένα συγκεκριμένο ποσοστό φόρτισης που του έχω ορίσει; πχ να δίνει ηχητική ειδοποίηση όταν φτάνει η φόρτιση στο 90%;
Η accubattery κάνει αυτό που ζητάς.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.digibites.accubattery

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ας μου πει κάποιος σε συσκευή που δεν έχω play πως να κατεβασω apps από play, ευχαριστώ.
Χρησιμοποίησε τον browser για να τις κατεβάσεις από το apk mirror. Εφαρμογές από το play store τσεκαρισμένες για ιούς και άλλες παρενέργειες.
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε τον browser για να τις κατεβάσεις από το apk mirror. Εφαρμογές από το play store τσεκαρισμένες για ιούς και άλλες παρενέργειες.

Ευχαριστώ πολύ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ ωραίο το mirror, αλλά δε βρίσκω το mycosmote app.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ ωραίο το mirror, αλλά δε βρίσκω το mycosmote app.

Εντάξει δεν έχει τα πάντα.

 

Ζήτα το ΑΡΚ από κανένα φίλο για αυτά που δεν υπάρχουν εκεί.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ ωραίο το mirror, αλλά δε βρίσκω το mycosmote app.

 

https://apkpure.com/my-cosmote/gr.cosmote.myaccount.widget

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...