Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εστειλα screenshot της αγορας μου απαντησε και ειπε ειμαι vip και να σβησω και να το ξανακατεβασω.το εκανα και παλι δεν φαινομαι vip.θελει κατι αλλο?

καποιον συγκεκριμενο τροπο να συνδεθω?

Μια χαρά vip σε βλέπουμε εμείς. Έχεις το μπλε εικονίδιο δίπλα.
Link to comment
Share on other sites

μετα απο αρκετο καιρο επιστροφη σε android και χαρα εκανα και αμεσως root. πειτε μου μια εφαρμογη που μπλοκαρει τις διαφημίσεις γιατι δεν την παλευω αλλο καθε τρεις και λιγο να πεταει οτι γουσταρει !!!!

Adaway αφού είσαι ρουτ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο στα nexus. Επικρατεί ένα μπέρδεμα στο θέμα. Δες αν θες ένα σχετικό άρθρο: https://www.google.gr/amp/s/www.androidheadlines.com/2017/06/google-photos-charging-backup-suddenly-removed.html/amp
Ευχαριστώ. Εξαρχής έκανα μια αναζήτηση, μιας και μου είπες ότι το διάβασες σε κάποιο άρθρο, και είδα ότι υπάρχουν πολλές αναφορές για το θέμα.

 

Ίσως δοκιμάζουν κάτι, και έχει αλλάξει σε ορισμένους χρήστες μόνο. Θα φανεί και από τα επόμενα updates.

 

sent from nexus 6

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Εξαρχής έκανα μια αναζήτηση, μιας και μου είπες ότι το διάβασες σε κάποιο άρθρο, και είδα ότι υπάρχουν πολλές αναφορές για το θέμα.

 

Ίσως δοκιμάζουν κάτι, και έχει αλλάξει σε ορισμένους χρήστες μόνο. Θα φανεί και από τα επόμενα updates.

 

sent from nexus 6

Ίσως. Θα είναι μέγιστη βλακεία να το αφαιρέσουν τελικά...

 

Στάλθηκε από το Lenovo YT3-X50F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά vip σε βλέπουμε εμείς. Έχεις το μπλε εικονίδιο δίπλα.
Είμαι όντως. Τιμή μου κύριοι :D

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος να προτείνει ένα καλό tts με καλή προφορά ελληνικών; Θέλω για 1-2 εφαρμογές GPS που έχω, και γενικώς να υπάρχει στο σύστημα, μιας και το ενσωματωμένο της Google δεν έχει ελληνικά. Εννοείται και επί πληρωμή, αν είναι όντως πολύ καλό. Απαραίτητη προϋπόθεση να έχει δυνατότητα δοκιμής, ώστε πριν εγκαταστήσω/αγοράσω να έχω μια ιδέα πώς ακούγεται. Έχω δοκιμάσει ήδη το Vocalizer της Nuance, με τις δύο ελληνικές φωνές που προσφέρει, αλλά μου ακούγεται κάπως μηχανική η σύνθεση των φράσεων. Υπάρχει κάτι καλύτερο;

Θενξ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή του Facebook, όταν θες να κοινοποιήσεις ένα βίντεο από το YouTube, για συγκεκριμενους φίλους, δεν σου δίνει αυτή την επιλογή εξ αρχής.

Επομένως το κοινοποιεις σε πρώτη φάση σε κάποια άλλη ομάδα φίλων και μετά όταν τροποποιησεις την δημοσίευση σου δίνει την επιλογή για συγκεκριμενους φίλους.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλύτερη εφαρμογή για to do ; να μπορείς να βάλεις σε ποιον αναθέτεις δουλειά, να βάζεις reminder ώστε να δείς πχ σε ένα χρονικό διάστημα αν ολοκλήρωσε το task και οπωσδήποτε να έχει και web έκδοση; κάτι δοκιμασμένο και όχι απλά κάτι που είδατε να το προτείνει άλλος

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφού ρε Θωμά είσαι vip και δεν έχεις διαφημίσεις ούτως ή άλλως, οπότε δεν χρειάζεται να μπλοκάρεις κάποια διεύθυνση. Αν δεν είσαι vip, για να κόψει τις διαφημίσεις το adaway στο tapatalk πρέπει να βάλεις στο black list μια συγκεκριμένη διεύθυνση, graph.facebook.com, αλλά αν το κάνεις αυτό δεν δουλεύουν μετά οι άλλες εφαρμογές που ανέφερα. Υπάρχουν adblockers που κόβουν διαφημίσεις στο tapatalk και δουλεύουν χωρίς host files.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Ρε Μήτσο διάβασες όλο το ποστ;

Το Minminguard το ξερεις;

Αυτό από μόνο του κόβει ότι υπάρχει.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή του Facebook, όταν θες να κοινοποιήσεις ένα βίντεο από το YouTube, για συγκεκριμενους φίλους, δεν σου δίνει αυτή την επιλογή εξ αρχής.

Επομένως το κοινοποιεις σε πρώτη φάση σε κάποια άλλη ομάδα φίλων και μετά όταν τροποποιησεις την δημοσίευση σου δίνει την επιλογή για συγκεκριμενους φίλους.

Όχι!

Μπες μια φορά από υπολογιστή κ ρύθμισε πάνω πάνω το κοινό που θες να μη βλέπει τις δημοσιεύσεις σου και μετά ποσταρε κάτι με την ρυθμιση αυτή.

 

Μετά από κει και πέρα θα θυμάται το σύστημα ποιους έχεις βάλει να μη βλέπουν τις δημοσιεύσεις σου και όποτε κανείς ποστ από κινητό (η απευθείας από YouTube κινητου) θα το βλέπουν μόνο αυτοί που θες. Θα θυμάμαι την ρυθμιση περιορισμού που έκανες από τον υπολογιστή από μόνο του.

Χωρίς να χρειάζεται κάθε φορά που ποσταρεις κάτι να μπαίνεις μετά και να ρυθμίζεις το κοινό που θα το δει αφού ανέβει.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Όχι!

Μπες μια φορά από υπολογιστή κ ρύθμισε πάνω πάνω το κοινό που θες να μη βλέπει τις δημοσιεύσεις σου και μετά ποσταρε κάτι με την ρυθμιση αυτή.

 

Μετά από κει και πέρα θα θυμάται το σύστημα ποιους έχεις βάλει να μη βλέπουν τις δημοσιεύσεις σου και όποτε κανείς ποστ από κινητό (η απευθείας από YouTube κινητου) θα το βλέπουν μόνο αυτοί που θες. Θα θυμάμαι την ρυθμιση περιορισμού που έκανες από τον υπολογιστή από μόνο του.

Χωρίς να χρειάζεται κάθε φορά που ποσταρεις κάτι να μπαίνεις μετά και να ρυθμίζεις το κοινό που θα το δει αφού ανέβει.

Αα σε ευχαριστώ πολύ κοπελιά!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αα σε ευχαριστώ πολύ κοπελιά!
Αν ήταν να γίνεται αυτή η δουλειά κάθε φορά..... Θα είχαμε πρόβλημα!

Τίποτα :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι!

Μπες μια φορά από υπολογιστή κ ρύθμισε πάνω πάνω το κοινό που θες να μη βλέπει τις δημοσιεύσεις σου και μετά ποσταρε κάτι με την ρυθμιση αυτή.

 

Μετά από κει και πέρα θα θυμάται το σύστημα ποιους έχεις βάλει να μη βλέπουν τις δημοσιεύσεις σου και όποτε κανείς ποστ από κινητό (η απευθείας από YouTube κινητου) θα το βλέπουν μόνο αυτοί που θες. Θα θυμάμαι την ρυθμιση περιορισμού που έκανες από τον υπολογιστή από μόνο του.

Χωρίς να χρειάζεται κάθε φορά που ποσταρεις κάτι να μπαίνεις μετά και να ρυθμίζεις το κοινό που θα το δει αφού ανέβει.

 

Και από το κινητό γίνεται. Δεν χρειάζεται pc.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και από το κινητό γίνεται. Δεν χρειάζεται pc.
Την πρώτη φορά θέλει PC.

Μετά γίνεται από κινητό αυτόματα. Τουλάχιστον στην δική μου περίπτωση ήθελε υπολογιστή πρώτα

 

Ειχα δοκιμάσει από κινητό και στο επόμενο ποστ δεν θυμόταν την ρυθμιση περιορισμού και το ποστ το ανέβαζε και το βλέπανε όλοι οι φίλοι.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω εαν γράφω στο σωστό τόπικ, ψάχνω για ανδροιδ app που να κάνει μαύρη την οθόνη και λευκά τα γράμματα, ώστε να μη κουράζονται τα μάτια το βράδυ. Οπως η "Λειτουργία νυκτός" στο app του Twitter:

IMG_20170905_174930.jpg

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να βρεις μάλλον το κατάλληλο theme για το κινητό σου

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Δηλαδή εαν κατεβάσω ένα σκοτεινό theme θα δουλεύει και οταν σερφαρω στο ιντερνετ;

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω εαν γράφω στο σωστό τόπικ, ψάχνω για ανδροιδ app που να κάνει μαύρη την οθόνη και λευκά τα γράμματα, ώστε να μη κουράζονται τα μάτια το βράδυ. Οπως η "Λειτουργία νυκτός" στο app του Twitter:

IMG_20170905_174930.jpg

 

Αυτό που σου χρειάζεται είναι μια εφαρμογή τύπου blue light filter. Οτι ποιο ξεκούραστο για τα μάτια

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εαν κατεβάσω ένα σκοτεινό theme θα δουλεύει και οταν σερφαρω στο ιντερνετ;

απ ότι ξέρω όχι,ίσως κάποιοι περιηγητές να το έχουν αυτο

άρα ψάχνεις κάτι που να δουλεύει παντού... προσωπικά δεν ξέρω κάποια

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου χρειάζεται είναι μια εφαρμογή τύπου blue light filter. Οτι ποιο ξεκούραστο για τα μάτια

 

Το δοκιμασα πριν λιγο καιρο και μου φανηκε πιο κουραστικό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απ ότι ξέρω όχι

άρα ψάχνεις κάτι που να δουλεύει παντού... προσωπικά δεν ξέρω κάποια

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Τελικά θέλει add-on από το browser

Link to comment
Share on other sites

Έχει ενσωματωμένη λειτουργία νύχτας ο dolphin, δε χρειάζεται να βάλεις add-on.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω εαν γράφω στο σωστό τόπικ, ψάχνω για ανδροιδ app που να κάνει μαύρη την οθόνη και λευκά τα γράμματα, ώστε να μη κουράζονται τα μάτια το βράδυ. Οπως η "Λειτουργία νυκτός" στο app του Twitter:

IMG_20170905_174930.jpg

δοκίμασε το night screen από paper airplane dev team (playstore). αυτό με το σκούρο εικονίδιο

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εδώ λίγο βοήθεια :

 

καλύτερη εφαρμογή για to do ; να μπορείς να βάλεις σε ποιον αναθέτεις δουλειά, να βάζεις reminder ώστε να δείς πχ σε ένα χρονικό διάστημα αν ολοκλήρωσε το task και οπωσδήποτε να έχει και web έκδοση; κάτι δοκιμασμένο και όχι απλά κάτι που είδατε να το προτείνει άλλος

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...