Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευτυχώς που κάποιος φίλος ανέφερε για το mail με την απόδειξη αγοράς στο tapatalk για να γίνεις vip μέλος. Το είχα αγορασμένο από το 2011 και τόσο καιρό με τις τελευταίες αλλαγές υπέφερα από τις διαφημίσεις.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Να υπενθυμίσω επίσης κάτι που έχει αναφερθεί δεκάδες φορές.

Αν είσαι ροοτ, κόβεις διαφημίσεις και ούτε αγορά χρειάζεται, ούτε mail στην εταιρεία, ούτε τίποτα.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χρησιμοποιεί κάποιος το google photos για backup φωτογραφιών/βίντεο;

 

Στις τελευταίες εκδόσεις έχουν βγάλει την επιλογή για δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας μόνο κατά τη φόρτιση;

 

sent from nexus 6

 

H επιλογή υπάρχει ακόμα, εχω την έκδοση 3.4.0.167082928

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω επίσης κάτι που έχει αναφερθεί δεκάδες φορές.

Αν είσαι ροοτ, κόβεις διαφημίσεις και ούτε αγορά χρειάζεται, ούτε mail στην εταιρεία, ούτε τίποτα.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

Αφενός δεν είμαι ρουτ και αφετέρου αφού ήταν αγορασμένο και είχα αυτή τη δυνατότητα χαίρομαι που την αξιοποίησα με την ενημέρωση από εδώ μέσα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

H επιλογή υπάρχει ακόμα, εχω την έκδοση 3.4.0.167082928
Περίεργο, μιας και έχω την ίδια έκδοση, αλλά στο "Πότε να δημιουργούνται αντίγραφα ασφαλείας" έχει μόνο την επιλογή "Περιαγωγή".

 

 

sent from nexus 6

Link to comment
Share on other sites

εστειλα screenshot της αγορας μου απαντησε και ειπε ειμαι vip και να σβησω και να το ξανακατεβασω.το εκανα και παλι δεν φαινομαι vip.θελει κατι αλλο?

καποιον συγκεκριμενο τροπο να συνδεθω?

Link to comment
Share on other sites

εστειλα screenshot της αγορας μου απαντησε και ειπε ειμαι vip και να σβησω και να το ξανακατεβασω.το εκανα και παλι δεν φαινομαι vip.θελει κατι αλλο?

καποιον συγκεκριμενο τροπο να συνδεθω?

Είσαι vip το βλέπω στην εικόνα σου δίπλα έχεις ένα μπλε διαμάντι με ένα v μέσα .

Αν μπεις ταπαταλκ και πας στην τέρμα δεξιά επιλογή δίπλα από το όνομα που έχεις δηλώσει θα δεις ένα μπλε v.

Αυτό είναι.

Στους υπόλοιπους έχει το εικονίδιο του tapatalk.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς. Είσαι πλέον vip. Ανήκεις και εσύ στους επίσημους. :)

 

The power of the 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Είσαι vip το βλέπω στην εικόνα σου δίπλα έχεις ένα μπλε διαμάντι με ένα v μέσα .

Αν μπεις ταπαταλκ και πας στην τέρμα δεξιά επιλογή δίπλα από το όνομα που έχεις δηλώσει θα δεις ένα μπλε v.

Αυτό είναι.

Στους υπόλοιπους έχει το εικονίδιο του tapatalk.

 

δεν ξερω ισως επαιξε ρολο οτι συβδεθηκα μεσω google πρωτη φορα.την δευτερη που μπηκα μεσω facebook φαινεται κανονικα.ισως ειχε κρατησει απο παλια αυτον τον τροπο συνδεσης?παντως τωρα οκ,ευχαριστω ολους παιδες

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό προγραμματακι το οποίο δε πίστευα ότι θα ξαναχρησιμοποιησω καθώς ήταν διαθέσιμο μόνο ως Xposed module.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ceco.sbdp.pro

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω επίσης κάτι που έχει αναφερθεί δεκάδες φορές.

Αν είσαι ροοτ, κόβεις διαφημίσεις και ούτε αγορά χρειάζεται, ούτε mail στην εταιρεία, ούτε τίποτα.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

Με ποια εφαρμογή το κόβεις? Γιατί αν εννοείς το adaway δεν κόβει χωρίς να έχεις επιπτώσεις σε άλλες εφαρμογές όπως Facebook, Instagram, messenger και πολλές άλλες. Εκεί θες εφαρμογή που να μπλοκάρει συγκεκριμένες διευθύνσεις από μεμονωμένες εφαρμογές.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

αληθεια ολοι εσεις που ποσταρετε τοσες μερες για το tapatalk, γνωριζετε οτι εχει ξεχωριστο, δικο του θεμα, ετσι;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7310312

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε ξέρουμε επειδή από ερώτηση μου ξεκίνησε ο πόλεμος απλά είχα απορία εδώ πίστευα σε πιο γρήγορη απάντηση όπως και έγινε....

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οκ

 

ερωτηση: υπαρχει τροπος να παρουμε backup τα περιεχομενα της sd καρτας;

εχω εγκατεστημενες εφαρμογες στην sd και ελεγα μηπως να την συγχρονιζω κι αυτη οταν

παιρνω backup, γιατι το twrp backup π.χ. δεν κανει backup αυτα τα περιεχομενα.

 

συνδεσα λοιπον το κινητο με usb με pc και τα αντεγραψα, αλλα παροτι δεν βγαζει μηνυμα λαθους,

δεν φαινονται τα περιεχομενα του φακελου "android" π.χ...

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο, μιας και έχω την ίδια έκδοση, αλλά στο "Πότε να δημιουργούνται αντίγραφα ασφαλείας" έχει μόνο την επιλογή "Περιαγωγή".

 

 

sent from nexus 6

Κάπου διάβασα ένα άρθρο ότι από μερικές συσκευές το εξαφάνισε η Google ενώ σε άλλες εμφανίζεται ακόμα.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με ποια εφαρμογή το κόβεις? Γιατί αν εννοείς το adaway δεν κόβει χωρίς να έχεις επιπτώσεις σε άλλες εφαρμογές όπως Facebook, Instagram, messenger και πολλές άλλες. Εκεί θες εφαρμογή που να μπλοκάρει συγκεκριμένες διευθύνσεις από μεμονωμένες εφαρμογές.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Έχω adaway+xposed (minminguard).

Καμία επίπτωση ποτέ και πουθενά.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ένα άρθρο ότι από μερικές συσκευές το εξαφάνισε η Google ενώ σε άλλες εμφανίζεται ακόμα.
Ίσως να το έβγαλε από τα Nexus τότε, αν και δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιο προφανή λόγο.

 

Το κακό είναι ότι καταναλώνει αρκετή μπαταρία, ειδικά αν έχει να κάνει backup μεγάλο όγκο δεδομένων.

 

sent from nexus 6

Link to comment
Share on other sites

οκ

 

ερωτηση: υπαρχει τροπος να παρουμε backup τα περιεχομενα της sd καρτας;

εχω εγκατεστημενες εφαρμογες στην sd και ελεγα μηπως να την συγχρονιζω κι αυτη οταν

παιρνω backup, γιατι το twrp backup π.χ. δεν κανει backup αυτα τα περιεχομενα.

 

συνδεσα λοιπον το κινητο με usb με pc και τα αντεγραψα, αλλα παροτι δεν βγαζει μηνυμα λαθους,

δεν φαινονται τα περιεχομενα του φακελου "android" π.χ...

 

Σε τι ακριβως χρησιμευει το back up?Αφου τα κατεβαζει αυτοματα και με συγχρονισμο απο το play oλα.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

To twrp κάνει backup τα πάντα;)

σιγουρα; το default backup δηλαδη παιρνει και τις εφαρμογες που ειναι στην εξωτερικη καρτα;

και μετα τις κανει restore εκει εννοεις;

 

Σε τι ακριβως χρησιμευει το back up?Αφου τα κατεβαζει αυτοματα και με συγχρονισμο απο το play oλα.

μαλλον για backup εφαρμογων λες εσυ, εγω μιλουσα για backup ολοκληρης της rom, image δηλαδη του κινητου,

καμια σχεση..

παμε τωρα στην 1η περιπτωση, 1) δεν κανει restore ρυθμισεις κλπ το play παρα σε ελαχιστες περιπτωσεις,

2) ειναι απειρως πιο γρηγορο προφανως να κανεις εγκατασταση μια εφαρμογη απ το backup της,

παρα να περιμενεις να κατεβουν μια προς μια κιολας...

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα; το default backup δηλαδη παιρνει και τις εφαρμογες που ειναι στην εξωτερικη καρτα;

και μετα τις κανει restore εκει εννοεις;

 

Νομίζω πως όχι, απλώς κάνει αυτό που είπες από πάνω... image.

 

Όλες τις εφαρμογές, ρυθμίσεις, εικονίδια, αρχικές οθόνες κ.λ.π

 

Με την κάρτα μνήμης δεν ασχολείται νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

ε αυτο λεω, τι κανουμε με την καρτα μνημης, ειδικα αν εχουμε μεταφερει εφαρμογες εκει..
Link to comment
Share on other sites

μετα απο αρκετο καιρο επιστροφη σε android και χαρα εκανα και αμεσως root. πειτε μου μια εφαρμογη που μπλοκαρει τις διαφημίσεις γιατι δεν την παλευω αλλο καθε τρεις και λιγο να πεταει οτι γουσταρει !!!! Edited by geioannou
Link to comment
Share on other sites

Έχω adaway+xposed (minminguard).

Καμία επίπτωση ποτέ και πουθενά.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

Αφού ρε Θωμά είσαι vip και δεν έχεις διαφημίσεις ούτως ή άλλως, οπότε δεν χρειάζεται να μπλοκάρεις κάποια διεύθυνση. Αν δεν είσαι vip, για να κόψει τις διαφημίσεις το adaway στο tapatalk πρέπει να βάλεις στο black list μια συγκεκριμένη διεύθυνση, graph.facebook.com, αλλά αν το κάνεις αυτό δεν δουλεύουν μετά οι άλλες εφαρμογές που ανέφερα. Υπάρχουν adblockers που κόβουν διαφημίσεις στο tapatalk και δουλεύουν χωρίς host files.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αφού ρε Θωμά είσαι vip και δεν έχεις διαφημίσεις ούτως ή άλλως, οπότε δεν χρειάζεται να μπλοκάρεις κάποια διεύθυνση. Αν δεν είσαι vip, για να κόψει τις διαφημίσεις το adaway στο tapatalk πρέπει να βάλεις στο black list μια συγκεκριμένη διεύθυνση, graph.facebook.com, αλλά αν το κάνεις αυτό δεν δουλεύουν μετά οι άλλες εφαρμογές που ανέφερα. Υπάρχουν adblockers που κόβουν διαφημίσεις στο tapatalk και δουλεύουν χωρίς host files.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

μήπως και γνωρίζεις πως μπορώ να πατώντας σε sharelink από το tapatalk να με πηγαίνει στην αντίστιχη σελίδα ? Εχω ενεργοποιημένο το adaway αλλά χωρίς κάποια διεύθυνση στο black list

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να το έβγαλε από τα Nexus τότε, αν και δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιο προφανή λόγο.

 

Το κακό είναι ότι καταναλώνει αρκετή μπαταρία, ειδικά αν έχει να κάνει backup μεγάλο όγκο δεδομένων.

 

sent from nexus 6

Δεν είναι μόνο στα nexus. Επικρατεί ένα μπέρδεμα στο θέμα. Δες αν θες ένα σχετικό άρθρο: https://www.google.gr/amp/s/www.androidheadlines.com/2017/06/google-photos-charging-backup-suddenly-removed.html/amp

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...