Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξέρει κανείς γιατί στον Samsung browser μετά από κάποιο διάστημα σταματάνε να δουλεύουν τα ad block ;3 εχω κατεβάσει! κοιτάξτε χάλι 04b0df95aa78b9ac33ffe8495867f3bd.jpg

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς γιατί στον Samsung browser μετά από κάποιο διάστημα σταματάνε να δουλεύουν τα ad block ;3 εχω κατεβάσει! κοιτάξτε χάλι 04b0df95aa78b9ac33ffe8495867f3bd.jpg
Δε το ψάχνεις μια με το malware bytes μήπως έχεις τσιμπήσει τίποτα;
Εμένα δεν κάνει κιχ

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, ilka71 said:

ξέρει κανείς γιατί στον Samsung browser μετά από κάποιο διάστημα σταματάνε να δουλεύουν τα ad block ;3 εχω κατεβάσει! κοιτάξτε χάλι 04b0df95aa78b9ac33ffe8495867f3bd.jpg

Είμαι με Όπερα 

Screenshot_2023-10-07-09-26-46-795_com.opera.browser.beta.jpg

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites



ξέρει κανείς γιατί στον Samsung browser μετά από κάποιο διάστημα σταματάνε να δουλεύουν τα ad block ;3 εχω κατεβάσει! κοιτάξτε χάλι


Μήπως στα κλείνει η διαχείριση μνήμης? Το adaway το δοκίμασες ?

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites






Μήπως στα κλείνει η διαχείριση μνήμης? Το adaway το δοκίμασες ?

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk

κατεβάζω μέσα απο το μενού του browser τα ad block add on που έχει077206270336dd4fe7b438c23cfdfee1.jpg τώρα που το λες τα έβαλα τα 3 ad block στο unrestricted. πριν όντως ήταν στο optimized. θα το παρατηρήσω.
Link to comment
Share on other sites





κατεβάζω μέσα απο το μενού του browser τα ad block add on που έχει τώρα που το λες τα έβαλα τα 3 ad block στο unrestricted. πριν όντως ήταν στο optimized. θα το παρατηρήσω.


Τα έχεις και τα 3 ενεργά ταυτόχρονα? Δεν δημιουργεί conflict αυτο?

Αν δεν βγάλεις άκρη βάλε το adaway που είναι και ανοικτού κώδικα να ξεμπερδέψεις γενικά από τις διαφημίσεις και στις εφαρμογές.
https://adaway.org/

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk



The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε βάλε dns.adguard.com στο πεδίο προσωπικό dns και καθάρισες γενικά με τη διαφήμιση σε όλα τα app

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, sgatzo said:

Πήγαινε βάλε dns.adguard.com στο πεδίο προσωπικό dns και καθάρισες γενικά με τη διαφήμιση σε όλα τα app

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και εγω έτσι παίζω. Το απενεργοποιω μόνο όταν παίζω κάνα παιχνίδι (πολύ σπάνια) και θέλω καμία έξτρα ζωή βλέποντας διαφημίσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε βάλε dns.adguard.com στο πεδίο προσωπικό dns και καθάρισες γενικά με τη διαφήμιση σε όλα τα app

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


το είχα κάνει κάποτε αλλά αρκετές φορές σε κάποιες εφαρμογές δεν ένα ξαφνικά ίντερνετ κλπ και ήταν από αυτό. οπότε δεν το ξανά βάζω
Link to comment
Share on other sites

το είχα κάνει κάποτε αλλά αρκετές φορές σε κάποιες εφαρμογές δεν ένα ξαφνικά ίντερνετ κλπ και ήταν από αυτό. οπότε δεν το ξανά βάζω
dnsforge.de
Δοκίμασε καί αυτό...

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το είχα κάνει κάποτε αλλά αρκετές φορές σε κάποιες εφαρμογές δεν ένα ξαφνικά ίντερνετ κλπ και ήταν από αυτό. οπότε δεν το ξανά βάζω
Ήταν μια δυσλειτουργία 3 ημερών που επηρέασε τους πάντες τότε, έχεις δίκιο. Τώρα όμως εδώ και καιρό δουλεύει άψογα.
Μπορείς να δοκιμάσεις και τους dns που έδωσε ο φίλος πριν βέβαια

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες,

Χρειάζομαι μια βοήθεια για το παρακάτω: Σε ένα Poco X5 Pro, τρέχω τον Nova. Έχω την μπάρα αναζήτησης πάνω από το dock, στο dock έχω φακέλους και κανένα padding. Για κάποιο λόγο, όταν ανοίγω κάποιο φάκελο, το περιεχόμενο του εμφανίζεται πολύ πάνω από το Search bar για κάποιο λόγο. Ξέρει κάποιος πώς μπορώ να "φάω" αυτό το κένο;

Screenshot_2023-10-08-12-23-56-852_com.teslacoilsw.launcher.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ρε παιδιά όταν αγοράζω εισιτήρια πχ για αγώνες λέει πχ στην ticketmaster να πατήσεις στο add to Google wallet η apple wallet για να τα περάσεις στα ψηφιακά πορτοφόλια .πως γίνεται αυτό;δεν το έχω καταφέρει

Link to comment
Share on other sites

μου αρέσει που διαφημίζει η ευδαπ να κατεβάσουμε εκ νέου το νέο της App έσβησα το υπάρχον και ΔΕΝ υπάρχει κανένα app eydapp στο play store πλέον!αθάνατο ελληνικό δημόσιο

Link to comment
Share on other sites

On 19/10/2023 at 12:30 ΠΜ, ilka71 said:

ρε παιδιά όταν αγοράζω εισιτήρια πχ για αγώνες λέει πχ στην ticketmaster να πατήσεις στο add to Google wallet η apple wallet για να τα περάσεις στα ψηφιακά πορτοφόλια .πως γίνεται αυτό;δεν το έχω καταφέρει

Τι εννοείς πώς γίνεται;

Αν το google wallet είναι εγκατεστημένο, τότε εκεί που σου λέει να περάσεις το εισητήριο, απλά πατάς στο κουμπί και το βάζει μέσα κατευθείαν.

Καποια εισητήρια, όπως πχ του Village cinemas θέλει τρίτη εφαρμογή. Για αυτό χρησιμοποιώ το Passwallet.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς πώς γίνεται;
Αν το google wallet είναι εγκατεστημένο, τότε εκεί που σου λέει να περάσεις το εισητήριο, απλά πατάς στο κουμπί και το βάζει μέσα κατευθείαν.
Καποια εισητήρια, όπως πχ του Village cinemas θέλει τρίτη εφαρμογή. Για αυτό χρησιμοποιώ το Passwallet.
ελα που δεν το κάνει .παταω το κουμπί στο σαιτ που λέει add to Google wallet στην ιστοσελίδα με τα εισητηρια αλλά δεν γίνεται τιποτα
απλά κατεβάζει το αρχειακι του εισιτηρίου σε μορφή χχχχ.pkpass η κάπως έτσι. το ίδιο και στο iphone .παταμε add to apple wallet και δεν γίνεται τίποτα .αυτό λέω


ωραίο το passwallet ,έχει επιλογή να το περασεις το εισιτήριο με πολλούς τρόπους .τα αρχειακια τα ειχε κατεβάσει με το τρόπο που ειπα παραπάνω ,οπότε τα έκανα add στο passwallet μέσω add from phone storage.μια χαρά.στο google wallet όμως δεν τα έχω καταφέρει
Link to comment
Share on other sites

On 19/10/2023 at 12:30 ΠΜ, ilka71 said:

ρε παιδιά όταν αγοράζω εισιτήρια πχ για αγώνες λέει πχ στην ticketmaster να πατήσεις στο add to Google wallet η apple wallet για να τα περάσεις στα ψηφιακά πορτοφόλια .πως γίνεται αυτό;δεν το έχω καταφέρει

Χθες το απόγευμα έκλεισα tickets για Αθήναιον (cinema). Τα tickets τα εκδίδει η Ticketmaster. Στην τέταρτη προσπάθεια κατάφερα να τα περάσω στο Google Wallet (πατώντας το αντίστοιχο "add to google wallet" κουμπάκι). Τις 3 πρώτες μου έβγαζε error. Περίμενα κανένα μισάωρο πριν την 4η προσπάθεια και τελικά προστέθηκε. Επίσης παρατήρησα ότι το google wallet μου έβγαλε reminder για την προβολή λίγα λεπτά πριν ξεκινήσει, κι όχι νωρίτερα, όπως συνήθως γίνεται κανονικά. Ίσως να παίζει κάτι συγκεκριμένα με την Ticketmaster; Δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

είχα νοικιάσει ένα νούμερο ελληνικό σταθερό από την εφαρμογή numero αλλά πλέον βλέπω δεν δίνει ελληνικά νούμερα. υπάρχει άλλη εφαρμογή να μας νοικιάζει ελληνικό νούμερο; σταθερό ή κινητό;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα! Έχει κανείς θέμα με το viber?? Νωρίς το πρωί δούλευε κανονικά κ τώρα δεν ανοιγει καν! Έκανα επανεκκίνηση το κινητό, απεγκατάσταση κ ξανά εγκατάσταση την εφαρμογή και όταν βάζω τον αριθμό κινητού μου γράφει system temporary failure! Δοκίμασα σε άλλη συσκευή και με άλλο αριθμό τηλεφώνου και πάλι το ίδιο! Μας κρέμασε ξαφνικά το viber... 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχει κανείς θέμα με το viber?? Νωρίς το πρωί δούλευε κανονικά κ τώρα δεν ανοιγει καν! Έκανα επανεκκίνηση το κινητό, απεγκατάσταση κ ξανά εγκατάσταση την εφαρμογή και όταν βάζω τον αριθμό κινητού μου γράφει system temporary failure! Δοκίμασα σε άλλη συσκευή και με άλλο αριθμό τηλεφώνου και πάλι το ίδιο! Μας κρέμασε ξαφνικά το viber... 
Δε δουλεύει το viber
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, thansof_7 said:

Καλημέρα! Έχει κανείς θέμα με το viber?? Νωρίς το πρωί δούλευε κανονικά κ τώρα δεν ανοιγει καν! Έκανα επανεκκίνηση το κινητό, απεγκατάσταση κ ξανά εγκατάσταση την εφαρμογή και όταν βάζω τον αριθμό κινητού μου γράφει system temporary failure! Δοκίμασα σε άλλη συσκευή και με άλλο αριθμό τηλεφώνου και πάλι το ίδιο! Μας κρέμασε ξαφνικά το viber... 

Μαλλον εμεις φταιμε που κρεμαστηκαμε πανω στο viber...

Ποτε δεν την συμπαθησα αυτη την εφαρμογη, ωστοσο αναγκαζομαι κι εγω να την χρησιμοποιω.

Κατα τη γνωμη μου το skype ειναι ανωτερο.

Link to comment
Share on other sites



Μαλλον εμεις φταιμε που κρεμαστηκαμε πανω στο viber...
Ποτε δεν την συμπαθησα αυτη την εφαρμογη, ωστοσο αναγκαζομαι κι εγω να την χρησιμοποιω.


Έτσι ακριβώς είναι, κρεμάστηκαν όλοι οι Έλληνες πάνω σ' αυτή, και δεν θέλουν/δεν ξέρουν να χρησιμοποιούν κάτι άλλο.

Στην δουλειά μου πολλές πρέπει να μου στείλουν πελάτες κάποια έγγραφα τους, εγώ τους τα ζητάω σε .pdf (πχ. ταυτότητα, Ε9), και με ρωτάνε "ποιο είναι το νούμερο μλσου να σου τα στείλω με Viber", και μάλιστα σε φωτογραφία (από την κάμερα του κινητού) !!!!!!!!



Sent from my Samsung Galaxy A54 by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...