Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

16 ώρες πριν, coulis said:

Μήπως έχεις κ στις 3 συσκευές σου καποια εφαρμογή που μπλοκάρει εξωτερικά λινκ, κ μπλοκάρει τις φωτο?
Μπορεί να έκανε προσφατα update κ να στα μπλοκάρει αυτα που λες


Tapa
 

Στην μία συσκευή όντως έφταιγε το ad blocker, έχω το blokada, μετά από αναβάθμιση το έκανε. Στις άλλες δύο δεν έχω τίποτα.😕

Link to comment
Share on other sites

Στην μία συσκευή όντως έφταιγε το ad blocker, έχω το blokada, μετά από αναβάθμιση το έκανε. Στις άλλες δύο δεν έχω τίποτα.
Μήπως κάποιο DNS record είναι περασμένο.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη, ισως σαν augmented reality, που να μετρα ...'κεφαλια', δηλαδη κοσμο, να υπολογιζει αριθμο ατομων απο μια φωτογραφια ή απευθειας απο καμερα;

Επειδη τα πολλα λογια ειναι φτωχεια, κατι τετοιο

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη, ισως σαν augmented reality, που να μετρα ...'κεφαλια', δηλαδη κοσμο, να υπολογιζει αριθμο ατομων απο μια φωτογραφια ή απευθειας απο καμερα;
Επειδη τα πολλα λογια ειναι φτωχεια, κατι τετοιο
c.jpg
αυτή η φώτο από ποια εφαρμογή είναι;
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ilka71 said:
3 ώρες πριν, karib said:
Υπαρχει καμια εφαρμογη, ισως σαν augmented reality, που να μετρα ...'κεφαλια', δηλαδη κοσμο, να υπολογιζει αριθμο ατομων απο μια φωτογραφια ή απευθειας απο καμερα;
Επειδη τα πολλα λογια ειναι φτωχεια, κατι τετοιο
c.jpg

αυτή η φώτο από ποια εφαρμογή είναι;

Αν ηξερα, δεν θα ρωτουσα!

Εκτος αν δεν ειναι εφαρμογη κινητου, και ειναι κανενα online web service, καποια ιστοσελιδα.

Αν ξερει καποιος σχετικα ας μας πει.

Edited by karib
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, pektis7 said:

Ευχαριστω παρα πολυ!

Βεβαια, δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ!
Βεβαια, δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι δωρεαν.
Γράφει ότι για 7 μέρες ειναι δωρεάν. "To continue using the app after the one-time 7-day free trial with ALL the available Counting Templates, you will need to explicitly purchase a periodic license."


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Με τη βοηθεια σας, με τον προσανατολισμο σας οτι υπαρχουν τετοιες εφαρμογες, βρηκα οτι υπαρχουν μεν αρκετες....

'με κουρασαν' ομως.....δεν ειναι το συνηθες, ουτε δωρεαν, ουτε straightforward.

Απο εδω

https://freeappsforme.com/apps-to-count-objects-from-picture/

κατεβασα και...σε λιγο απεγκατεστησα τις πιο πολλες.

- Αλλες ειναι δωρεαν μονο με ολιγοημερο trial

- Αλλες θελουν registration (θα ελεγα τι θα παρουν απο εμενα...)

- Μηδενικα reviews στο play (θα γλυτωνα και το κατεβασμα, αλλα δεν ειναι τυχαιο που ψυχη δεν εκανε review...)

- Αλλες θελουν κατι αλλο...

 

Εφαρμογες, τυπου, δωρεαν, και αμεση χρηση, οπως το 99% των εφαρμογων που εχω στο κινητο, δεν υπαρχουν, απο οσες δοκιμασα. Κριμα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, karib said:

Εφαρμογες, τυπου, δωρεαν, και αμεση χρηση, οπως το 99% των εφαρμογων που εχω στο κινητο, δεν υπαρχουν, απο οσες δοκιμασα. Κριμα.

Δεν είναι όλα τα πράγματα δωρεάν στη ζωή.

Όπως εσύ εργάζεσαι και θέλεις να πληρωθείς για την εργασία που προφέρεις, έτσι και αυτοί που φτιάχνουν κάποια ιδιαίτερη εφαρμογή επιλέγουν να πληρωθούν παρά να σε γεμίζουν με διαφημίσεις από άσχετα πράγματα εφόσον χρησιμοποιείς την εφαρμογή τους.

Και για να τελείώνουμε, να ξέρεις πως όταν κάτι σου προσφέρετε δωρεάν το προιόν είσαι εσύ! :classic_cool:

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, tsiv said:

Δεν είναι όλα τα πράγματα δωρεάν στη ζωή.

Όπως εσύ εργάζεσαι και θέλεις να πληρωθείς για την εργασία που προφέρεις, έτσι και αυτοί που φτιάχνουν κάποια ιδιαίτερη εφαρμογή επιλέγουν να πληρωθούν παρά να σε γεμίζουν με διαφημίσεις από άσχετα πράγματα εφόσον χρησιμοποιείς την εφαρμογή τους.

Και για να τελείώνουμε, να ξέρεις πως όταν κάτι σου προσφέρετε δωρεάν το προιόν είσαι εσύ! :classic_cool:

Απλα μου κανει εντυπωση, που πολυ δυσκολοτερες εφαρμογες οπως μπορω να εκτιμησω, ειναι δωρεαν, και αλλες οπως αυτες που τις θεωρω χρησιμες αλλα δεν ειναι κατι...wow, θελουν πληρωμη.

Δηλαδη ειχαμε παντα google translate, σκεψου, μεταφραση δωρεαν σε ολες τις χωρες της γης!

Επισης πριν απο 20 χρονια, για να κανεις colorize, ασπρομαυρη φωτο, επρεπε να εχεις supercomputer και πανακριβα λογισμικα για στουντιο! Ακουγες το 2000 για εγχρωμες φωτο απο Β'παγκοσμιο πολεμο και ελεγες πως το εκαναν! Τωρα το κανεις δωρεαν κι εσυ, στις φωτο του παππου σου, μεσα απο μια web σελιδα, τοσο απλα και δωρεαν!

Τελωσπαντων, μεγαλη κουβεντα.

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι.
Για ραδιόφωνο, ποιά εφαρμογή μου προτείνετε?
Θα ήθελα, να παίζει στο παρασκήνιο, να έχει μνήμες αποθήκευσης σταθμών, timer για να σταματάει η αναπαραγωγή.
Ελληνικοί σταθμοί με ενδιαφέρουν πιο πολύ.
Αν έχει και rds ακομα καλυτερα (δεν με απασχολεί)
Ευχαριστώ


Tapa



Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, coulis said:

Καλό μεσημέρι.
Για ραδιόφωνο, ποιά εφαρμογή μου προτείνετε?
Θα ήθελα, να παίζει στο παρασκήνιο, να έχει μνήμες αποθήκευσης σταθμών, timer για να σταματάει η αναπαραγωγή.
Ελληνικοί σταθμοί με ενδιαφέρουν πιο πολύ.
Αν έχει και rds ακομα καλυτερα (δεν με απασχολεί)
Ευχαριστώ


Tapa


 

V radio, με διαφορά η καλύτερη (και ελληνική) εφαρμογή. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites



V radio, με διαφορά η καλύτερη (και ελληνική) εφαρμογή. 




Ακριβώς! VRADIO μόνο!! Μακράν η καλύτερη εφαρμογή! (και πολλά μπράβο που ειναι κ ελληνική!!!) 


Αυτή εχω από χθες κ την δοκιμάζω
Σας ευχαριστώ.


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά φίλε, χρόνια την έχω και ο dev συνέχεια την αναπτύσσει. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά φίλε, χρόνια την έχω και ο dev συνέχεια την αναπτύσσει. 
Έχει rds κ δεν το εχω βρει?


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, ψάχνεις για ιντερνετικό ραδιόφωνο ή απευθείας FM? Αν ψάχνεις για FM, μένεις με την εργοστασιακή εφαρμογή, αν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, ψάχνεις για ιντερνετικό ραδιόφωνο ή απευθείας FM? Αν ψάχνεις για FM, μένεις με την εργοστασιακή εφαρμογή, αν υπάρχει.
Η εφαρμογή vradio, έχει τους στςθμους που εκπέμπουν σε Αττική ή επαρχία οπου κ παω.

2 μέρες που την δοκιμαζω είναι σουπερ.

Απλα ρωταω αν εχει κ rds απο τους σταθμούς που ακούω (κ εκπέμπουν στα fm στην Αθήνα).


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Δεν εκπέμπεται RDS στους ιντερνετικους σταθμούς. Οπότε όχι , δεν έχει αυτό που ζητάς

Link to comment
Share on other sites

Δεν εκπέμπεται RDS στους ιντερνετικους σταθμούς. Οπότε όχι , δεν έχει αυτό που ζητάς
Οποτε ακυρο.
Σε ευχαριστώ για την πληροφορία.


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, coulis said:

Η εφαρμογή vradio, έχει τους στςθμους που εκπέμπουν σε Αττική ή επαρχία οπου κ παω.

2 μέρες που την δοκιμαζω είναι σουπερ.

Απλα ρωταω αν εχει κ rds απο τους σταθμούς που ακούω (κ εκπέμπουν στα fm στην Αθήνα).


Tapa
 

Eδώ στις λεπτομέρειες κάτι λέει...

https://vradio.gr.aptoide.com/app

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tsiv said:

Eδώ στις λεπτομέρειες κάτι λέει...

https://vradio.gr.aptoide.com/app

Αρα υποστηρίζει rds όπως λέει εδώ 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

παράξενο πάντως που ο nova launcher δεν έχει φτιάξει την πολύ έξυπνη κίνηση του samsung launcher με τα stack widgets. πολύ βολικό. τους έστειλα και μήνυμα. θα το δουν είπαν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...