Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολυ θα το τσεκάρω.. Για αυτόν τον τρόπο πας στην εφαρμογή Google contacts ή στον google λογαριασμό; 

 

Edit : απ ότι είδα αυτή είναι μια εφαρμογή για iPhone που έχει κ επιλογή για συγχρονισμό μεταξύ 2 google accounts.... 

Edited by thansof_7
Link to comment
Share on other sites

Για ηχογράφηση κλήσεων ποια εφαρμογή είναι καλή?
Έχω στο note 7 αλλά επειδή σε άλλο κινητό δεν υπάρχει και είναι χρήσιμη γνωρίζετε κάποια αξιόπιστη?

Link to comment
Share on other sites

Για ηχογράφηση κλήσεων ποια εφαρμογή είναι καλή?
Έχω στο note 7 αλλά επειδή σε άλλο κινητό δεν υπάρχει και είναι χρήσιμη γνωρίζετε κάποια αξιόπιστη?
Cube ACR & Cube ACR Helper. Θα κάνεις εγκατάσταση και τα 2 αρχεία.
https://cubeacr.app/latest-update.html

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, MeddlingMageGR said:

Cube ACR & Cube ACR Helper. Θα κάνεις εγκατάσταση και τα 2 αρχεία.
https://cubeacr.app/latest-update.html

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Την ηχογράφηση με Bluetooth την φτιάξανε? 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, MeddlingMageGR said:

Cube ACR & Cube ACR Helper. Θα κάνεις εγκατάσταση και τα 2 αρχεία.
https://cubeacr.app/latest-update.html

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είχα την εφαρμογή. 

Μου ήρθε ειδοποίηση ότι χρειάζεται και το δεύτερο αρχείο, όμως όταν μου γράφει "επίλυση προβλημάτων" δεν μου δίνει κάποια επιλογή... Με αποτέλεσμα να μην έχω ήχο κατά την ηχογράφηση 🤔

Δεν μου επιτρέπει να ενεργοποιήσω το app connectorScreenshot_2023-06-11-15-46-04-31_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.thumb.jpg.19bc48977582afdd2c73db97e9f731f6.jpg

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, andreasomageiras said:

Είχα την εφαρμογή. 

Μου ήρθε ειδοποίηση ότι χρειάζεται και το δεύτερο αρχείο, όμως όταν μου γράφει "επίλυση προβλημάτων" δεν μου δίνει κάποια επιλογή... Με αποτέλεσμα να μην έχω ήχο κατά την ηχογράφηση 🤔

Δεν μου επιτρέπει να ενεργοποιήσω το app connectorScreenshot_2023-06-11-15-46-04-31_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.thumb.jpg.19bc48977582afdd2c73db97e9f731f6.jpg

Αν δεν σου κάνει κόπο κάνε διαγραφή της εφαρμογής και ξανά εγκατασταση από την αρχή. Πιστεύω θα στρώσει 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, mips said:

Αν δεν σου κάνει κόπο κάνε διαγραφή της εφαρμογής και ξανά εγκατασταση από την αρχή. Πιστεύω θα στρώσει 

Μόλις το έκανα... 

Θα κάνω και μια εκκαθάριση να δω τι θα γίνει... 

2 ώρες πριν, andreasomageiras said:

Μόλις το έκανα... 

Θα κάνω και μια εκκαθάριση να δω τι θα γίνει... 

😥😥😥

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση στο google photos ώστε να μην ανεβαίνουν άμεσα οι φωτογραφίες απ την κάμερα του κινητού στο cloud αλλά να επιλέγεις πχ μετά από κάποιες ώρες ή μετά από μια μέρα έτσι ώστε να πραλαβαινεις να σβήσεις οσες δεν θες απ το κινητό και μετά να ανέβουν..;; 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, thansof_7 said:

Υπάρχει κάποια ρύθμιση στο google photos ώστε να μην ανεβαίνουν άμεσα οι φωτογραφίες απ την κάμερα του κινητού στο cloud αλλά να επιλέγεις πχ μετά από κάποιες ώρες ή μετά από μια μέρα έτσι ώστε να πραλαβαινεις να σβήσεις οσες δεν θες απ το κινητό και μετά να ανέβουν..;; 

Ναι, πατάς πάνω δεξιά το κύκλο με τον λογαριασμό σου, μετά ρυθμίσεις και μετά κλείσε τον συγχρονισμό. Εγώ έτσι μόνιμα κλειστό τον έχω και τον ανοίγω μόνο για όταν θέλω να φορτώσω φωτογραφίες. 

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω ενα βιντεο στο youtube στον υπολογιστη, και μετα οταν ανοιγω το wifi στο κινητο, χωρις να το εχω εγω ζητησει απο πουθενα, μου δειχνει πανω στην status bar, προτεινομενα βιντεο απο τους ιδιους δημιουργους.

Πως μπορω να σταματησω αυτες τις ενοχλητικες ειδοποιησεις του youtube;

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω ενα βιντεο στο youtube στον υπολογιστη, και μετα οταν ανοιγω το wifi στο κινητο, χωρις να το εχω εγω ζητησει απο πουθενα, μου δειχνει πανω στην status bar, προτεινομενα βιντεο απο τους ιδιους δημιουργους.
Πως μπορω να σταματησω αυτες τις ενοχλητικες ειδοποιησεις του youtube;
Μέσα στο YouTube πας Ρυθμίσεις > Ειδοποιήσεις > Προτεινόμενα βίντεο και το απενεργοποιείς

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τώρα όταν είμαι στο ίδιο wifi και βλέπω μια ταινία ή σειρά στην εφαρμογή jellyfin του server της που έχω φτιάξει στο πισι, μπορώ και κάνω cast στην android TV.
η ερώτηση είναι εάν πάω σε σπίτι/ξενοδοχείο που δεν έχει android TV γίνεται να βάλω ένα usb google chromecast σε θύρα usb της τηλεόρασης και να κάνω cast από το κινητό μου σε αυτό το chromecast; η πρέπει πάλι κινητό και chromecast να είναι στο ίδιο wifi;

Link to comment
Share on other sites

όταν είμαι σε ένα μήνυμα μιας επαφής στο google messages όταν παταγα το εικονίδιο με το τηλ μου άνοιγε τις εφαρμογές κλήσης nunero (voip), μαμά Samsung dialer, viber ΚΑΙ true phone. εδώ και λίγες μέρες δεν μου εμφανίζει να επιλέξω τον true phone dialer. καμία ιδέα τι παίχτηκε; καμία βλακεια από τα google messages;
έκανα απεγκατασταση και ξανά εγκατέστησα τον true phone αλλά πάλι το ίδιο.
10f95d9aa7b75f310b36049f6a02e0d2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.
Το 2018 είχα κάνει μια in APP αγορά. Σήμερα είδα ότι φαίνεται σαν να μην έχω κάνει την αγορά. Αλλά αν πατήσω να αγοράσω, μου βγάζει σφάλμα επειδή το έχω ήδη! Ο προγραμματιστής μου λέει ότι είναι θέμα της google. Ξέρει κάποιος πού μπορώ να απευθυνθώ;
Edit
Το πρόβλημα διορθώθηκε.
Στάλθηκε χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

στην εφαρμογή Gmail υπάρχει τρόπος δίπλα από κάθε email να έχει χρώμα ανάλογα το account που έχει λάβει το μήνυμα; δηλαδή κάθε account να του βάλουμε ένα δικό του χρώμα

Link to comment
Share on other sites

είναι δυνατόν η εφαρμογή Gmail στο widget να μην έχει εμφάνιση όλων των account μαζί; είναι δυνατόν; ενώ μέσα στην εφαρμογή έχει unified inbox

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, ilka71 said:

είναι δυνατόν η εφαρμογή Gmail στο widget να μην έχει εμφάνιση όλων των account μαζί; είναι δυνατόν; ενώ μέσα στην εφαρμογή έχει unified inbox

Σε βολεύει ακόμα το Gmail; εγω απηύδησα με τις ειδοποιήσεις, ότι να 'ναι, όποτε να' ναι... Είμαι με το outlook, έχω βάλει και το εταιρικό email πλην των άλλων λογαριασμών και σε συνδυασμό με το 365 έχω ησυχάσει. Τραγικό στις ειδοποιήσεις και όχι μόνο σε μια συσκευή, σε ότι συσκευή Android έχω σπίτι έκανε τα ίδια και απ' ότι είχα διαβάσει και σε ξένα fora ήταν γενικό το πρόβλημα της εφαρμογής. Τώρα δεν γυρίζω πίσω με τίποτα. Δεν ξέρω αν το έφτιαξαν πλέον και λειτουργεί σωστά και πάντα. Αν ήμουν με ενεργή οθόνη ίσως και να ερχόταν κατευθείαν, με κλειστή οθόνη μπορεί και να ερχόταν μετά από ώρες ή και την επόμενη μέρα 😂😂😂. Αν έμπαινα μέσα στην εφαρμογή και έκανα ανανέωση ερχόταν..... Μηδέν αξιοπιστία κατ' εμέ. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, ilka71 said:

είναι δυνατόν η εφαρμογή Gmail στο widget να μην έχει εμφάνιση όλων των account μαζί; είναι δυνατόν; ενώ μέσα στην εφαρμογή έχει unified inbox

Γιατί δεν δοκιμάζεις το BlueMail; 

Εξαιρετική εφαρμογή, φουλ παραμετροποίηση και δωρεάν. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

είναι δυνατόν η εφαρμογή Gmail στο widget να μην έχει εμφάνιση όλων των account μαζί; είναι δυνατόν; ενώ μέσα στην εφαρμογή έχει unified inbox
Γιατί δεν δοκιμάζεις το BlueMail; 
Εξαιρετική εφαρμογή, φουλ παραμετροποίηση και δωρεάν. 
Ετσι και 'γω, εχω outlook για 3 λογαριασμούς και k-9 mail για αλλους 2.
Την εφαρμογή Gmail την έβγαλα γιατι δεν είχε παραμετροποιήσεις σαν κ αυτές που ανέφερε ο ilka71.


Tapa




Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

έχω aquamail pro και δεν το αλλάζω αλλά μου ήρθε ειδοποίηση ότι θα κάνουν ένα premium πλάνο με ετήσια συνδρομή και σπάστηκα. εκτός εάν δεν ισχύσει
γιαυτό ψάχνομαι..
βλέπω και της Samsung email την εφαρμογή.



πάντως παρατήρησα ότι οποία εφαρμογή email δημιουργεί ΚΑΙ λογαριασμό Gmail στην λίστα των account τα κάνει αχταρμά! γιαυτό θέλω μια εφαρμογή email που να ΜΗΝ το κάνει αυτό. έφτιαξα το Gmail και πέρασα και τους λογαριασμούς τους παιδιού. ε λοιπόν πήγα να πάρω την γυναίκα μου και ενώ το νούμερο ήταν σωστό έγραφε μαμά επειδή έτσι το είχε αποθηκεύσει ο γιος! και έχω επιλέξει στην εφαρμογή dialer να ΜΗΝ φαίνονται οι άλλοι λογαριασμοί πάρα μόνον αυτός του τηλεφώνου που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, μήπως εχει βρει κάποιος ή υπάρχει εφαρμογή που να σου βρίσκει τον τιτλο που παιζει η ταινια απο φωτο η απο σκαναρισμα της ταινιας;   

theodoros
Link to comment
Share on other sites

On 24/6/2023 at 4:47 ΜΜ, ilka71 said:

στην εφαρμογή Gmail υπάρχει τρόπος δίπλα από κάθε email να έχει χρώμα ανάλογα το account που έχει λάβει το μήνυμα; δηλαδή κάθε account να του βάλουμε ένα δικό του χρώμα

Αυτό που θα μπορούσες να κάνεις είναι να φτιάξεις φίλτρα για κάθε επαφή από αυτές που ανταλλάσσεις συχνά mail και η κάθε μία να παίρνει αυτόματα το δικό της label. Μετά δίνεις σε κάθε label άλλο χρώμα και είναι έτοιμο.

Edited by katergaris1979
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...