Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω παντος με το adway που εχω δεν ειμαι ευχαριστημενος.δεν βλεπω να κοβει κατι.θα δοκιμασω και το adfree για να δω

δεν το εχει στο market?δεν το βρισκω

 

H google έχει αφαιρέσει από το play όλες τις εφαρμογές που εμποδίζουν την εμφάνιση διαφημίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Στο Google calendar υπάρχουν δύο κατηγορίες, "τα ημερολόγιά μου" και "άλλα ημερολόγια". Το dash clock εμφανίζει τα συμβάντα της πρώτης κατηγορίας μόνο. Ξέρετε πώς θα εμφανίσω και τα συμβάντα από τα ημερολόγια της δεύτερης κατηγορίας; Στις ρυθμίσεις έχω τσεκάρει κανονικά όλα τα ημερολόγια.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή να βάζεις το κινητό στο αθόρυβο, αλλά να χτυπάει μόνο σε συγκεκριμένα άτομα που θα ορίζεις εσύ;

 

Αυτή η εφαρμογή κάνει αυτή τη δουλειά https://play.google.com/store/apps/details?id=com.CallFilter

Link to comment
Share on other sites

H google έχει αφαιρέσει από το play όλες τις εφαρμογές που εμποδίζουν την εμφάνιση διαφημίσεων.

 

το εβαλα απο το apdoit και μου λεει οτι ειναι παλια version....

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στα παιδια,λοιπον ψαχνω ενα browser για low specs tablet με 512 ram,

 

να ειναι αρκετα ελαφρυς γιατι σημερα που προσπαθησα να ανοιξω 4 σελιδες το ταμπλετ δεν την παλευε

 

και μου ελεγε συνεχει οτι δεν αποκρινοταν.μην μου προτεινετε το naked γιατι δεν με βολευει.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στα παιδια,λοιπον ψαχνω ενα browser για low specs tablet με 512 ram,

 

να ειναι αρκετα ελαφρυς γιατι σημερα που προσπαθησα να ανοιξω 4 σελιδες το ταμπλετ δεν την παλευε

 

και μου ελεγε συνεχει οτι δεν αποκρινοταν.μην μου προτεινετε το naked γιατι δεν με βολευει.

 

ευχαριστω

 

Ρίξε μια ματιά

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375534

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα δεν εχω τις γνωσεις σας,πως κολλαει αυτο που μου εδειξες με τον browser που θελω εγω???

 

Ότι θέλω βλέπω....

Launcher είδα :dizzy:

Έχεις την απολογία μου :stupid:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την εφαρμογη Tapatalk εδω και αρκετο καιρο και στο κινητο και στο tablet.

Τωρα ακριβως πως λεγεται,Tapatalk pro ή Tapatalk 4 θα σας γελασω,εχω μπερδευτει καπως. Την ειχα αγορασει πριν λιγο καιρο και εχω τις τελευταιες εκδοσεις και στο κινητο και στο ταμπλετ.

Το θεμα ειναι οτι στο κινητο,εντελως ξαφνικα,εδω και λιγες μερες,αρνειται πεισματικα να μπει στο myphone. Συνεχεια μου λεει "απετυχε η συνδεση με το φορουμ. Αν το προβλημα παραμενει επικοινωνηστε με τον διαχειριστη του φορουμ κτλ" . Σε αλλα 2 φορουμ που χρησιμοποιω μπαινει κανονικα. Στο myphone δεν μπαινει καν.

Ολα αυτα στο κινητο. Στο tablet τετοια προβληματα δεν υπαρχουν,μπαινει κανονικα σε ολα τα φορουμς αλλα και στο myphone.

Τι μπορω να κανω,ξερει κανεις? Δοκιμασα να διαγραψω την προσωρινη μνημη αλλα δεν εγινε τιποτα.

 

Απανταω στον εαυτο μου για να μην μεινω με το παραπονο! :lol::lol:

Με απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση της εφαρμογης φαινεται οτι προς το παρον λυθηκε το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στα παιδια,λοιπον ψαχνω ενα browser για low specs tablet με 512 ram,

 

να ειναι αρκετα ελαφρυς γιατι σημερα που προσπαθησα να ανοιξω 4 σελιδες το ταμπλετ δεν την παλευε

 

και μου ελεγε συνεχει οτι δεν αποκρινοταν.μην μου προτεινετε το naked γιατι δεν με βολευει.

 

ευχαριστω

 

Για ελαφρύ browser διαβάζω ότι ο boat είναι καλός...

Link to comment
Share on other sites

Για ελαφρύ browser διαβάζω ότι ο boat είναι καλός...

 

Και ο Opera Mini φυσικά.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η εφαρμογή κάνει αυτή τη δουλειά https://play.google.com/store/apps/details?id=com.CallFilter

 

Ευχαριστώ. Τελικά βρήκα αυτές και είναι πολύ καλές.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.serviceme.silentmanager.free

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gmail.alahmadi.sh.favringer

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

 

Το είχα ποστάρει στο τόπικ του samsung s4, αλλά εδώ νομίζω ταιριάζει καλύτερα.

 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση στο κινητό ώστε να μην επηρεάζεται η στάθμη του ήχου κλήσης όταν πειράζουμε το volume up/down? Έχω χάσει αρκετές κλείσεις από καταλάθος χαμηλή ένταση λόγω αυτού.

 

Ευχαριστώ.

 

Γιατί νομίζεις ότι εδώ ταιριάζει περισσότερο κάτι που αφορά αποκλειστικά το συγκεκριμένο κινητό;

Γιατί στα HTC που έχω τα τελευταία 3 χρόνια δεν συμβαίνει και τέτοιο.

Καλύτερα λοιπόν να περιμένεις απάντηση στο θέμα της συσκευής σου.

Φιλικά.

 

Είχα κάνει λάθος διατύπωση. Συγκεκριμένη ρύθμιση δεν υπάρχει, γι αυτό ψάχνω ίσως εφαρμογή που να κάνει αυτή τη δουλειά.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχω το note 3 ξερει καποιος εφαρμογή που να κάνεις φωνητικά κλήσεις στα ελληνικά χωρις να χρειάζεται να γράψεις την φωνη σου σε καθε μια επαφή επίσης εχω ενα bluetooth ακουστικο samsung hm1500 και σημερα το πρωι που εβαλα πρωτη φορά gps δεν ειχα ηχο του gps. Τι δεν κανω καλα . Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχω το note 3 ξερει καποιος εφαρμογή που να κάνεις φωνητικά κλήσεις στα ελληνικά χωρις να χρειάζεται να γράψεις την φωνη σου σε καθε μια επαφή επίσης εχω ενα bluetooth ακουστικο samsung hm1500 και σημερα το πρωι που εβαλα πρωτη φορά gps δεν ειχα ηχο του gps. Τι δεν κανω καλα . Ευχαριστώ

 

Μπορείς να δοκιμάσεις το cyberon voice commander.

Δες στις ρυθμίσεις των ήχων μήπως είναι κλειστοί οι ήχοι συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

καμια εφαρμογη να μπλοκαρουμε τις διαφημησεις??

δοκιμασα τις γνωστες adblock adfree και δε δουλευουν

εχω εκδοση android 4.2.1

υπαρχει καμια αλλη λυση?

ευχαριστω

 

Μια χαρά δουλεύει το adfree στο 4.2 κανείς root κατεβαζεις τελευταίο adfree από το site του το περνάς ενημερώνεις τα host files μέσο εφαρμογής κάνεις restart και ουαλα

 

και σε όποιος δεν ξέρει το site τους ορίστε ένα direct link

http://adfree.bigtincan.com/adfree.apk

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

εγω παντος με το adway που εχω δεν ειμαι ευχαριστημενος.δεν βλεπω να κοβει κατι.θα δοκιμασω και το adfree για να δω

δεν το εχει στο market?δεν το βρισκω

 

Εγω αντιθετα με το Adaway στο Nexus ποτε δεν ειδα διαφημιση.

Μαλλον κατι δεν κανεις σωστα.

Εισαι root και εχεις περασει τα host?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγω αντιθετα με το Adaway στο Nexus ποτε δεν ειδα διαφημιση.

Μαλλον κατι δεν κανεις σωστα.

Εισαι root και εχεις περασει τα host?

 

Όπως και εγώ με note2:D

Link to comment
Share on other sites

Στην στοκ εφαρμογη του gmail, μπορω να βαλω διαφορετικο λογαριασμο πχ yahoo/hotmail και αν ναι πως;

Δε βλεπω πουθενα 'προσθηκη λογαριασμου'.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις το cyberon voice commander.

Δες στις ρυθμίσεις των ήχων μήπως είναι κλειστοί οι ήχοι συστήματος.

Ευχαριστώ αλλα βλεπω οτι ο ήχος συστήματος ειναι στο full αλλα δεν το ακουω στο bluetooth αλλά μονο στο τηλέφωνο, δηλαδη ενω ειναι συνδεδεμένο στο bluetooth ο ήχος βγανει απο το τηλέφωνο. Τι κανω . Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Στην στοκ εφαρμογη του gmail, μπορω να βαλω διαφορετικο λογαριασμο πχ yahoo/hotmail και αν ναι πως;

Δε βλεπω πουθενα 'προσθηκη λογαριασμου'.

 

Μπορείς να το κάνεις στα settings του Gmail account σου (settings--accounts--add email address). Στην κανονικη έκδοση του Gmail πάντα, όχι στο mobile)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλα βλεπω οτι ο ήχος συστήματος ειναι στο full αλλα δεν το ακουω στο bluetooth αλλά μονο στο τηλέφωνο, δηλαδη ενω ειναι συνδεδεμένο στο bluetooth ο ήχος βγανει απο το τηλέφωνο. Τι κανω . Ευχαριστώ

 

Δε παίρνω όρκο, αλλά νομίζω ότι αν αυτό συμβαίνει, είναι θέμα του BT headset.

Τι profiles χρησιμοποιεί κ.λ.π.

Link to comment
Share on other sites

Δε παίρνω όρκο, αλλά νομίζω ότι αν αυτό συμβαίνει, είναι θέμα του BT headset.

Τι profiles χρησιμοποιεί κ.λ.π.

Τωρα με εμπλεξες δεν τα παω καλα με αυτα το bluetooth ειναι το hm1500 samsung

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κάνεις στα settings του Gmail account σου (settings--accounts--add email address). Στην κανονικη έκδοση του Gmail πάντα, όχι στο mobile)

 

Για την mobile εκδοση μιλαω ναι.

Οκ ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...