Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σ ευχαριστω πολυ φιλε μου :)

 

Μολις ολκληρωσα με επιτυχια τη διαδικασια :)

σ ευχαριστω και παλι :)

και μια ακομη "χαζη" ερωτηση...τωρα μου ζηταει αναβαθμιση λογισμικου...αν το κανω και περασει παλι την 4.1.2 θα κλειδωσει παλι?:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις ολκληρωσα με επιτυχια τη διαδικασια :)

σ ευχαριστω και παλι :)

και μια ακομη "χαζη" ερωτηση...τωρα μου ζηταει αναβαθμιση λογισμικου...αν το κανω και περασει παλι την 4.1.2 θα κλειδωσει παλι?:p

 

Δε νομίζω, αλλά δε βάζω το χέρι μου στη φωτιά πλέον με τη Samsung :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω, αλλά δε βάζω το χέρι μου στη φωτιά πλέον με τη Samsung :lol:

 

 

Τελικα πηρα το ρισκο και εκανα την αναβαθμιση...ευτυχως δεν κλειδωσε παλι ;)

Σ' ευχαριστω για ολα φιλε μου :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Κάτι πείραξα χωρίς να το καταλάβω και δεν κατεβαίνει στην αρχική οθόνη ο πίνακας ειδοποιήσεων. Μπορεί κανείς να με βοηθήσει;;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Κάτι πείραξα χωρίς να το καταλάβω και δεν κατεβαίνει στην αρχική οθόνη ο πίνακας ειδοποιήσεων. Μπορεί κανείς να με βοηθήσει;;;;

 

Κανε ένα reboot .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/2013/11/04/android-4-3-jelly-bean-update-now-rolling-out-for-samsung-galaxy-s-iii-gt-i9300/

 

Παίδες στο παραπάνω site φαίνεται οτι είναι διαθέσιμη η αναβάθμιση για το απλό s3 (I9300) σε κάποιες χώρες. Υπάρχει κάποιο site να δω πότε θα είναι διαθέσιμη η αναβάθμιση στο s3 lte σαν αυτή που αναφέρει το site στις χώρες που διατίθεται;

 

Εγώ έχω το s3 lte I9305 που απ ' ότι βλέπω είναι Γερμανικό(η έκδοση του καταλήγει σε DBT).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Λέω να κάνω το πρώτο βήμα στα smartphones με το 19305.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω καθότι άσχετος , α) οι διάφορες εφαρμογές που θα κατεβάσω μπορούν να αποθηκευτούν στην έξτρα κάρτα που θα του βάλω;

Β) οι αναβαθμίσεις που θα έρχονται όταν θα είμαι συνδεδεμένος με wi-fi θα είναι εύκολες για έναν καινούργιο χρήστη; Θα είναι σε κάποια μορφή που απλώς θα κάνω μια «αποδοχή» η θα πρέπει να πατάω κωδικούς και κάτι τέτοια που πελαγώνω μόνο που τα διαβάζω;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Λέω να κάνω το πρώτο βήμα στα smartphones με το 19305.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω καθότι άσχετος , α) οι διάφορες εφαρμογές που θα κατεβάσω μπορούν να αποθηκευτούν στην έξτρα κάρτα που θα του βάλω;

Β) οι αναβαθμίσεις που θα έρχονται όταν θα είμαι συνδεδεμένος με wi-fi θα είναι εύκολες για έναν καινούργιο χρήστη; Θα είναι σε κάποια μορφή που απλώς θα κάνω μια «αποδοχή» η θα πρέπει να πατάω κωδικούς και κάτι τέτοια που πελαγώνω μόνο που τα διαβάζω;

Ευχαριστώ.

 

Δυστυχώς θα πρέπει να βάλεις αριθμό ταυτότητας, αφμ, λογαριασμό τράπεζας, Ε9 κ.λ.π. :p

Α σόρυ δε σου είπα! πανεύκολο είναι :D

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς θα πρέπει να βάλεις αριθμό ταυτότητας, αφμ, λογαριασμό τράπεζας, Ε9 κ.λ.π. :p

Α σόρυ δε σου είπα! πανεύκολο είναι :D

 

Δεν μου είπες όμως αν οι εφαρμογές μπορούν να αποθηκεύονται στην εξωτερική κάρτα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά εδώ και 2 ημέρες όταν το βάζω για φόρτιση το βράδυ πχ όταν πάω για ύπνο, ως το πρωί δεν έχει φορτίσει πλήρως. Για παράδειγμα πριν όταν ξύπνησα στις 8 παρά ήταν στο 98% και ενδιάμεσα που ξυπνούσα το βράδυ, καθότι κοιμάμαι τέλεια τα βράδυα, και το κοιτούσα δεν γέμιζε με τίποτα! Σήμερα θα πάρω άλλο φορτιστή να δοκιμάσω και σκέφτομαι και μπαταρία, τι άλλο μπορεί να είναι? Δηλαδή έλεος

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά εδώ και 2 ημέρες όταν το βάζω για φόρτιση το βράδυ πχ όταν πάω για ύπνο, ως το πρωί δεν έχει φορτίσει πλήρως. Για παράδειγμα πριν όταν ξύπνησα στις 8 παρά ήταν στο 98% και ενδιάμεσα που ξυπνούσα το βράδυ, καθότι κοιμάμαι τέλεια τα βράδυα, και το κοιτούσα δεν γέμιζε με τίποτα! Σήμερα θα πάρω άλλο φορτιστή να δοκιμάσω και σκέφτομαι και μπαταρία, τι άλλο μπορεί να είναι? Δηλαδή έλεος

 

Δοκίμασε άλλο καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε άλλο καλώδιο.

 

Πήρα άλλο φορτιστή και ήταν μια χαρά.

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα παιδες.

Σημερα εκανα την αναβαθμιση της συσκευης μου σε 4.3 επισημη της Γερμανιας που βγηκε εχθες.

Οι διαφορες στα χρωματα, στα μενου, στα εικονιδια και στο ui γενικα ειναι μεγαλες. Ακομα δεν εχω προλαβει να το δουλεψω εκτενεστερα επειδη το φορτιζω.

Παντως φαινεται ταχυτατο και με πολλες καινουριες προσθηκες.

 

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι πως μπορω να το rootαρω πλεον αν και το ψιλοσκεφτομαι μιας και απο οτι ειδα εγινε και η προσθηκη του knox.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι πως μπορω να το rootαρω πλεον αν και το ψιλοσκεφτομαι μιας και απο οτι ειδα εγινε και η προσθηκη του knox.

 

Δοκίμασες το cf-auto-rout που χρησιμοποιούσαμε στην 4.1.2 ?

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες το cf-auto-rout που χρησιμοποιούσαμε στην 4.1.2 ?

 

Δεν το δοκιμασα γιατι φοβαμαι μηπως χαλασω κατι. Εκεινο δεν ειναι για 4.1.2 μονο? Κανει και για την 4.3?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.

Σημερα εκανα την αναβαθμιση της συσκευης μου σε 4.3 επισημη της Γερμανιας που βγηκε εχθες.

Οι διαφορες στα χρωματα, στα μενου, στα εικονιδια και στο ui γενικα ειναι μεγαλες. Ακομα δεν εχω προλαβει να το δουλεψω εκτενεστερα επειδη το φορτιζω.

Παντως φαινεται ταχυτατο και με πολλες καινουριες προσθηκες.

 

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι πως μπορω να το rootαρω πλεον αν και το ψιλοσκεφτομαι μιας και απο οτι ειδα εγινε και η προσθηκη του knox.

 

Πες μας οταν το δουλέψεις λίγο πως πάει απο μπαταρία και διαχείριση ραμ...εμένα δεν μου το έβγαλε αυτόματα και πριν λίγο έκανα ενα έλεγχο για νέες αναβαθμίσεις και άρχισε να κατεβάζει ένα αρχείο πάνω απο 400 mb και το έκοψα για να δω πως θα τρέξει στους υπόλοιπους η 4, 3 . Και αναλόγως θα πράξω..πες μας διαφορές (καλύτερες ή χειρότερες) όταν εχεις χρόνο ή όποιος άλλος έχει περάσει στην 4.3...εντυπώσεις σε σχέση με 4.1?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το δοκιμασα γιατι φοβαμαι μηπως χαλασω κατι. Εκεινο δεν ειναι για 4.1.2 μονο? Κανει και για την 4.3?

Έχω την εντύπωση πως είναι ανεξάρτητο από την ROM..... να μην σε πάρω και στο λαιμό μου όμως.....

Στο i9300 νομίζω λειτουργεί κανονικά το cf-rout που χρησιμοποιούσαν στην 4.1.2

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Πες μας οταν το δουλέψεις λίγο πως πάει απο μπαταρία και διαχείριση ραμ...εμένα δεν μου το έβγαλε αυτόματα και πριν λίγο έκανα ενα έλεγχο για νέες αναβαθμίσεις και άρχισε να κατεβάζει ένα αρχείο πάνω απο 400 mb και το έκοψα για να δω πως θα τρέξει στους υπόλοιπους η 4, 3 . Και αναλόγως θα πράξω..πες μας διαφορές (καλύτερες ή χειρότερες) όταν εχεις χρόνο ή όποιος άλλος έχει περάσει στην 4.3...εντυπώσεις σε σχέση με 4.1?

 

Εγω παντως που το εβαλα να κανει ενημερωση μου λεει οτι εχει τις πιο προσφατες...

Addicted to Technology :wink:
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που το εβαλα να κανει ενημερωση μου λεει οτι εχει τις πιο προσφατες...

 

Τι έχεις εσύ? Εγώ γερμανικό όπως ο φίλος πιο πάνω

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που το εβαλα να κανει ενημερωση μου λεει οτι εχει τις πιο προσφατες...

 

Μέχρι στιγμής έχει κυκλοφορήσει για τα Γερμανικά DBT, VD2 και τα Ισπανικά ATL

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Εγω τη DBT εχω αλλά θα περιμένω να ακούσω καλά σχόλια.με φόβισαν πολύ τα τελευταία δρώμενα και δεν θλελω μια νέα αναβάθμιση να μου κάνει χειρότερο το κινητό. .
Link to comment
Share on other sites

Απο το λιγο που εχω ασχοληθει μαζι του δεν εχω παρατηρησει προβληματα και ασθενειες σαν αυτες του απλου s3 στης εκδοση αυτη.

Εκανα την διαδικασια αναβαθμισης μεσω odin με τα factory reset πριν και μετα και ολα δειχνουν να ειναι smooth.

Οταν θα εχω χρονο και ασχοληθω περισσοτερο μαζι του θα γραψω και την γνωμη μου για μπαταρια και μνημη ram.

 

Παντως οσοι θελετε να την κανετε να ξερετε οτι εχει knox και απο οτι διαβασα στο xda μαλλον (ισως υπαρχει τροπος αλλα μετραει ο counter του knox) δεν μπορουμε να κανουμε downgrade.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...