Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά μπορεί κανείς να μου εξηγήσει γιατί το βγάζει αυτό; [ATTACH]40608[/ATTACH]

Έχω κάποια επιλογή ενεργοποίημενη και δεν το ξέρω; στο s3 mini το εγκαθιστουσε κανονικά ενώ τώρα όχι. Είμαι με 4.3. Ευχαριστώ πολύ

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Μονάχα στο συγκεκριμενο παιχνίδι το κάνει ?

Κανε μια εκκαθάριση στο play και δοκίμασε .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μονάχα στο συγκεκριμενο παιχνίδι το κάνει ?

Κανε μια εκκαθάριση στο play και δοκίμασε .

 

Το κάνει σε αρκετά γι αυτό παραξενευτηκα.

Εκκαθάριση τι εννοείς, στη διαχείριση εφαρμογών;

Α και κάτι άλλο, που πήγε το μενού επιλογές προγραμματιστή; οεο;

Edited by linaki_gr

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια προσπαθω να κανω αντιγραφα στο cloud και μου βγαζει συνεχεια πρόβλημα με το διακομιστη, ξερει κανενας τι συμβαινει.Και ένα αλλό θέμα πώς αλλαζω τις εφαρμογες στα πολαπλα παραθυρα?
Link to comment
Share on other sites

Το κάνει σε αρκετά γι αυτό παραξενευτηκα.

Εκκαθάριση τι εννοείς, στη διαχείριση εφαρμογών;

Α και κάτι άλλο, που πήγε το μενού επιλογές προγραμματιστή; οεο;

Ναι απο διαχείριση εφαρμογών ,για επιλογές προγραμματιστή πάτα επτά φορές στο αριθμό έκδοσης και θα εμφανιστεί .

Παιδια μια βοηθεια προσπαθω να κανω αντιγραφα στο cloud και μου βγαζει συνεχεια πρόβλημα με το διακομιστη, ξερει κανενας τι συμβαινει.Και ένα αλλό θέμα πώς αλλαζω τις εφαρμογες στα πολαπλα παραθυρα?

Άνοιξε το multi window και πάτα το edit που βρίσκεται κάτω ,για να προσθέσεις αυτές που δεν υποστηρίζονται χρειαζεται root .

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bjbinc.multiwindowmanager&hl=el

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο διαχείριση εφαρμογών ,για επιλογές προγραμματιστή πάτα επτά φορές στο αριθμό έκδοσης και θα εμφανιστεί .

 

Οκ σε ευχαριστώ πολύ τώρα έφτιαξε και μου το εγκατέστησε. :-)

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες ήρθε στα χέρια μου το συγκεκριμένο τηλέφωνο, Γαλλικής αντιπροσωπίας, το αναβάθμισα στην επίσημη 4.3.

Για το θέμα της μπαταρίας, δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, σε κάποια από τις προηγούμενες 80+ σελίδες:

 

Αρχικά είχα ξενερώσει με την μπαταρία, δεν περίμενα να κρατά τόσο λίγο, με normal χρήση. Αυτό που έκανα είναι ότι στο network mode αλλάξα την επιλογή από LTE σε GSM.

Διαισθητικά, αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι στο LTE mode, επειδή δεν υπάρχει τόσο καλό 4G σήμα στην Πάτρα, μόνιμα στο κινητό έβλεπα οριακό σήμα στην οθόνη με αποτέλεσμα το τηλέφωνο να έδεινε φουλ ενέργεια για να συνδεθεί με αυτό το αμιδρό 4G σήμα.

 

Από τότε που άλλαξα το network mode είδα μεγάλη βελτίωση στην μπαταρία. Επίσης, όποτε θέλω να συνδεθώ με 4G για data, ένα κλίκ δουλειά είναι ;)

 

Άντε να δούμε και την επίσημη 4.4 σύντομα! :)

Δοκιμάστε την εφαρμογή Calchas

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=377393

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω βάλει cyanogen 4.3.1 και το κινητό δουλεύει άψογα. Όμως όταν προσπαθώ να του βάλω την αντίστοιχη cyanogen 4.4.2 δεν αναγνωρίζει τη sim, κάτι που δεν συμβαίνει στο i9300. Το υπόλοιπο UI λειτουργεί κανονικά. Ποια μπορεί να είναι η αιτία; Υπάρχει κάποιος τρόπος να λυθεί το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

να υποθέσω πως σε s3 4G με 4.3 και knox δεν υπάρχει πισωγύρισμα σε 4.1.2 χωρίς να γράψει ο μετρητής ?
Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το κινητό αλλά είμαι ακόμα στην 4.1.2. Κάνω έλεγχο για ενημέρωση αλλά δεν βγάζει κάτι. Δεν έχει έρθει ακόμα σε όλους; (όταν ξεκινάει το κίνητό μου βγάζει το λογότυπο της cosmote οπότε φαντάζομαι ότι είναι ελληνικό?!?!??) Κάποια βοήθεια;
Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το κινητό αλλά είμαι ακόμα στην 4.1.2. Κάνω έλεγχο για ενημέρωση αλλά δεν βγάζει κάτι. Δεν έχει έρθει ακόμα σε όλους; (όταν ξεκινάει το κίνητό μου βγάζει το λογότυπο της cosmote οπότε φαντάζομαι ότι είναι ελληνικό?!?!??) Κάποια βοήθεια;

 

Προσπάθησε με το kies ,εχει δοθεί για cosmote .

 

 

να υποθέσω πως σε s3 4G με 4.3 και knox δεν υπάρχει πισωγύρισμα σε 4.1.2 χωρίς να γράψει ο μετρητής ?

Στο lte δεν γίνεται καν να γυρίσεις πίσω οταν έχεις τον νεο bootloader .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου η διαδικασία;

 

Δεν χρειαζεται κάποια διαδικασία ,κατέβασε το kies ,κανε το εγκατάσταση στο pc και σύνδεσε το τηλέφωνο .

http://www.samsung.com/uk/support/usefulsoftware/KIES/JSP

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται κάποια διαδικασία ,κατέβασε το kies ,κανε το εγκατάσταση στο pc και σύνδεσε το τηλέφωνο .

http://www.samsung.com/uk/support/usefulsoftware/KIES/JSP

 

Έκανα εγκατάσταση το kies αλλά δεν συνδέεται με το κινητό... Κουράζω αλλά μου έχει σπάσει τα νεύρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση το kies αλλά δεν συνδέεται με το κινητό... Κουράζω αλλά μου έχει σπάσει τα νεύρα!!!

 

Τι εννοείς ? Δεν βλέπει το kies την συσκευή ?

Με το pc έχεις κάποιο πρόβλημα ,συνδέεσαι κανονικά ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ? Δεν βλέπει το kies την συσκευή ?

Με το pc έχεις κάποιο πρόβλημα ,συνδέεσαι κανονικά ?

 

Βλέπει τη συσκευή αλλά δεν ολοκληρώνει τη σύνδεση. Γράφει συνέχεια (connecting... )

Link to comment
Share on other sites

Βλέπει τη συσκευή αλλά δεν ολοκληρώνει τη σύνδεση. Γράφει συνέχεια (connecting... )

 

Μάλλον έχεις πρόβλημα με τους drivers .Κανε διαγραφή το kies και όποιους άλλους drivers εχεις εγκαταστήσει στο παρελθόν ,reboot το pc και εγκατάσταση ξανα το kies ,δοκίμασε το καλώδιο και σε κάποια άλλη θύρα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το KIES ποτέ δεν μού δούλεψε σε Windows 7 και 8 (οι drivers του ποτέ δεν δούλεψαν), οπότε τό ξήλωσα...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαιρετώ την παρέα,

 

Έχω ένα κινέζικο κινητό, THL W100S, με το οποίο είμαι ικανοποιημένος σε όλα, πλην κάμερας.

Παρατήρησα ότι έπεσε η τιμή του S3 και το σκέφτομουν σοβαρά, σα καλύτερη κάμερα αλλά και σα prestige.

Ένας φίλος πρότεινε το S3 LTE , με τα 2G Ram, αν και με το 1G που είμαι τώρα πάντα έχω 400mb ελεύθερα.

Για 40€ διαφορά (290€ το S3 LTE από σκρουτζ) όμως πιστεύω αξίζει, ίσως και το δίκτυο LTE κάποια στιγμή δουλέψει στην Ελλάδα / το ράδιο δε με απασχολεί.

Έχω ταμπλέτα Samsung P5110, super ικανοποιημένος από ποιότητα κατασκευής, το bloatware όμως της Samsung με αρρωσταίνει, οπότε εδώ και καιρό της πέρασα cyanogenmod και πλέον με το vanila android πετάει. Επίσης και το touchwiz μου τη δίνει.

Σε αρκετά τηλέφωνα έχω βάλει CM και όλοι με ευγνωμονούσαν.

Οπότε μόλις πάρω το S3 θα περάσω Cyanogenmod, την 11 (κιτ κατ) , δεν έχει νόημα να περιμένω τυχόν αναβαθμίση σε κανα χρόνο.

Η εγγύηση δε με απασχολεί, τι θα μπορούσε να πάθει το hardware ή η συσκευή με τη super ποιότητα της Samsung?

Διάβασα όμως τις τελευταίες σελίδες του thread και προβληματίστηκα :

1. Κάποιος φίλος ανέφερε ότι με CM11 δεν αναγνωρίζει τη Sim. Ισχύει τελικά?

2. Γενικά στα S3 υπάρχει το settings ---> manage apps ---> move to sd?

Κάπου διάβασα ότι με το 4.3 μπήκε αυτή η επιλογή. Έτσι είναι?

Με Cyanogenmod μπορείς έτσι απλά να περάσεις τις εφαρμογές στην sd , χωρίς όλη τη διαδικασία της παραμετροποίησης της κάρτας sd?

Είναι πολύ σημαντικό για μένα γιατί έχω διάφορους χάρτες με αρκετά γίγα όγκο, τα έχω όλα στη 32 άρα sd μου.

3. Η μπαταρία τη βγάζει τη μέρα? Με οθόνη ανοιχτή χαλαρά πάνω από 3 ώρες, το σκαλίζω συνεχώς το κινητό.

4. Να προτιμήσω τελικά το S3 LTE από το S3? Αξίζει ή το i9305 βγάζει προβληματάκια?

 

Thanks in advance!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα,

 

Έχω ένα κινέζικο κινητό, THL W100S, με το οποίο είμαι ικανοποιημένος σε όλα, πλην κάμερας.

Παρατήρησα ότι έπεσε η τιμή του S3 και το σκέφτομουν σοβαρά, σα καλύτερη κάμερα αλλά και σα prestige.

Ένας φίλος πρότεινε το S3 LTE , με τα 2G Ram, αν και με το 1G που είμαι τώρα πάντα έχω 400mb ελεύθερα.

Για 40€ διαφορά (290€ το S3 LTE από σκρουτζ) όμως πιστεύω αξίζει, ίσως και το δίκτυο LTE κάποια στιγμή δουλέψει στην Ελλάδα / το ράδιο δε με απασχολεί.

Έχω ταμπλέτα Samsung P5110, super ικανοποιημένος από ποιότητα κατασκευής, το bloatware όμως της Samsung με αρρωσταίνει, οπότε εδώ και καιρό της πέρασα cyanogenmod και πλέον με το vanila android πετάει. Επίσης και το touchwiz μου τη δίνει.

Σε αρκετά τηλέφωνα έχω βάλει CM και όλοι με ευγνωμονούσαν.

Οπότε μόλις πάρω το S3 θα περάσω Cyanogenmod, την 11 (κιτ κατ) , δεν έχει νόημα να περιμένω τυχόν αναβαθμίση σε κανα χρόνο.

Η εγγύηση δε με απασχολεί, τι θα μπορούσε να πάθει το hardware ή η συσκευή με τη super ποιότητα της Samsung?

Διάβασα όμως τις τελευταίες σελίδες του thread και προβληματίστηκα :

1. Κάποιος φίλος ανέφερε ότι με CM11 δεν αναγνωρίζει τη Sim. Ισχύει τελικά?

2. Γενικά στα S3 υπάρχει το settings ---> manage apps ---> move to sd?

Κάπου διάβασα ότι με το 4.3 μπήκε αυτή η επιλογή. Έτσι είναι?

Με Cyanogenmod μπορείς έτσι απλά να περάσεις τις εφαρμογές στην sd , χωρίς όλη τη διαδικασία της παραμετροποίησης της κάρτας sd?

Είναι πολύ σημαντικό για μένα γιατί έχω διάφορους χάρτες με αρκετά γίγα όγκο, τα έχω όλα στη 32 άρα sd μου.

3. Η μπαταρία τη βγάζει τη μέρα? Με οθόνη ανοιχτή χαλαρά πάνω από 3 ώρες, το σκαλίζω συνεχώς το κινητό.

4. Να προτιμήσω τελικά το S3 LTE από το S3? Αξίζει ή το i9305 βγάζει προβληματάκια?

 

Thanks in advance!!!

 

1.Όχι

2.Ναι σε όλα που λες.

3.Ναι

4.Ναι.Το απλό S3 αν είσαι απαιτητικός χρήστης, θα σε ξενερώσει όταν το ζορίσεις με βαριές εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απολύτως, S3 LTE rulez. Και, μια χαρά διείσδυση έχει ήδη το 4G στην Αθήνα, και της Vodafone που έχω εγώ, αλλά και των άλλων παρόχων. Μην σου πω και μεγαλύτερη διείσδυση (εκ φύσεως έχει μεγαλύτερη εμβέλεια και χρειάζεται λιγότερες κεραίες) από το 3G/HSDPA/HSPA+. (Συχνά, άμα χάνω το 4G πέφτω σε EDGE/2G σκέτο, και αντιστρόφως.) Η δε ταχύτητά του είναι ασύγκριτη (κι όχι τόσο το download, διπλάσιο, όσο το ping time, εν δέκατον ή εν εικοστόν - στο web browsing, facebook κ.λπ., είναι εμφανής η διαφορά).

Όσο για SD card, εγώ δεν έχω βάλει καν. Τί να τήν κάνεις, με 11 GB ελεύθερα στην μνήμη του κινητού;

Link to comment
Share on other sites

Έχω στα χέρια μου ένα S3 LTE της γερμανικής εταιρίας T-Mobile...

Δεν μου διαβάζει την κάρτα Sim της cosmote...

Τι πρέπει να κάνω ώστε να λειτουργήσει σωστά η συσκευή μου??

Link to comment
Share on other sites

Αν βγει και 100% σωστή Cyanogennod το χτυπάω χθες.

Γιατί το έχουν ριγμένο το i9305;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...