Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις τωρα ολοκληρωσα και εγω την αναβάθμιση σε 4.3 ota. Μεχρι τωρα αριστες εντυπώσεις. Πολυ πιο ωραια χρωματα και μου φαίνεται πιο smooth ( μπορει βεβαια να ειναι και η ιδεα μου). Edited by goldenstick
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ battery drain ακούω στο xda από αυτούς που το έβαλαν. Αν και θα είναι και αυτή με bugs όπως του απλού s3 που είχα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την αναβάθμιση την έκανα μέσω KIES και όλα καλά !!!

Πρώτες εντυπώσεις καλές, smooth , κανένα κόλλημα, κανένα Lag, μέχρι στιγμής ...... Το Battery drain αύριο θα το δούμε.....

 

Προσπάθησα να το rootάρω με cf-auto-root αλλά ένω όλα δείχνουν ok! και φαίνεται να ολοκληρώνεται το root επιτυχώς. Όταν κάνω install τον SuperSU και τον τρέχω μου βγάζει το εξής:

"There is not SU binary

installed, and SuperSU

cannot install it. This is

a problem.

If you just upgraded to

Android 4.3 you need to

manually re-root - consult

the relevant forums

for your device"

 

Καμιά Πρόταση?

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Περασα την αναβάθμιση και εκανα root με cf root και ολα καλα με το root.με την 4.3 δεν είναι τοσο smooth καταρχας και μονο η rom ειναι σχεδον 1.5giga
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Περασα την αναβάθμιση και εκανα root με cf root και ολα καλα με το root.με την 4.3 δεν είναι τοσο smooth καταρχας και μονο η rom ειναι σχεδον 1.5giga

 

Με το cf root εκανες την δουλεια? Στο download mode ο counter του knox μετρησε? 1,5 giga?:confused: H rom ειναι πιο μικρου μεγεθους.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα καλά με το cf-root !! (προς το παρόν βέβαια γράφει ο KNOX...)

Μετά από μιας μέρας χρήση όλα smooth, κανένα lag, ταχύτατη.....

...αλλά μάλλον υπάρχει θέμα με την μπαταρία ....

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Με την 4.3 το τηλ ειναι σαφώς πιο ομαλό, και σίγουρα πιο όμορφο σε αρκετά μικρά πράγματα. Κανένα battery drain.
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες από μπαταρία τι βλέπετε με την 4,3? Κρατάει την ίδια αυτονομία ή χειρότερη?

Από lag? Κάμερα?

Πες τε μας απόψεις?

 

SOS..πως κάνω επαναφορά εργοστασιακών? Τι πρέπει να προσέξω? κάπου είχα δει στο forum πως υπάρχει ένα topic με οδηγίες "Γενικά" αλλά δεν δεν το βρίσκω..

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα κι εγώ την 4.3 με Odin. Εγκατέστησα και το knox.

 

Προσωπικά το πιο ομαλό και το πιο γρήγορο δεν το είδα. Ίσως επειδή δεν είχα ποτέ θέμα ομαλότητας και ταχύτητας. Πιο όμορφο και πιο σύγχρονο είναι σίγουρα.

 

Σχετικά με την μπαταρία... Η φόρτιση μου σταματά στο 98%. Έχω και την αίσθηση πως καταναλώνεται πιο γρήγορα...

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρήσεις:

Νέο περιβάλλον(πιο όμορφο)

Νέες λειτουργίες

Νέο email Client (πλέον όλα τα email από όλους τους φακέλους έρχονται σε ενιαία μορφή. Υπάρχει δυνατότητα delay send. Έχει εντελώς νέο Interface πολύ βολικό αλα blackberry Z10)

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Εμενα οι εντυπωσεις μου ειναι θετικες αυτες τις τεσσερις μερες περιπου.

 

Πολυ ομορφο ui με tabs και καρτελες στο μενου, πιο ζωντανα χρωματα στα εικονιδια και αν δεν κανω λαθος, λιγο πιο μεγαλα.

 

Σε θεμα ταχυτητας θα ελεγα πως ειναι μια βαθμιδα περισσοτερο γρηγορο απο οτι με την 4.1.2 αν και το θεματακι με το ανοιγμα του dialer ακομα υπαρχει. Ισως λιγο πιο γρηγορο και σε αυτο.

 

Στην μπαταρια δεν βλεπω κανενα battery drain οπως αναφερουν καποιοι και στον τομεα της ram δεν ξερω, ισως δεν εχω ασχοληθει, δεν εχω παρατηρησει καποια διαφορα.

 

Εκανα και το rootαρισμα, μετρησε και ο knox και ηρεμησα.:p

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

[quote

Εκανα και το rootαρισμα, μετρησε και ο knox και ηρεμησα.:p

Συμφωνώ με τις παρατηρήσεις σου . Τον knox που τον βλέπουμε ή μόνο στο rootαρισμα φαίνεται ?

Link to comment
Share on other sites

[quote

Εκανα και το rootαρισμα, μετρησε και ο knox και ηρεμησα.:p

Συμφωνώ με τις παρατηρήσεις σου . Τον knox που τον βλέπουμε ή μόνο στο rootαρισμα φαίνεται ?

 

Στο download mode φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

To group play να υποθεσω πως δεν υποστηριζεται ακομα για την συσκευη μας? Ρωταω γιατι προσπαθησα να το εγκαταστησω αλλα δεν εκανε τιποτα. Απορω γιατι υπαρχει στην συσκευη μετα την αναβαθμιση σε 4.3.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν σας αρέσει η 4.3 Official? Πραγματικά είναι πολύ καλή ROM

 

Κι εμένα καλή μου φαίνεται και απο μπαταρία στα ίδια επίπεδα με 4,1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα προσπάθησα να βάλω την νεα γερμανικη (I9305XXUEMKC_I9305DBTEMJ4_DBT) και στο odin ενώ έμεναν 2 λεπτά έγραψε fail και τώρα λέει το τηλεφωνο firmware upgrade encountered an issue. please select recovery mode in kies and try again. και το odin πλεον δε μου βγαζει το μπλε κουτακι να το ξανακανω απο την αρχη

 

τι γίνεται?

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα προσπάθησα να βάλω την νεα γερμανικη (I9305XXUEMKC_I9305DBTEMJ4_DBT) και στο odin ενώ έμεναν 2 λεπτά έγραψε fail και τώρα λέει το τηλεφωνο firmware upgrade encountered an issue. please select recovery mode in kies and try again. και το odin πλεον δε μου βγαζει το μπλε κουτακι να το ξανακανω απο την αρχη

 

τι γίνεται?

ξαναπερασε την με odin!!!αφου κανεις factory reset πριν κ μετα!!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα καλή μου φαίνεται και απο μπαταρία στα ίδια επίπεδα με 4,1

 

 

 

ναι αλλα η official εχει το knox και αν κανεις root παπαλα η εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

ξαναπερασε την με odin!!!αφου κανεις factory reset πριν κ μετα!!!!

δεν κάνει reset, βγάζει αυτό το μην με το kies που εγραψα πιο πανω

το odin δε μου το βλέπει σα συνδεδεμένο :(

Edited by linaki_gr

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...