Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οταν πληκτρολογω τον συνδυασμό *#1234# μου ανοίγει το SuperSU δεν γινόταν αυτό πριν τι μπορεί να φταίει

 

Και μετά όταν πατάς το back σε πάει κανονικά στο μενού που ήθελες; Μου το κάνει και μένα.. Πρέπει να είναι κάποιο bug με το τελευταίο superSU..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΕΠΙΣΗΜΑ μεχρι ποια ρομ θα παρει το εν λογο κινητο και το απλο i9300 s3???

 

Υπαρχει καποιο site το οποιο να μας δειχνει το καθε μοντελο κινητου και ποιο συγκεκρημενα samsung ποια εκδοση android θα παρει ΕΠΙΣΙΜΑ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδες, το εκανα.

Οι cm 10.1 πως πανε σε αυτη την συσκευη? Σκεφτομαι να περασω την τελευταια απο το xda.:)

 

Προσπαθησα πριν λιγο να περασω την cm10.1 απο xda και ακολουθησα ολες τις οδηγιες οπως τις περιγραφει ο codeworx, αλλα αυτη την στιγμη παρολο που του εχω κανεις ενα σωρο factory reset το τηλεφωνο εχει πεισμωσει και δεν ανοιγει, απλα παραμενει στο galaxy s3 gt-19305.

Τι κανουμε τωρα?

Αν τελικά δεν βρήκες λύση ,πέρνα με odin ενα επίσημο firmware.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν τελικά δεν βρήκες λύση ,πέρνα με odin ενα επίσημο firmware.

 

Αυτο εκανα και γω γιατι δεν εβλεπα προκοπη. Οι cm εχουν προβληματα γενικοτερα για την συσκευη μας η φταιει μηπως που εκανα και τα αλλα δυο wipes εκτος του data factory reset?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΕΠΙΣΗΜΑ μεχρι ποια ρομ θα παρει το εν λογο κινητο και το απλο i9300 s3???

 

Υπαρχει καποιο site το οποιο να μας δειχνει το καθε μοντελο κινητου και ποιο συγκεκρημενα samsung ποια εκδοση android θα παρει ΕΠΙΣΙΜΑ?

 

Σίγουρα 4.2.2 και λογικά και 4.3.Πιο πέρα αποκλείεται.

Link to comment
Share on other sites

Αποκλιεται να πάρει νεότερη από την 4.3.0 ένα τόσο νέο κινητό;

 

Δηλαδή μόνο κινητά άνω των 500 ευρώ θα πάρουν την 5 όταν κυκλοφορήσει;

Link to comment
Share on other sites

Αποκλιεται να πάρει νεότερη από την 4.3.0 ένα τόσο νέο κινητό;

 

Δηλαδή μόνο κινητά άνω των 500 ευρώ θα πάρουν την 5 όταν κυκλοφορήσει;

 

Μην ξεχνάμε ότι το i9300 έχει και το θέμα του με την ram. Το i9305 βέβαια δεν έχει τέτοιο θέμα, αλλά δεν νομίζω να βγάλουν έκδοση 5.0 μόνο για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε ρε παιδια τοσο σοβαρα ειναι τα θεματα που εχει το i9300 με τη μνημη του που ειναι 1gb?

 

Δηλαδη τι τοσο ποιο βαρυ και απαιτιτικο σε μνημη ειναι σε σχεση με ενα galaxy s2 android 4.1.2 ?

Αφου και το s3 την 4.1.2 εχει τι αλλαζει δηλαδη?

 

Και το s2 αλλα και το απλο s3 1gb ram εχουν....

 

Αν μπορειτε εξηγειστε μου λιγο καλυτερα για ποιο λογο εχει θεματα με τη μνημη το απλο s3 i9300 που δεν εχει το ι9305 λογο 2gb ram.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΟΛΑ.

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε ρε παιδια τοσο σοβαρα ειναι τα θεματα που εχει το i9300 με τη μνημη του που ειναι 1gb?

 

Δηλαδη τι τοσο ποιο βαρυ και απαιτιτικο σε μνημη ειναι σε σχεση με ενα galaxy s2 android 4.1.2 ?

Αφου και το s3 την 4.1.2 εχει τι αλλαζει δηλαδη?

 

Και το s2 αλλα και το απλο s3 1gb ram εχουν....

 

Αν μπορειτε εξηγειστε μου λιγο καλυτερα για ποιο λογο εχει θεματα με τη μνημη το απλο s3 i9300 που δεν εχει το ι9305 λογο 2gb ram.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΟΛΑ.

 

Γεια σου φίλε.

Το s2 δεν το είχα οπότε δεν μπορώ να μιλήσω, όμως έχω διαβάσει από παιδιά που λένε ότι διαχειρίζεται το θέμα μνήμης καλύτερα από το s3. Δεν ξέρω όμως τι ισχύει και τι όχι.

 

Για το s3 που είχα μπορώ ν πω ότι τα έχουν κάνει μαντάρα στο θέμα μνήμη. Εγώ δεν ημουν καθόλου ικανοποιημένος και μου έσπαγε τα νεύρα. Πίστευα μάλιστα ότι δίνοντας το 4s που είχε 512 μνήμη θα είχα καλύτερα αποτελέσματα αλλά τα πράγματα ήταν πολύ χειρότερα.

 

Γνώμη μου αν μπορείς να πάρεις κινητο με 2gb μνήμη μην το σκέφτεσαι καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το θεμα του wallpaper scrolling εχει λυθει με καποιο τροπο η καποιο mod?

 

Edit. Το ελυσα με την εφαρογη landscape wallpaper.

 

Επισης ξερετε μηπως κανενα καλυτερο modem για καλυτερο σημα σε cosmote?

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουμε το galaxy s3 i9305 σε sapphire black γραφει πισω στο καπακι 4 G να υποθεσω.?? Οσοι το εχετε σε blue τι σας γραφει απο πισω? LTE Η 4G! !!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουμε το galaxy s3 i9305 σε sapphire black γραφει πισω στο καπακι 4 G να υποθεσω.?? Οσοι το εχετε σε blue τι σας γραφει απο πισω? LTE Η 4G! !!!

 

Εμενα γραφει LTE και ειναι μαυρο.

Αν δε κανω λαθος η vodafone το εχει με 4g στο μαυρο χρωμα μονο.

 

Οσο αναφορα τωρα την cm 10.1 που ειχα φλασαρει μερικες μερες πριν, μην την δοκιμασει κανεις προς το παρον.

Περα απο το οτι η rom δουλευει απροβληματιστα, ο ηχος της ειναι αθλιος και δεν ξερω αν εχει διορθωθει ακομα, τουλαχιστον για την δικη μας συσκευη.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουμε το galaxy s3 i9305 σε sapphire black γραφει πισω στο καπακι 4 G να υποθεσω.?? Οσοι το εχετε σε blue τι σας γραφει απο πισω? LTE Η 4G! !!!

 

Και εμένα black Είναι και γράφει LTE

Link to comment
Share on other sites

εγω το ειχα παρει απο play247...σε blue το εψαχνα αλλα ειχε εξαντληθει κ πηρα το μαυρο κ τελικα καλυτερα που το πηρα σε μαυρο απο κοντα εχει αλλη αισθηση!!!το καλο ειναι οτι δν ειναι brandend.
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

εγω το ειχα παρει απο play247...σε blue το εψαχνα αλλα ειχε εξαντληθει κ πηρα το μαυρο κ τελικα καλυτερα που το πηρα σε μαυρο απο κοντα εχει αλλη αισθηση!!!το καλο ειναι οτι δν ειναι brandend.

 

Και γιατι ειναι καλο που δεν ειναι Branded? Αντιθετως μαλιστα, η sammy σε προηγουμενα μοντελα (galaxy s2 πχ) προτιμα να αναβαθμιζει κυριως πρωτα τις branded συσκευες της και τις unbranded να τις ξεχναει.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος ΠΩΣ είναι δυνατόν το εν λόγο κινητό από ελληνικά online μαγαζιά που κάποια έχουν και φυσικά μαγαζιά να κοστίζει τουλάχιστον 200-250 ευρώ χαμηλότερα απ' όσο κοστίζει στο πλαίσιο???

Τιμή πλαισίου -> 640 ευρώ

Ελληνικο online καταστημα -> 387 ευρώ

Και έχω πάρει τηλέφωνο το εκάστοτε ελληνικό online μαγαζί και μου έχει πει ότι έχει 2 έτη εγγύηση αντιπροσωπείας και ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗ...

 

Πως εξηγείτε λοιπόν τόσο μεγάλη διαφορά τιμής ρε παιδιά?

 

Επισης παιδια ποια ειναι η τελευταια εκδοση android που εχουν πλεον οι unbranded συσκευες?

 

Αν ειναι η 4.1.2 ποτε αναμενετε η 4.2.2 ή η 4.3(Αν την παρει).

 

Τελος απ' οτι ακουγεται θα παρει την android 5?

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα στο xda βγηκε και Cm 10.2 4.3 εκδοση. Την δοκιμασε κανεις να μας πει εντυπωσεις? Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδες μου ηρθε μια αναβαθμιση...

GT - I9305- Galaxy s3 LTE

Product Code - France-XEF

PDA - I9305XXBME3

CSC - I9305XEFBMG2

MODEM - I9305XXBME1

Added: 2013-07-31

πρεπει να ειναι η τελευταια πριν παμε στην 4.2.2 η 4.3!!!την εχει παρει κανεις αλλος?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

παιδες μου ηρθε μια αναβαθμιση...

GT - I9305- Galaxy s3 LTE

Product Code - France-XEF

PDA - I9305XXBME3

CSC - I9305XEFBMG2

MODEM - I9305XXBME1

Added: 2013-07-31

πρεπει να ειναι η τελευταια πριν παμε στην 4.2.2 η 4.3!!!την εχει παρει κανεις αλλος?

 

ναι, πήρα σήμερα στα χέρια μου την συσκευή και μετά το set up έκανε την αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

ναι, πήρα σήμερα στα χέρια μου την συσκευή και μετά το set up έκανε την αναβάθμιση

 

εγω το εκανα ovai air ota κ μετα του εκανα κ ενα factory reset...εσυ του εκανες?ειναι απαραιτητο ενα factory reset απο ενα update.

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχουν ανακοινωσει πουθενα ποτε θα παρει την 4.2.2 και για τις ποιο μελλοντικες 4.3 και 5 ουτε λογος....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχουν ανακοινωσει πουθενα ποτε θα παρει την 4.2.2 και για τις ποιο μελλοντικες 4.3 και 5 ουτε λογος....

 

Ρε fits, θα μας τρολλαρεις για πολυ καιρο ακομα? Τραβα πουλα το παλιο κινητο σου και οταν αποφασισεις ποιο θα παρεις μας ξαναρωτας!

Την απαντηση σου την εχεις παρει αλλωστε εδω και καιρο.

 

Τωρα σχετικα με την συσκευη μας! Προσφατα δοκιμασα να συνδεθω με 4g ωστε να δω τι γινεται και διπλα στις μπαρες του σηματος μου εμφανιζε δυο γραμματακια (DM για την ακριβεια). Εχω κοιταξει στο fag και τις αποριες σχετικα με τα συμβολα αυτα γενικοτερα τι σημαινουν, αλλα το συγκεκριμενο δεν το εχω συναντησει καν. Στην περιπτωση που κααααποια στιγμη βρουμε 4g σημα καπου, πως θα μας το εμφανιζει το εικονιδιο, ως 4g η ως LTE?

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε fits, θα μας τρολλαρεις για πολυ καιρο ακομα? Τραβα πουλα το παλιο κινητο σου και οταν αποφασισεις ποιο θα παρεις μας ξαναρωτας!

Την απαντηση σου την εχεις παρει αλλωστε εδω και καιρο.

 

Τωρα σχετικα με την συσκευη μας! Προσφατα δοκιμασα να συνδεθω με 4g ωστε να δω τι γινεται και διπλα στις μπαρες του σηματος μου εμφανιζε δυο γραμματακια (DM για την ακριβεια). Εχω κοιταξει στο fag και τις αποριες σχετικα με τα συμβολα αυτα γενικοτερα τι σημαινουν, αλλα το συγκεκριμενο δεν το εχω συναντησει καν. Στην περιπτωση που κααααποια στιγμη βρουμε 4g σημα καπου, πως θα μας το εμφανιζει το εικονιδιο, ως 4g η ως LTE?

 

Σε μένα βγάζει 4g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...