Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι διαφορα εχει η XXBME3 απο τη XXBMD5;

 

Οτι η μία (BMD) έχει changelog Απριλίου (D = Απρίλιος), και η άλλη (ΒΜΕ) Μαΐου (Ε = Μάιος).

 

Τα υπόλοιπα έχουν να κάνουν με τη λειτουργικότητα της συσκευής και δεν είναι εμφανή, με μόνη διαφορά το gmail που αλλάζει κάπως

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω πως εμενα το κινητο μου ειναι απο birdphone και οταν το ανοιξα ειχε γερμανικα ...οποτε λογικα γερμανικο ειναι δεν ξερω πως πανε οι αναβαθμισεις και αν ειναι διαφορετικες για διαφορων προελευσεων κινητα και αν καποιος μπορει να με ενημερωσει θα ημουν ευγνωμον
Link to comment
Share on other sites

μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα πρόβλημα - κόλλημα - lag - whatever...

(και στο quadrant 5995.....αν σημαίνει κάτι αυτό...)

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

στο quadrant 6137 κανω επανεκκινηση και μου βγαζει 3456 μετα στο καπακι 4875 και στη νεα δοκιμη 5987

κουκουρου λεμε χαχαχα

 

περιεργα πραγματα...οχι οτι εχει σημασια απλα εβαλα ενα game ετσι για να το τσεκαρω...και κολλαει !!

 

Ενα " stick tennis" δηλαδη κολλαει με γραφικα 4bit..ελεος !!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τι θερμοκρασίες πιάνει το lte σας; Εμένα σε αναμονή πιάνει 30 με 32 βαθμούς κελσίου και με χρήση chrome και facebook 35 εως 38 με μέτρηση που έκανα με το battery widget. Είναι καλές αυτές οι θεροκρασίες. Το προγραμματάκι το έβαλα τώρα και δεν έχω εικόνα σε συνθήκες ζέστης και ημέρας. Το νιώθω λίγο το κινητό να ζεστένεται στο χέρι μου. Τι λέτε;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τι θερμοκρασίες πιάνει το lte σας; Εμένα σε αναμονή πιάνει 30 με 32 βαθμούς κελσίου και με χρήση chrome και facebook 35 εως 38 με μέτρηση που έκανα με το battery widget. Είναι καλές αυτές οι θεροκρασίες. Το προγραμματάκι το έβαλα τώρα και δεν έχω εικόνα σε συνθήκες ζέστης και ημέρας. Το νιώθω λίγο το κινητό να ζεστένεται στο χέρι μου. Τι λέτε;

 

38 βαθμοί με χρήση δεν μου ακούγονται ως υψηλή θερμοκρασία.. Στο S2 με νορμάλ χρήση πίανω γύρω στους 35 και με κανένα παιχνιδάκι συνήθως γύρω στους 42 βαθμούς..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

περιεργα πραγματα...οχι οτι εχει σημασια απλα εβαλα ενα game ετσι για να το τσεκαρω...και κολλαει !!

 

Ενα " stick tennis" δηλαδη κολλαει με γραφικα 4bit..ελεος !!

Μπορει να φανει και χαζομαρα μηπως το χεις στην εξοικονομηση ενεργειας????

Link to comment
Share on other sites

38 βαθμοί με χρήση δεν μου ακούγονται ως υψηλή θερμοκρασία.. Στο S2 με νορμάλ χρήση πίανω γύρω στους 35 και με κανένα παιχνιδάκι συνήθως γύρω στους 42 βαθμούς..

 

Δεν πολύ ξέρω ποιο είναι το normal σε αυτή την περίπτωση και γι αυτό ρωτάω. Οποτε αν τα 38 είναι ok τότε μια χαρά..

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να φανει και χαζομαρα μηπως το χεις στην εξοικονομηση ενεργειας????

 

ε οχι βρε φιλε . Εχω αλλαξει πολλα Galaxy :)

Link to comment
Share on other sites

ε οχι βρε φιλε . Εχω αλλαξει πολλα Galaxy :)

Δεν το ειπα να σε υποτιμησω φιλε μου απλα οταν το ειχα πρωτοπαρει κι εγω το χα στην εξοικονομηση και μου εβγαζε χαμηλα ποσοστα......Και ειπα μηπως συνεβει το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειπα να σε υποτιμησω φιλε μου απλα οταν το ειχα πρωτοπαρει κι εγω το χα στην εξοικονομηση και μου εβγαζε χαμηλα ποσοστα......Και ειπα μηπως συνεβει το ιδιο.

 

its ok..οχι φιλε δεν εχω βαλει ποτε Galaxy S 3 σε low mote διοτι εχω μπαταρια γνησια 3.000. Οποτε τα εχω ΟΛΑ στο φουλ . Φωτεινοτητα στο φουλ και βγαζει οθονη 4 με 5 ωρες .

Link to comment
Share on other sites

its ok..οχι φιλε δεν εχω βαλει ποτε Galaxy S 3 σε low mote διοτι εχω μπαταρια γνησια 3.000. Οποτε τα εχω ΟΛΑ στο φουλ . Φωτεινοτητα στο φουλ και βγαζει οθονη 4 με 5 ωρες .

Σκεφτομαι κι εγω να παρω μια μεγαλυτερη αλλα δεν θελω να βαλω ποιο χοντρο καπακι πισω

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι κι εγω να παρω μια μεγαλυτερη αλλα δεν θελω να βαλω ποιο χοντρο καπακι πισω

 

Δεν γινεται αλλιως. Ναι μεν βαραινει και χοντρενει το κινητο αλλα εχεις σιγουρα 30% παραπανω μπαταρια με ΟΛΑ στο φουλ.

 

Αν μειωσεις φωτεινοτητα υπολογισε γυρω στα 60% . Δεν ειναι και λιγο...:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το i9305 και από εχτές μου παρουσιάζει το εξής πρόβλημα: Χωρίς να έχω κατεβάσει κάποια εφαρμογή και γενικώς χωρίς να το έχω πειράξει το κινητό δεν μου διαβάζει την sd κάρτα που του έχω βάλει. Την βγάζω την ξαναβάζω αλλά τίποτα, ενώ την διαβάζει στην αρχή μετά βγάζει μήνυμα ότι αφαιρέθηκε και μετά μήνυμα για επανατοποθέτηση κάρτας. Το κάνει συνέχεια από χτες! Εννοείται πως έχω κάνει reboot αλλά και πάλι τίποτα. Βασικά στην κάρτα έχω μόνο φώτος και μουσική. Δεν θυμάμαι να έχω βάλει κάποια εφαρμογή! Καμιά ιδέα κανείς για το τι μπορεί να φταίει????

 

επίσης να προσθέσω ότι έχω βγάλει και ξαναβάλει την sd κάρτα 2-3 φορές αλλά τζίφος και πάλι!

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το i9305 και από εχτές μου παρουσιάζει το εξής πρόβλημα: Χωρίς να έχω κατεβάσει κάποια εφαρμογή και γενικώς χωρίς να το έχω πειράξει το κινητό δεν μου διαβάζει την sd κάρτα που του έχω βάλει. Την βγάζω την ξαναβάζω αλλά τίποτα, ενώ την διαβάζει στην αρχή μετά βγάζει μήνυμα ότι αφαιρέθηκε και μετά μήνυμα για επανατοποθέτηση κάρτας. Το κάνει συνέχεια από χτες! Εννοείται πως έχω κάνει reboot αλλά και πάλι τίποτα. Βασικά στην κάρτα έχω μόνο φώτος και μουσική. Δεν θυμάμαι να έχω βάλει κάποια εφαρμογή! Καμιά ιδέα κανείς για το τι μπορεί να φταίει????

 

επίσης να προσθέσω ότι έχω βγάλει και ξαναβάλει την sd κάρτα 2-3 φορές αλλά τζίφος και πάλι!

 

Έχεις δοκιμάσει να καθαρίσεις την υποδοχή της micro sd;; Επίσης έχεις προσπαθήσει με άλλη κάρτα; Στον υπολογιστή τη διαβάζει;

 

ΥΓ Μην επαναλαμβάνεις τις ερωτήσεις σου, ειδικά μετά από τόσο σύντομο χρονικό διάστημα. Αν μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει, θα το κάνει. Φιλικά :)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να καθαρίσεις την υποδοχή της micro sd;; Επίσης έχεις προσπαθήσει με άλλη κάρτα; Στον υπολογιστή τη διαβάζει;

 

ΥΓ Μην επαναλαμβάνεις τις ερωτήσεις σου, ειδικά μετά από τόσο σύντομο χρονικό διάστημα. Αν μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει, θα το κάνει. Φιλικά :)

έχεις δίκιο απλά έχω και εγώ την αγωνία μου. Κοίτα η υποδοχή της κάρτας είναι καθαρη απ`όσο είδα, φύσηξα και λίγο μπας και αλλά τίποτα... Τώρα θα δοκιμάσω αν είναι να τη βάλω σε υπολογιστή να δω αν παίζει. Πάντως περίεργο δεν είναι? Στα καλά του καθουμένου να μην τη διαβάζει? Και την έχω κανά δίμηνο (VERBATIN 16GB CLASS10).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Έχω ένα περίεργο πρόβλημα. Έχω το I9305 με Vodafone και χτες ενεργοποίησα το LTE. Από τότε το google maps, όταν δεν έχει σήμα από το GPS, με δείχνει με πολύ μεγάλη απόκλιση από την πραγματική μου θέση και πάντα στο ίδιο σημείο. Μόλις αλλάξω το mode σε 3g με δείχνει σωστά (πάλι με κλειστό GPS).

Αντιμετωπίζει κανείς άλλος το ίδιο θέμα?

Έχει κανένας καμία ιδέα για το τι μπορεί να φταίει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Έχω ένα περίεργο πρόβλημα. Έχω το I9305 με Vodafone και χτες ενεργοποίησα το LTE. Από τότε το google maps, όταν δεν έχει σήμα από το GPS, με δείχνει με πολύ μεγάλη απόκλιση από την πραγματική μου θέση και πάντα στο ίδιο σημείο. Μόλις αλλάξω το mode σε 3g με δείχνει σωστά (πάλι με κλειστό GPS).

Αντιμετωπίζει κανείς άλλος το ίδιο θέμα?

Έχει κανένας καμία ιδέα για το τι μπορεί να φταίει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε βοήθεια.

 

ειναι πολυ απλο, το κινιτο καταλαβαινει την θεση σου απο:

α) την κεραια κινητης που εχει συνδεθει

β) το gps

γ) και τα wifi που υπαρχουν γυρο σου

 

Η κεραια κινητης δεν προσφερει ακριβεια, σου λεει οτι εισαι καπου μεσα σε αυτη την μεγάλη ακτινα του κυκλου, επειδη ακριβώς οι LTE κεραίες ειναι λιγες τωρα για αρχη, θα καλυπτουν μεγάλη επιφανεια, εξου και ο τεράστιος κύκλος που βλεπεις στο gmaps, η εστω το απομακρυσμενο απο εσενα κεντρο του.

Edited by Cubigon
Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ απλο, το κινιτο καταλαβαινει την θεση σου απο:

α) την κεραια κινητης που εχει συνδεθει

β) το gps

γ) και τα wifi που υπαρχουν γυρο σου

 

Η κεραια κινητης δεν προσφερει ακριβεια, σου λεει οτι εισαι καπου μεσα σε αυτη την μεγάλη ακτινα του κυκλου, επειδη ακριβώς οι LTE κεραίες ειναι λιγες τωρα για αρχη, θα καλυπτουν μεγάλη επιφανεια, εξου και ο τεράστιος κύκλος που βλεπεις στο gmaps, η εστω το απομακρυσμενο απο εσενα κεντρο του.

 

Αρχικά σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση σου.

Να σου πω την αλήθεια κάτι τέτοιο φανταζόμουνα αλλά δεν μπορόυσα να πιστέψω ότι θα είμαι στην Καλλιθέα και θα με δείχνει στο Αιγάλεω...

Link to comment
Share on other sites

δν μπορω να βρω το επισημο filmware απο το kies...γραφω το μοντελο GT-I9305 S / N: RF1D34KA9VB κ μου λεει δν ηταν σωστη η επαληθευση!μπορει καποιος να μου το βρει???
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο απλά έχω και εγώ την αγωνία μου. Κοίτα η υποδοχή της κάρτας είναι καθαρη απ`όσο είδα, φύσηξα και λίγο μπας και αλλά τίποτα... Τώρα θα δοκιμάσω αν είναι να τη βάλω σε υπολογιστή να δω αν παίζει. Πάντως περίεργο δεν είναι? Στα καλά του καθουμένου να μην τη διαβάζει? Και την έχω κανά δίμηνο (VERBATIN 16GB CLASS10).

και το μυστήριο πυκνώνει... έβαλα την κάρτα στον υπολογιστή και την διαβάζει κανονικά!!! δεν ξέρω τι να πω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...