Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν δινουν σε ολους τους λογαριασμους 4g. Καλέσε τους να δεις αν σου εχουν ενεργοποιημενο το 4g. Το πιθανοτερο ειναι επειδη εχεις φθηνο παγιο να μην σου το δινουν

 

Δικιο ειχες δεν ηταν ενεργοποιημενο!!!Πηρα τηλ και με του ενεργοποιησαν..εκανα μια επανεκκινηση και ολα κομπλε!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω προβλημα εαν μεινει ετσι?και ποια rom να βαλω, δεν θα εχω προβλημα με την εγγυηση?Ευχαριστω.

 

Εγώ θα σου πρότεινα να κατεβάσεις τη rom που θέλεις, να κατεβάσεις και τη rom της Τ-ΜΟΒ, κι αν χρειαστεί κάποια στιγμή να το στείλεις στο service, να τη φλασάρεις στο κινητό σου. Για να με βοηθήσεις, πάτα στο dialer *#1234#, και πες μου τι γράφει στο καθένα από τα 3 πεδία. Θα σου πω ποια rom να κατεβάσεις μετά (T-MOBILE) για να την έχεις καβάτζα ΑΝ και ΟΤΑΝ χρειαστεί.

 

Μια από τις πιο καλές κι ελαφριές rom που μπορείς να κατεβάσεις, είναι η γαλλική XEF και την κατεβάζεις εδώ: http://www.hotfile.com/dl/195491523/fe984cf/I9305XXBMB4_I9305XEFBMB2_XEF.zip.html

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να κατεβάσεις τη rom που θέλεις, να κατεβάσεις και τη rom της Τ-ΜΟΒ, κι αν χρειαστεί κάποια στιγμή να το στείλεις στο service, να τη φλασάρεις στο κινητό σου. Για να με βοηθήσεις, πάτα στο dialer και πες μου τι γράφει στο καθένα από τα 3 πεδία. Θα σου πω ποια rom να κατεβάσεις μετά (T-MOBILE) για να την έχεις καβάτζα ΑΝ και ΟΤΑΝ χρειαστεί.

 

Μια από τις πιο καλές κι ελαφριές rom που μπορείς να κατεβάσεις, είναι η γαλλική XEF και την κατεβάζεις εδώ: http://www.hotfile.com/dl/195491523/fe984cf/I9305XXBMB4_I9305XEFBMB2_XEF.zip.html

 

Εκανα αυτο που μου ειπες *#1234# αλλα δεν μου βγαζει τιποτα!Εαν μεινει ετσι εχω θεμα με την εγγυηση η με διαφορες λειτουργιες?εαν αλλαξω τη rom εχω καποιο πλεονεκτημα?Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αυτο που μου ειπες *#1234# αλλα δεν μου βγαζει τιποτα!Εαν μεινει ετσι εχω θεμα με την εγγυηση η με διαφορες λειτουργιες?εαν αλλαξω τη rom εχω καποιο πλεονεκτημα?Ευχαριστω.

 

Πατάς να κάνεις κλήση.

Γράφεις *#1234#

Και δε σου βγάζει τίποτα;;;

AP: I9305XXxxxxx

CP: I9305xxxxxx

CSC: I9305xxxxx

 

Αυτά τα 3 πρέπει να εμφανίζει, και να γράφει όπου x, κάποιους αριθμούς και γράμματα.... Εμένα με ενδιαφέρει αυτό που λέει στο CSC

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Πατάς να κάνεις κλήση.

Γράφεις *#1234#

Και δε σου βγάζει τίποτα;;;

AP: I9305XXxxxxx

CP: I9305xxxxxx

CSC: I9305xxxxx

 

Αυτά τα 3 πρέπει να εμφανίζει, και να γράφει όπου x, κάποιους αριθμούς και γράμματα.... Εμένα με ενδιαφέρει αυτό που λέει στο CSC

Tο κανω ξεκιναει να λεει εκτελεση κωδικα ussd καιμου βγαζει μετα το μυνημα προβλημα συνδεσης η μη εγκυρος κωδικος ΜΜΙ ,ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΔΕΜΕΝΟΣ ΣΤΟ ΔΥΚΤΙΟ.
Link to comment
Share on other sites

Tο κανω ξεκιναει να λεει εκτελεση κωδικα ussd καιμου βγαζει μετα το μυνημα προβλημα συνδεσης η μη εγκυρος κωδικος ΜΜΙ ,ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΔΕΜΕΝΟΣ ΣΤΟ ΔΥΚΤΙΟ.

 

Βασικά είναι κωδικός συσκευής, όχι δικτύου... Οπως και να έχει, μάλλον τη γερμανική θα πρέπει να κατεβάσεις!

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Εδω υπαρχει κανεις που να ειναι χρηστης σαν εμενα (4G Ι9305 κινητο, ενασχοληση με οθονη κανα 3ωρο την μερα και 1ωρα τηλ και ΜΟΝΙΜΑ ανοιχτο το ΙΝΤΕΡΝΕΤ (4G-h+-3G οτι πιανει τελος παντων) ΠΟΙΑ rom εχει πανω ωστε να βγαζει ενα 15ωρο(δλδ απο το πρωι που φευγεις απο το σπιτι μεχρι βραδυ?) γτ τωρα ετσι μου βγαζει 10-12 ωρες...)Τωρα εχει πανω την Πορτογαλικη της vodafone....ειναι καλυτερη αυτη η Γαλλικη?Εχετε να προτεινετε καποια αλλη custom rom που με μονιμα ΑΝΟΙΧΤΟ το 4G να βγαζει ενα 15ωρο????Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εδω υπαρχει κανεις που να ειναι χρηστης σαν εμενα (4G Ι9305 κινητο, ενασχοληση με οθονη κανα 3ωρο την μερα και 1ωρα τηλ και ΜΟΝΙΜΑ ανοιχτο το ΙΝΤΕΡΝΕΤ (4G-h+-3G οτι πιανει τελος παντων) ΠΟΙΑ rom εχει πανω ωστε να βγαζει ενα 15ωρο(δλδ απο το πρωι που φευγεις απο το σπιτι μεχρι βραδυ?) γτ τωρα ετσι μου βγαζει 10-12 ωρες...)Τωρα εχει πανω την Πορτογαλικη της vodafone....ειναι καλυτερη αυτη η Γαλλικη?Εχετε να προτεινετε καποια αλλη custom rom που με μονιμα ΑΝΟΙΧΤΟ το 4G να βγαζει ενα 15ωρο????Ευχαριστω

 

Η τη γαλλική, ή τη γερμανική DBT... Χωρίς 4G έχω δει μέχρι και 2 μέρες με χρήση που λες, με 4G τη μέρα τη βγάζει. Χαλαρά

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Η τη γαλλική, ή τη γερμανική DBT... Χωρίς 4G έχω δει μέχρι και 2 μέρες με χρήση που λες, με 4G τη μέρα τη βγάζει. Χαλαρά

 

Ωραια θα δοκιμασω και αυτη την Γαλλικη μπας και δουμε κανενα φως γιατι τωρα με στενοχωρει συνεχεια...δεν γινετε να εχουμε κινηταρα και να πρεπει να το φορτιζεις στη διαρκεια της μερας ημαρτον....:(

Link to comment
Share on other sites

Ωραια θα δοκιμασω και αυτη την Γαλλικη μπας και δουμε κανενα φως γιατι τωρα με στενοχωρει συνεχεια...δεν γινετε να εχουμε κινηταρα και να πρεπει να το φορτιζεις στη διαρκεια της μερας ημαρτον....:(

 

Αυτό που λες είναι ο λόγος που σήμερα πούλησα το S4 μου και ξαναπαίρνω το S3 lte πάλι!

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες είναι ο λόγος που σήμερα πούλησα το S4 μου και ξαναπαίρνω το S3 lte πάλι!

 

Ενταξει ειναι τουλαχιστον γελοιο αυτο που παθαινουμε..Γιατι δεν εισαι μεσα?Δεν εχω μπαταρια!!!

Παιζει για το δικο μας κινητο να βγει ΑΜΕΣΑ , οπως βγηκε σημερα για το απλο s3, αναβαθμιση 4.2.2????Ξερετε κατι?

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ειναι τουλαχιστον γελοιο αυτο που παθαινουμε..Γιατι δεν εισαι μεσα?Δεν εχω μπαταρια!!!

Παιζει για το δικο μας κινητο να βγει ΑΜΕΣΑ , οπως βγηκε σημερα για το απλο s3, αναβαθμιση 4.2.2????Ξερετε κατι?

 

Κάτι ξέρω.... ;)

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι?για να δω στο τηλεφωνο το σημα του 4G πρεπει να εχω δικια μου συνδεση στο ιντερνετ η μπορω και οταν συνδεομαι σε καποιον αλλο με wi-fi?Εχω ενεργοποιηση το 4G.Kαι ενα δευτερο θεμα ..γιατι μου δειχνει μονο 11 giga μνημη αφου ειναι 16(2,3 σε χρηση 8,7 ελευθερα)τα υπολειπα 5 που ειναι..? Edited by darkko
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ξέρω.... ;)

 

Για πες τι ξερεις ;)

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι?για να δω στο τηλεφωνο το σημα του 4G πρεπει να εχω δικια μου συνδεση στο ιντερνετ η μπορω και οταν συνδεομαι σε καποιον αλλο με wi-fi?Εχω ενεργοποιηση το 4G.Kαι ενα δευτερο θεμα ..γιατι μου δειχνει μονο 11 giga μνημη αφου ειναι 16(2,3 σε χρηση 8,7 ελευθερα)τα υπολειπα 5 που ειναι..?

 

16 Γίγα = σύνολο χώρου, μνήμης κλπ. 2 Γίγα είναι η ram, 2.4 Γίγα είναι το partition για τις εφαρμογές του συστήματος, οπότε έχεις πέσει αμέσως αμέσως 4.5 γίγα κάτω :)

 

Για πες τι ξερεις ;)

 

Ο SotMax έχει έτοιμη την 4.2.2 για το S3 το απλό, και είναι στα κοντά και για το lte. Και στο sammobile ήδη ανέβηκε η επίσημη test έκδοση 4.2.2 για το Ι9300... Αρα δεν είμαστε μακριά ;)

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια εδω και κατι μερες προσπαθω να κατεβασω κατι απο το store οκ? π.χ παιχνιδια η εφαρμογες, οταν κατεβαζω κατι στα ποιο πολλα αν οχι ολα, μου βγαζει αφου κατεβει σφαλμα το αρχειο πακετου δεν ειναι εγκυρο!! τι ειναι παλι αυτο? τι μπορω να κανω? το τηλ μου εινα root.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια εδω και κατι μερες προσπαθω να κατεβασω κατι απο το store οκ? π.χ παιχνιδια η εφαρμογες, οταν κατεβαζω κατι στα ποιο πολλα αν οχι ολα, μου βγαζει αφου κατεβει σφαλμα το αρχειο πακετου δεν ειναι εγκυρο!! τι ειναι παλι αυτο? τι μπορω να κανω? το τηλ μου εινα root.

 

Kάνε μια εκκαθάριση δεδομένων και cache στο play store από τη διαχείριση εφαρμογών.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

πωωω δεν το πιστευω αυτο! και μετα θα εχω παλι ταιδια? η ετυχε να το παθω? και μια αλλη ερωτιση πως το κανω επαναφορα? και αν το κανω χανω το ρουτ? η χανω γενικα τιποτα δεδομενα? ειμαι ρουτ γιαυτο το λεω.
Link to comment
Share on other sites

πωωω δεν το πιστευω αυτο! και μετα θα εχω παλι ταιδια? η ετυχε να το παθω? και μια αλλη ερωτιση πως το κανω επαναφορα? και αν το κανω χανω το ρουτ? η χανω γενικα τιποτα δεδομενα? ειμαι ρουτ γιαυτο το λεω.

 

Χάνεις το ρουτ, και μαθαίνεις όταν (απ)ενεργοποιείς και διαγράφεις πράγματα από τις στοκ εφαρμογές να προσέχεις τι διαγράφεις ;)

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα δεν γνωριζω εαν υπαρχει διαφορετικο ανοιχτο θεμα για το s3 lte εαν υπαρχει ας μεταφερθει το post μου εκει....Ειχα galaxy s3 απλο και εχθες πηρα το lte προς εκπληξη μου διαπιστωσα πως δεν εχει ραδιο .Πιστευα οτι το εβγαλαν στο s4 μονο γνωριζει καποιος κανεναν τροπο να εχω ραδιο στο κινητο???
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα δεν γνωριζω εαν υπαρχει διαφορετικο ανοιχτο θεμα για το s3 lte εαν υπαρχει ας μεταφερθει το post μου εκει....Ειχα galaxy s3 απλο και εχθες πηρα το lte προς εκπληξη μου διαπιστωσα πως δεν εχει ραδιο .Πιστευα οτι το εβγαλαν στο s4 μονο γνωριζει καποιος κανεναν τροπο να εχω ραδιο στο κινητο???

 

Ναι, είναι γνωστό από την 1η στιγμή πως δεν έχει ράδιο. Και στο gsmarena αν το έβλεπες το λέει στα τεχνικά!

 

Ο μόνος τρόπος είναι με το TuneIn Radio, για ιντερνετικό ραδιόφωνο, ή με κάποιο αντίστοιχο πρόγραμμα...

 

To chipset του ραδιοφώνου, έχει αντικατασταθεί από το chipset της Qualcomm για το lte :)

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

πωωω δεν το πιστευω αυτο! και μετα θα εχω παλι ταιδια? η ετυχε να το παθω? και μια αλλη ερωτιση πως το κανω επαναφορα? και αν το κανω χανω το ρουτ? η χανω γενικα τιποτα δεδομενα? ειμαι ρουτ γιαυτο το λεω.

 

Χάνεις το ρουτ, και μαθαίνεις όταν (απ)ενεργοποιείς και διαγράφεις πράγματα από τις στοκ εφαρμογές να προσέχεις τι διαγράφεις ;)

Με factory reset δε χάνεις το root. Αλλά αν έχεις σβήσει προγράμματα του συστήματος όπως λέει ο Αριστείδης χρειάζεται να περάσεις τη rom από την αρχή, τότε ναι θα χαθεί το root.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...