Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον διαβαζοντας καιρο αυτο το ποστ περιμενα οτι δε θα χρειαζοταν να γραψω απορειες, αλλά...

 

Μετα απο 2 μερες περασα τη Sentinel Rom στο κινητο, και στις 28/6 εβγαλε ο dev update και εκανα την καταλληλη διαδικασια κ τη περασα. Ομως εχω προβληματα :

1) Μεσω windows(7 32bit) απο παντα αργουσε υπερβολικα πολυ να ανοιξει τις μνημες(εσωτερικη, εξωτερικη) Πλεον δε μπορω να αντιγραψω η να επικολλησω τιποτα απο την εσωτερικη, παρα μονο στην εξωτερικη που παλι αργει υπερβολικα!Το κινητο στο device manager διαβαζεται ως Portable Media Player GT-I9305(MTP απο το κινητο). Απο το FAQ της rom λεει να παω να δηλωσω τη συσκευη σαν Android device αλλα τα windows δε μου βγαζουν καμια τετοια επιλογη δυστυχως..

2) Χαθηκε φακελος με φωτογραφιες. Οταν αγορασα 16αρα Class 10 μνημη κ την εβαλα στο κινητο δηλωσα σε ολα τα προγραμματα φωτογραφιας να αποθηκευουν εκει. Με αποτελεσμα να μου βγαζει στο κινητο 2πλο τον φακελο camera, απο την εσωτερικη αλλα κ την εξωτερικη αλλα και διπλες φωτογραφιες που ειχε μεσα! Οταν προσπαθησα να τις περασω στο pc δεν αντεγραφοταν, απλα μου κολλαγε ο explorer των windows. Ειπα οτι καποια αλλη στιγμη μεσω κινητου θα τις περασω στην εξωτερικη πραγμα που δεν εκανα και τις εχασα! Επισης αυτο συνεβει 2η φορα οταν προσπαθησα να κανω ξανα το ιδιο κ ευτυχως μια μερα πριν ειχα συνδεθει με το DropBox.

3) Πλεον η εσωτερικη μνημη δεν διαβαζεται σωστα απο το κινητο. Μου βγαζει τους αρχικους φακελους μοναχα και απο τον explorer που εχει η rom, αλλα και απο το Astro File manager.Ενω απο windows μου βγαζει ολους αυτους που ειχα πριν περασω την updated Rom! Εψαξα να βρω τον φακελο 0, για να δω για αλλα αρχεια αλλα τιποτα! Edit: Φαινεται να υπαρχει προβλημα μονο απο τα windows καθως αφοτου εγκατεστησα whatsapp και viber εμφανιστηκαν οι φακελοι τους κανονικα στην εσωτερικη μνημη..

 

Καμια ιδεα ρε παιδια γιατι μου φαινεται εχει μ*****ει ενας διας κ κριμα ειναι ενα μηνα δεν εκλεισα με το κινητο στο χερι!

Edited by lazarusrevol
Currently : Galaxy S3 I9305-GT rXTREME.v13.0 Past : Motorola Droid3/Steel Droid 5.0 (4" we love you) Nokia N97/Phorepoc CFW ( crazy HDD back-up ) Sony Ericsson K800i CFW(miss you)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδια κ καλως σας βρηκα.

θα ηθελα να παρω το S3 LTE κυριως λογω των 2GB RAM αλλα θελω να ρωτησω αν υπαρχει ρυθμιση να απενεργοποιεις το LTE και να χρησιμοποιει μονο 3G. επισης αν υπαρχει κ ρυθμιση να χρησιμοποιει μονο GSM.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια κ καλως σας βρηκα.

θα ηθελα να παρω το S3 LTE κυριως λογω των 2GB RAM αλλα θελω να ρωτησω αν υπαρχει ρυθμιση να απενεργοποιεις το LTE και να χρησιμοποιει μονο 3G. επισης αν υπαρχει κ ρυθμιση να χρησιμοποιει μονο GSM.

 

Ναι εννοειται οτι υπαρχει, Να μην σε ανησυχει αυτο το θεμα.

Currently : Galaxy S3 I9305-GT rXTREME.v13.0 Past : Motorola Droid3/Steel Droid 5.0 (4" we love you) Nokia N97/Phorepoc CFW ( crazy HDD back-up ) Sony Ericsson K800i CFW(miss you)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!!!

Σημερα το το GT-I9305 εκανε ενημερωση firmware...

Στις πληροφοριες συσκευης γραφει:

Έκδοση βασικού φάσματος: I9305XXBME1

Αριθμος κατασκευης: JZO54K.I9305XXBME3

http://www.tsar3000.com/Joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=692:samsung-i9305-i9305n-i9305t-galaxy-s-iii-lte-firmwares&catid=55:samsung&Itemid=82

Τελικα ποιο ειναι το firmware που εκανε ενημερωση;;;;;

Γιατι μπερδευτικα λιγο...:confused::confused::confused:

Addicted to Technology :wink:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!!!

Σημερα το το GT-I9305 εκανε ενημερωση firmware...

Στις πληροφοριες συσκευης γραφει:

Έκδοση βασικού φάσματος: I9305XXBME1

Αριθμος κατασκευης: JZO54K.I9305XXBME3

http://www.tsar3000.com/Joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=692:samsung-i9305-i9305n-i9305t-galaxy-s-iii-lte-firmwares&catid=55:samsung&Itemid=82

Τελικα ποιο ειναι το firmware που εκανε ενημερωση;;;;;

Γιατι μπερδευτικα λιγο...:confused::confused::confused:

 

Aνάλογα με τη χώρα προέλευσης της συσκευής σου, πήρες το I9305XXBMΕ3 firmware.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θελω να ρωτησω κατι .. Σκεφτομαι να βαλω την cyanogenmod 10.1 στο κινητο , ομως ενω για ολα τα μοντελα εχει βγει η stable στο δικο μας υπαρχει μονο nightly . Θα παιξει προβλημα αν βαλω του i9300 ; Επισης , αξιζει να μπει nightly στο κινητο ;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θελω να ρωτησω κατι .. Σκεφτομαι να βαλω την cyanogenmod 10.1 στο κινητο , ομως ενω για ολα τα μοντελα εχει βγει η stable στο δικο μας υπαρχει μονο nightly . Θα παιξει προβλημα αν βαλω του i9300 ; Επισης , αξιζει να μπει nightly στο κινητο ;

 

Αν του βάλεις rom που προορίζεται για άλλο μοντέλο θα αποκτήσεις ενα ωραίο τούβλο, για αυτό πρόσεχε .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδες θελω την μικρη βοηθεια σας..επειδη το χρησιμοποιω παρα πολυ το κινητο λογω δουλειας με ανοιχτα 4g κλπ μονιμα απαφασισα να αλλαξω μπαταρια και να παω στην anker 4400mah...Εχω ψωνισει αρκετες φορες απο εξωτερικο αλλα οπρωτη φορα απο amazon...

Παω την βρισκω εδω..κανω εγγραφες κλπ

http://www.amazon.com/gp/product/B008TLQ5RY/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A294P4X9EWVXLJ

 

και οταν παω να πληρωσω λεει Some of the items in your order cannot be shipped to the selected address. Please select a new address to see your estimated order total. /...

Ειναι δυνατον να μην στελνει Ελλαδα????Εχετε απο καπου αλλου παρει την μπαταρια αυτη και να ειστε ικανοποιημενοι????

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

παιδες θελω την μικρη βοηθεια σας..επειδη το χρησιμοποιω παρα πολυ το κινητο λογω δουλειας με ανοιχτα 4g κλπ μονιμα απαφασισα να αλλαξω μπαταρια και να παω στην anker 4400mah...Εχω ψωνισει αρκετες φορες απο εξωτερικο αλλα οπρωτη φορα απο amazon...

Παω την βρισκω εδω..κανω εγγραφες κλπ

http://www.amazon.com/gp/product/B008TLQ5RY/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A294P4X9EWVXLJ

 

και οταν παω να πληρωσω λεει Some of the items in your order cannot be shipped to the selected address. Please select a new address to see your estimated order total. /...

Ειναι δυνατον να μην στελνει Ελλαδα????Εχετε απο καπου αλλου παρει την μπαταρια αυτη και να ειστε ικανοποιημενοι????

Ευχαριστω πολυ

 

Το Amazon .co.uk δεν την έχει?

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το Amazon .co.uk δεν την έχει?

 

Τωρα το κοιταξα...Τελικα δικιο ειχες υπαρχει στο uk και λεει οτι στελνει..Μαλλον θα παραγγειλω αυριο αν προλαβω...Το μονο που με χαλαει ειναι οτι ειναι με μπλε η ασπρη καπακι και οχι μαυρο οπως ειναι το δικο μασ..Γτ δεν εχω σκοπο να βαλω και θηκη εκτος να βρω κατι πολυ διακριτικο....Σε ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Μολις παραγγειλα το lte.Νομιζω παιρνει micro-sim.Μπορουν να μου κοψουν την κανονικη στα καταστηματα ή πρεπει να παραγγειλω αλλη?
Link to comment
Share on other sites

Δε τη κοβουν.πρεπει να αγορασεις αλλη.κοστος 5 ευρω.αλλα προσπαθησε να τη κοψεις μονο σου.δεν ειναι κτ δυσκολο.στο google αν ψαξεις εχει δειγματα για να τις κοβεις
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες τι ρύθμιση κάνω για να καλέσω κάποιον αριθμό με απόκρυψη???

 

#31# και τον αριθμό μετά?

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δε τη κοβουν.πρεπει να αγορασεις αλλη.κοστος 5 ευρω.αλλα προσπαθησε να τη κοψεις μονο σου.δεν ειναι κτ δυσκολο.στο google αν ψαξεις εχει δειγματα για να τις κοβεις

 

Εμένα στον Γερμανό μου την κόψανε. Έχουν ειδικό κόπτη που την κόβει ακριβώς στο μέγεθος που πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

Δε τη κοβουν.πρεπει να αγορασεις αλλη.κοστος 5 ευρω.αλλα προσπαθησε να τη κοψεις μονο σου.δεν ειναι κτ δυσκολο.στο google αν ψαξεις εχει δειγματα για να τις κοβεις

 

Χτες ηρθε το κινητο.Τη καρτα τη κοψανε σ ενα καταστημα vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το Amazon .co.uk δεν την έχει?

 

Τελικα κατεληξα να παρω την Hyperion γτ ειναι η μονη με μαυρο καπακι(καθοτι το 4g εχει μαυρο καπακι) ΑΛΛΑ δεν την βρισκω πουθενα....για ελλαδα...Ουτε amazon uk...τι παιζει???τοσο δυσκολο να βρω μια μπαταρια εχω τρελαθει???Εχετε κατι να προτεινετε?????

 

αυτη δλδ θελω http://www.amazon.com/Hyperion-Extended-Sapphire-Compatible-GT-i9300/dp/B0099QYDOK

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Καινουριος και γω με την συσκευη αυτη, ερχομαι απο galaxy s2, επομενως στο περιπου κατι ξερω.:p

 

Η μονη μου ερωτηση προς το παρον, ειναι αν ο τροπος που κανουμε root σε αυτη την συσκευη ειναι o ιδιος με το απλο s3.

Αν ειναι ο ιδιος τροπος ακολουθω τον οδηγο για root του galaxy s3, ετσι?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Καινουριος και γω με την συσκευη αυτη, ερχομαι απο galaxy s2, επομενως στο περιπου κατι ξερω.:p

 

Η μονη μου ερωτηση προς το παρον, ειναι αν ο τροπος που κανουμε root σε αυτη την συσκευη ειναι o ιδιος με το απλο s3.

Αν ειναι ο ιδιος τροπος ακολουθω τον οδηγο για root του galaxy s3, ετσι?

 

Ο ίδιος είναι αλλά διαφορετικό αρχείο.Εγώ πάντως έχω κάνει root με το framaroot με ενα κλικ είσαι κομπλέ σε λίγα δευτερόλεπτα όπως και για να κανεις unroot

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Καινουριος και γω με την συσκευη αυτη, ερχομαι απο galaxy s2, επομενως στο περιπου κατι ξερω.:p

 

Η μονη μου ερωτηση προς το παρον, ειναι αν ο τροπος που κανουμε root σε αυτη την συσκευη ειναι o ιδιος με το απλο s3.

Αν ειναι ο ιδιος τροπος ακολουθω τον οδηγο για root του galaxy s3, ετσι?

 

Ο ίδιος οδηγός ειναι ,αυτο που αλλάζει ειναι το CF-Auto-Root ,το οποίο πρέπει να είναι το κατάλληλο για την συσκευή σου http://autoroot.chainfire.eu/

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ο ίδιος οδηγός ειναι ,αυτο που αλλάζει ειναι το CF-Auto-Root ,το οποίο πρέπει να είναι το κατάλληλο για την συσκευή σου http://autoroot.chainfire.eu/

 

Οποτε στο Link που μου εστειλες βρισκω το σωστο αρχειο?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε στο Link που μου εστειλες βρισκω το σωστο αρχειο?

 

Έτσι ακριβώς .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς .

 

Ευχαριστω παιδες, το εκανα.

Οι cm 10.1 πως πανε σε αυτη την συσκευη? Σκεφτομαι να περασω την τελευταια απο το xda.:)

 

Προσπαθησα πριν λιγο να περασω την cm10.1 απο xda και ακολουθησα ολες τις οδηγιες οπως τις περιγραφει ο codeworx, αλλα αυτη την στιγμη παρολο που του εχω κανεις ενα σωρο factory reset το τηλεφωνο εχει πεισμωσει και δεν ανοιγει, απλα παραμενει στο galaxy s3 gt-19305.

Τι κανουμε τωρα?

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...