Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρα προς το παρόν δεν γίνεται root στην 4.3 έτσι δεν είναι;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρα προς το παρόν δεν γίνεται root στην 4.3 έτσι δεν είναι;

 

Ουσιαστικα γινεται αλλα πρεπει να υποστεις τις συνεπειες.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα καλα χριστουγεννα μια ερωτηση στη 4.3 εχει ενεργοποιηθει το app to sd οπως στο s4

 

Είναι λειτουργία της 4.3, δεν έχει σχέση η συσκευή ;)

Link to comment
Share on other sites

Είναι λειτουργία της 4.3, δεν έχει σχέση η συσκευή ;)

 

δηλαδη αμα βαλω την 4.3 θα μπορω να μετακινω εφαρμογες και παιχνιδια στην εξωτερικη καρτα που εχω γιατι τωρα με τη 4.1.2

το κανω με το Directory Bind

Link to comment
Share on other sites

Μετα την 4.3 δεν συνδεεται στο mobile internet.Ρυθμισεις εχει κανονικα.Πριν απο την αναβαθμιση θυμαμαι οτι εμπαινε αλλα τωρα γιοκ.Ουτε με ρεσταρτ ουτε με τις ρυθμισεις που μου εστειλε η βονταφον
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας αν υπαρχουν διαθεσιμα modems για την 4.3 εκδοση να φλασαρουμε για καλυτερο σημα?

Υπαρχει περιπτωση να μπορεσουμε να χρησιμοποιησουμε Modems της 4.1.2 εκδοσης η αυτο μπορει να καταστρεψει τον efs?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μετα την 4.3 δεν συνδεεται στο mobile internet.Ρυθμισεις εχει κανονικα.Πριν απο την αναβαθμιση θυμαμαι οτι εμπαινε αλλα τωρα γιοκ.Ουτε με ρεσταρτ ουτε με τις ρυθμισεις που μου εστειλε η βονταφον

Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα το προβλημα παραμενει

Link to comment
Share on other sites

Αρα προς το παρόν δεν γίνεται root στην 4.3 έτσι δεν είναι;

 

O τροπος με το vroot που αναφερεται για το S4 δουλευει και για το S3 μας με 4.3;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, μια χαζή ερώτηση:

Ποιά ROM να βάλω; Επίσημη για S3 LTE, όχι συγκεκριμένου operator, αλλά γενική (μην μου βγάζει διαφημιστικές αηδίες στο boot), και να έχει και ελληνικά βεβαίως. Στο sammobile λέει ότι η τελευταία (Ιαν. 2014) είναι η I9305XXUEML8-I9305OLBEML6 Σιγκαπούρης. Κάνει αυτή;

(Υπ' όψιν, το κινητό μου είναι rooted, οπότε KIES και aytomatic update γιοκ.)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά σε όλους. Έχω το S3 LTE.

Έχω μια απορία / θέμα. Αν και μου δείχνει στην οθόνη το 4G πιστεύω ακράδαντα ότι ΔΕΝ έχω ταχύτητες 4G. ¨Ενα iphone 4S συναδέλφου είναι πολύ γρηγορότερο... Έχω σπαστεί γιατί το αγόρασα από γερμανία το Νοέμβριο του '12 επειδή ήταν το LTE.

 

Πως το ελέγχω και αν πράγματι δεν συνδέομαι με το 4G, πως το επιτυγχάνω;

Είμαι στο δίκτυο της Vodafone, συνήθως στο κέντρο της Αθήνας, στην περιοχή Μουσείο/Πολυτεχνείο. Αλλά και όπου αλλού, ποτέ δεν μου έχει κάνει εντύπωση η ταχύτητά του....

Ευχαριστώ για τη βοήθεια !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά σε όλους. Έχω το S3 LTE.

Έχω μια απορία / θέμα. Αν και μου δείχνει στην οθόνη το 4G πιστεύω ακράδαντα ότι ΔΕΝ έχω ταχύτητες 4G. ¨Ενα iphone 4S συναδέλφου είναι πολύ γρηγορότερο... Έχω σπαστεί γιατί το αγόρασα από γερμανία το Νοέμβριο του '12 επειδή ήταν το LTE.

 

Πως το ελέγχω και αν πράγματι δεν συνδέομαι με το 4G, πως το επιτυγχάνω;

Είμαι στο δίκτυο της Vodafone, συνήθως στο κέντρο της Αθήνας, στην περιοχή Μουσείο/Πολυτεχνείο. Αλλά και όπου αλλού, ποτέ δεν μου έχει κάνει εντύπωση η ταχύτητά του....

Ευχαριστώ για τη βοήθεια !

 

το εχεις ενεργοποιηση το 4 G?παρε το 1285 η στειλε μν γραφοντας 4 G Ναι κ στειλε το!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

το εχεις ενεργοποιηση το 4 G?παρε το 1285 η στειλε μν γραφοντας 4 G Ναι κ στειλε το!!!

 

Ναι, έχω ενεργοποιήσει το 4G. Πρέπει να φταίει κάποια ρύθμιση στο κινητό. Αλλιώς μας δουλεύει η Vodafone. Όμως με ξεπερνάει άνετα ένα 3G iphone σε κάθε περίσταση. Και το δικό μου ώρες ώρες σέρνεται στο internet....

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, μια χαζή ερώτηση:

Ποιά ROM να βάλω; Επίσημη για S3 LTE, όχι συγκεκριμένου operator, αλλά γενική (μην μου βγάζει διαφημιστικές αηδίες στο boot), και να έχει και ελληνικά βεβαίως. Στο sammobile λέει ότι η τελευταία (Ιαν. 2014) είναι η I9305XXUEML8-I9305OLBEML6 Σιγκαπούρης. Κάνει αυτή;

(Υπ' όψιν, το κινητό μου είναι rooted, οπότε KIES και aytomatic update γιοκ.)

Ευχαριστώ

Απο αυτη την ROM I9305XXUEML8 ειχα περασει τον kernel στην I9305XXUEMKC και δεν δουλευε το wifi,οποτε μηπως δεν λειτουργει και σε σενα.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το S3 μου, μάλλον τα έφτυσε. Δυο ερωτησούλες στα γρήγορα:

Ροοτάρεται;

Σε σχέση με το "απλό" το S3 και με δεδομένο ότι μόνο θα το ρουτάρω, αξίζει ή δεν ασχολήθηκαν ιδιαίτερα με αυτό;

Ευχαριστώ.

Edited by BabisT
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μαγκες καλη χρονια να εχουμε...θελω να παρω το παραπανω κινητο και τωρα που εχει κατεβει λιγο πιο χαμηλα η τιμη του ηθελα να ρωτησω καποια πραγματακια...

εχει κοληματα με την νεα αναβαθμιση σε 4.3 και αν θα τα βγαλει περα σε βαθος χρονου τουλαχιστον 2 χρονια εννοω?

η μπαταρια του κραταει καθολου?

και κατι τελευταιο αν ξερει κανεις το (phone galery) ειναι αξιοπιστο μαγαζι? μην μου δωσουν κανενα κινεζικο η κανενα i9305T Η i9305N που εχουν προβλημα εδω στην Ελλαδα...υπαρχει κανενας τροπος να το ελεγξω?

Η οποια βοηθεια σας θα ειναι σημαντικη για μενα σας ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μαγκες καλη χρονια να εχουμε...θελω να παρω το παραπανω κινητο και τωρα που εχει κατεβει λιγο πιο χαμηλα η τιμη του ηθελα να ρωτησω καποια πραγματακια...

εχει κοληματα με την νεα αναβαθμιση σε 4.3 και αν θα τα βγαλει περα σε βαθος χρονου τουλαχιστον 2 χρονια εννοω?

η μπαταρια του κραταει καθολου?

και κατι τελευταιο αν ξερει κανεις το (phone galery) ειναι αξιοπιστο μαγαζι? μην μου δωσουν κανενα κινεζικο η κανενα i9305T Η i9305N που εχουν προβλημα εδω στην Ελλαδα...υπαρχει κανενας τροπος να το ελεγξω?

Η οποια βοηθεια σας θα ειναι σημαντικη για μενα σας ευχαριστω...

 

προχωρα αφοβα για το κινητο..i9305t k i9305N απλα εχουν αλλη μπαντα που ειναι για την Σουηδια νομιζω..εγω το ειχα παρει απο play247..sapphire black..μια χαρα κινητο ειναι..με σωστο στησιμο η 4.3 δεν λαγκαρει καθολου!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω θέμα με την μπαταρία, πολύ χειρότερη από την 4.1.2......:(

 

Λοιπόν, έκανα τελικά ένα factory reset και το ξαναέστησα απ'την αρχή, όλα καλά πλέον με την μπαταρία......:)

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα απο καιρο με cm σκεφτομαι να γυρισω σε στοκ. Τωρα κανω τις αναβαθμισεις και βλεπω μια ενημερωση 458mb. Ειναι η 4.3; Αν την περασω θα μπορω να ρουταρω στη συνεχεια;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα και χρόνια πολλά θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση για ενα πρόβλημα που αντιμετωπίζω με την μπαταρία του κινητού μου. Απο εχθές το πρωί που έκανα την ενημέρωση στο λογισμικό σε 4.3 η μπαταρία μου με μια μέση χρήση και χωρις να τρέχουν εφαρμογές στο παρασκήνιο μου τελειώνει στο 8 ωρο περίπου φταίει το λογισμικό η μήπως φταίει το γεγονός ότι το αφήνω όλο το βράδυ να φορτίσει ??? Και αν φταίει αυτό υπάρχει τρόπος να επαναφέρω την μπαταρία στην κανονική κατάσταση ???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα και χρόνια πολλά θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση για ενα πρόβλημα που αντιμετωπίζω με την μπαταρία του κινητού μου. Απο εχθές το πρωί που έκανα την ενημέρωση στο λογισμικό σε 4.3 η μπαταρία μου με μια μέση χρήση και χωρις να τρέχουν εφαρμογές στο παρασκήνιο μου τελειώνει στο 8 ωρο περίπου φταίει το λογισμικό η μήπως φταίει το γεγονός ότι το αφήνω όλο το βράδυ να φορτίσει ??? Και αν φταίει αυτό υπάρχει τρόπος να επαναφέρω την μπαταρία στην κανονική κατάσταση ???

 

Άστο να κάνει 1-2 κύκλους φόρτισης πρώτα και μετά θα βελτιωθεί σημαντικά

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

καλημερα που μπορω να δω για ποια χωρα απευθυνεται το κινητο?

 

Υπάρχει ολόκληρο επισημασμένο θέμα "Διάβασε πριν ρωτήσεις"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...