Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι αλλα η official εχει το knox και αν κανεις root παπαλα η εγγυηση

 

Εγω ειμαι της αποψης πως καλυτερα να εισαι root και εκτος εγγυησης, παρα να μην εισαι root.

Αλλωστε καποια στιγμη πιστευω θα λυθει και η υποθεση με το knox, ισως βεβαια και να μην λυθει ποτε.

 

δεν κάνει reset, βγάζει αυτό το μην με το kies που εγραψα πιο πανω

το odin δε μου το βλέπει σα συνδεδεμένο :(

 

Θα μπεις σε recovery mode (κρατωντας πατημενα και ταυτοχρονα τα πληκτρο εντασης+ home button και power button) και εκει

μεσα στο μικρο μενου που θα δεις, θα βρεις την επιλογη wipe data/factory reset. Αυτα θα τα κανεις οταν ειναι απενεργοποιημενο το κινητο.

Μετα απλα θα ακολουθησεις τον οδηγο για την διαδικασια φλασαρισματος firmware μεσω Odin.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα μπεις σε recovery mode (κρατωντας πατημενα και ταυτοχρονα τα πληκτρο εντασης+ home button και power button) και εκει

μεσα στο μικρο μενου που θα δεις, θα βρεις την επιλογη wipe data/factory reset.

 

 

οταν παταω το συνδυασμό που λες, μου βγαζει αυτο το μηνυμα με το κιεσ, γι αυτο σκαλωσα

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

οταν παταω το συνδυασμό που λες, μου βγαζει αυτο το μηνυμα με το κιεσ, γι αυτο σκαλωσα

 

Το κινητο ανοιγει η οχι? Αν ειναι να κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων απο τις ρυθμισεις.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ανοιγει η οχι? Αν ειναι να κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων απο τις ρυθμισεις.

 

καλε πως να ανοιγει, δεν διαβασες τι ειπα πιο πανω? πηγα να περασω την νεα εκδοση και στο μεσον της διαδικασιας το odin εγραψε fail Και από τοτε και στο εξης το μονο που δειχνει η συσκευη ειναι αυτο το μηνυμα firmware upgrade encountered an issue. please select recovery mode in kies and try again.\

το ιδιο μηνυμα γραφει οταν παταω το volume up - κεντρικο και power. μονο το volume down - κεντρικο και power λειτουργει

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

καλε πως να ανοιγει, δεν διαβασες τι ειπα πιο πανω? πηγα να περασω την νεα εκδοση και στο μεσον της διαδικασιας το odin εγραψε fail Και από τοτε και στο εξης το μονο που δειχνει η συσκευη ειναι αυτο το μηνυμα firmware upgrade encountered an issue. please select recovery mode in kies and try again.\

το ιδιο μηνυμα γραφει οταν παταω το volume up - κεντρικο και power. μονο το volume down - κεντρικο και power λειτουργει

 

Δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο ποτε, οποτε δεν ξερω τι αλλο μπορεις να κανεις.

Δοκιμασες να βγαλεις, να ξαναβαλεις την μπαταρια και να προσπαθησεις να ενεργοποιησεις την συσκευη?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο ποτε, οποτε δεν ξερω τι αλλο μπορεις να κανεις.

Δοκιμασες να βγαλεις, να ξαναβαλεις την μπαταρια και να προσπαθησεις να ενεργοποιησεις την συσκευη?

 

ναι. το ιδιο λεει

 

οποιος μπορει να με βοηθησει θα ημουν ευγνωμων. ας μου στειλει και pm. ευχαριστω

Edited by linaki_gr

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

ναι. το ιδιο λεει

 

οποιος μπορει να με βοηθησει θα ημουν ευγνωμων. ας μου στειλει και pm. ευχαριστω

 

Διάβασε εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=33817354

 

A guide on how to reinstall stock firmware without flashing by using KIES

Μήπως με αυτόν τον τρόπο μπορέσεις να ξαναβάλεις το firmware μέσω kies

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=33817354

 

A guide on how to reinstall stock firmware without flashing by using KIES

Μήπως με αυτόν τον τρόπο μπορέσεις να ξαναβάλεις το firmware μέσω kies

 

Το προσπάθησα αλλά και αυτό στη μέση έβγαλε πρόβλημα και σταμάτησε τη διαδικασία. έβγαλε ότι δεν αναγνωριζεται συνδεδεμένη συσκευή. αυριο θα δοκιμασω και με αλλο καλωδιο μηπως αυτο δεν ειναι καλό. δε ξερω τι αλλο να κανω.. :(

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα καλή μου φαίνεται και απο μπαταρία στα ίδια επίπεδα με 4,1

 

Εγώ έχω θέμα με την μπαταρία, πολύ χειρότερη από την 4.1.2......:(

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Το προσπάθησα αλλά και αυτό στη μέση έβγαλε πρόβλημα και σταμάτησε τη διαδικασία. έβγαλε ότι δεν αναγνωριζεται συνδεδεμένη συσκευή. αυριο θα δοκιμασω και με αλλο καλωδιο μηπως αυτο δεν ειναι καλό. δε ξερω τι αλλο να κανω.. :(

 

Δοκίμασε να το συνδέσεις και σε κάποια άλλη usb. Αν τρέχεις το odin βεβαιώσου ότι δεν τρέχει το kies από πίσω.

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα η official εχει το knox και αν κανεις root παπαλα η εγγυηση

 

Εγώ δεν το ψάχνω τόσο με ρουτ..μια χαρά είμαι μαι κι έτσι. Αν δω οτι θλελω περισσότερα τότε θα το σκεφτώ. Τώρα με καλύπτει. .

 

Ερώτηση..πως βλέπετε την κάμερα με τη 4.3? Σα να άλλαξε λίγο προς το χειρότερο. ..δεν έχω βγάλει και πολλές φωτο αλλά έχω αυτή την εντύπωση. .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου εβγαλε βα κανω την ενημερωση...να κανω backup τα αρχεια μου;;; ή δεν υπαρχει πρόβλημα;;;
Addicted to Technology :wink:
Link to comment
Share on other sites

Εγω παρατηρηρα αυξηση στη χρηση της ram...οποτε λογικα θα καταναλωνει και περισσοτερη μπαταρια...παντως εμενα μου αρεσει...
Addicted to Technology :wink:
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το συνδέσεις και σε κάποια άλλη usb. Αν τρέχεις το odin βεβαιώσου ότι δεν τρέχει το kies από πίσω.

 

Το δοκίμασα και σε άλλο υπολογιστή και έκανα όλη τη διαδικασία αλλά το Odin δε το αναγνωρίζει πάλι και δεν γίνεται μπλε το κουτάκι έτσι ώστε να περάσω το firm. Τεσπα το έστειλα σε τεχνικό και ελπίζω να γίνει. :(

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως έκανες επανεκκίνηση του υπολογιστή σου και έτρεξες μετά το Odin ως Administrator.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως έκανες επανεκκίνηση του υπολογιστή σου και έτρεξες μετά το Odin ως Administrator.

 

όλα όπως πρέπει τα έκανα. τεσπα, περιμένω την νεκροψία από τον τεχνικό σήμερα οπότε.. απλά βράζω στο ζουμί μου :confused:

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

όλα όπως πρέπει τα έκανα. τεσπα, περιμένω την νεκροψία από τον τεχνικό σήμερα οπότε.. απλά βράζω στο ζουμί μου :confused:

Ενεργοποίησες το usb debugging ,όπως δοκίμασες και με άλλο usb cable ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησες το usb debugging ,όπως δοκίμασες και με άλλο usb cable ?

 

ναι και ναι

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Τα καλύψαμε όλα! Τελικά όπως φαίνεται ήθελε Service!:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εντόπισα προβληματάκι στην 4.3...οταν παω στη συλλογή και θέλω να κάνω κοινη χρηση (με bluetooth κτλ) μία φωτογραφία μου βγάζει "Η συλλογή διακόπηκε" τι κάνουμε;
Addicted to Technology :wink:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εντόπισα προβληματάκι στην 4.3...οταν παω στη συλλογή και θέλω να κάνω κοινη χρηση (με bluetooth κτλ) μία φωτογραφία μου βγάζει "Η συλλογή διακόπηκε" τι κάνουμε;

Αμα θες κατέβασε αυτή εδώ την συλλογή για να κάνεις την δουλειά σου.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alensw.PicFolder&hl=el&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dquick+pic

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο οτι ειδα υπαρχει...αλλα εχει καποιες συγκεκριμενες....σερνεις προς τα δεξια το ρολοι στην οθονη κλειδώματος και σου βγαζει να προσθεσεις...
Addicted to Technology :wink:
Link to comment
Share on other sites

Ναι απο οτι ειδα υπαρχει...αλλα εχει καποιες συγκεκριμενες....σερνεις προς τα δεξια το ρολοι στην οθονη κλειδώματος και σου βγαζει να προσθεσεις...

 

Εχεις δικιο...αλλα δεν μπορεις να βαλεις τηλεφωνο, ημερολογιο η μηνυματα που ειναι και τα πιο συχνα που χρησιμοποιουμε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...