Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ηθελα να ξερω μoνo πoσα κoμματια διαθετoυν σε καθε φoυρνια.ΤΡΑΤΖΙK

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπαινει συνεχεια. Για τουλαχιστον 1 ωρα οσοι προσπαθητε να το παρετε απο Αμερικη...συνεχιστε !
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αμα ειναι να στο φερουν σε 2 μηνες τι το βγαζουν available. Τραγικοι.

 

Δεν τους υπερασπιζομαι.Απλα στο θυμησα :)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτειτε οτι γινεται εδω τοσος ντορος για την συγκεκριμενη συσκευη.... αναλογιστείτε τι γινεται στην Αμερικη...!! Ας μην τα ισοπεδωνουμε ολα...!!
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτειτε οτι γινεται εδω τοσος ντορος για την συγκεκριμενη συσκευη.... αναλογιστείτε τι γινεται στην Αμερικη...!! Ας μην τα ισοπεδωνουμε ολα...!!

 

τωρα ισως καταλαβαινουμε πως νιωθουν ορισμενοι αγοραστες της apple:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η ζητηση ηταν γνωστη στην google oπoτε αυτo τo τσιρκo δεν δικαιoλoγειται κατα την γνωμη μoυ.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η ζητηση ηταν γνωστη στην google oπoτε αυτo τo τσιρκo δεν δικαιoλoγειται κατα την γνωμη μoυ.

 

Γνωστη σιγουρα ηταν... αλλα αμα υπολογιζε για 5 πελατες (με βαση προφανως απο την ζητηση των προηγουμενων μοντελων) και ερχονται 100... τι κανεις..?!?! Δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα σε τετοιες περιπτωσεις...!!

Link to comment
Share on other sites

Γνωστη σιγουρα ηταν... αλλα αμα υπολογιζε για 5 πελατες (με βαση προφανως απο την ζητηση των προηγουμενων μοντελων) και ερχονται 100... τι κανεις..?!?! Δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα σε τετοιες περιπτωσεις...!!

 

Μιλάμε για την google και όχι για κάποιο μαγαζάκι, με τα χαρακτηριστικά που έχει το κινητό και στην τιμή που το προσφέρει ήξερε 100% τι θα ακολουθούσε.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για την google και όχι για κάποιο μαγαζάκι, με τα χαρακτηριστικά που έχει το κινητό και στην τιμή που το προσφέρει ήξερε 100% τι θα ακολουθούσε.

 

Τα κινητα δεν τα φτιαχνει η Google αλλα η LG (δεν ειναι και Samsung :Ρ )

Οσο για τον αλλο παραγοντα της τιμης και του χαμου συμφωνω αλλα και παλι πιστευω οτι εχει πεσει εξω σε εκτιμησεις..!! (Πρωσοπικη εκτιμηση)

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ειναι sold out ακομα.

Γινονται παραγγελιες...για χρονο παραδοσης βεβαια αλλο θεμα.

 

Με λιγα λογια δεν υπαρχει αποθεμα...!!

Edited by Dimitris_tz
Link to comment
Share on other sites

380 $ με παραδοση σε φιλο στην Αμερικη.Θα μου το φερει οταν ερθει σε 2 εβδομαδες...

 

edit : Το 16αρι

Edited by GoDaeMoN
Link to comment
Share on other sites

Με λιγα λογια δεν υπαρχει αποθεμα...!!

 

Μα δεν μιλαμε για αποθεμα.

Δεν συμφερει.

Ο κατασκευαστης (LG στη περιπτωση μας) απλα ειδοποιει οτι θα εχει τοσες συσκευες ετοιμες σε δυο-τρεις εβδομαδες και αρχιζουν και παιρνουν παραγγελιες.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ψυχραιμία! Ποτέ δεν βγήκε κανείς απο την Google να πει "θα διαθέσουμε 5 εκατ. κομμάτια την πρώτη μέρα". Και όπως σωστά ειπώθηκε κατασκευάστρια είναι η LG και όχι η Google, η οποία προφανώς έχει και τα δικά της μοντέλα και συγκεκριμένη γραμμή παραγωγής. Δεν μπορώ να καταλάβω την ψύχωση κάποιον που το ΑΠΑΙΤΟΥΝ εδώ και τώρα. Είτε έπεσε έξω στις προβλέψεις της η Google είτε όχι, η ζήτηση είναι υπερβολικά μεγάλη σε σχέση με την προσφορά.

 

Εγώ γιαυτό ξενερώνω και όχι για την καθυστέρηση. Γιατί Nexus συσκευή κινδυνεύει με μαθηματική ακρίβεια να γίνει mainstream! Δεν θέλουμε ρε! :P

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δυστυχώς με έχει ξενερώσει η όλη φάση παρόλο που θα το έχω στα χέρια μου εντός των ημερών. Και λέω ότι έχω ξενερώσει γιατί δεν υπάρχει καμία ενημέρωση, ήξεραν πολύ καλά την ζήτηση που θα δημιουργηθεί και ότι θα έπρεπε να καλύψουν αυτό το demand τέλος πάντων. Επίσης μιλάμε για τις Google και LG κι όχι για κάποια κινέζικη που ακούμε για πρώτη φορά. Ξέρω ότι το έχουμε καλύψει το θέμα, και ο καθένας με τις απόψεις του, απλά δεν έχει πλάκα να μην έχει κι άλλος κόσμος το τηλέφωνο ώστε να γίνει "τρέρτζελο".. :mad:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ψυχραιμία! Ποτέ δεν βγήκε κανείς απο την Google να πει "θα διαθέσουμε 5 εκατ. κομμάτια την πρώτη μέρα". Και όπως σωστά ειπώθηκε κατασκευάστρια είναι η LG και όχι η Google, η οποία προφανώς έχει και τα δικά της μοντέλα και συγκεκριμένη γραμμή παραγωγής. Δεν μπορώ να καταλάβω την ψύχωση κάποιον που το ΑΠΑΙΤΟΥΝ εδώ και τώρα. Είτε έπεσε έξω στις προβλέψεις της η Google είτε όχι, η ζήτηση είναι υπερβολικά μεγάλη σε σχέση με την προσφορά.

 

Εγώ γιαυτό ξενερώνω και όχι για την καθυστέρηση. Γιατί Nexus συσκευή κινδυνεύει με μαθηματική ακρίβεια να γίνει mainstream! Δεν θέλουμε ρε! :P

 

Οταν εισαι σοβαρη εταιρια, βαζεις ρητρες με συγκεκριμενες επιπτώσεις στον κατασκευαστη σε περιπτωση που δεν σου παραδωσει Χ κομματια σε συγκεκριμενες ημέρες. Η Google μπορει να ειναι πρωτοπώρα σε αλλα πραγματα, αλλα σαν πωλητης hardware sucks donkey balls οπως αποδεικνύεται

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παληκαρια εγινε παλι sold out η oχι ακoμα γιατι δεν εχω ενημερωση?

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δείτε το και αλλιώς. Εδώ γίνεται πανικός απο posts εδώ, σε ένα ελληνικό φορουμ του LG NEXUS 4, δεν θα γίνεται στο play για την αγορά του? :p

Να σας ρωτήσω κάτι όμως. Ως κάτοχος του Ν7 θυμάμαι το είχα αρχές αυγούστου απο ελληνικό μαγαζί. Θυμάται κανείς την κυκλοφορία του Ν7 στο Play να δω αντίστοιχους χρόνους?

Link to comment
Share on other sites

Mιά τεράστια εταιρεία δεν είναι δυνατόν να συμπεριφέρεται σαν μπακάλικο της γειτονιάς και να κοροιδεύει με αυτόν τον τρόπο τους πελάτες της.Τίποτε δεν είναι αιώνιο σε αυτή την ζωή.Άς παραδειγματιστεί από την Νόκια και τις αποτυχίες της.Όσο για τους φίλους που εντοπίζουν το πρόβλημα στους εν δυνάμει πελάτες ,μου θυμίζει τα Windows Phone 7 που όταν βγήκαν σαν παλιός χρήστης Windows Mobile τα έβρισκα δυσλειτουργικά και τα εγκατέλειψα άρον-άρον και όλοι έλεγαν πως το πρόβλημα το έχω εγώ και όχι το λειτουργικό και ξέρουμε που βρίσκεται τόσον καιρό μετά την παρουσίασή τους.Κύριοι το πρόβλημα ΔΕΝ βρίσκεται στον πελάτη που δυσαρεστείς.Φιλικά πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...