Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρόβλημα της μη υποστήριξης usb otg είναι σχεδόν deal breaker για μένα. Ελπίζω να διορθωθεί σύντομα, γιατί αλλιώς είναι και παραπλάνηση εκ μέρους της google που λέει εδώ ότι υποστηρίζεται.

εκει μιλαει για input devices, οχι usb sticks. προφανως τα input devices θα παιζουν(ειμαι 99,999% σιγουρος χωρις να το ξερω βεβαια)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εκει μιλαει για input devices, οχι usb sticks. προφανως τα input devices θα παιζουν(ειμαι 99,999% σιγουρος χωρις να το ξερω βεβαια)
Μέχρι στιγμής δε παίζει τίποτα σε usb host mode. Ένας χρήστης του xda ψάχνοντας στο aosp βρήκε το εξής ανησυχητικό: https://android.googlesource.com/device/lge/mako/+show/f608db225c5ead1c255fd84fa7f5431c2e3b3a72%5E2

Αν όντως η slimport θύρα του nexus 4 δε μπορεί να παρέχει 5V τότε ακόμα κι αν δουλεύει το host mode θα πρέπει να συνδέονται οι usb συσκευές στο κινητό μέσω powered hub κάτι που δε μου φαίνεται καθόλου πρακτικό :(

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής δε παίζει τίποτα σε usb host mode. Ένας χρήστης του xda ψάχνοντας στο aosp βρήκε το εξής ανησυχητικό: https://android.googlesource.com/device/lge/mako/+show/f608db225c5ead1c255fd84fa7f5431c2e3b3a72%5E2

Αν όντως η slimport θύρα του nexus 4 δε μπορεί να παρέχει 5V τότε ακόμα κι αν δουλεύει το host mode θα πρέπει να συνδέονται οι usb συσκευές στο κινητό μέσω powered hub κάτι που δε μου φαίνεται καθόλου πρακτικό :(

τι να πω..πολυ περιεργο.

Link to comment
Share on other sites

Τελειως φιλικα.Απολαυσε το κινητο σου και ασε τη μπαταρια να πεφτει.Μπριζες φανταζομαι εχεις ;)

Τελείως φιλικά. Δεν περνάω τη μέρα μου κλεισμένος σπίτι μου. Ούτε στο γραφείο μου. Έχω και μια ζωή. Και θέλω το κινητό να δουλεύει όπου βρίσκομαι.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω..πανω απολα ειναι κινητο

 

γενικα εγω προσωπικα επειδη ειμαι πολυ του εξω(οκ τωρα με τη κριση οχι τοσο) με απασχολει το θεμα μπαταρια...και ειδικα το καλοκαιρι με καμπινγκ κ πολλες ωρες μακρυα απο σπιτι,μπριζα κτλ,ταλαιπωρια σκετη..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Κάποια καταστήματα λιανικής στην Αγγλία αναφέρουν ως ημερομηνία (νέας) διάθεσης την 27/11.

 

http://www.digital-phone.co.uk/product/google-nexus-4-8gb.aspx

 

Για έχετε το νου σας...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τελείως φιλικά. Δεν περνάω τη μέρα μου κλεισμένος σπίτι μου. Ούτε στο γραφείο μου. Έχω και μια ζωή. Και θέλω το κινητό να δουλεύει όπου βρίσκομαι.

 

 

 

 

 

 

 

συμφωνω..πανω απολα ειναι κινητο

 

γενικα εγω προσωπικα επειδη ειμαι πολυ του εξω(οκ τωρα με τη κριση οχι τοσο) με απασχολει το θεμα μπαταρια...και ειδικα το καλοκαιρι με καμπινγκ κ πολλες ωρες μακρυα απο σπιτι,μπριζα κτλ,ταλαιπωρια σκετη..

 

 

Καλημερα.Λιγο ακυρα τα ποστ με παραθεση το δικο μου.Αναφερομουν στο φιλο και προφανως το "εχασα 4% σε 4 λεπτα" δεν σημαινει τιποτα.Του ειπα απλα να χαρει το κινητο του.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Κάποια καταστήματα λιανικής στην Αγγλία αναφέρουν ως ημερομηνία (νέας) διάθεσης την 27/11.

 

http://www.digital-phone.co.uk/product/google-nexus-4-8gb.aspx

 

Για έχετε το νου σας...;)

 

Για 8ρι πάντως λέει.

Link to comment
Share on other sites

Τελείως φιλικά. Δεν περνάω τη μέρα μου κλεισμένος σπίτι μου. Ούτε στο γραφείο μου. Έχω και μια ζωή. Και θέλω το κινητό να δουλεύει όπου βρίσκομαι.

 

 

 

συμφωνω..πανω απολα ειναι κινητο

 

γενικα εγω προσωπικα επειδη ειμαι πολυ του εξω(οκ τωρα με τη κριση οχι τοσο) με απασχολει το θεμα μπαταρια...και ειδικα το καλοκαιρι με καμπινγκ κ πολλες ωρες μακρυα απο σπιτι,μπριζα κτλ,ταλαιπωρια σκετη..

 

 

Δηλαδή αν η μπαταρία κρατούσε 20% περισσότερο θα δούλευε όπου βρισκόσασταν και το καλοκαίρι στο κάμπινγκ;

Link to comment
Share on other sites

Τελείως φιλικά. Δεν περνάω τη μέρα μου κλεισμένος σπίτι μου. Ούτε στο γραφείο μου. Έχω και μια ζωή. Και θέλω το κινητό να δουλεύει όπου βρίσκομαι.

 

Power bank. Φθηνο και χρησιμο εξαρτημα. Με 20€-30€ κανεις 2 φορτισεις στην μπαταρια. Ιδανικο για πολυασχολους, road warriors :)

 

Εγω για την ωρα προτιμησα ενα Atrix HD και περιμενω την μπαρατια απο το RAZR MAXX (3300mah). Απολυτος συνδιασμος. Atrix HD MAXX :lol:

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βρε παληκαρια να κανω μια πιθανον χαζη ερωτηση? Την microSIM απο που την αγοραζουμε? Και αν τελικα την βρουμε πως περναμε τις επαφες που εχουμε απο κανονικη SIM στην microSIM?

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Βρε παληκαρια να κανω μια πιθανον χαζη ερωτηση? Την microSIM απο που την αγοραζουμε? Και αν τελικα την βρουμε πως περναμε τις επαφες που εχουμε απο κανονικη SIM στην microSIM?

 

Από cosmote, Vodafone, wind, Γερμανό κτλ. Όπου έχεις τη σύνδεση σου.

Και δε μεταφέρεις τίποτα. Είναι η ίδια που έχεις τώρα. Θα έχεις 2 ίδιες κάρτες δηλαδή. Micro και κανονική, με τον ίδιο αριθμό.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Βρε παληκαρια να κανω μια πιθανον χαζη ερωτηση? Την microSIM απο που την αγοραζουμε? Και αν τελικα την βρουμε πως περναμε τις επαφες που εχουμε απο κανονικη SIM στην microSIM?

 

microSIM μπαίνει σε κινητά-συσκευές κυρίως της Apple (iPhone-iPad).

Link to comment
Share on other sites

Microsim σου δίνουν απο την εταιρεία σου.Τώρα για το κατάλογο κάνεις output και Input τις επαφές σου εύκολα με κάποιο τέτοιο:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.asurion.android.mobilebackup.uscc&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Από cosmote, Vodafone, wind, Γερμανό κτλ. Όπου έχεις τη σύνδεση σου.

Και δε μεταφέρεις τίποτα. Είναι η ίδια που έχεις τώρα. Θα έχεις 2 ίδιες κάρτες δηλαδή. Micro και κανονική, με τον ίδιο αριθμό.

 

Για την ιστορια, νομιζω οτι η κανονικη sim ειναι αχρηστη απο τη στιγμη που κανεις αιτηση για microsim.Χρησιμοποιεις ανταπτορα μετα για να τη χρησιμοποιεις σε τηλεφωνα που παιρνουν κανονικη sim

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορια, νομιζω οτι η κανονικη sim ειναι αχρηστη απο τη στιγμη που κανεις αιτηση για microsim.Χρησιμοποιεις ανταπτορα μετα για να τη χρησιμοποιεις σε τηλεφωνα που παιρνουν κανονικη sim

 

Ισχύει

10 char

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορια, νομιζω οτι η κανονικη sim ειναι αχρηστη απο τη στιγμη που κανεις αιτηση για microsim.Χρησιμοποιεις ανταπτορα μετα για να τη χρησιμοποιεις σε τηλεφωνα που παιρνουν κανονικη sim

 

Όχι Αργύρη. Μπορείς να έχεις ενεργοποιημενες και τις 2.

Είχα στο προηγούμενο note τη κανονική και στο iphone τη micro.

Απλά πρέπει μια από τις 2 συσκευές να είναι κλειστές ή σε flight mode... ;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Βρε παληκαρια να κανω μια πιθανον χαζη ερωτηση? Την microSIM απο που την αγοραζουμε? Και αν τελικα την βρουμε πως περναμε τις επαφες που εχουμε απο κανονικη SIM στην microSIM?

 

Καταρχήν την προμηθεύεσαι από το κατάστημα του παρόχου σου (Cosmote, Vodafone κτλπ). Εκεί έχεις δυο επιλογές:

 

1) Απλή αντικατάσταση όπου αχρηστεύεται η τωρινή και σου δίνουν την macro σκέτη με κόστος 5€.

2) Twin SIM με micro. Σε αυτή την περίπτωση θα έχεις μια κανονική και μια micro σε περίπτωση που θέλεις να έχεις δυο συσκευές πχ απλά δεν δουλεύουν και τα δυο ταυτόχρονα (αυτονόητο νομίζω). Μπορείς να τα έχεις ανοικτά και τα δυο αλλά δουλεύει με προτεραιτότητα η κανονική SIM. Κόστος 10€. ΚΑΙ σε αυτήν την περίπτωση όμως αχρηστεύεται η τωρινή σου SIM.

 

Οπότε περνάς πρώτα τις επαφές σου στο τηλέφωνο για να τις έχεις μόνιμα. Προσπάθησε να τις συγχρονίσεις με Google account για να τις έχεις παντού και πάντα ανεξάρτητα συσκευής και SIM. Η έστω στο pc με Outlook κτλπ. Η κάρτα SIM σαν αποθηκευτικός χώρος επαφών έχει πεθάνει και δεν το ξέρει :)

 

Btw, microSIM χρησιμοποιούν αρκετές συσκευές πλέον και όχι μόνο iPhone.

 

ΥΓ: όταν λέω αχρηστεύεται εννοώ δεν λειτουργεί για κλήσεις κτλπ, δεν χάνει όμως οτι επαφές έχει μέσα.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο Ν4 (8αρι) αμα σου δινει διαθεσιμο κανενα 6GB και το φτασεις στο 1GB ελευθερο, παιζει να σκαλωνει το κινητό οπως το Nexus 7 το 8αρι σε αντιστοιχη θεση..?!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο Ν4 (8αρι) αμα σου δινει διαθεσιμο κανενα 6GB και το φτασεις στο 1GB ελευθερο, παιζει να σκαλωνει το κινητό οπως το Nexus 7 το 8αρι σε αντιστοιχη θεση..?!

 

Στο galaxy nexus όταν έχω λιγότερα από 500μβ δεν καθυστερεί αλλά δεν κατεβάζει απο το store.. Αλλά είναι κυρίως δεδομένα, όχι εφαρμογές.. Αλλιώς όποιο λειτουργικό και να φόρτωσεις άπειρες εφαρμογές λογικά θα κολλάει.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερoυμε την επισημη ημερoμηνια κυκλoφoριας εκτoς play store?Τoτε θα εχoυμε πoικιλια στις επιλoγες αγoρας και στις τιμες φανταζoμαι.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

στα 720p εχει εγγραφη στα 60fps;;; ετσ διαβασα εδω αλλα δεν το εχω δει αλλου.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1964850

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...