Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά δείτε πότε λέει παράδοση ο τύπος.. σε περίπου 31-32 μέρες μετά την πληρωμή!!! (δεν ξέρω Γερμανικά Google Translate χρησιμοποίησα)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε μπορώ να πιστέψω ότι η Γούγλ σε 2 βδομάδες(Δεκέμβρης γαρ και γιορτές)δε θα έχει αρκετές μονάδες διαθέσιμες.Παιδιά ηρεμία και ψυχραιμία :).ΙΜΗΟ δεν αξίζει περισσότερο απο τη τιμή που το δίνει(όχι ότι δε το αξίζει αλλά επειδή είναι κοροϊδία).
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να πιστέψω ότι η Γούγλ σε 2 βδομάδες(Δεκέμβρης γαρ και γιορτές)δε θα έχει αρκετές μονάδες διαθέσιμες.Παιδιά ηρεμία και ψυχραιμία :).ΙΜΗΟ δεν αξίζει περισσότερο απο τη τιμή που το δίνει(όχι ότι δε το αξίζει αλλά επειδή είναι κοροϊδία).

 

συμφωνω μαζι σου....πανω απο 400Ε σταλμενο αντε και με ελληνικη εγγυηση δεν αξιζει.

 

http://www.androidcentral.com/lg-nexus-4-second-opinion

 

ομορφα τα λεει.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πριν λίγο τηλέφωνο το παλικάρι για να κανονίσω να περάσω να πάρω το τηλέφωνο :lol:

Και φυσικά άρχισε τα να και ξέρεις θα σε έπαιρνα χθες κλπ

Το ρεζουμέ, Ιανουάριο (μάλλον) και βλέπουμε και φυσικά όχι στην τιμή του play! Δεν ξέρει πόσο αλλά σίγουρα όχι στην τιμή αυτή.

Καληνύχτα!

Link to comment
Share on other sites

α,οκ:)οχι..Ελλαδα ειμαι...το πηρα μεσω ebay

 

Na σε ρωτήσω κάτι, από Αμερική το πήρες?Με τί ήρθε και τι ποσό δήλωσε ο πωλητής στο δέμα. Επίσης πόσο χρόνο έκανε να έρθει?

 

Ρωτάω γιατί και εγώ αναμένω το δικό μου τις επόμενες ημέρες..

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα πάντως σε φόρουμ(Ελληνικό)ότι η μπάντα αυτή για Ελλάδα δεν...(μπορεί να το ανέφερε και κάποιο παιδί ακόμα εδώ μέσα).
Link to comment
Share on other sites

Na σε ρωτήσω κάτι, από Αμερική το πήρες?Με τί ήρθε και τι ποσό δήλωσε ο πωλητής στο δέμα. Επίσης πόσο χρόνο έκανε να έρθει?

 

Ρωτάω γιατί και εγώ αναμένω το δικό μου τις επόμενες ημέρες..

 

ναι,απο Αμερικη το πηρα.Μου ηρθε με fedex και μου ηρθε σε 2 μερες.Ο πωλητης το ειχε δηλωσει σαν δωρο 200$:)Τον εκτελωνισμο ομως τον εκανα εγω στο αεροδρομιο

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα πάντως σε φόρουμ(Ελληνικό)ότι η μπάντα αυτή για Ελλάδα δεν...(μπορεί να το ανέφερε και κάποιο παιδί ακόμα εδώ μέσα).

 

Eδω θα το διαβασες. :)

Για ΕU γενικα δεν....ειναι η 4η μπαντα στα 1700/2100 MHz.

Δε μας κανει, 800 δε θα φερουμε?

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_LTE_networks

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω μαζι σου....πανω απο 400Ε σταλμενο αντε και με ελληνικη εγγυηση δεν αξιζει.

 

http://www.androidcentral.com/lg-nexus-4-second-opinion

 

ομορφα τα λεει.

 

Αν θες να το παρεις και δεν εχεις πρόσβαση σε χωρα με playstore, τετοια τιμη μετα τον Μαρτιο/Απριλιο. Προσωπικα έσκασα (προκαταβολικα) 415€ για 16gb + bumper.

 

Offtopic

Εχω απο χθες ενα Atrix HD και το δουλευω (btw η οθονη ΤΑ ΣΠΑΕΙ! lcd + ColorBoost = WIN! )

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Sorry κιόλας ρε παιδιά αλλά πρέπει να είναι εντελώς αφελής κάποιος για να το περιμένει σε καταστήματα λιανικής στην ίδια τιμή με του Play Store. Σε 1-2 γερμανικά (πχ mediamarkt) που το έχουν κοστολογήσει 395€ είναι λογικό νομίζω και αναφέρουν ημερομηνία διαθεσιμότητας 15/12 (εκεί τελικά θα πάει λογικά η δουλειά). Αν στην Ελλάδα έρθει με 450€ θα πρέπει να κάνουμε κωλοτούμπες.
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

παιδια,επειδη δεν γνωριζω, αυτην την "τεχνολογια" που εχει το n4 και το iphone 5 που τα εικονιδια βρισκονται πιο κοντα στην οθονη,πως λεγεται(αν εχει ονομα) και ποιες αλλες συσκευες την εχουν??
Link to comment
Share on other sites

παιδια,επειδη δεν γνωριζω, αυτην την "τεχνολογια" που εχει το n4 και το iphone 5 που τα εικονιδια βρισκονται πιο κοντα στην οθονη,πως λεγεται(αν εχει ονομα) και ποιες αλλες συσκευες την εχουν??

 

In-cell λέγετε...!! Μπορεις να ριξεις μια προχειρη και γρηγορη ματια στην φωτο http://cdn.ientry.com/sites/webpronews/article_pics/incell-120423-1.png

Εγώ ξέρω οτι την εχει σιγουρα και το Xperia T και Xperia V...!!

Edited by Dimitris_tz
Link to comment
Share on other sites

Eδω θα το διαβασες. :)

Για ΕU γενικα δεν....ειναι η 4η μπαντα στα 1700/2100 MHz.

Δε μας κανει, 800 δε θα φερουμε?

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_LTE_networks

 

Δεν υπαρχει LTE στα 800. Μονο στα 1800 που ειναι η ΕΕ στην Αγγλια και σιγουρα η Κοσμοτε στην Ελλαδα. Το μηλοφωνο 5 θα καλυπτει Κοσμοτε σιγουρα πιστευω.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

ναι,απο Αμερικη το πηρα.Μου ηρθε με fedex και μου ηρθε σε 2 μερες.Ο πωλητης το ειχε δηλωσει σαν δωρο 200$:)Τον εκτελωνισμο ομως τον εκανα εγω στο αεροδρομιο

 

και ποσο πληρωσες τελωνειο?2 μερες ε?μπαμ μπαμ...εντυπωσεις?

 

 

ακουγεται για 15 του μηνος,δλδ σε 3 βδομαδες...δε μπορω δε μπορω να περιμενωωω!

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει LTE στα 800. Μονο στα 1800 που ειναι η ΕΕ στην Αγγλια και σιγουρα η Κοσμοτε στην Ελλαδα. Το μηλοφωνο 5 θα καλυπτει Κοσμοτε σιγουρα πιστευω.

 

H Γερμανια (θα) εχει LTE στα 800.

Μια χαρα υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

η Vodafone θα ειναι στα 1800(το εγραψα και στο αλλο θεμα)

Αν το έγραψες και αλλού, σταμάτα να διαδίδεις ανακρίβειες.

Αυτή τη στιγμή ξεκινάνε με ο,τι έχουν διαθέσιμο αλλά οι δημοπρασίες για το ψηφιακό μέρισμα (στα 800 MHz) ολοκληρώνονται σιγά-σιγά (η Ελλάδα αργεί) και μεσοπρόθεσμα θα υπάρχει LTE τόσο στα 800 όσο και στα 1800. Όπου μεσοπρόθεσμα = από 2-3 μήνες έως 18 μήνες (η Ελλάδα πιο κοντά στο 18 φυσικά :lol: ).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας το κινητο 1,5 μερα στα χερια μου θα αναφερω παρακατω καποιες απο τις εντυπωσεις μου:

 

1.Ευτυχως ειμαι τυχερος και δεν επεσα σε ελλατωματικη παρτιδα.Η κατασκευη του κινητου ειναι τελεια.Κανενα τριξιμο,στιβαρο,ομορφο στο ματι,δινει μια αισθηση πολυτελειας ειδικα το πισω μερος...Το mat υλικο στο πλαι περιμετρικα του κινητου κανει πολυ δουλεια καθως δεν το αφηνει να γλιστρησει απο το χερι.

2.To κινητο γλυστραει αρκετα πανω σε τραπεζια.

3.Η οθονη του ειναι παρα πολυ καλη.Τα χρωματα της δεν ειναι τοσο εντονα οσο των amoled αλλα δεν τα λες ξεθωριασμενα( στα επιπεδα του οne x) .Πολυ καλη αποκριση στην αφη και επισης φαινεται πολυ καλα κατω απο ηλιo σε full brightness.

4.Η καμερα του ειναι καλη..Δεν ειναι τιπoτα wow αλλα δεν τη λες και κακη...κανεις ανετα τη δουλεια σου..Δεν μπορω να τη συγκρινω με αυτη του S3 επειδη δεν το ειχα ποτε αλλα σε σχεση με αυτη του galaxy nexus που ειχα πριν ειναι σαφως ενα επιπεδο πιο πανω.

5.Για τη μπαταρια δεν μπορω ακομα να πω πολλα πραγματα αλλα μεχρι τωρα με εχει αφησει ικανοποιημενο.Απο οταν εβγαλα το κινητο απο το κουτι του,δεν το φορτισα,ειχε 80% μπαταρια.Μεχρι να μου κλεισει απο ειχε 3 ωρες και 30 λεπτα screen on time.Αυτο πυστευω θα βελτιωθει με το καιρο...

6.Το κινητο απλα πεταει.Δεν ξερω αν ειναι ο s4 pro η τα 2 gb ram (1200 mb ελευθερα με νορμαλ χρηση ολη τη μερα) αλλα τα παντα γινονται ακαριαια..κανενα lag,αμμεσο ανοιγμα ολων των εφαρμογων και τελειο multitasking.

7.μεχρι τωρα δεν εχω βρει καποιο ενοχλητικο bug στο λογισμικο...

 

Αυτα παιδια.Προσπαθησα να ειμαι οσο πιο αντικειμενικος γινεται.Ελπιζω να βοηθησα.:)

Edited by ourakot5
Link to comment
Share on other sites

Εχοντας το κινητο 1,5 μερα στα χερια μου θα αναφερω παρακατω καποιες απο τις εντυπωσεις μου:

 

1.Ευτυχως ειμαι τυχερος και δεν επεσα σε ελλατωματικη παρτιδα.Η κατασκευη του κινητου ειναι τελεια.Κανενα τριξιμο,στιβαρο,ομορφο στο ματι,δινει μια αισθηση πολυτελειας ειδικα το πισω μερος...Το mat υλικο στο πλαι περιμετρικα του κινητου κανει πολυ δουλεια καθως δεν το αφηνει να γλιστρησει απο το χερι.

2.To κινητο γλυστραει αρκετα πανω σε τραπεζια.

3.Η οθονη του ειναι παρα πολυ καλη.Τα χρωματα της δεν ειναι τοσο εντονα οσο των amoled αλλα δεν τα λες ξεθωριασμενα( στα επιπεδα του οne x) .Πολυ καλη αποκριση στην αφη και επισης φαινεται πολυ καλα κατω απο ηλιo σε full brightness.

4.Η καμερα του ειναι καλη..Δεν ειναι τιπoτα wow αλλα δεν τη λες και κακη...κανεις ανετα τη δουλεια σου..Δεν μπορω να τη συγκρινω με αυτη του S3 επειδη δεν το ειχα ποτε αλλα σε σχεση με αυτη του galaxy nexus που ειχα πριν ειναι σαφως ενα επιπεδο πιο πανω.

5.Για τη μπαταρια δεν μπορω ακομα να πω πολλα πραγματα αλλα μεχρι τωρα με εχει αφησει ικανοποιημενο.Απο οταν εβγαλα το κινητο απο το κουτι του,δεν το φορτισα,ειχε 80% μπαταρια.Μεχρι να μου κλεισει απο ειχε 3 ωρες και 30 λεπτα screen on time.Αυτο πυστευω θα βελτιωθει με το καιρο...

6.Το κινητο απλα πεταει.Δεν ξερω αν ειναι ο s4 pro η τα 2 gb ram (1200 mb ελευθερα με νορμαλ χρηση ολη τη μερα) αλλα τα παντα γινονται ακαριαια..κανενα lag,αμμεσο ανοιγμα ολων των εφαρμογων και τελειο multitasking.

7.μεχρι τωρα δεν εχω βρει καποιο ενοχλητικο bug στο λογισμικο...

 

Αυτα παιδια.Προσπαθησα να ειμαι οσο πιο αντικειμενικος γινεται.Ελπιζω να βοηθησα.:)

Καλημερα και ευχαριστώ για το feedback!! Όταν λες δεν έπεσες σε ελαττωματική παρτίδα τι εννοείς??

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και ευχαριστώ για το feedback!! Όταν λες δεν έπεσες σε ελαττωματική παρτίδα τι εννοείς??

 

Πολλοι στο xda λενε για τριξιματα στο πισω πανω μερος του γυαλιου,για κιτρινιλες στην οθονη και τετοια...

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί λένε το ένα...

Πολλοί λένε το άλλο...

Με γεια σου και να το χαρείς...

Δεν πιστεύω τίποτα από όσα λένε και για την ποιότητα (τριξιματα κτλ) αλλά και για την μπαταρία (λίγη για καθημερινή χρήση)

Το τηλ το περιμένω και πιστεύω ότι μαζί με το noteli που φυσικά θα κρατήσω θα έχω 2 2 τεράστια συσκευές...

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν παίζει καμιά ωραία θηκουλα για το τηλ..

Προτεκτορ παράγγειλα από sgp...

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας το κινητο 1,5 μερα στα χερια μου θα αναφερω παρακατω καποιες απο τις εντυπωσεις μου:

 

1.Ευτυχως ειμαι τυχερος και δεν επεσα σε ελλατωματικη παρτιδα.Η κατασκευη του κινητου ειναι τελεια.Κανενα τριξιμο,στιβαρο,ομορφο στο ματι,δινει μια αισθηση πολυτελειας ειδικα το πισω μερος...Το mat υλικο στο πλαι περιμετρικα του κινητου κανει πολυ δουλεια καθως δεν το αφηνει να γλιστρησει απο το χερι.

2.To κινητο γλυστραει αρκετα πανω σε τραπεζια.

3.Η οθονη του ειναι παρα πολυ καλη.Τα χρωματα της δεν ειναι τοσο εντονα οσο των amoled αλλα δεν τα λες ξεθωριασμενα( στα επιπεδα του οne x) .Πολυ καλη αποκριση στην αφη και επισης φαινεται πολυ καλα κατω απο ηλιo σε full brightness.

4.Η καμερα του ειναι καλη..Δεν ειναι τιπoτα wow αλλα δεν τη λες και κακη...κανεις ανετα τη δουλεια σου..Δεν μπορω να τη συγκρινω με αυτη του S3 επειδη δεν το ειχα ποτε αλλα σε σχεση με αυτη του galaxy nexus που ειχα πριν ειναι σαφως ενα επιπεδο πιο πανω.

5.Για τη μπαταρια δεν μπορω ακομα να πω πολλα πραγματα αλλα μεχρι τωρα με εχει αφησει ικανοποιημενο.Απο οταν εβγαλα το κινητο απο το κουτι του,δεν το φορτισα,ειχε 80% μπαταρια.Μεχρι να μου κλεισει απο ειχε 3 ωρες και 30 λεπτα screen on time.Αυτο πυστευω θα βελτιωθει με το καιρο...

6.Το κινητο απλα πεταει.Δεν ξερω αν ειναι ο s4 pro η τα 2 gb ram (1200 mb ελευθερα με νορμαλ χρηση ολη τη μερα) αλλα τα παντα γινονται ακαριαια..κανενα lag,αμμεσο ανοιγμα ολων των εφαρμογων και τελειο multitasking.

7.μεχρι τωρα δεν εχω βρει καποιο ενοχλητικο bug στο λογισμικο...

 

Αυτα παιδια.Προσπαθησα να ειμαι οσο πιο αντικειμενικος γινεται.Ελπιζω να βοηθησα.:)

 

Πολύ ωραίο το feedback σου φίλε, άντε αναμένω και εγώ το δικό μου την επόμενη εβδομάδα από Αμερική

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας το κινητο 1,5 μερα στα χερια μου θα αναφερω παρακατω καποιες απο τις εντυπωσεις μου:

 

 

3.Η οθονη του ειναι παρα πολυ καλη.Τα χρωματα της δεν ειναι τοσο εντονα οσο των amoled αλλα δεν τα λες ξεθωριασμενα( στα επιπεδα του οne x) .Πολυ καλη αποκριση στην αφη και επισης φαινεται πολυ καλα κατω απο ηλιo σε full brightness.

4.Η καμερα του ειναι καλη..Δεν ειναι τιπoτα wow αλλα δεν τη λες και κακη...κανεις ανετα τη δουλεια σου..Δεν μπορω να τη συγκρινω με αυτη του S3 επειδη δεν το ειχα ποτε αλλα σε σχεση με αυτη του galaxy nexus που ειχα πριν ειναι σαφως ενα επιπεδο πιο πανω.

5.Για τη μπαταρια δεν μπορω ακομα να πω πολλα πραγματα αλλα μεχρι τωρα με εχει αφησει ικανοποιημενο.Απο οταν εβγαλα το κινητο απο το κουτι του,δεν το φορτισα,ειχε 80% μπαταρια.Μεχρι να μου κλεισει απο ειχε 3 ωρες και 30 λεπτα screen on time.Αυτο πυστευω θα βελτιωθει με το καιρο...

6.Το κινητο απλα πεταει.Δεν ξερω αν ειναι ο s4 pro η τα 2 gb ram (1200 mb ελευθερα με νορμαλ χρηση ολη τη μερα) αλλα τα παντα γινονται ακαριαια..κανενα lag,αμμεσο ανοιγμα ολων των εφαρμογων και τελειο multitasking.

7.μεχρι τωρα δεν εχω βρει καποιο ενοχλητικο bug στο λογισμικο...

 

Αυτα παιδια.Προσπαθησα να ειμαι οσο πιο αντικειμενικος γινεται.Ελπιζω να βοηθησα.:)

Ξεθωριασμενη η οθόνη του one x?δε νομίζω,μάλλον το αντίθετο....αν τα πιάσεις δίπλα θα καταλάβεις.

Η κάμερα απλα καλη,χειρότερη κι απο one x και απο s3.

Η μπαταρία μέτρια.

Η ram καλη κι όντως δεν καθυστερεί.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ξεθωριασμενη η οθόνη του one x?δε νομίζω,μάλλον το αντίθετο....αν τα πιάσεις δίπλα θα καταλάβεις.

Η κάμερα απλα καλη,χειρότερη κι απο one x και απο s3.

Η μπαταρία μέτρια.

Η ram καλη κι όντως δεν καθυστερεί.

Το έχεις πάρει??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...