Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάνεις ένα σημαντικό λάθος: ΔΕΝ είναι πωλητής hardware :P

Κατασκευάστρια είναι η LG, η οποία ότι και να λένε κάποιοι έχει την δική της συγκεκριμένη γραμμή παραγωγής. Προφανώς οι ρήτρες που αναφέρεις θα μπήκαν, αλλά δεν μπορεί να σταματήσει να κατασκευάζει τα δικά της τηλέφωνα για χάρη του Ν4. Ισως το σφάλμα να ήταν της Google που επέλεξε την LG. Από την άλλη όμως ίσως αν επέλεγε πάλι Samsung να μην της επέτρεπε να κυκλοφορήσει το τηλέφωνο σε (λογικά) τιμή κόστους. Κανείς μας δεν μπορεί να είναι βέβαιος σε αυτά τα θέματα.

 

Μου φαίνεται όμως τόσο παράλογο να κυκλοφορεί μια εταιρεία ένα κορυφαίο τηλέφωνο, να το δίνει όσο όσο και να την αναθεματίζουμε γιατί δεν έχει γεμίσει την αγορά με δαυτο. Γιατί εσείς (όποιοι εσείς δηλαδή) δεν σκεφτήκατε όπως απαιτείται από την Google; Οτι με αυτά τα specs και αυτή την τιμή θα γίνει ΠΑΝΙΚΟΣ, άρα να οπλιστείτε με περισσότερη υπομονή; Εξαλλου αν μπορούσε και είχε έτοιμο στοκ δεν θα το έβγαζε μόνο απο το play store και όχι μόνο σε 5 χώρες.

 

Απλά πράγματα και θεωρώ οτι παρατράβηξε το θέμα με την καθυστέρηση. Στην τελική αυτά είναι τα δεδομένα, suck it up (όχι εσύ προσωπικά φίλε γενικά μιλάω μην παραξηγηθώ)

 

 

 

Στο διόρθωσα :P

 

 

YΓ: εκεί που παίρνει κίτρινη κάρτα είναι η απόκριση του play store, αν και πάλι δεν μπορούμε να είμαστε βέβαια τι κίνηση είχε...

 

Αρα και η Apple δεν ειναι πωλήτής γιατι κατασκευάζεται απο την Foxxcon; Η Google το πουλάει, το αν απέτυχε να κανει τις σωστές συμφωνίες ή να προβλέψει την ζητηση, απλα σημαινει οτι ειναι ανεπαρκέστατη σε αυτον τον τομέα.

 

Τωρα οσον αφορα την τεχνικη της υπομονης, η Apple που προγραμματιζει οσο το δυνατόν πιο σωστά τα launches των συσκευων, εχει εσοδα οσο η Microsoft, Google, Facebook, Amazon, Yahoo και eBay. Τροφη για σκεψη

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οσo και τσατισμενoς-πρoβληματισμενoς-αγανακτησμενoς και αν ειμαι ενα πραγμα μoνo δεν μπoρω να δικαιoλoγησω.H google ρε παιδια ειναι κoλoσσoς δεν μπoρει να εχει πεσει σε αυτη τη λoυμπα.Οσα και να ειναι τα εκατoμμυρια των αγoραστων δεν μπoρω να πιστεψω oτι δεν μπoρει να τoυς εξυπηρετησει oλoυς.Kαπoυ απoσκoπει και δεν μπoρω να καταλαβω πoυ.Στo να γινει μεγαλυτερoς ντoρoς γυρω απo τo Ν4 πρoκειμενoυ να πρoσελκυσει περισσoτερoυς πελατες?Νoμιζω oτι αυτo τo εχει καταφερει ηδη.Τι να πω?Αβυσσoς η ψυχη της google.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Τωρα οσον αφορα την τεχνικη της υπομονης, η Apple που προγραμματιζει οσο το δυνατόν πιο σωστά τα launches των συσκευων, εχει εσοδα οσο η Microsoft, Google, Facebook, Amazon, Yahoo και eBay. Τροφη για σκεψη

 

Σιγουρα ενα μεγαλο μεριδιο οφειλεται σε αυτο που λες... αλλα να δωσω κι εγω τροφη για σκεψη στο οτι η apple θεωρειται και σαν θρησκεια για καποιους... ;) http://gadgetgreek.blogspot.gr/2012/10/apple_27.html

Link to comment
Share on other sites

Αρα και η Apple δεν ειναι πωλήτής γιατι κατασκευάζεται απο την Foxxcon; Η Google το πουλάει, το αν απέτυχε να κανει τις σωστές συμφωνίες ή να προβλέψει την ζητηση, απλα σημαινει οτι ειναι ανεπαρκέστατη σε αυτον τον τομέα.

 

Δεν ισχύει αυτό που λες, επειδή η Foxxcon και η κάθε αντίστοιχη εταιρεία κατασκευάζει κυκλώματα και ηλεκτρονικά. Μιλάμε για πωλητές εδώ και όχι κατασκευαστές ολοκληρωμένων. Η Apple πουλάει από smartphones και tablets, μέχρι υπολογιστές και αξεσουάρ. Η Google τίποτα από αυτά. Απλά έχει αναθέσει κάποιες συσκευές τις σε άλλους κατασκευαστές να τις κυκλοφορήσουν εκ μέρους της.

 

Επειδή έκλεισε μια καλή συμφωνία και δίνει τη σειρά αυτή σε απίστευτα χαμηλή τιμή από το δικό της Store δεν την κάνει ανίκανη στην πρόβλεψη της ζήτησης. Εξακολουθώ να πιστεύω οτι επέλεξε τόσο χαμηλή τιμή για άλλους λόγους και όχι για να πλυμμηρίσει την αγορά με Ν4. Δεν νομίζω οτι έχει ιδιαίτερο κέρδος από αυτό.

 

 

Τωρα οσον αφορα την τεχνικη της υπομονης, η Apple που προγραμματιζει οσο το δυνατόν πιο σωστά τα launches των συσκευων, εχει εσοδα οσο η Microsoft, Google, Facebook, Amazon, Yahoo και eBay. Τροφη για σκεψη

 

Τα έσοδα της Apple ελάχιστη σχέση έχουν με τα σωστά launch των συσκευών της. Και το iPhone 5 δεν έχει την καλύτερη διαθεσιμότητα που θα μπορούσε να έχει.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Εχει πολυ πλακα το "διαθεσιμο" στην αμερικη..!

Διαθεσιμο αλλα αποστελλεται σε 4-5 βδομαδες το 16αρι και σε 8-9 βδομαδες το 8αρι!

:lol::lol:

 

Αυτο ειδα εγω, αν κανω λαθος διορθωστε :)

Link to comment
Share on other sites

Το κόστος του εκτελωνισμού πόσο είναι για το συγκεκριμένο (349$ που κάνει το 16άρι);
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την παραλαβή ενός nexus10 16αρι το οποίο μου το έστειλε συγγενής μου απο την Παρασκευή με USPS και τις σχετικές υποσημειωσεις(gift,30$ κ.οκ) και επειδή το tracking No που πήρε του είπαν πως δεν μπορεί να το τσεκάρει άπαξ και φύγει το δέρμα απο Αμερική εγώ πως θα ξέρω αν και ποτε παρέλαβαν τα ΕΛΤΑ? (αν δεν κάνω λάθος μαζί τους συνεργάζονται)

Ενημερωτικά 490$ τελική τιμή με αγορά,έξοδα αποστολής στο USA και έξοδα express delivery USPS για Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

μου εμφανιζει μηνυμα πως δεν αναγνωριζει τον κωδικο

Ο κωδικός αντικειμένου δεν είναι έγκυρος.

Παρακαλώ επικοινωνήστε με την Υπηρεσία Εξυπηρέτησης Πελατών.

Link to comment
Share on other sites

οντως τωρα το δεμα ειναι ελβετια οπως με ενημερωσαν απο τα elta-courier.το θεμα ειναι πως με express mail ua eprepe na kanei 3-5 ημερες οπως αναφερει η συγκεκριμενη υπηρεσια της usps.δεν νομιζω να εχω θεμα με το τελωνειο...
Link to comment
Share on other sites

Αν το tracking number ξεκιναει απο L τότε δεν γίνεται tracking το αντικείμενο.

Le Max 2 X829 4/64

Le Max 2 Pro X820 6/64

Link to comment
Share on other sites

Στην Αμερική είναι διαθέσιμο.

http://i.imgur.com/bS51v.png

 

Το βλεπω,καλη τιμη...γιατι εχω δει και σε Κατι αγγελίες αδικαιολόγητες τιμές.αετονυχηδες.

Υπομονή παίδες,δεν αξίζει να δώσετε παραπάνω χρημα για κατι που θα έρθει σύντομα και φυσικα σε χαμηλότερη τιμη απο κάποιες αγγελίες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Στην Αμερική είναι διαθέσιμο.

http://i.imgur.com/bS51v.png

 

Kοίτα λίγο την ημερομηνία παράδοσης..:blink::blink: Απο Γενάρη...

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα εχεις θεμα.

Ακομα και δωρο να αναφερει ογκωδη συνηθως πιανονται.

Ενημερωσε για το ποσο.

 

εμενα μου εχουν στειλει απο ElPaso Τexas iPad+ Nexus One παλια και δεν ειχα θεμα κανενα με το τελωνειο.

 

αλλα εκανε 12 εργασιμες να φτασει Κερκυρα!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Άν το δέμα έχει σταλεί με usps τότε κατά 99% δε θα το σταματήσουν στο τελωνείο, ότι αξία και να γράφει πάνω, όσο βάρος κ να έχει!!:cool:

Από usps ή θα πάει στα ελτα και θα σου στείλουν χαρτάκι να πας να το παραλάβεις, ή στα ελτα-courier, που θα στο φέρουν κατευθείαν στην πόρτα σου!!:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...