Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Google Nexus 4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άσχετο αλλά σαν τον ex dialer δεν υπάρχει :D

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer

 

Αυτόν είχα μέχρι πριν το GN,στο GN μου κάθεται καλύτερα αυτός ο dw λόγο skin λόγο που βρήκα χρόνο να παίξω σοβαρά με τις ρυθμίσεις δε ξέρω!:)

Τέλος το off!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 913
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτόν είχα μέχρι πριν το GN,στο GN μου κάθεται καλύτερα αυτός ο dw λόγο skin λόγο που βρήκα χρόνο να παίξω σοβαρά με τις ρυθμίσεις δε ξέρω!:)

Τέλος το off!

Μάνο διάβασα με προσοχή αυτά που έγραψες (όπως πάντα άλλωστε :)) μιας και θα πάρω το nexus4 και θα είναι το πρώτο μου pure (μαζί με το nexus10).. Εσύ θα το πάρεις το n4?

Link to comment
Share on other sites

Λέω να το παραγγείλω αύριο από play Γερμανίας (γίνεται προπαραγγελία φαντάζομαι).

Ξέρει κανείς τι γίνεται με τα μεταφορικά? Πόσα θέλει το play δηλαδή και πως να το φέρουμε εδώ?

Link to comment
Share on other sites

 

Ακομα και αν τα καταφερεις its not safe

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και αν τα καταφερεις its not safe

 

Αργύρη εγώ μόνο τα λεφτά θα δώσω σε γνωστό στην Γερμανία. Αυτός θα κάνει παραγγελία-παραλαβή.

Απλά δεν ξέρω πως να του πω να το στείλει Ελλάδα χωρίς να βγούνε πολλά τα μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Αργύρη εγώ μόνο τα λεφτά θα δώσω σε γνωστό στην Γερμανία. Αυτός θα κάνει παραγγελία-παραλαβή.

Απλά δεν ξέρω πως να του πω να το στείλει Ελλάδα χωρίς να βγούνε πολλά τα μεταφορικά.

 

Νικο το its not safe πηγαινε στο post του φιλου.Τωρα για το δικο σου θα κοιταγα dhl ή κατι αντιστοιχο τί τιμες παιζουν για ταχυμεταφορα.Δεν θα το αφηνα στη τυχη των ταχυδρομειων

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Νικο το its not safe πηγαινε στο post του φιλου.Τωρα για το δικο σου θα κοιταγα dhl ή κατι αντιστοιχο τί τιμες παιζουν για ταχυμεταφορα.Δεν θα το αφηνα στη τυχη των ταχυδρομειων

 

Οκ :p

Για ταχυδρομείο δεν το σκέφτομαι καν, απλά δεν ξέρω άλλες μεταφορικές.

Μόνο με ups έχω εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

Οκ :p

Για ταχυδρομείο δεν το σκέφτομαι καν, απλά δεν ξέρω άλλες μεταφορικές.

Μόνο με ups έχω εμπειρία.

 

Αν δεν κανω λαθος τα sites των courier εχουν υπολογισμο κοστους για τη μεταφορα.Δες λιγο στα sites τους (ups,dhl).Βασικο θα ειναι στη πολη που μενει ο φιλος σου να εχει γραφειο ο courier για την αποστολη

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Οκ :p

Για ταχυδρομείο δεν το σκέφτομαι καν, απλά δεν ξέρω άλλες μεταφορικές.

Μόνο με ups έχω εμπειρία.

 

επειδή και εγώ με τον ίδιο τρόπο σκέφτομαι να το πάρω, κοίταξε εδώ:

 

http://www.dhl.de/en.html

 

βγαίνει γύρω στα 11€ για Ελλάδα. Φαντάζομαι θα κάνει και 2-3 μέρες να έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν ισχύει αυτό τα soft keys δεν είναι μόνο 48 pixel είναι 768x48 και τα 48 τα αφαιρείς από το 1280. Οπότε η οθόνη η καθαρή είναι 1232x768. Βασικά αποκλείεται να είναι μόνο 48 καμιά 100αρα το κόβω...

96 pixels ειναι, οτι βλεπετε σε dpi ειναι το διπλασιο σε pixels. 1184 ειναι η καθαρη αναλυση.

Link to comment
Share on other sites

96 pixels ειναι, οτι βλεπετε σε dpi ειναι το διπλασιο σε pixels. 1184 ειναι η καθαρη αναλυση.

 

Well said :)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη υπάρχει μια βασική διαφορά μεταξύ εσένα και κάποιων άλλων που το βλέπουν σαν απόλυτη λύση λόγο χαμηλής τιμής

Εσύ εισαι πάνω απο ενα χρονο με nexus και βλέπεις καθημερινά τις ελειψεις του οι οποίες τώρα θα είναι αυξημένες με την μπαταρία να μην αλλαζει.

Οποτε βλέπεις τα πράγματα πιο καθαρά και έχεις την υπομονή να περιμένεις.

 

Με το Siii στην ιδια τιμη, παίρνεις πολυ περισσοτερα και μειώνεται φοβερά η χασούρα αν το πουλήσεις.

Θα ειναι πιο αργό σε κάποια πράγματα αλλά δύσκολα θα τα αντιλαμβάνεσαι.

Δεν συμπεριλαμβανω την καθυστέρηση του dialer η οποια εμφανίζεται σε βαρια χρήση αφου αν θες dialer τόσο φτωχό οσο του nexus μπορείς να τον βρεις στο μάρκετ και μαλιστα αριστο στην λειτουργια του.

Για καμερα δεν το συζητάω. Ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι κατωτερη οπως παντα.

 

Το νίκελ του S3 ειναι το πιο προστατευμενο που εχω δει σε κινητό.

Το πισω καπάκι αντεχει τα πάνδεινα αρκει να σας πω οτι το note το εχω με γνήσια flip γυμνή πισω η οποια αν και το ακουμπάω οπουδήποτε δεν εχει ουτε γρτζουνια.

Στο Siii ειχα αγοράσει ενα δεύτερο καπάκι το οποίο ετριψα με αλοιφή αυτοκινητων και το εκανα ματ.:)

Εγω πήγα στο note μονο για οσα προσφέρει το s-pen και καποιες ειδικες εφαρμογές.

 

απο την αλλη ομως ακριβως επειδη εχω το Νεξους ενα χρονο,εχω μαθει να εκτιμω και τα δικα του καλα.

1.πολλες ρομ τις οποιες προσωπικα αλλαζω σαν τα πουκαμισα...μεσα σε μια εβδομαδα τουλαχιστον 5 με 7.

εδω αν δεν βγαλουν τα στοιχεια του Exynos ,βλεπω το S3 να μενει πισω.Φαντασου τωρα τρεχει μια χαρα την CM10,και αυτη δεν εχει φτιαχτει με τις προδιαγραφες του!Ομως τρεχει καλα ακομα και στο γεροντακο μου...

2.αμεσα updates και κακα τα ψεματα ολοι μας θελουμε να εχουμε το τελευταιο παντα για να δουμε αν αξιζε.

3.μακροπροθεσμα καλυτερη επενδυση γιατι ακομα για 2 χρονια θα παιρνει ανετα τις αναβαθμισεις....οπως εγω ακομα εχω 4.1.2 με το i9023

4.καλυτερη οθονη;Ισως

 

τα μονα που με απασχολουν ειναι το πισω καπακι αν γρατζουνιεται ευκολα,το νικελακι περιμετρικα και η μπαταρια.

Για ολα τα αλλα ειμαι σιγουρος.

 

(εκτος απο κατασκευαστικα θεματα εννοειται...εδω θα δουμε..)

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι και εμείς έχουμε απορίες, αμφιβολίες και ενδιαστμούς.

Περιμένουμε.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έχετε ιδέα αν θα υπάρχει περιορισμός παραγγελιών στο Google Play του UK ? Δηλαδή αν θα μπορώ να παραγγείλω όσα Nexus 4 θέλω.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Έχετε ιδέα αν θα υπάρχει περιορισμός παραγγελιών στο Google Play του UK ? Δηλαδή αν θα μπορώ να παραγγείλω όσα Nexus 4 θέλω.

Ουπς και εγώ μόλις είδα το τελευταίο μήνυμα από SaintPetrouil νόμισα ότι σβήστηκαν πάλι μηνύματα.:X

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έχετε ιδέα αν θα υπάρχει περιορισμός παραγγελιών στο Google Play του UK ? Δηλαδή αν θα μπορώ να παραγγείλω όσα Nexus 4 θέλω.

 

πιστευω ειναι μεχρι δεκα συσκευες

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε ιδέα αν θα υπάρχει περιορισμός παραγγελιών στο Google Play του UK ? Δηλαδή αν θα μπορώ να παραγγείλω όσα Nexus 4 θέλω.

 

Κάπου έχω δει, δεν θυμάμαι τώρα που, μέχρι 10 ανά gmail.

Link to comment
Share on other sites

πιστευω ειναι μεχρι δεκα συσκευες

 

δέκα των 8Gb, δέκα των 16 ? Ή 10 στο σύνολο? Επίσης φαντάζομαι αυτός ο περιορισμός θα ισχύει για μέρες ως βδομάδες. Σωστά?

 

Κάτι ακόμα, στον περιορισμό αυτό συμπεριλαμβάνει και τα tablet?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

δέκα των 8Gb, δέκα των 16 ? Ή 10 στο σύνολο? Επίσης φαντάζομαι αυτός ο περιορισμός θα ισχύει για μέρες ως βδομάδες. Σωστά?

 

Κάτι ακόμα, στον περιορισμό αυτό συμπεριλαμβάνει και τα tablet?

Devices on Google Play Terms of Sale

...

Google reserves the right to reject your order. For example, Google may reject your order if you do not live in a country where a delivery can be made or you order more than the permitted maximum number of Devices.

...

χωρίς να το ορίζει.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Devices on Google Play Terms of Sale

...

Google reserves the right to reject your order. For example, Google may reject your order if you do not live in a country where a delivery can be made or you order more than the permitted maximum number of Devices.

...

χωρίς να το ορίζει.

 

έχεις δίκιο, δεν το ορίζει. Λέει όμως πως μόλις ανοίξουν οι παραγγελίες θα γράφει. thanks :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ο τυπος στο review λεει στην ουσια οτι η οθονη ειναι 4.3 κ οχι 4.7 κ απο ποτι ειδα ο χωρος που πιανουν τα πληκτρα δεν φευγει με τπτ...ισχυει?
Link to comment
Share on other sites

Αυριο παιδια επιτελους....
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Συσκευή που πρόκειται ν' αγοραστεί από Γερμανία θα υποστηρίζει ελληνικά;

 

Ναι όλα τα android το κάνουν αυτό εδώ και χρόνια

:)
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...