Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Google Nexus 4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω να έχει τίποτα το προσβλητικό αυτό που σ έγραψα όπως δεν έχει κανέναν περίεργο τόνο, απλά εξέφρασα την απορία του χρόνου που εγραψες,αν δεν θέλεις να απαντήσεις κανένα πρόβλημα... δεν απαίτησα καμία απάντηση .

 

Οκ, nevermind.

3 ώρες προβολής σημαίνει ότι πρέπει να είσαι 3 ώρες σερί με το κινητό στο χέρι?

Αν το δουλέψεις 3 ώρες μέσα σε ένα 12ωρο δηλαδή δεν έχεις το ίδιο αποτέλεσμα?

Πόσο θα χάσει σε standby?

Πάνω από 5-10%?

 

Ps

Όπως και πριν, αναφέρομαι στην προβολή και όχι γενικά πόσες ώρες δούλεψε το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 913
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλιστα δλδ εσύ παλικάρι μου το τηλ σου το έχεις σερί απο 3-5 ωρες ανοιχτό χωρίς να μπαίνει σε αναμονή ,με wifi ολα ανοιχτά ε?

Γιατί ο τύπος έγραψε πως την πρώτη μέρα του έβγαλε 18 ώρες,εγώ αυτό το λέω καλη μπαταρία .

 

Και εσύ φίλε Κώστα κατάφερες κ ήσουν πάνω από μια οθόνη κινητού 6,5 ώρες σερί? κάνοντας browsing? γιατί εγώ δεν μπορώ ούτε στο 27αρι μου μόνιτορ να κάτσω τόσες ώρες.

παιδια δουλευόμαστε μου φαίνεται.

 

Παρα πολλες φορες έτυχε να δω χρήση οθόνης 6.5 ωρες.

Εκτός αυτού σε παραπέμπω στο gsmarena στο τεστ που εχει κάνει και μάλιστα 2 φορες. Μια με ics και μια με JB.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παντως ολοι γραφουν για το design και την ποιοτητα..ανυπομονω να δω πως θα ειναι.

εγω με την μπαταρια δεν εχω πολυ καλη σχεση, ποτε με κανενα smartphone που ειχα. παντα θα το φορτισω το βραδυ, εκτος αν δεν το χρησιμοποιησω καθολου.

 

ps: μεχρι και το gn βγαζει 5-6 ωρες, υπαρχουν και screenshots..αρα δε μου λεει τιποτα για το τι ισχυει τελικα. προσωπικα βλεπω 2,5 ωρες γιατι εχω αυξημενη φωτεινοτητα και χρησιμοποιω πολυ 3G ενω αλλοι με ιδια ρομ πχ εχουν 4 ωρες.

Link to comment
Share on other sites

καθε μερα και μια εκληξη...

 

 

για να δουμε...

 

Δεν καταλαβα τιποτα. Μια μεταφραση παρακαλω απο το tweet αυτο??? :D

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα τιποτα. Μια μεταφραση παρακαλω απο το tweet αυτο??? :D
Με λίγα λόγια στα αρχικά benchmarks που είχαν κάνει στο anandtech, το nexus 4 δεν έπιασε τόσο καλά σκορ επειδή ζεσταινόταν και έριχνε τη συχνότητα λειτουργίας. Τώρα τα ξανάτρεξαν με το κινητό μέσα στην κατάψυξη και έφερε τα αναμενόμενα αποτελέσματα...

 

Μήπως να του βάλω καμιά υδρόψυξη όταν το πάρω; :grin:

Link to comment
Share on other sites

Α.

Ευχαριστω.

Στο xda βεβαια εγω αλλα διαβασα. Οτι τα ξαναδοκιμασανε με νεο kernel. Δεν διαβασα κατι για καταψυξεις.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατάλαβα ότι το κινητό δεν ζεσταίνεται πραγματικά πολύ, αλλά ο τύπος εκτιμά ότι έχει οριστεί εσφαλμένα η θερμοκρασία ασφαλείας της cpu (θερμοκρασία στην οποία ρίχνει τις επιδόσεις της) σε χαμηλότερη θερμοκρασία απο ότι θα έπρεπε.
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατάλαβα ότι το κινητό δεν ζεσταίνεται πραγματικά πολύ, αλλά ο τύπος εκτιμά ότι έχει οριστεί εσφαλμένα η θερμοκρασία ασφαλείας της cpu (θερμοκρασία στην οποία ρίχνει τις επιδόσεις της) σε χαμηλότερη θερμοκρασία απο ότι θα έπρεπε.

 

Ναι τελικά αυτό κατάλαβα και ότι διορθώνεται με κάποιο patch λογικά.

Link to comment
Share on other sites

βλεπω οτι με το νεο κερνελ εχουν φτιαξει πολλα ομως...

 

μου φαινεται στην τελικη εκδοση θα ειμαστε οκ.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρω από αμερική η λειτουργία του θα είναι ίδια ακριβώς ;χάνω νίνο την εγγύηση ;

 

Ρωτας τον νινο συγκεκριμενα ή μπορουμε να σου απαντησουμε και εμεις?

(πλακιτσα...)

 

Νομιζω η εγγυηση παει ανα ηπειρο για αυτο και ειναι πανευρωπαικη στη δικη μας περιπτωση.Μαλλον θα πρεπει να το στειλεις America αν παθει κατι

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω η εγγυηση παει ανα ηπειρο για αυτο και ειναι πανευρωπαικη στη δικη μας περιπτωση.Μαλλον θα πρεπει να το στειλεις America αν παθει κατι

 

όπως τα λέει ο φίλος είναι.δεν θα ισχύει η εγγύηση εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Κι άλλο ένα review:

 

http://www.androidpolice.com/2012/11/07/google-nexus-4-review-the-beautifully-crafted-premium-flagship-phone-that-android-deserves/

 

σχόλιο από αυτόν που έγραψε το review:

 

"Ok, so, here's the deal: Everything in this review (lock screen widgets, battery life, benchmarks, complaints, etc) is subject to change pending the OTA that's due out on the 11th. I'll update the whole thing then, and copy everything new into a separate "Review addendum" article for people that have already read this version of the review. So look for that."

Edited by periklik
Link to comment
Share on other sites

Περιμένετε όλοι να έρθει με το καλό και μετά θα βγάλουμε τα ασφαλή συμπεράσματα μας...

Εγώ προσωπικά μιας και θα το πάρω ελπίζω σύντομα,πιστεύω ότι είναι μια τεράστια ευκαιρία αγοράς πάντα βέβαια κοντά στα χρήματα που ανακοίνωσε η google...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Kαταραμένοι Άγγλοι με την ισοτημία €-£:p:p:p.

 

13 μπαίνουμε και το παραγγέλνουμε απο Αγγλία και gplay.

 

Στα χέρια μας θα το έχουμε(στην Αγγλία)στις???Αυθημερόν;

 

Και επίσης παντού διαβάζω για τη κάμερα:Διάολε με ένα Modification δε γίνεται να μη φτιάχνεται ο φακός που είναι Sony.Απίστευτο μου φένεται να είναι χειρότερος απο τoυ S3.Κρίμα και άδικο.Εκτός και αν εννοούν ότι δεν έχει τόσα πολλά μπιχλιμπίδια τα οποία μου φένονται ούτως η άλλως άχρηστα(instagram κτλ ούτε να τα βλέπω).Αν η φώτο είναι καλή τύφλα να έχει η μαριορή :).

Edited by zidane72003
Link to comment
Share on other sites

Kαταραμένοι Άγγλοι με την ισοτημία €-£:p:p:p.

 

13 μπαίνουμε και το παραγγέλνουμε απο Αγγλία και gplay.

 

Στα χέρια μας θα το έχουμε(στην Αγγλία)στις???Αυθημερόν;

 

Και επίσης παντού διαβάζω για τη κάμερα:Διάολε με ένα Modification δε γίνεται να μη φτιάχνεται ο φακός που είναι Sony.Απίστευτο μου φένεται να είναι χειρότερος απο τoυ S3.Κρίμα και άδικο.Εκτός και αν εννοούν ότι δεν έχει τόσα πολλά μπιχλιμπίδια τα οποία μου φένονται ούτως η άλλως άχρηστα(instagram κτλ ούτε να τα βλέπω).Αν η φώτο είναι καλή τύφλα να έχει η μαριορή :).

Αν ο φακός έχει μικρότερο διάφραγμα δεν γίνεται τίποτα. Αυτό πρέπει να μάθουμε.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Mα δεν είναι χαζό να έχεις χειρότερο φακό σε 7 μήνες μετά κινητό?Μου φένεται αστείο.

 

Και ειδικά Sony.Δλδ αν δεν καραγούσταρα nexus για να ασχοληθώ πρώτη φορά λίγο παραπάνω,θα πήγαινα σε xperiaT με κορυφαία φώτο.Ακούγεται απλά περίεργο.

Edited by zidane72003
Link to comment
Share on other sites

Εαν ισχυει οντως κατι τετοιο για την καμερα θα ειναι απλα fail.... Αλλα για να πω την αληθεια χωρις το τελικο software και με αμερικανικο review δεν πολυ ανησυχω!!
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Κοντός ψαλμός Φίλοι μου

Μην ανησυχείτε

Θα είναι πέραν του δεόντως καλό το nexus 4 και με καλή ποιότητα κατασκευής από ότι αφουγκραζομαι

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πυστευω πως την ερχομενη βδομαδα θα το εχω στα χερια μου,οποτε περιμενετε εντυπωσεις:)

 

Πιστεύεις ότι στις 13 θα παραλάβουν κανονικά τα γνωστά μαγαζιά???

Αν ναι τότε μέχρι Παρασκευή Θα είναι στα χέρια μας...

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...