Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Google Nexus 4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To γυαλί της κάμερας του, είναι απο gorilla glass και αυτό?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 913
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To γυαλί της κάμερας του, είναι απο gorilla glass και αυτό?
Φαίνεται να καλύπτεται από το ίδιο ενιαίο κομμάτι γυαλιού που καλύπτει το πίσω μέρος του κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να καλύπτεται από το ίδιο ενιαίο κομμάτι γυαλιού που καλύπτει το πίσω μέρος του κινητού.

 

μπα, δεν θα το έλεγα. Κοίτα στο λινκ αυτό που πόσταρε ένας πιο πάνω στο 2.35(περίπου ) [ame=http://www.youtube.com/watch?v=herJmqIGOoM]Nexus 4 hands-on review - YouTube[/ame]

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

μπα, δεν θα το έλεγα. Κοίτα στο λινκ
που πόσταρε ένας πιο πάνω στο 2.35(περίπου )
Μήπως αναφέρεσαι στο LED flash που είναι κάτω από την κάμερα; Αυτό δε ξέρω αν καλύπτεται από γυαλί ή πλαστικό ή αν καλύπτεται γενικά.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως αναφέρεσαι στο LED flash που είναι κάτω από την κάμερα; Αυτό δε ξέρω αν καλύπτεται από γυαλί ή πλαστικό ή αν καλύπτεται γενικά.

 

όχι στην κάμερα. Τέσπα, θα το δούμε απο κοντά :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Μα η κάμερα νομίζω φαίνεται καθαρά να την καλύπτει το πίσω γυαλί.. Το φλας είναι αυτό που προεξέχει και δεν φαίνεται να καλύπτετε..

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Μα η κάμερα νομίζω φαίνεται καθαρά να την καλύπτει το πίσω γυαλί.. Το φλας είναι αυτό που προεξέχει και δεν φαίνεται να καλύπτετε..

Ενιαίο gorilla2 έχει όλο το πισω μέρος απλά το flash έχει δακτύλιο γύρω του ώστε να μην επιτρέπει διαφυγή φωτός :)

Link to comment
Share on other sites

Όταν προσπαθούμε να βρούμε ψεγάδια εκεί που δεν υπάρχουν σε μια συσκευή που είναι ξεκάθαρα vfm τότε απλά είμαστε κομπλεξικοί. Αν η συσκευή έκανε 600+ ευρώ να το καταλάβω ότι περιμένεις το κάτι παραπάνω. Τώρα με χαρακτηριστικά high end, ποιότητα κατασκευής (όσο φαίνεται) και τέτοια τιμή το να γυρνάς και να λες "Ναι αλλά έχει γυαλί πίσω και μπορεί να σπάσει" είναι τραγικό. Τι να πούνε άλλοι που σκάνε 800αρια

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όταν προσπαθούμε να βρούμε ψεγάδια εκεί που δεν υπάρχουν σε μια συσκευή που είναι ξεκάθαρα vfm τότε απλά είμαστε κομπλεξικοί. Αν η συσκευή έκανε 600+ ευρώ να το καταλάβω ότι περιμένεις το κάτι παραπάνω. Τώρα με χαρακτηριστικά high end, ποιότητα κατασκευής (όσο φαίνεται) και τέτοια τιμή το να γυρνάς και να λες "Ναι αλλά έχει γυαλί πίσω και μπορεί να σπάσει" είναι τραγικό. Τι να πούνε άλλοι που σκάνε 800αρια

Ψεγάδια θα βρεθούν σίγουρα αλλά όλο αυτό που γίνεται τον τελευταίο καιρό με τον ζόρι να βγουν ψεγάδια και πριν την κυκλοφορία δεν το καταλαβαίνω.. Από σήμερα λοιπόν θα ξέρουμε περισσότερα πράγματα για την συσκευή και κάποιοι που θα το έχουν στα χέρια τους θα μας διαφωτίσουν παραπάνω ;)

Link to comment
Share on other sites

Όταν προσπαθούμε να βρούμε ψεγάδια εκεί που δεν υπάρχουν σε μια συσκευή που είναι ξεκάθαρα vfm τότε απλά είμαστε κομπλεξικοί. Αν η συσκευή έκανε 600+ ευρώ να το καταλάβω ότι περιμένεις το κάτι παραπάνω. Τώρα με χαρακτηριστικά high end, ποιότητα κατασκευής (όσο φαίνεται) και τέτοια τιμή το να γυρνάς και να λες "Ναι αλλά έχει γυαλί πίσω και μπορεί να σπάσει" είναι τραγικό. Τι να πούνε άλλοι που σκάνε 800αρια

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Η σχέση ποιότητας-τιμής είναι ότι καλύτερο έχει υπάρξει ever πιστεύω.

Αυτό βέβαια φέρνει μια σύγχυση... Να συγκριθεί με συσκευές των 250 ευρώ ή να συγκριθεί με συσκευές ανάλογων χαρακτηριστικων;;;...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Η σχέση ποιότητας-τιμής είναι ότι καλύτερο έχει υπάρξει ever πιστεύω.

Αυτό βέβαια φέρνει μια σύγχυση... Να συγκριθεί με συσκευές των 250 ευρώ ή να συγκριθεί με συσκευές ανάλογων χαρακτηριστικων;;;...

Ποια 250€ βρε?? Τα specs του είναι καλύτερα από τις περισσότερες (μην πω ολες) σχεδόν τις ναυαρχίδες των γνωστών εταιριών :p

Link to comment
Share on other sites

Ποια 250€ βρε?? Τα specs του είναι καλύτερα από τις περισσότερες (μην πω ολες) σχεδόν τις ναυαρχίδες των γνωστών εταιριών :p

 

Τότε να δεχόμαστε τη κριτική και να μη λέμε ό,τι αφου στοιχιζει 250 ευρώ να μην γινόμαστε αχάριστοι... ;)

Γιαυτό λέω ότι υπάρχει μια σύγχυση. Εγώ που (μάλλον) θα το πάρω, και από τους πρώτους, θα το κρίνω σαν κορυφαία συσκευή.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά. παραπληροφόρηση στο full, το λέει ξεκάθαρα και ο Topolsky αλλά και η Google πως ΚΑΙ μπροστά αλλά και πίσω είναι Gorilla Glass.

 

Το Play store της Αυστραλίας ξεπούλησε σε λιγότερο από ώρα, άρα κάποια παιδιά παραπάνω είχαν δίκιο πως υπάρχει κίνδυνος να μην το προλάβουμε..:X

Link to comment
Share on other sites

Όπως ήταν αναμενόμενο τα 16άρια έγιναν sold out από το πρώτο 5λεπτο της διάθεσής τους σύμφωνα με αυτά που διαβάζω, που σημαίνει ότι δεν το βλέπω να έρθει σύντομα Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Τότε να δεχόμαστε τη κριτική και να μη λέμε ό,τι αφου στοιχιζει 250 ευρώ να μην γινόμαστε αχάριστοι... ;)

Γιαυτό λέω ότι υπάρχει μια σύγχυση. Εγώ που (μάλλον) θα το πάρω, και από τους πρώτους, θα το κρίνω σαν κορυφαία συσκευή.

Η αλήθεια είναι ότι όλο αυτό το θέμα των εικασιών θα περάσει στην ιστορία αφού από σήμερα θα βρεθεί σε χέρια χρηστών και θα έχουμε επιτέλους εμπειρία από αυτούς και με την τελική έκδοση της συσκευής. Φυσικά και θα το κρίνεις με γνώμονα τις κορυφαίες συσκευές αφού κι εσύ σαν χρήστης γύρω από αυτές "περιστρέφεσαι"... Άντε να δούμε τι θα κάνουμε και μ' εσένα :p:p

 

Βγήκαν και οι πρώτες θήκες σιλικόνης

http://www.ebay.com/itm/Black-S-Line-Wave-TPU-Gel-Case-for-LG-Nexus-4-E960-Google-Nexus-4-/160921621336?pt=PDA_Accessories&hash=item2577ad1358

Link to comment
Share on other sites

το πήρε κανένας να μας πει τίποτα? :p

Μάλλον αν το παράγγειλαν ήθελες να πεις!:rolleyes:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Στο γερμανικό Play Store είναι διαθεσιμη ΤΩΡΑ η εκδοση με 8Gb.

Επίσης μέγιστος αριθμός συσκευών/παραγγελία = 5.

Link to comment
Share on other sites

Στο γερμανικό Play Store είναι διαθεσιμη ΤΩΡΑ η εκδοση με 8Gb.

Επίσης μέγιστος αριθμός συσκευών/παραγγελία = 5.

 

μόλις τώρα κοιτούσα κι εγώ το γερμανικό

 

Παράδοση εντός 3-5 εργάσιμων ημερών. Τα έξοδα αποστολής θα υπολογιστούν κατά την πληρωμή.

Link to comment
Share on other sites

Απ' οτι φαινεται εχει γινει της ..... και οποιος προλαβε τον κυριο ειδε... Sold out σε 20" στην Γερμανια. Μαλλον θα περιμενω το 2ο batch

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Dafuq??? Μόλις ξανάγινε "available soon" από "in stock". Μιλώ για το Nexus4 8Gb. Ήταν άραγε λάθος (πρόωρη ανακοίνωση διαθεσιμότητας) της Google ή όντως εξαφανίστηκε μέσα σε μισή ωρα; :blink:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...