Jump to content

Η άποψη σας: iPad Mini, Nexus 7 ή… κάτι άλλο;


DJDB
 Κοινοποίηση

Η άποψη σας: iPad Mini, Nexus 7 ή… κάτι άλλο;  

617 members have voted

  1. 1. Η άποψη σας: iPad Mini, Nexus 7 ή… κάτι άλλο;

    • iPad Mini
      148
    • Nexus 7
      327
    • Κάτι άλλο
      107
    • Δεν γνωρίζω/δεν απαντώ
      35


Recommended Posts

Θεωρώ λίγο ατυχή τη χρονική στιγμή της δημοσκόπησης, τη στιγμή που σε 3 μέρες αναμένεται να έχουμε τουλάχιστον αλλαγές στις τιμές του Nexus 7 προς τα κάτω και, πιθανόν, να έχουμε και Nexus 7 3G αλλά και Nexus 10!

 

Πάντως, κακά τα ψέμματα, τα tablets είναι πάνω-κάτω συσκευές "άχρηστες" (ή "πολυτελείας", ας τις πούμε). Υπό αυτή την έννοια, το να δώσεις οτιδήποτε περισσότερο από 300€ (και πολλά λέω) είναι σπατάλη, από εκεί και πέρα παίρνεις netbook που κάνει τα ίδια πράγματα και 1000άδες περισσότερα (γιατί είναι σαν PC). Από εκεί και πέρα, κάποιος που δεν πολυασχολείται καλύτερα να πάρει κάποιο "καλό" κινέζικο (τα Ainol μοιάζουν εξαιρετικό vfm), ενώ κάποιος που θέλει το κάτι παραπάνω νομίζω ότι μπορεί να πάει σε Nexus 7 με την τέλεια υποστήριξη και τα πολύ καλά χαρακτηριστικά.

 

To android δεν καταλαβαινω τι προσφερει παραπανω σε tablet απο τα high end smartphones,που εχουν και την ιδια αναλυση οθονης με το nexus 7. Oι εφαρμογες που τα διαχωριζουν,απλα δεν υπαρχουν,η ιδια η google αμφισβητησε το λογο υπαρξης android tablets εγκαταλειποντας το honeycomb. Aν λειπουν οι εφαρμογες,δε θα σε σωσει το διαφορετικο περιτυλιγμα

Συγνώμη, αλλά έχω την αίσθηση ότι δε γνωρίζεις καν για τι πράγμα μιλάς! Το Honeycomb (3.0) ήταν η έκδοση λογισμικού που βγήκε μαζί με τη 2.3, προκειμένου να δημιουργήσει ένα Tablet UI, μέχρι να ενοποιηθούν οι δύο πλατφόρμες. Μάλιστα, δεν έδωσε τον πηγαίο κώδικα της Honeycomb, μέχρι να βγει η Ice Scream Sandwich που έκανε αυτή την ενοποίηση (phone με tablet UI).

Edited by liberostelios
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 221
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο τα δυο αυτα, φυσικα θα διαλεγα το Nexus 7.Η τιμη και αποδωση ειναι στα κλυτερα της επιπεδα...

Η Apple φτιαχνει απλα πραγματακια που ειναι 2 βηματα πισω και να κοτσαρει το σηματακι της θα βγαζει μια ζωη λεφτα.Αμα υπαρχουν ακομα προβατα που λογο marketing δεν μπορουν να σηκωσουν κεφαλι και να δουν κατι αλλο, τοτε ακομα θα πουλαει για πολυ καιρο...:mad::mad:

 

Δεν θελω να προσβαλω κανεναν..Αυτα ειναι τα πιστευω μου για κατι που εχει διπύρηνος στα 1 GHz και 510 ram με αξια 329 δολάρια :ninja:

 

Όπως είπαμε, άλλαξαν τα πράγματα θες δεν θες να προσβάλλεις. :down: Κάθε trolling, πρόκληση, προσβολή προς οποιονδήποτε (πρόβατα, γίδια, μπεε και λοιπά συναφή) τιμωρείται άμεσα με απομάκρυνση από την κοινότητά μας. Δεν υπάρχει χώρος για τέτοιο επίπεδο εκφρασης... αηδία κατάντησε.

 

Banned.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

προφανως και ipad mini. θελει και ρωτημα? εχεις απο τη μια μια συσκσευη που τρεχει smartphone apps και απο την αλλη μια που τρεχει TABLET apps... ας μη μιλησουμε για ποιοτητα κατασκευης..

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή της συσκευής είναι εύκολη αν μας χάριζαν μία από τις δύο συσκευές.

Βέβαια στην Ελλάδα μας έμαθαν πλέον να αγοράζουμε το φθηνότερο που ταυτόχρονα γίνεται και best value for money και όχι αυτό που πραγματικά θα καλύψει και τις όποιες μελλοντικές ανάγκες μας.

Αν δεν έχω τα χρήματα για αυτό που "επιθυμώ", δεν αγοράζω.

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι ανέκδοτο είναι αυτή η δημοσκόπηση?

 

Βάλατε τα τελευταία και χειρότερα της αλυσίδας και μας βάζετε να επιλέξουμε?

 

Τόσα 7άρια υπάρχουν και με δυνατότητες που και τα 2 με κυάλια τις βλέπουν.

 

Το "κάτι άλλο" εν έτη 2012 που περιλαμβάνει 100 καλύτερα μοντέλα από αυτά τα 2 και με την τεχνολογία να έχει κάνει τα άπειρα άλματα και τα μοντέλα να βγαίνουν σωρηδόν καθημερινά θα έλεγα ότι είναι παντελώς άστοχο. Ο σκοπός της δημοσκόπησης αυτής είναι άλλος από αυτόν της επιλογής / κατεύθυνσης.

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι ανέκδοτο είναι αυτή η δημοσκόπηση?

 

Βάλατε τα τελευταία και χειρότερα της αλυσίδας και μας βάζετε να επιλέξουμε?

 

Τόσα 7άρια υπάρχουν και με δυνατότητες που και τα 2 με κυάλια τις βλέπουν.

 

Το "κάτι άλλο" εν έτη 2012 που περιλαμβάνει 100 καλύτερα μοντέλα από αυτά τα 2 και με την τεχνολογία να έχει κάνει τα άπειρα άλματα και τα μοντέλα να βγαίνουν σωρηδόν καθημερινά θα έλεγα ότι είναι παντελώς άστοχο. Ο σκοπός της δημοσκόπησης αυτής είναι άλλος από αυτόν της επιλογής / κατεύθυνσης.

 

για πες μας κάποιο 7 που είναι έτη φωτός μακριά απο αυτά τα δυο

Link to comment
Share on other sites

για πες μας κάποιο 7 που είναι έτη φωτός μακριά απο αυτά τα δυο

 

Πραγματικα θελω να ακουσω και εγω πιο ειναι γιατι σκεφτομαι να παρω συντομα :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι ανέκδοτο είναι αυτή η δημοσκόπηση?

 

Βάλατε τα τελευταία και χειρότερα της αλυσίδας και μας βάζετε να επιλέξουμε?

 

Τόσα 7άρια υπάρχουν και με δυνατότητες που και τα 2 με κυάλια τις βλέπουν.

 

Το "κάτι άλλο" εν έτη 2012 που περιλαμβάνει 100 καλύτερα μοντέλα από αυτά τα 2 και με την τεχνολογία να έχει κάνει τα άπειρα άλματα και τα μοντέλα να βγαίνουν σωρηδόν καθημερινά θα έλεγα ότι είναι παντελώς άστοχο. Ο σκοπός της δημοσκόπησης αυτής είναι άλλος από αυτόν της επιλογής / κατεύθυνσης.

 

Nectons, πες μας αγορι μου την αληθεια! δειξε μας το φως! δειξε μας το 7αρι [ή και το 10αρι] που κανει τα nexus και Ipad mini να μενουν ετη φωτος πισω, να μην δινουμε τα λεφτα μας τζαμπα!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι ανέκδοτο είναι αυτή η δημοσκόπηση?

 

Βάλατε τα τελευταία και χειρότερα της αλυσίδας και μας βάζετε να επιλέξουμε?

 

Τόσα 7άρια υπάρχουν και με δυνατότητες που και τα 2 με κυάλια τις βλέπουν.

 

Το "κάτι άλλο" εν έτη 2012 που περιλαμβάνει 100 καλύτερα μοντέλα από αυτά τα 2 και με την τεχνολογία να έχει κάνει τα άπειρα άλματα και τα μοντέλα να βγαίνουν σωρηδόν καθημερινά θα έλεγα ότι είναι παντελώς άστοχο. Ο σκοπός της δημοσκόπησης αυτής είναι άλλος από αυτόν της επιλογής / κατεύθυνσης.

 

Αφορμή στάθηκε η σύγκριση στο event, όχι άλλοι λόγοι... ;)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

-pure android- ios (ενταξει αυτο ειναι αντικειμενικο)

Υποκειμενικο θα ελεγα εγω :p

 

+1 παντως!!

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 χρονια χρησης iphone (1 χρονο 3g και 1 χρονο 4 )αγορασα το nexus s λιγο μετα που πρωτοβγηκε.

Αγορασα το κινητο που προτεινε η google για την απολυτη εμπειρια android.

Μεγαλυτερη απογοητευση δεν εχω νιωσει απο αλλαγη κινητου.Μεχρι και το 3αρι μου φαινοταν ετη φωτος

μπροστα.Σημερα εχω ακομη το nexus s και υπαρχει τρομερη βελτιωση στην εμπειρια χρησης του κινητου.

Απο αναβαθμισεις δεν μπορω να πω παρα μονο οτι ειμαι απολυτα ικανοποιημενος αφου ακομη με στηριζει

κανονικοτατα και αμεσοτατα.Πιστευω οτι η ψαλιδα (που ηταν οντως τεραστια) εχει κλεισει οσον αφορα

τα τηλεφωνα.Πιστευω ομως σαν χρηστης και ενος ipad2 οτι στις ταμπλετες θελει ακομη δουλεια το android.

To nexus 7 δεν το εχω πιασει στα χερια μου αλλα εχω πιασει το transformer to galaxy tab to galaxy tab 10.1

και το sony xperia s (αν δεν κανω λαθος την ονομασια του) και η εμπειρια που σου δινουν ειναι καπως σαν να

παιζεις με μεγαλο τηλεφωνο οταν τα συγκρινω με το ipad2.Με αυτα τα μοντελα που δοκιμασα για οσο καιρο τα

δουλεψα ενιωθα οτι κατι μου λειπει ειτε σε ταχυτητα ειτε σε κυλιση ειτε σε απαλοτητα ελληνιστη.Οσο και να εχει

ανεβει το play , app store δεν ειναι ακομη.Εχει μεσα παρα πολυ σαβουρα.Καποια στιγμη πιστευω οτι θα ειναι παρομοιο

αλλα οχι ακομη.Και μην ξεχνατε ολοι εσεις που λετε για xda και root οτι δεν ειναι ολοι χακεραδες σαν κι εσας ή ακομη

και να ειναι δεν εχουν ουτε τον χρονο ουτε την ορεξη να σκαλιζουν και να δοκιμαζουν ρομ μεχρι να δουν τι τρεχει καλα

και χωρις σκαλωματα στην ταμπλετα τους(οπως εγω με το nexus s).Οι περισσοτεροι θελουν να σκισουν την ζελατινα να

ανοιξουν το κουτι και το μηχανακι που αγορασαν να πεταει χωρις να κανουν κατι.Αυτοι ειναι και που αποτελουν το μεγαλυ-

τερο ποσοστο του αγοραστικου κοινου.Γι αυτο και πιστευω οτι το ipad ακομη δεν εχει αντιπαλο.

Edited by karajim80
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Κανένα απο τα δύο:lol: Σαν ένα μεγάλο κινητό είναι για εμένα! Για λίγες ίντσες διαφορά απο το νοτε,όχι!Για να το θεωρήσω ταμπλετ πρέπει να έχει και τις ανάλογες ίντσες οθόνης.Η χειρότερη αγορά που έχω κάνει ήταν του galaxy tab 7,για τις ανάγκες μου πολύ κακή κίνηση.

Ανάμεσα στα δύο θα επέλεγα το μίνι.Για λόγους λογισμικού.

100years alfa romeo
Link to comment
Share on other sites

εμενα η ψηφοφορια μαφηνει παντελως αδιάφορο. εμενα με ενδιαφερει ποσοι απο αυτους που ψηφησαν το nexus θα πανε να το αγορασουν και ποσοι απο αυτους που ψηφησαν το mini.

ποιστευω οτι 1 στους 10 θα παρουνε το nexus και 5 στους δεκα θα παρουν το mini.

θελω πολυ να δω τις "αληθινες" πωλησεις εντος ελλαδος και μακαρι να γινοταν να δουμε ποσοι τελικα απο αυτους που ψηφισαν το αγορασαν τελικα.

 

* το αληθινες μπαινει σε αυτακια γτ ποτε δεν θα ξεχασω οτι η samsung ειχε ανακοινωσει 2 εκατ πωλησεις του galaxy tab και τελικα ειχε πουλησει 12000. το ιδιο μπορει να κανει και η apple αλλα οταν πηγαν στα δικαστηρια και επρεπε να δηλωσουν πραγματικες πωλησεις γελασε και ο καθε πικραμενος μαυτην ενω η apple ηταν πολυ κοντα σε αυτο που ειχε ανακοινωσει.

 

παιχνιδακια των εταιρειων που για οποιον ακουει οτι πουλησε τοσα εκατ τρεχει και αγοραζει και ειναι πολλοι αυτοι και οι εταιρειες το ξερουν καλα.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή είναι πανεύκολη για μένα μιας και την έκανα πριν 2 μήνες. Εννοείται nexus 7

Μετά την εμπειρία android jb και όλες τις ελευθερίες που θέλω στο ταμπλετ η στο κινητό μου δεν θα το άλλαζα για κανένα ipad..

Copy/paste-downloads-usb-hard disk/movies/music/pictures etc-bluetooth-flash-customise και εκατοντάδες ευκολίες ακόμα μαζί με την τόσο smooth jb νομίζω το ios έχει ξεπεραστεί πλήρως..

Για specs δεν θα μιλήσω μιας και τα είπαν τα παιδιά πριν alla to nexus είναι έτη φωτός μπροστά απο το ipad mini που ειναι κυριολεκτικά MINI με τέτοια specs..

:)

 

εμενα η ψηφοφορια μαφηνει παντελως αδιάφορο. εμενα με ενδιαφερει ποσοι απο αυτους που ψηφησαν το nexus θα πανε να το αγορασουν και ποσοι απο αυτους που ψηφησαν το mini.

ποιστευω οτι 1 στους 10 θα παρουνε το nexus και 5 στους δεκα θα παρουν το mini.

θελω πολυ να δω τις "αληθινες" πωλησεις εντος ελλαδος και μακαρι να γινοταν να δουμε ποσοι τελικα απο αυτους που ψηφισαν το αγορασαν τελικα.

 

* το αληθινες μπαινει σε αυτακια γτ ποτε δεν θα ξεχασω οτι η samsung ειχε ανακοινωσει 2 εκατ πωλησεις του galaxy tab και τελικα ειχε πουλησει 12000. το ιδιο μπορει να κανει και η apple αλλα οταν πηγαν στα δικαστηρια και επρεπε να δηλωσουν πραγματικες πωλησεις γελασε και ο καθε πικραμενος μαυτην ενω η apple ηταν πολυ κοντα σε αυτο που ειχε ανακοινωσει.

 

παιχνιδακια των εταιρειων που για οποιον ακουει οτι πουλησε τοσα εκατ τρεχει και αγοραζει και ειναι πολλοι αυτοι και οι εταιρειες το ξερουν καλα.

Επειδή εδώ μέσα υπάρχουν γνώστες του αντικειμένου βλέπεις αλήθειες. Έξω το 90% δυστυχώς δεν γνωρίζει γιατί αν γνώριζε η apple δεν θα ήταν ΥΠΕΡΕΚΤΙΜΗΜΕΝΗ και θα αγοραζες iphone 5 με 400 ευρώ και ipad mini 200 ευρώ βαριά γιατί αυτές είναι η πραγματικές τους αξίες.

Αλλά είπαμε το logo της της δίνει αξία που δεν θα έπρεπε..

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ακομα και να μην το ειχα πολυψαξει το θεμα για iOS vs Android αλλα και για Nexus 7 vs iPad (ολα), παλι θα επελεγα το nexus.

Για ενα και μονο λογο. Επειδη στην Apple ειναι ψευτες. Βασιζονται σε ψευτιες για να εντυπωσιασουν και να πουλησουν. Και μιλαω για την συγκριση που εκανα στην εκθεση και παρουσιαν το iPad Mini vs Nexus 7 και ελεγαν οτι και καλα το mini δειχνει πιο μεγαλο μερος των websites απ'ότι το nexus 7.

Στην πραγματικοτητα, το Nexus 7 εφοσον εχει περισσοτερα pixels, δειχνει πιο πολλα απο το iPad mini και ας ειναι και 0,9 ιντσες μικροτερο. Δηλαδη πως γινεται μια εταιρεια που ειναι τοσο γνωστη και τοσο ψαγμενη να αποφασισει να παρουσιασει ψευδη στοιχεια για να φανει καλυτερη? Περιμενουν οτι δεν θα το καταλαβουμε?

Κατα την γνωμη μου, μονο το γεγονος οτι μια εταιρεια συμπεριφερεται με αυτον τον τροπο ειναι λογος για να μην την υποστηριξω.

Μπορει να κανω καποιο λαθος σε αυτο που εγραψα. Αν οντως ειμαι λαθος θα ηθελα να με διορθωσετε.

Φιλικα.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

ποιστευω οτι 1 στους 10 θα παρουνε το nexus και 5 στους δεκα θα παρουν το mini.

θελω πολυ να δω τις "αληθινες" πωλησεις εντος ελλαδος και μακαρι να γινοταν να δουμε ποσοι τελικα απο αυτους που ψηφισαν το αγορασαν τελικα.

 

Πιστεύω εντός Ελλάδος και τα δύο θα έχουν μέτριες πωλήσεις. Τώρα για το πιο θα έχει πιο πολλές , το βασικό ρόλο θα παίξει η διαφήμιση. Αν η Cyta και ο γερμανός κάνουν γνωστό στον κόσμο τις δυνατότητες του Nexus θα το επιλέξουν. Αν όχι, το μίνι με την φόρα του μεγάλου αδερφού θα πουλήσει και χωρίς διαφήμιση.

Link to comment
Share on other sites

Είστε ΠΟΛΥ ΠΙΣΩ ρε παιδιά !!!

Αυτό είναι το ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ...

 

Τί γέλιο έριξα!!! Λέει οτι η apple βγάζει απλώς προϊόντα για να δουν αν θα τα αγοράσουν χαχα :lol:

Κι όμως αυτή η Χώρα κυβερνάει τον κόσμο...

Θα είχε πλάκα να γινότανε κάτι τέτοιο στην Ελλάδα, έτσι για να βλέπαμε αντιδράσεις του κόσμου και πόσο καλά διαβασμένοι είναι οι Ελληνες.

 

Πάντως στην παρουσίαση γιατί δεν σύγκρινανε και την τιμή πώλησης;

Edited by aliengoa

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Δε θα ψηφισω ακομα..με εχουν μαθει και οι 2 εταιριες να περιμενω πριν ανοιξω το στομα μου..

παντως σαν πρωτη ιδεα, κατι με κοστος κατασκευης ipad mini με υλικα 2-3 χρονων και τιμη ~30% υψηλοτερη απο τον ανταγωνισμο,ασε που θελω αλλη μια μικρη περιουσια για καινουργιο ανταπτορα για το στερεοφωνικο μου, το αμαξι και τη δουλεια(ipod touch,ipod classic user)..Η απλ εχει ανοιξει ενα δικο της μετωπο, "οχι,δεν θα γινω εγω συμβατη με την καθημερινοτητα σας, αν θελετε σκαστε τα μου και βλεπουμε".επισης θελω να δω επειδη ειναι το πρωτο κομματι της σειρας ipad mini, μην τυχον το γραψουν το 1ο αιπαντ.

 

Τωρα, για αντροιντ, για καποιο λογο ειμαι προκατειλημενος σε ταμπλετες..ολες οι ταμπλετες αντροιντ που εχω δει και δουλεψει, ηταν απογοητευση...οι εφαρμογες δεν διεφεραν απο εκδοση κινητου, περαν των στοκ γκουγκλ..σιγουρα η συνδεσιμοτητα με το usb otg ειναι μεγαλο +, αλλα για καποιο λογο με απωθουν.το νεξους δεν το χω δει απο κοντα αν και απο οσα εχω διαβασει για την οθονη του και τη jb ειναι κολακευτικα.

 

η ψηφος μου αναμενεται οταν θα χω γευση και απο τα 2!

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω πολλους και γραφουν οτι στο android ειναι μικρη ή ανυπαρκτη η διαφορα των εφαρμογων για τα android phones με τα android tablets.

Και εχω την εξης απορια.

Και?

Γιατι ο Α που εχει ταμπλετα να μην εχει καποιες απο τις δυνατοτητες της mobile εκδοσης της εφαρμογης?

Γιατι ο B που εχει κινητο android να μην εχει καποιες απο τις δυνατοτητες της tablet εκδοσης της εφαρμογης?

Με τον να ειναι ιδιες δεν εχει κανεις περιορισμο.

Εγω αυτην την στιγμη με συνδιασμο κινητου απλου ( SE w995 ) και ταμπλετας ( nook tablet ) ειμαι υπερκαλυμμενος.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω πολλους και γραφουν οτι στο android ειναι μικρη ή ανυπαρκτη η διαφορα των εφαρμογων για τα android phones με τα android tablets.

Και εχω την εξης απορια.

Και?

Γιατι ο Α που εχει ταμπλετα να μην εχει καποιες απο τις δυνατοτητες της mobile εκδοσης της εφαρμογης?

Γιατι ο B που εχει κινητο android να μην εχει καποιες απο τις δυνατοτητες της tablet εκδοσης της εφαρμογης?

Με τον να ειναι ιδιες δεν εχει κανεις περιορισμο.

Εγω αυτην την στιγμη με συνδιασμο κινητου απλου ( SE w995 ) και ταμπλετας ( nook tablet ) ειμαι υπερκαλυμμενος.

 

Δεν ειναι ακριβως προβλημα..απλα δεν ειναι καθολου optimised..το on screen key για κληση στο βαιμπερ π.χ που ειναι καλο σε μεγεθος,στη ταμπλετα ειναι απλα μεθυνμενο..δεν εκμεταλευεται πουθενα τον εξτρα χωρο για πληροφοριες, ρυθμισεις κτλπ(το παραδειγμα για το βαιμπερ ειναι τυχαιο,δεν το χω δει σε ταμπλετ ποτε καν)

 

π.χ εσενα ποιο απο τα 2 σου φανταζει πιο χρηστικο,εξυπνο και λειτουργικο για ταμπλετ?

αυτο?

15MY570cV3b978U5iisVQ6tM09ovoBqFY56KHghaux_IFVuBTj5Bwe384QQOLSOHXFw

 

ή αυτο?

http://www8.pcmag.com/media/images/241659-android-honeycomb-running-gmail-app.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το δευτερο. Τωρα αν καποιος εχει καποιο tablet και του εχει περαστει η mobile εκδοση του gmail αυτο ειναι λαθος της κατασκευστριας εταιρειας του tablet και του porting του λογισμικου που εκανε.
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Το δευτερο. Τωρα αν καποιος εχει καποιο tablet και του εχει περαστει η mobile εκδοση του gmail αυτο ειναι λαθος της κατασκευστριας εταιρειας του tablet και του porting του λογισμικου που εκανε.

Δεν εννοεί αυτό, δίνει σαν παράδειγμα την ίδια εφαρμογή σε phone και tablet UI για να δείξει το πόσο πιο εύχρηστη είναι, επειδή οι περισσότερες δεν είναι.

 

Εγώ, πάντως, εχω να πω ότι έχει γίνει πολύ μεγάλη βελτίωση όσον αφορά τις tablet εκδόσεις εφαρμογών κι αυτό μέσα σε ελάχιστους μήνες από την κυκλοφορία του Nexus 7, κυρίως. Είναι σίγουρο ότι το Android είναι ακόμα πίσω, αλλά κινείται με πολύ γοργά βήματα και δε θα αργήσει καθόλου να καλύψει το όποιο κενό. Προς το παρόν, πάντως, σχεδόν όλες οι γνωστές και χρήσιμες εφαρμογές, έχουν tablet UI, επομένως μην ακούω υπερβολές ότι μόνο οι εφαρμογές της Google είναι έτσι... Θα βρεις πάντα εφαρμογές για κάθε κατηγορία που έχουν tablet UI, τουλάχιστον όσον αφορά mail/browsing/news readers/file managers/downloaders κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...