Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ερωτηση...

 

υπαρχει τροπος να μη προσθέτει εικονίδιο όταν στήνω μια εφαρμογή στην επιφάνεια εργασίας? Ακόμη και αν είναι γεμάτες οι καρτέλες/επιφάνειες αυτό θα δημιουργήσει μια καινούργια για να βάλει την συντόμευση. πως φεύγει αυτό?

ακόμη και εφαρμογή extra αν υπάρχει και το ξέρει κάποιος παρακαλώ ας βοηθήσει γιατί είναι κάτι που με ενοχλεί εδώ και χρόνια.

 

Αυτόματα νομίζω δε γίνεται αυτό που ζητάς.Απλά όταν στο βγάζει στην οθόνη (το εικονίδιο), το τσιμπάς και το πετάς!!!Μόλις είδα ότι σου απάντησε ο Στρατος.Δε το ήξερα αυτό!!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

StratosGR μπραβο ρε φιλε... κ ημουν σιγουρος οτι το ειχα δει καποτε αυτο, αλλα.. τι να πω.. πωπω.. δεν ξερεις ποσο με ξαλαφρωσες!!

 

τώρα που ειναι ρουταρισμενο αν υπαρχει κ εφαρμογη να μη βγαζει διαφημησεις στις εφαρμογες, θα ειναι το τελειο κινητο!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο xda για το Adaway.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Για την DN4 σε GALAXY NOTE 2 μέχρι τώρα

 

*Στο LOCK SCREEN μην επιλέξετε ABSTRACT TILES

*Στα MOTIONS AND GESTURES της συσκευής το MUTE/PAUSE βγάζει λάθος.

*Μου βγάζε συνέχεια ένα μυνημα "Facebook - Try single sign-on again." To πατάω και μου εμφανίζει

"Unable single sign-on (SSO) to Facebgook this time"

 

@Psyle_ το Adaway δεν μπορεσα να το βρω στους XDA, γενικα με δυσκολευει αυτο το site. Παταω αναζητηση μου βγαζει 2-3 χιλιαδες threads, διαβαζω αυτα στις πρωτες 1-2 σελιδες, αλλα δεν υπαρχει κατι μεσα. Αν εχεις καποιο link, θα το δεχόμουν με ευχαρίστηση .. :D

 

Γενικά όλα τα άλλα δείχνουν να λειτουργούνε μια χαρα!

Edited by karhariasgr
Link to comment
Share on other sites

Για την DN4 σε GALAXY NOTE 2 μέχρι τώρα

 

*Στο LOCK SCREEN μην επιλέξετε ABSTRACT TILES

*Στα MOTIONS AND GESTURES της συσκευής το MUTE/PAUSE βγάζει λάθος.

*Μου βγάζε συνέχεια ένα μυνημα "Facebook - Try single sign-on again." To πατάω και μου εμφανίζει

"Unable single sign-on (SSO) to Facebgook this time"

 

@Psyle_ το Adaway δεν μπορεσα να το βρω στους XDA, γενικα με δυσκολευει αυτο το site. Παταω αναζητηση μου βγαζει 2-3 χιλιαδες threads, διαβαζω αυτα στις πρωτες 1-2 σελιδες, αλλα δεν υπαρχει κατι μεσα. Αν εχεις καποιο link, θα το δεχόμουν με ευχαρίστηση .. :D

 

Γενικά όλα τα άλλα δείχνουν να λειτουργούνε μια χαρα!

 

πατα xda note 2 και μπες.ποια εκδοση εχεις ?γιατι στιν 2 και 2.1 το abstract tiles ειναι μια χαρα.με λιγη ορεξη και λιγο o/c δες τι κανεις.απλα η dn4 δεν ειναι για αρχαριους γιατι ειναι λιγο ζορικη

Link to comment
Share on other sites

@Psyle_ το Adaway δεν μπορεσα να το βρω στους XDA, γενικα με δυσκολευει αυτο το site. Παταω αναζητηση μου βγαζει 2-3 χιλιαδες threads, διαβαζω αυτα στις πρωτες 1-2 σελιδες, αλλα δεν υπαρχει κατι μεσα. Αν εχεις καποιο link, θα το δεχόμουν με ευχαρίστηση .. :D

 

Γενικά όλα τα άλλα δείχνουν να λειτουργούνε μια χαρα!

 

Εδώ είσαι: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2190753

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

@Psyle_ σε ευχαριστώ φίλε, το κατέβασα. θα το περάσω σε λίγο.

 

@liogia δεν ξερω ποια ειναι. από το link αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2504016 κατέβασα προχτές την τελευταία που δίνουν, δεν είδα να ξεχωρίζουν τις εκδόσεις.

ο/c εννοείς overclocking? δε το κατέχω αυτό μα σου πω την αληθεια.

 

Γενικά δεν έχω προβλήματα ώστε να μη δουλεύει κάτι και να καθιστά την συσκευή άχρηστη, απλά μερικές χαζομάρες δείχνουν να βγάζουν λάθος. πάντως ότι έκανα μέχρι πριν το κάνω και τώρα και καλύτερα!

 

Γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος από την rom μέχρι τώρα, και ελπίζω να μείνω!

Link to comment
Share on other sites

Για την DN4 σε GALAXY NOTE 2 μέχρι τώρα

 

*Στο LOCK SCREEN μην επιλέξετε ABSTRACT TILES

*Στα MOTIONS AND GESTURES της συσκευής το MUTE/PAUSE βγάζει λάθος.

*Μου βγάζε συνέχεια ένα μυνημα "Facebook - Try single sign-on again." To πατάω και μου εμφανίζει

"Unable single sign-on (SSO) to Facebgook this time"

 

@Psyle_ το Adaway δεν μπορεσα να το βρω στους XDA, γενικα με δυσκολευει αυτο το site. Παταω αναζητηση μου βγαζει 2-3 χιλιαδες threads, διαβαζω αυτα στις πρωτες 1-2 σελιδες, αλλα δεν υπαρχει κατι μεσα. Αν εχεις καποιο link, θα το δεχόμουν με ευχαρίστηση .. :D

 

Γενικά όλα τα άλλα δείχνουν να λειτουργούνε μια χαρα!

 

Που μπορούμε να βρούμε την ρύθμιση για την lockscreen που λες? Δεν μου την βγάζει στο ξεκλείδωμα οθόνης. ...

Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμίσεις μου το εχει σαν συντομευση το LOCK SCREEN, αλλά το εχει και κατω, στο DEVICE, 3η επιλογή.

 

εκει πατας στην 5η επιλογη UNLOCK EFFECTS και διαλέγεις το εφφε που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

@Psyle_ σε ευχαριστώ φίλε, το κατέβασα. θα το περάσω σε λίγο.

 

@liogia δεν ξερω ποια ειναι. από το link αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2504016 κατέβασα προχτές την τελευταία που δίνουν, δεν είδα να ξεχωρίζουν τις εκδόσεις.

ο/c εννοείς overclocking? δε το κατέχω αυτό μα σου πω την αληθεια.

 

Γενικά δεν έχω προβλήματα ώστε να μη δουλεύει κάτι και να καθιστά την συσκευή άχρηστη, απλά μερικές χαζομάρες δείχνουν να βγάζουν λάθος. πάντως ότι έκανα μέχρι πριν το κάνω και τώρα και καλύτερα!

 

Γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος από την rom μέχρι τώρα, και ελπίζω να μείνω!

πας ρυθμησεις πληροφοριες συσκευης αριθμος κατασκευης

Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμίσεις μου το εχει σαν συντομευση το LOCK SCREEN, αλλά το εχει και κατω, στο DEVICE, 3η επιλογή.

 

εκει πατας στην 5η επιλογη UNLOCK EFFECTS και διαλέγεις το εφφε που θέλεις.

 

Αυτό το είδα την επιλογή που αναφέρθηκε δεν έχω. .

Link to comment
Share on other sites

@AntwnisSt σε μενα το βγαζει σαν πρωτη επιλογη, αν το πατησω ομως .... τα πραγματα ειναι πολυ δυκολα μετα. με χιλια ζορια καταφερα να αλλαξω επιλογη, ευτυχως.

 

@liogia λεει σκετο DN4 γι αυτο δεν αναφερα κατι πριν. δεν εχει αριθμό έκδοσης ή κατι αλλο σχετικο.

Link to comment
Share on other sites

@AntwnisSt σε μενα το βγαζει σαν πρωτη επιλογη, αν το πατησω ομως .... τα πραγματα ειναι πολυ δυκολα μετα. με χιλια ζορια καταφερα να αλλαξω επιλογη, ευτυχως.

 

@liogia λεει σκετο DN4 γι αυτο δεν αναφερα κατι πριν. δεν εχει αριθμό έκδοσης ή κατι αλλο σχετικο.

εχεις την πρωτη εκδοση που εχει απειρα προβληματα αυτη περνα http://electron-team.com/dn4v2.html

Link to comment
Share on other sites

ωωω... καταστροφη!!!!

 

σε ευχαριστω, ξεκιναω την αλλαγη τωρα!!!!

 

αν σου γραψει fail κανεις reboot και μετα dirty install και ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

αυτο το διαβασα και στις προηγουμενες σελιδες... τι εννοεις fail? σε ποιο σημειο?

επισης τι θα πει dirty install? :D

Link to comment
Share on other sites

αυτο το διαβασα και στις προηγουμενες σελιδες... τι εννοεις fail? σε ποιο σημειο?

επισης τι θα πει dirty install? :D

 

τελειωνοντας την εγκατασταση το recovery θα σου βγαλει ενα update binary fail.τοτε απλα κανεις reboot και μολις βγαλει την αρχικη οθονη ξαναμπαινεις σε recovery και περνας παλι την rom χωρις κανενα wipe και εισαι ετοιμος

Link to comment
Share on other sites

παιζει ρολο αν χρησιμοποιουμε TWRP η κατι αλλο? πχ εγω εχω philz recovery.τα φωτα σας παιδια γιατι στο xda αλλος προτεινει το ενα και αλλος το αλλο.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιζει ρολο αν χρησιμοποιουμε TWRP η κατι αλλο? πχ εγω εχω philz recovery.τα φωτα σας παιδια γιατι στο xda αλλος προτεινει το ενα και αλλος το αλλο.

 

οτι βολευει τον καθενα.απλα να εχεις παντα ενημερωμενο οποιο εχεις

Link to comment
Share on other sites

οτι βολευει τον καθενα.απλα να εχεις παντα ενημερωμενο οποιο εχεις

ευχαριστω πολυ.παντως σε εναν μικρο δοκιμαστικο γυρο απο ρομς που εκανα καταληγω στην ρομ του drketan,με καλυπτει στις αναγκες της καθημερινης χρησης.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ.παντως σε εναν μικρο δοκιμαστικο γυρο απο ρομς που εκανα καταληγω στην ρομ του drketan,με καλυπτει στις αναγκες της καθημερινης χρησης.

αν θες δοκιμασε και του mr.luong την 4.5.του γιατρου ειναι για μενα οτι καλυτερο παιζει και ειναι πιο κοντα σε στοκ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. θελω να κανω root και σαν αρχαριος δοκιμασα το kingo αλλα δεν εγινε τιποτα.εχω την επισημη 4.4.2 δεν με ενδιαφερει custom rom μονο root.μπορω να ακολουθησω τον οδηγο με το cf auto root η ειναι για 4.3 μονο? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...