Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι φυσικα θα εχει.και δεν την κανω εγω τεστερ ειμαι:lol:

χαρακτιριστικα

ODEX SYSTEM APPS,PRIVATE APPS,FRAMEWORK ΔΕΝ ΚΡΕΜΑΕΙ ΔΕΝ ΣΠΑΕΙ ΔΕΝ ΧΑΛΑΕΙ

2 THEMES S5 HD PRO AND BASIC

S5 BROWSER

S5 GALLERY

S5 VIDEO

S5 MUSIC

S5 MUSIC FX

S5 SOUND

S5 CALCULATOR

S5 MY FILES

S5 RADIO

S5 S VOISE

AIR COMMAND

S5 NOTE

S5 SKETCHOOK

S5 SCRAPBOOK

SCREEN WRITE

PEN W.MANAGER

ACTION MEMO

S FINDER

PULUP

S BARO

POLARIS VIEVER 5

EMER.MODE ΕΩΣ 25 ΜΕΡΕΣ*

ULTRA POWER SAVING MODE ΕΩΣ 25 ΜΕΡΕΣ*

SNAPSEED GOOGLE

TRANSPARENT WEATHER

IMDP MOVIES

GREEK TV

GALAXY APPS

NOVA LAUNCHER + S5 THEMES

FACEBOOK LITE

FLIPBOARD

FLASH PLAYER

GOOGLE MAPS

GOOGLE EARTH

GREEK WPA FINDER

PAPER ART

QUICK BOOT

SET DNS

SCREEN ON/OFF

TORCH

EXPROSED INSTALLER

MOD CAMERA

TRANSPARENT DIALER

BRIGHTER NOTE

DISABLE SERVICE

AD FREE

MOD SYSTEMUI

MOD VN TW LAUNCHER WITH MAGAZINE

NEW SOUND FOR SYSTEM

TWEAKS

ENABLE JPEG QUALITY 100

ENABLE MEDIA DEC. WMV,WMA,AUD.FLAC,AVI MEDIA JPEG

FASTER BOOT REBOOT

TWEAK TETHER - HOT SPOT

FASTER CONNECT USB PC

FORCE LAUNCHER MEMORY

2 DNS GREEK - GOOGLE

MOR RAM ENABLE

BETTER SIGNAL 2G -3G HSDPA+

FASTER DAVLIK REBOOT

BOOST YOUTUBE PLAYER

ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ APPS

OPTICAL READER

ALL TOGETHER

SMART REMOTE

S-HEALTH

PEN UP

SKYPE

GOOGLE SEARCH

VIPER

ZIP MANAGER

DROPBOX

GMAIL

MEGA

To ρομ θα ανεβει εδω http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=80452

 

καλη η rom αλλα οχι ιδιαιτερα γρηγορη.και βγαζει fc στο air comand.θα προτεινα να τη βαλετε και στο xda να υπαρχει και κατι απο ελληνες εκει μεσα μαζι με την nl1 που βγηκε πριν λιγο καιρο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλη η rom αλλα οχι ιδιαιτερα γρηγορη.και βγαζει fc στο air comand.θα προτεινα να τη βαλετε και στο xda να υπαρχει και κατι απο ελληνες εκει μεσα μαζι με την nl1 που βγηκε πριν λιγο καιρο

 

:που κανει fc στο aircommand ? Εχει μαμα kernel για το θεμα ταχυτητα που λες.

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Μετακομισα στη ρομ του dr ketan και μαλλον εδω θα μεινω αφου ειναι πιο σταθερη και με καλυτερη διαχειριση μπαταριας. Το μονο προβλημα που πλεον εχω ειναι οτι ειναι εξοπλισμενη με το καινουργιο s note κι ετσι δεν μπορω να επεξεργαστω τις σημειωσεις που ειχα κανει με το παλιο s note. Μπορω καπου να βρω το παλιο s note αφου με ενα προχειρο ψαξιμο στο ιντερνετ δεν βρηκα κατι.

 

Κατάφερες τελικά να περάσεις το παλιό snote?

Στο παρελθόν δοκίμασα κι εγώ 2-3 τρόπους αλλά δεν κατάφερα τίποτα. Μάλιστα σε μια περίπτωση είχα και boot loop μετά από εγκατάσταση μέσω recovery.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερες τελικά να περάσεις το παλιό snote?

Στο παρελθόν δοκίμασα κι εγώ 2-3 τρόπους αλλά δεν κατάφερα τίποτα. Μάλιστα σε μια περίπτωση είχα και boot loop μετά από εγκατάσταση μέσω recovery.

Οχι δυστυχως, δεν βρηκα το σωστο apk. Ανοιγω τα παλια αρχεια με το καινουργιο s note που με αφηνει να γραψω πανω απο τις παλιες σημειωσεις αλλα οχι και να σβησω...:mad::mad:

Κυριολεκτικα το μοναδικο μειον των καστομ ρομς.

Link to comment
Share on other sites

:που κανει fc στο aircommand ? Εχει μαμα kernel για το θεμα ταχυτητα που λες.

 

την ωρα που παω να πατησω την εντολη μου κανει fc.με stok kernel εχω δει πολυ γρηγοροτερες rom

Link to comment
Share on other sites

Τσεκάρετε το μηνυμα μου στο νημα του 4αριου οσοι εχετε Dn4 ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5950341#post5950341

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Τσεκάρετε το μηνυμα μου στο νημα του 4αριου οσοι εχετε Dn4 ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5950341#post5950341

 

να'σαι καλα μολις μου ελυσες τα χερια

Link to comment
Share on other sites

να'σαι καλα μολις μου ελυσες τα χερια

 

Φανταστηκα οτι θα ειναι χρησιμο...γι αυτο ειπα να το μοιραστώ ;)

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

σε αυτη τη rom εχει το παλιο snote δεν θυμαμαι ποιος το ηθελε https://mega.co.nz/#!qZwUETTQ!QS4oLlTXsTl-aGU98wjOF3BfabOoySeCGKvBBPJLf5w
Link to comment
Share on other sites

Το ερωτημα ως σχεδον ασχετος εινσι πως το παιρνουμε απο την official rom και να το βαλουμε στην καστομ ρομ που εχουμε. Οποιος γνωριζει ας βοηθησει παρακαλω.
Link to comment
Share on other sites

Το ερωτημα ως σχεδον ασχετος εινσι πως το παιρνουμε απο την official rom και να το βαλουμε στην καστομ ρομ που εχουμε. Οποιος γνωριζει ας βοηθησει παρακαλω.

 

αυριο θα σου το πακεταρω και θα στο στειλω.απλα με pm στειλε το mail σου

Link to comment
Share on other sites

Το ερωτημα ως σχεδον ασχετος εινσι πως το παιρνουμε απο την official rom και να το βαλουμε στην καστομ ρομ που εχουμε. Οποιος γνωριζει ας βοηθησει παρακαλω.

 

:rolleyes:Σε ολα τα official rom εως το L1 - EUR-ιανουαριου εχει το παλιο-καφε snote.

Δυστυχως δεν μπορεις διοτι οτι βλεπεις στα ρομ με κοκκινο-snote χρωμα ειναι πορτ απο Νοτη3 κτλ.αυτο σημαινει οτι εχουν φυγει τα lib-files μεσα στο συστημα του παλιου καφε-snote και αντικατασταθηκαν με το κοκκινο και ετσι δεν ειναι συμβατα με το παλιο να το τρεξει.

Το μοναδικο ρομ που υπαρχει το οποιο παιζουν και τα δυο snote εχει μεσα και το κοκκινο και το καφε ειναι αυτο---->http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=80370

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:Δυστυχως δεν μπορεις διοτι οτι βλεπεις στα ρομ με κοκκινο-snote χρωμα ειναι πορτ απο Νοτη3 κτλ.αυτο σημαινει οτι εχουν φυγει τα lib-files του παλιου καφε-snote και αντικατασταθηκαν με το κοκκινο το οποιο δεν ειναι συμβατα με το παλιο.Το μοναδικο ρομ που υπαρχει το οποιο παιζουν και τα δυο snote εχει μεσα και το κοκκινο και το καφε ειναι αυτο---->http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=80370

αν εχεις και τα 2 apk απο το παλιο κανεις δουλεια

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις και τα 2 apk απο το παλιο κανεις δουλεια

 

Logia ειναι σχετικο πρεπει να αφησε μεσα στο ρομ αυτος που το εφτιαξε τα lib-files και απο τα δυο .Ενα apk εαν θελεις να δεις εαν εχει μεσα του lib και δεν τα εχει βγαλει ενας dev το κανεις extract με το 7-zip .εαν ναι τα παιρνεις και τα βαζεις χειροκινητα με τον root-explorer εαν θες στο system-lib .Μετα δινεις δικαιωματα 644 και δουλευει.

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Logia ειναι σχετικο πρεπει να αφησε μεσα στο ρομ αυτος που το εφτιαξε τα lib-files και απο τα δυο .Ενα apk εαν θελεις να δεις εαν εχει μεσα του lib και δεν τα εχει βγαλει ενας dev το κανεις extract με το 7-zip .εαν ναι τα παιρνεις και τα βαζεις χειροκινητα με τον root-explorer εαν θες στο system-lib .Μετα δινεις δικαιωματα 644 και δουλευει.

σαφως και ολα ειναι σχετικα.σε καποιες rom δουλευουν με απλο install τα δυο αρχεια σε καποιες θελει οπως λες σε καποιες που τα lib.filles υπαρχουν εχει τυχει να μην δουλευει.απλα οποιος εχει κεφι ασχολητε και τσεκαρει.εγω ας πουμε δεν ειχα ποτε θεμα συμβατοτης απο το παλιο στο καινουργιο καποιοι εχουν.φυσικα δεν διαφωνω μαζι σου απλα θεωρω οτι καλο ειναι να γινει μια δοκιμη.και παντα κραταμε καβα ενα backup

Edited by liogia
Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια βοηθεια. Ενω μεχρι την official kitkat ειχα και στους 3 browsers μου text wrapping, και με τη ρομ του δοκτορα πριν λιγο αλλα και με την diamond rom v. 7.0 που εχω τωρα δεν εχω text wrapping σε κανενα απο τους 3 browsers, παρολο που οι ρυθμισεις τους ειναι ιδιες με πριν. Οι browsers ειναι οι dolphin, habit και ο στοκ. Ειδικα στον habit εκανα restore τις ρυθμισεις του απο την προηγουμενη εγκατασταση στην κιτκατ, αφου εχει τετοια επιλογη, κι ομως text wrapping τιποτα, ενω flash player και ολα τα υπολοιπα χαρακτηριστικα λειτουργουν μπιμπα.
Link to comment
Share on other sites

@anduril

Το αλλάζεις μέσα από το Dr.Ketan Utilities/Rom/Long menu press και επιλέγεις τι θέλεις να σου ανοίγει.

Μπορείς όμως να επιλέξεις από τις ρυθμίσεις της οθόνης να σου κλείνει την εφαρμογή που τρέχει στην οθόνη.

 

ευχαριστώ πολύ Σπύρο!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν μπορω να αλλαξω το εικονιδιο της μπαταριας χρωμα με wanam xposed?

Στα υπολοιπα δουλευει κομπλε..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως δινει κανεις credit σ αυτο το φορουμ, γι αυτο (αλλο) ενα ΜΕΓΑΛΟ ευχαριστω στο liogia για την εξυπηρετικοτητα του.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν μπορω να αλλαξω το εικονιδιο της μπαταριας χρωμα με wanam xposed?

Στα υπολοιπα δουλευει κομπλε..

Eχει ενα θέμα το wanam με το χρώμα στο εικονίδιο της μπαταρίας,δεν μπορείς να το αλλάξεις μέσω αυτού,δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως δινει κανεις credit σ αυτο το φορουμ, γι αυτο (αλλο) ενα ΜΕΓΑΛΟ ευχαριστω στο liogia για την εξυπηρετικοτητα του.

 

τιποτα δεν κανει φιλε μου μπορουσα και το εκανα.πιστευω συντομα θα εχουμε κερνελ για την lollipop τοτε θα ερθουν τα καλυτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Οσο Και αν ακούγεται παράξενο ο κερνελ που έχει η Dr.ketan 14 μου έτρωγε μπαταρία....περνώντας τον agni 4.3.5 έφτιαξε...

 

με τον μαμα εβγαζα 7ωρα οθονης.τελικα ολα ειναι πιθανα

Link to comment
Share on other sites

Eχει ενα θέμα το wanam με το χρώμα στο εικονίδιο της μπαταρίας,δεν μπορείς να το αλλάξεις μέσω αυτού,δυστυχώς.

 

Σε ευχαριστω δεν το ηξερα!:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδες, εχω ενα n7100 και εχω την 4.3 και το εχω root-αρει,

μου εβγαλε οτι υπαρχει διαθεσιμη αναβάθμιση αλλα δεν μπορω να την περασω γτ το τηλ εχει τροποποιηθεί, οποτε θα δοκιμάσω μια custom,καμια ιδεα για ποια ειναι καλύτερη?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...