Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παιδες, εχω ενα n7100 και εχω την 4.3 και το εχω root-αρει,

μου εβγαλε οτι υπαρχει διαθεσιμη αναβάθμιση αλλα δεν μπορω να την περασω γτ το τηλ εχει τροποποιηθεί, οποτε θα δοκιμάσω μια custom,καμια ιδεα για ποια ειναι καλύτερη?

 

dr.ketan ειναι οτι πιο κοντα σε stok αλλα υπαρχουν πολλες δοκιμασε να δεις πια σε βολευει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

dr.ketan ειναι οτι πιο κοντα σε stok αλλα υπαρχουν πολλες δοκιμασε να δεις πια σε βολευει

 

οκ αλλα την περναω απο το recovery απο εκει που λεει apply update from external ? σε εκεινη την οθονη εχω το ανθρωπάκι του android ξαπλα με ενα τριγωνο απο πανω... με επειρεαζει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος οδηγος για odin για να μην σε ζαλιζω? Εχω κατεβασει την omega v31 και λεω μα το δοκομασω
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος οδηγος για odin για να μην σε ζαλιζω? Εχω κατεβασει την omega v31 και λεω μα το δοκομασω

 

κανε μια αναζητηση στο google σιγουρα θα βρεις καποιον οδηγο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οκ αλλα την περναω απο το recovery απο εκει που λεει apply update from external ? σε εκεινη την οθονη εχω το ανθρωπάκι του android ξαπλα με ενα τριγωνο απο πανω... με επειρεαζει αυτο?

 

πριν περασεις την rom κανεις root με το cf roouting και μετα περνας custom recovery και μετα περνας την rom.μπες στο xda στο θεμα του note 2 πανω πανω εχει οδηγιες για οτι χρειαστεις

Link to comment
Share on other sites

κανε μια αναζητηση στο google σιγουρα θα βρεις καποιον οδηγο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

πριν περασεις την rom κανεις root με το cf roouting και μετα περνας custom recovery και μετα περνας την rom.μπες στο xda στο θεμα του note 2 πανω πανω εχει οδηγιες για οτι χρειαστεις

 

εβαλα το rom manager και μου περασε την τελευταια recovery οποτε ειμαι κομπλε θεωριτικα να ξεκινησω με odin, βρηκα κ ενα οδηγο... σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις custom recovery καλύτερα να περάσεις Ρομ από εκεί και όχι με Odin
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις custom recovery καλύτερα να περάσεις Ρομ από εκεί και όχι με Odin

 

εχω την clockworkmod 6.0.4.3 κανει?

να κανω factoy reset και απο το recovery menu update from external sd?

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το rom manager και μου περασε την τελευταια recovery οποτε ειμαι κομπλε θεωριτικα να ξεκινησω με odin, βρηκα κ ενα οδηγο... σωστα?

 

δεν περνας custom rom με odin..custom rom=custom recovery

Edited by liogia
Link to comment
Share on other sites

Το αναφερω ξανα μηπως και γνωριζει καποιος. Στη στοκ 4.4.2. στο νοτε2 τοσο ο dolphin οσο και ο habit browser ειχαν αυτοματα text wrapping χωρις να κανω τιποτα στις ρυθμισεις τους (οπως πχ με τον flash player που θελει εγκαταστασεις και πατημα διακοπτων). Στην καστομ ρομ ομως (και στις 3 που δοκιμασα) δεν γινεται text wpapping με κανενα browser. Εσεις εχετε text wrapping κι αν ναι πως και με ποιο browser? Για μενα ειναι πολυ σημαντικο γι αυτο σας ξαναζαλιζω.
Link to comment
Share on other sites

Στον Opera με Slim AOSP KitKat είχα κανονικότατα text wrapping.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση δεν θυμαμαι απολυτος σιγουρα οτι οσες καστομ φλασαρα ειχαν text wpapping:confused:
Η "προσαρμογή κειμένου"είναι θέμα browser και όχι θέμα ρομ.Εγώ έχω τον opera ο οποίος δουλεύει μια χαρά στην προσαρμογή (πρέπει να ενεργοποιηθεί βέβαια μέσα από τις ρυθμίσεις του) Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Η "προσαρμογή κειμένου"είναι θέμα browser και όχι θέμα ρομ.Εγώ έχω τον opera ο οποίος δουλεύει μια χαρά στην προσαρμογή (πρέπει να ενεργοποιηθεί βέβαια μέσα από τις ρυθμίσεις του)

 

:rolleyes:Ναι αλλα λεει σε κανα-δυο σελιδες νωριτερα οτι εχει προβλημα εκτος στοκ-ρομ οτι δεν εχει στο μαμισιο αλλα και στους αλλους browser.

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:Ναι αλλα λεει σε κανα-δυο σελιδες νωριτερα οτι εχει προβλημα εκτος στοκ-ρομ οτι δεν εχει στο μαμισιο αλλα και στους αλλους browser.
Λίγο μπερδεμένα τα γράφεις και δεν μπορώ να σε καταλάβω ακριβώς.Εγώ πάντως είχα και έχω τον opera και σε στοκ αλλά και σε custom και ποτέ δεν είχα πρόβλημα με την προσαρμογή κειμένου, όπως είπα και πριν είναι θέμα browser.Όσο για τον μαμά browser δεν είχε ποτέ αυτή τη δυνατότητά.
Link to comment
Share on other sites

Με διάθεση ανανέωσης χτες κάνω τα wipes από Dr.Ketan και προσπαθώ να περάσω την DN4 2.1 Δυστυχώς μου έβγαλε ένα μύνημα λάθους για partition. Ψιλοτρόμαξα και δεν σημείωσα ακριβώς το μήνυμα. Επειδή ήταν αργά τη νύχτα δεν δοκίμασα κάτι άλλο και ξαναπέρασα Dr. Ketan. Φοβήθηκα ότι θα πάρω το ίδιο μήνυμα αλλά ευτυχώς δούλεψε.

Ξέρει κάποιος τι λάθος έκανα; Μήπως έφταιγε που καθάρισα και την εσωτερική μνήμη;

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Με διάθεση ανανέωσης χτες κάνω τα wipes από Dr.Ketan και προσπαθώ να περάσω την DN4 2.1 Δυστυχώς μου έβγαλε ένα μύνημα λάθους για partition. Ψιλοτρόμαξα και δεν σημείωσα ακριβώς το μήνυμα. Επειδή ήταν αργά τη νύχτα δεν δοκίμασα κάτι άλλο και ξαναπέρασα Dr. Ketan. Φοβήθηκα ότι θα πάρω το ίδιο μήνυμα αλλά ευτυχώς δούλεψε.

Ξέρει κάποιος τι λάθος έκανα; Μήπως έφταιγε που καθάρισα και την εσωτερική μνήμη;

 

οταν βγαλει το fail κανεις reboot ανοιγει κανονικα και μετα κανεις dirty install και εισαι ετοιμος.την πρωτη φορα κανεις clean install.

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και μερικές μέρες πρόβλημα με το Note. Πιο συγκεκριμένα σε τακτά διαστήματα το κινητό όπως είναι με σβηστή οθόνη κολλάει εκεί δεν ανταποκρίνεται σε κανένα κουμπί και το κυριότερο δείχνει ανοιχτό και οτι καλεί σε αυτούς που κάνουν κλήση στον αριθμό μου, ενώ σε εμένα είναι πιο μαύρο και από τον χάρο. Μόνο με εξαγωγή της μπαταρίας επανέρχεται. Φοράω επάνω την Rom του δόκτωρα...Έχει κάποιος ιδέα τι μπορεί να είναι?! Έχει τύχει σε κανέναν κάτι παρόμοιο; Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

οταν βγαλει το fail κανεις reboot ανοιγει κανονικα και μετα κανεις dirty install και εισαι ετοιμος.την πρωτη φορα κανεις clean install.

Ευχαριστώ, θα το ξαναδοκιμάσω αν δεν αποκοιμηθώ

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και μερικές μέρες πρόβλημα με το Note. Πιο συγκεκριμένα σε τακτά διαστήματα το κινητό όπως είναι με σβηστή οθόνη κολλάει εκεί δεν ανταποκρίνεται σε κανένα κουμπί και το κυριότερο δείχνει ανοιχτό και οτι καλεί σε αυτούς που κάνουν κλήση στον αριθμό μου, ενώ σε εμένα είναι πιο μαύρο και από τον χάρο. Μόνο με εξαγωγή της μπαταρίας επανέρχεται. Φοράω επάνω την Rom του δόκτωρα...Έχει κάποιος ιδέα τι μπορεί να είναι?! Έχει τύχει σε κανέναν κάτι παρόμοιο; Ευχαριστώ πολύ.

 

οταν στο κανει κρατα για κρατα πατημενο το power button να δεις αν κανει reboot.αν δεν βαριεσαι περνα και μια rom να τσεκαρεις.μηπως ειναι θεμα software

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.χτες που δοκημασα τρεις διαφορετικες rom lollipop 5 βασισμενες σε cm12 δεν μου λειτουργουσε το xposed framework. Εκανα οτι ελεγε στον οδηγο εδω http://android.wonderhowto.com/how-to/xposed-is-back-heres-install-framework-android-lollipop-0160277/και τα εκανα.το προβλημα ειναι οτι η εφαρμογη SELinux Mode Changer δεν μου δινει την επιλογη να τσεκαρω μια απο τις δυο επιλογες παρα μονο το κουτακι για notification μπορω να πατησω.μηπως ετυχε και σε σε καποιον αλλον αυτο. Μηπως δεν υποστηρηζει ακομα για το κινητο μας. Ευχαριστω εκ των προτέρων για καθε απαντηση σας

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://android.wonderhowto.com/how-to/xposed-is-back-heres-install-framework-android-lollipop-0160277/

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτο ειναι το σωστο link του οδηγου

Link to comment
Share on other sites

οταν στο κανει κρατα για κρατα πατημενο το power button να δεις αν κανει reboot.αν δεν βαριεσαι περνα και μια rom να τσεκαρεις.μηπως ειναι θεμα software

 

Μου το έκανε μόλις τώρα και όντως κάνει reboot με το power button. Οπότε λες να είναι μάλλον software?! Θα την περάσω κάποια στιγμή να το δω γιατί έχει πέσει περονόσπορος και χάλασαν όλα λαπτοπ κινητά μαζί. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε μόλις τώρα και όντως κάνει reboot με το power button. Οπότε λες να είναι μάλλον software?! Θα την περάσω κάποια στιγμή να το δω γιατί έχει πέσει περονόσπορος και χάλασαν όλα λαπτοπ κινητά μαζί. Ευχαριστώ.

παθαινεις sod.απλα κολαει σε deep sleep και δεν βγαινει

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν προβλημα δεν αναβει η οθονη η δεν επανερχεται μετα απο sleep μην βαζετε τα tweaks που εχει ο καθε dev προαιρετικα στο αρωμα που αναφερονται σε εξοικονομηση ενεργειας μπαταριας.Αυτα δημιουργουν το προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Να'μαι και πάλι, ~1,5 μήνα μετά :p .

 

αν δεν δουλεψει αυτο που προτινει ο akileas καντο με αυτο τον τροπο . http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2143479

 

Έκανα ό,τι λέει το λινκ σου, αλλά και πάλι το Titanium γράφει ότι δεν εχω root access. Πρέπει να ενεργοποιησω κάτι?

 

Btw στο Odin δεν είμαι σίγουρος αν έβγαλε "Pass". Παίζει να είναι αυτό το πρόβλημα ? πάντως bootαρε κανονικά.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ξανά την διαδικασία και δες αν έγιναν όλα σωστά.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...