Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα. θελω να κανω root και σαν αρχαριος δοκιμασα το kingo αλλα δεν εγινε τιποτα.εχω την επισημη 4.4.2 δεν με ενδιαφερει custom rom μονο root.μπορω να ακολουθησω τον οδηγο με το cf auto root η ειναι για 4.3 μονο? ευχαριστω!

 

με το cf root θα κανεις.μπες στο xda και διαβασε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα. θελω να κανω root και σαν αρχαριος δοκιμασα το kingo αλλα δεν εγινε τιποτα.εχω την επισημη 4.4.2 δεν με ενδιαφερει custom rom μονο root.μπορω να ακολουθησω τον οδηγο με το cf auto root η ειναι για 4.3 μονο? ευχαριστω!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=354554 διαβασε και εδω.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ετσι το εκανα τελικα και ολα οκ!! σας ευχαριστω πολυ και τους δυο παιδια για τη βοηθεια!!

Link to comment
Share on other sites

Exετε να προτείνετε κάποια απροβλημάτιστη ρομ για λολιποπ;

 

Εγω απ'οσες δοκιμασα δεν εμεινα ικανοποιημενος.Εχουν ακομα ελλειψεις.Πχ.οι φωτο που βγαζεις αποθηκευονται μονο στη συσκευη!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να ερθει το γλυφιτζουρι με τα προβληματα που αντιμετωπιζουμε γενικα με τα ρομ καταληξαμε σε μια μεση λυση και απο χθες ειναι στην διαθεση μας η DN3v5 ανανεωμενη με κερνελ agni-4.38. Την φτιαξαμε εξ ολοκληρου απο την αρχη ολες οι διορθωσεις , fix και update παντου απο τον απλο ηχο συστηματος μεχρι την τελευταια υποστηριξη GLes. Ειμαστε στα τεστ τωρα 5-6 ατομα απο δω να δουμε πως ρολαρει και το βραδυ θα ανεβει:)Αντε μηπως ηρεμησουμε λιγο:lol:
Link to comment
Share on other sites

DN3v5 , θα πει coocking rom από το Note 3, στην 5η μαγειρεμένη έκδοση για Note 2 συσκευές?

Ναι ειναι η οκτωβριου εκδοση και την αναστησαμε μια και οι dev σταματησαν την υποστηριξη..δεν μπορεσαμε να φτιαξουμε την Ν4 εχει πολλα Bug-προβληματα μπακντορ...

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

axa.. ενδιαφέρον! ναι αλλα η DN4v2.1 να υποθεσω οτι λειτουργει κανονικα,ε? μολις την περασα κ περιμενω να ολοκληρωθει το restore για να δω τι γινεται..
Link to comment
Share on other sites

axa.. ενδιαφέρον! ναι αλλα η DN4v2.1 να υποθεσω οτι λειτουργει κανονικα,ε? μολις την περασα κ περιμενω να ολοκληρωθει το restore για να δω τι γινεται..
Ναι λειτουργει αλλα εχει αρκετα bug δεν ειναι για καθημερινη χρηση:)
Link to comment
Share on other sites

ωωω... μη μου λες τετοια... περασα την πρωτη DN4 κ μου εβγαλε καποια μικροπροβληματακια αλλα λειτουργουσε, ειχα την εντυπωση οτι τα προβληματα λυθηκαν στην 2.1 και απλα σταματησαν την αναβαθμιση της συγκεκριμενης rom οι μαγειρες...

 

περιμενω να ολοκληρωθει το restore και θα το δω σημερα αργότερα.

 

Υπάρχει τροπος για ποιο γρηγορο restore? Δλδ περα απο τις εφαρμογες, επαφες, sms, ταπετσαρια, αν μπορούσε και τις συντομευσεις να επαναφέρει αλλα και τα προγράμματα να τα βαλει τους φακελους που ηταν και κτλ κτλ κτλ.. να ειναι ολα ιδια, μονο η rom να αλλαξει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγώ πάντως εκτός από το γεγονός ότι όταν φορτίζει το κινητό ανοίγει μόνο του και ένα μικρό πρόβλημα με τα εφέ ξεκλείδωματος δεν έχω αλλά θέματα με την dn4 2.1 βέβαια να πω ότι είμαι άπειρος καθώς είναι η δεύτερη ρομ που δοκιμάζω.

έχει κάποιος να προτιμάει κάποια πιο καλή? ??

Link to comment
Share on other sites

Ναι λειτουργει αλλα εχει αρκετα bug δεν ειναι για καθημερινη χρηση:)

 

την dn4 2.1 την εχω απο τοτε που βγηκε και ειναι μια χαρα για καθημερινη χρηση σε μενα.και επισης ειναι πιο γρηγορη απο καθε αλλη.τι bug εχει ?

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να ερθει το γλυφιτζουρι με τα προβληματα που αντιμετωπιζουμε γενικα με τα ρομ καταληξαμε σε μια μεση λυση και απο χθες ειναι στην διαθεση μας η DN3v5 ανανεωμενη με κερνελ agni-4.38. Την φτιαξαμε εξ ολοκληρου απο την αρχη ολες οι διορθωσεις , fix και update παντου απο τον απλο ηχο συστηματος μεχρι την τελευταια υποστηριξη GLes. Ειμαστε στα τεστ τωρα 5-6 ατομα απο δω να δουμε πως ρολαρει και το βραδυ θα ανεβει:)Αντε μηπως ηρεμησουμε λιγο:lol:

παιδια που θα την ανεβασετε? βοηθατε και εμας τους ...φτωχους:p edit. να υποθεσω στην υπογραφη σου?

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδια που θα την ανεβασετε? βοηθατε και εμας τους ...φτωχους:p edit. να υποθεσω στην υπογραφη σου?

 

Στο xda θα εννοει!!;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Στο xda θα εννοει!!;)

εκει θα εβλεπα πρωτα αλλα ο φιλος μιλαει για καινουργια παρεα που μονταρουν την σταματημενη ρομ,και φανταζομαι οτι η απαντηση ειναι στο σαιτ που εχει στην υπογραφη του.:rolleyes:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εκει θα εβλεπα πρωτα αλλα ο φιλος μιλαει για καινουργια παρεα που μονταρουν την σταματημενη ρομ,και φανταζομαι οτι η απαντηση ειναι στο σαιτ που εχει στην υπογραφη του.:rolleyes:

 

Υπομονη λοιπον...:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

την dn4 2.1 την εχω απο τοτε που βγηκε και ειναι μια χαρα για καθημερινη χρηση σε μενα.και επισης ειναι πιο γρηγορη απο καθε αλλη.τι bug εχει ?

 

παντως με την DN4 ειχα μερικα θεματάκια. Από χτες δουλευω την DΝ4v2.1 και δε μου εχει παρουσιασει τιποτα, ολα δειχνουν να λειτουργουν κανονικα, τα εφφε ξεκλειδωατος λειτουργουν ολα (και ειναι αρκετα!), εφαρμογες, πενακι, aircommand, bluetooth, gps και wifi.. δεν ξερω τι αλλο πρέπει να προσέξω, παντως μεχρι τωρα πεταει η rom.

 

το μονο που δεν μπορεσα να κανω ειναι sign-on στα accounts στο facebook και skype. και αυτό το θελω ποιο πολυ γιατι εχω widget στην home screen το S PLANNER (να βλεπω ολο το μήνα) και δε μπορω να ενημερώσω events κτλ από fb και skype. μόνο τις επαφές έχει πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Konstantine73 τι ακριβώς έκανες με το DDA Plus? Με ενδιαφέρει να βελτιώσω το επίπεδο ηχογράφησης, όχι τόσο αναπαραγωγής.

 

μπορείς στις ρυθμίσεις -> accounts να κάνεις sign-on το Facebook και το Skype?

 

Επίσης, μου το έκανε 2 φορές σήμερα, πάτησα να ανοίξω την οθόνη και δεν άνοιγε. πατούσα και home button αλλα τιποτα. εβγαλα και εβαλα την μπαταρια για να λειτουργήσει. αυτό δε μου άρεσε... :(

Link to comment
Share on other sites

θα ενημερωσω διορθωνουμε 2 bug ακομα:)

ραδιοφωνακι θα εχει αυτη η εκδοση? και που θα ανεβει για να μην ψαχνουμε(ω) παντου.:p

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ναι κομπλε ! Ετοιμο το ρομ:)

 

Edit :

Kωνσταντινε Δεν ειπε κανεις οτι το DN4-ρομ Δεν ειναι καλο ξεκολατε...Ο καθενας φλασαρει και ξερει τι δοκιμαζει .Μιλαμε για bug τυπου πατας galery-παρουσιαση και κανει fc πατας να δουλεψεις στο βιβλιο αποκ.και κανει fc. κτλ. Για αλλους σημαντικα για αλλους ασημαντα.Οσο για το ραδιακι που ανεβηκε ειναι το γνωστο απο το play-store spirit με τροποποιημενο θεμα που ρουφα την μπαταρια σαν αλογο...Ασε που οταν συνδεσεις τα ακουστικα και πατας οτιδηποτε δουλευει ο ηχος...

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πρόχειρο το λινκ και είμαι στον δρόμο με το κινητό...Μέσα στο xda και στο θέμα της dn4 υπάρχει το λινκ....όσον αφορά με τα login Δεν έχω κανένα θέμα πουθενά....Για τα υπόλοιπα που Ρωτάς Δεν το έχω ψάξει για την ηχογράφηση, μπες και Διάβασε....

 

login εχω κανει κ εγω παντου, χωρις προβλημα. ολες οι εφαρμογες ειναι οκ!

αυτο που σε ρωτησα εχει να κανει με το S PLANNER, αν πας στις Ρυθμίσεις -> Accounts εκει προσπάθησε να κανεις sync το πχ. Facebook. Θα στο κανει? Οχι τις επαφες, αλλα να φερει και τα event. Θα το στο κανει? Αν μπεις στο S Planner θα δεις κανονικα υπενθυμισεις απο το fb στο ημερολόγιο κτλ κτλ?

 

Αν ναι τότε τι πρόβλημα εχει το δικό μου? Και η σκέτη DN4 το ίδιο μου έβγαζε ακριβώς.

"Unable single sign-on (SSO) to Facebgook this time"

 

Στο Skype μου το λεει καπως διαφορετικά, ότι δεν μπόρεσε να ολοκληρωθεί η αίτηση που του ζήτησα, κάτι τέτοιο. με λίγα λόγια unable to connect...

Link to comment
Share on other sites

Το Facebook μια και αναφερθηκε ειναι απο τις ποιο ενεργοβορες εφαρμογες μια και περιεχει πολλα service τα οποια τρεχουν συνεχεια...Εαν θελετε κατεβαστε το Facebook-Lite το οποια εχει μονο ενα service.Δεν ειναι ευχρηστο οσο το φουλ αλλα εαν το συνηθισεις κανεις την δουλεια σου χωρις να ψαχνεσαι για φορτιστες.Εδω η εφαρμογη 1.5 http://www.apkmirror.com/apk/facebook-2/lite/lite-1-5-0-13-30-android-apk-download/ Οσοι το βαλετε διαγραψε οποια εφαρμογη fb εχετε πριν . Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

ωωω... μη μου λες τετοια... περασα την πρωτη DN4 κ μου εβγαλε καποια μικροπροβληματακια αλλα λειτουργουσε, ειχα την εντυπωση οτι τα προβληματα λυθηκαν στην 2.1 και απλα σταματησαν την αναβαθμιση της συγκεκριμενης rom οι μαγειρες...

 

περιμενω να ολοκληρωθει το restore και θα το δω σημερα αργότερα.

 

Υπάρχει τροπος για ποιο γρηγορο restore? Δλδ περα απο τις εφαρμογες, επαφες, sms, ταπετσαρια, αν μπορούσε και τις συντομευσεις να επαναφέρει αλλα και τα προγράμματα να τα βαλει τους φακελους που ηταν και κτλ κτλ κτλ.. να ειναι ολα ιδια, μονο η rom να αλλαξει?

Αν εχεις παρει backup τις εφαρμογες + δεδομενα χρηστη με titatium και στις εφαρμογες αυτες χρηστη υπαρχει και καποιος launcher που εχεις εγκαταστησει τοτε επανέρχεται οπως ακριβως τον ειχες διαμορφωσει με φακελους και διαφορα αλλα. Αν χρησιμοποησεις τον launcher της συσκευής τότε πριν φλασαρεις τη νεα ρομ καλλα θα ειναι να παρεις backup δεδομενων συστηματος της συγκεκριμένης εφαρμογης για να την επαναφερεις αργοτερα με τη νεα ρομ

Link to comment
Share on other sites

οταν λες launcer εννοεις αν δουλευω κατι αλλο εκτος απο το TouchWiz Home ? αυτον δεν θεωρούμε launcer ή κάνω λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...